Kto to był?: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (→Fabuła: poprawa lineka) |
m |
||
Linia 74: | Linia 74: | ||
* '''''Ave Cezar''''' – [[Maciej Kosmala]], [[Karol Osentowski]], [[Otar Saralidze]], [[Sebastian Machalski]] | * '''''Ave Cezar''''' – [[Maciej Kosmala]], [[Karol Osentowski]], [[Otar Saralidze]], [[Sebastian Machalski]] | ||
* '''''Juliuś''''' – [[Piotr Bajtlik]] | * '''''Juliuś''''' – [[Piotr Bajtlik]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="47%"|Tytuł polski | |||
!width="47%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA)''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Gandhi i Benjamin Franklin'' | |||
| ''Gandhi & Benjamin Franklin'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Albert Einstein i Joanna d’Arc'' | |||
| ''Albert Einstein & Joan of Arc'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''William Szekspir i król Tut'' | |||
| ''William Shakespeare & King Tut'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Isaac Newton i Amelia Earhart'' | |||
| ''Isaac Newton & Amelia Earhart'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Maria Antonina i Louis Armstrong'' | |||
| ''Marie Antoinette & Louis Armstrong'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Sacagawea i Czarnobrody'' | |||
| ''Sacagawea & Blackbeard'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Susan B. Anthony i Frida Kahlo'' | |||
| ''Susan B. Anthony & Frida Kahlo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Maria Curie i Harry Houdini'' | |||
| ''Marie Curie & Harry Houdini'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Jerzy Waszyngton i Marco Polo'' | |||
| ''George Washington & Marco Polo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Dżyngis-chan i George Washington Carver'' | |||
| ''Genghis Khan & George Washington Carver'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Pablo Picasso i bracia Wright'' | |||
| ''Pablo Picasso & The Wright Brothers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Galileusz i królowa Elżbieta I'' | |||
| ''Galileo & Queen Elizabeth'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Juliusz Cezar i Bruce Lee'' | |||
| ''Julius Caesar & Bruce Lee'' | |||
|} | |||
[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 19:15, 1 cze 2018
Kto to był? The Who Was? Show | |
---|---|
Gatunek | historyczny, komedia |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Netflix |
Lata produkcji | 2018 |
Data premiery dubbingu | 11 maja 2018 |
Wyemitowane serie |
1 z 1 |
Wyemitowane odcinki | 13 z 13 |
Kto to był? (ang. The Who Was? Show) – amerykański serial młodzieżowy. Dostępny w Polsce w serwisie Netflix od 11 maja 2018 roku.
Fabuła
Ten program komediowy pełen różnorodnych skeczy to świetna okazja, by zapoznać się ze słynnymi postaciami historycznymi. W oparciu o serię bestsellerowych książek.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: Synthesis Media
Reżyseria: Anna Apostolakis-Gluzińska
Dialogi i teksty piosenek: Krzysztof Pieszak
Zgranie: Zdzisław Zieliński
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Sokół
Wystąpili:
- Maciej Kosmala – Adam
- Karol Osentowski – Bentley
- Marta Dylewska – Haley
- Marta Dobecka – Kirrilee
- Agata Różycka – Lilla
- Józef Pawłowski – Zach
- Przemysław Glapiński – Ron
- Wojciech Żołądkowicz – Narrator
W pozostałych rolach:
- Sebastian Machalski – Bruce Lee
- Anna Apostolakis-Gluzińska
- Piotr Bajtlik
- Grzegorz Kwiecień
- Mateusz Kwiecień
- Katarzyna Owczarz
- Stanisław Pieszak
- Kamil Pruban
- Otar Saralidze
- Katarzyna Tatarak-Walentowicz
- Janusz Wituch
Wykonanie piosenek:
- Kto to był – Sebastian Machalski, Katarzyna Owczarz, Maciej Kosmala
- Pływanie – Maciej Kosmala, Katarzyna Owczarz
- Twarze na kasie – Maciej Kosmala, Magdalena Wasylik
- Warzywa – Magdalena Wasylik, Sebastian Machalski
- Wynalazki – Sebastian Machalski, Maciej Kosmala
- Wyjaśniator – Piotr Bajtlik
- Względność – Sebastian Machalski
- Rękawiczki – Otar Saralidze
- Szekspir – Katarzyna Owczarz
- Amelia – Magdalena Wasylik, Katarzyna Owczarz
- Newton – Sebastian Machalski
- Swing – Karol Osentowski, Maciej Kosmala, Magdalena Wasylik, Katarzyna Owczarz, Sebastian Machalski
- Na palu mam łeb – Katarzyna Owczarz, Maciej Kosmala, Sebastian Machalski, Przemysław Glapiński, Janusz Wituch, Wojciech Żołądkowicz
- To lipa jest – Katarzyna Owczarz, Maciej Kosmala
- Nic nie powstrzyma nas – Katarzyna Owczarz, Magdalena Wasylik
- Houdini – Katarzyna Owczarz, Sebastian Machalski
- Marco Polo – Józef Pawłowski
- Nowy kraj – Karol Osentowski, Maciej Kosmala
- Zetnie ci łeb – Magdalena Wasylik, Sebastian Machalski, Otar Saralidze
- Zupa cud – Zdzisław Zieliński, Marta Dylewska, Karol Osentowski, Stanisław Pieszak, Katarzyna Owczarz, Otar Saralidze
- Lećmy – Katarzyna Owczarz
- Koronacja – Katarzyna Owczarz, Magdalena Wasylik, Józef Pawłowski, Maciej Kosmala, Karol Osentowski
- Renesans – Maciej Kosmala
- Ave Cezar – Maciej Kosmala, Karol Osentowski, Otar Saralidze, Sebastian Machalski
- Juliuś – Piotr Bajtlik
Spis odcinków
№ | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA) | |||
01 | Gandhi i Benjamin Franklin | Gandhi & Benjamin Franklin | |
02 | Albert Einstein i Joanna d’Arc | Albert Einstein & Joan of Arc | |
03 | William Szekspir i król Tut | William Shakespeare & King Tut | |
04 | Isaac Newton i Amelia Earhart | Isaac Newton & Amelia Earhart | |
05 | Maria Antonina i Louis Armstrong | Marie Antoinette & Louis Armstrong | |
06 | Sacagawea i Czarnobrody | Sacagawea & Blackbeard | |
07 | Susan B. Anthony i Frida Kahlo | Susan B. Anthony & Frida Kahlo | |
08 | Maria Curie i Harry Houdini | Marie Curie & Harry Houdini | |
09 | Jerzy Waszyngton i Marco Polo | George Washington & Marco Polo | |
10 | Dżyngis-chan i George Washington Carver | Genghis Khan & George Washington Carver | |
11 | Pablo Picasso i bracia Wright | Pablo Picasso & The Wright Brothers | |
12 | Galileusz i królowa Elżbieta I | Galileo & Queen Elizabeth | |
13 | Juliusz Cezar i Bruce Lee | Julius Caesar & Bruce Lee |