Ania z Zielonego Wzgórza (film 2023)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Ten artykuł jest o filmie fabularnym z 2023 roku. Możesz także szukać serialu animowanego z 2000 roku i serialu fabularnego z 2022 roku.

Ania z Zielonego Wzgórza

Anna no Zaļkalniem

Ania z Zielonego Wzgórza film.jpg
Gatunek familijny
Kraj produkcji Łotwa
Język oryginału łotewski
Dystrybutor kinowy Bomba Film
Rok produkcji 2023
Data premiery dubbingu 3 listopada 2023

Ania z Zielonego Wzgórza (łot. Anna no Zaļkalniem, 2023) – łotewski film familijny, będący skróconą wersją serialu fabularnego z 2022 roku.

Film z polskim dubbingiem jest wyświetlany od 3 listopada 2023 roku w poszczególnych kinach, w ramach pokazów przedpremierowych. Premiera w szerokiej dystrybucji: 10 listopada 2023 roku; dystrybucja: Bomba Film.

Fabuła

Zapraszamy na spotkanie z sympatyczną, rudowłosą Anią, którą wszyscy znamy z pięknych książek autorstwa Lucy Maud Montgomery. A jeżeli ktoś z was jeszcze jej nie poznał to gwarantujemy, że takiej bohaterki nie da się zapomnieć. Ania z Zielonego Wzgórza to wyjątkowa osoba, wulkan młodzieńczej wyobraźni połączony z błyskotliwą inteligencją i prawie nieziemskim uduchowieniem. Jej obecność zmienia życie wszystkich wokół i koloruje codzienność na tysiąc barw i znaczeń. Zapraszamy na film i niech życie nikogo z was nigdy nie będzie cmentarzem nadziei!

Opis dystrybutora

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie Vivarto − STUDIO NAGRAŃ DORA
Tłumaczenie i dialogi polskie: Jakub Strach
Reżyseria i kierownictwo produkcji: Dorota Bień
Realizacja dźwięku: Adam Bień
Udział wzięli:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Marek Ciunel

Linki zewnętrzne