Bibi czarodziejka

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Bibi czarodziejka

Bibi Blocksberg

Bibi czarodziejka.jpg
Gatunek familijny, przygodowy
Kraj produkcji Niemcy
Język oryginału niemiecki
Stacja telewizyjna TV Puls
Dystrybutor DVD Monolith Video / Epelpol Distribution
Rok produkcji 2002
Data premiery dubbingu 26 sierpnia 2004

Bibi czarodziejka (niem. Bibi Blocksberg, 2002) – niemiecki film familijny stworzony na podstawie serialu animowanego Bibi Blocksberg.

W wersji z dubbingiem w Polsce wydany 26 sierpnia 2004 roku na DVD przez Monolith Video i Epelpol Distribution oraz emitowany na TV Puls (premiera: 4 kwietnia 2010 roku).

Fabuła

W pięknym, małym, szczęśliwym miasteczku Neustad mieszka mała dziewczynka Bibi Blocksberg, której udało się uratować dwójkę dzieci od pewnej śmierci… Dzięki swoim czarom spowodowała ulewny deszcz, który ugasił ogień! Wkrótce mała czarodziejka otrzymuje niespodziewaną wiadomość od królowej czarownic Walpurgii informującą ją, że została nagrodzona „Kryształowa Kulą”. Ze względu na jej specjalne dokonania, stało się to o wiele wcześniej niż zezwala na to tradycja. Kryształowa kula zrobi z niej w końcu prawdziwą czarownicę! Dumna Bibi bierze swoja miotłę o nazwie „Potatoe Pie” i odlatuje do Blocksberg. Ale jest tam jedna bardzo zła czarownica, chytra Rabia, która zazdrości Bibi wielkiego honoru jakim została ona obdarzona. Przysięga ona nie spocząć, dopóki nie odbierze Bibi jej drogocennej kuli…

Opis pochodzi ze strony https://merlin.pl/bibi-blocksberg-mala-czarodziejka-hermine-huntgeburth/2011735/

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

i inni:

Lektor tytułu filmu: Joanna Domańska
Lektor tyłówki: Jerzy Bogutyn

Linki zewnętrzne