Ognisty podmuch: Fire Captain

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 19:40, 3 lis 2020 autorstwa MinisterDubu (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Gra |tytuł=Ognisty podmuch: Fire Captain |tytuł oryginalny=Fire Department 2 |plakat=Ognisty podmuch Fire Captain.jpg |gatunek=strategiczna |producent=Monte Cristo |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Ognisty podmuch: Fire Captain

Fire Department 2

Ognisty podmuch Fire Captain.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Monte Cristo
Wydawca Monte Cristo
Dystrybutor Techland
Rok produkcji 2004
Premiera dubbingu 16 marca 2005
Platformy z dubbingiem PC

Ognisty podmuch: Fire Captain (ang. Fire Department 2) – gra strategiczna stworzona przez firmę Monte Cristo, kontynuacja gry 998: Pogromcy ognia.

O grze

Fire Captain to interesująca propozycja gry strategicznej, w której gracz wciela się w dowódcę jednostki straży pożarnej. Przygotowany przez autorów scenariusz dla pojedynczego gracza składa się z dwunastu misji zainspirowanych rzeczywistymi wydarzeniami i zrealizowanych z pomocą profesjonalnych strażaków. Wraz z rozwojem akcji stają przed nami coraz cięższe zadania do wykonania (od małych pożarów domów, aż po wielkie katastrofy w zakładach chemicznych), dlatego też stopniowo możemy dowodzić coraz większymi i specjalistycznymi jednostkami. Mowa tu m.in. o samolotach gaśniczych, helikopterach ratunkowych, łodziach strażackich, itp. W akcjach biorą też udział strażacy wyspecjalizowani w wykonywaniu określonych zadań, począwszy od operatorów armatek wodnych, przez strażaków usuwających różne przeszkody (zawalone rusztowania, ściany budynków) i medyków, a kończąc na duetach pies-człowiek, które np. przeszukując budynki mogą szybko odszukać ofiary pożaru. W grze istnieje też możliwość wezwania posiłków. Warto dodać, iż w akcji pod dowództwem grającego może znaleźć się do 40 strażaków oraz 10 pojazdów równocześnie. W Fire Captain gracze znajdą dokładnie odwzorowane mapy, system wiernie symulujący rozprzestrzenianie się ognia i dymu, właściwe reakcje produktów niestałych i toksycznych, rozwiniętą sztuczną inteligencję jednostek pożarniczych. Wszystko to w atrakcyjnej oprawie audiowizualnej. Gra oferuje ciekawy systemu rozgrywki, a także o całkowitą nowość - tryb wieloosobowy.

Opis dystrybutora

Wersja polska

Udział wzięli:

i inni