Córka d'Artagnana

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Córka d'Artagnana

La fille de d’Artagnan

Córka d'Artagnana.jpg
Gatunek przygodowy, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+
Rok produkcji 1994
Data premiery dubbingu 8 września 1996

Córka d’Artagnana (fr. La fille de d’Artagnan) – francuska komedia przygodowa z 1994 roku, wyreżyserowana przez Bertranda Taverniera.

Polski dubbing opracowany został na zlecenie Canal+ (premiera: 8 września 1996 roku), która jako jedyna stacja wyświetlała go w takiej wersji.

Fabuła

Rok 1654. Dorosła córka słynnego muszkietera, piękna i odważna Eloise (Sophie Marceau), mieszka w klasztorze. Pewnego dnia na jej oczach ludzie księcia (Claude Rich) mordują matkę przełożoną (Pascale Roberts), która ukrywała zbiegłego z jego zamku niewolnika. Przypuszczając, że zabójstwo może być częścią spisku przeciwko czekającemu na koronację Ludwikowi XIV, Eloise postanawia odnaleźć ojca i jego towarzyszy. Opuszcza klasztor w towarzystwie poety Quentina (Nils Tavernier). Jednak D'Artagnan (Philippe Noiret) wiedzie teraz spokojne życie, ucząc szermierki. Nie ma ochoty wracać do przygód z młodości. Eloise stara się przekonać ojca i jego przyjaciół, by pomogli jej udaremnić plany księcia. Film zawdzięcza swój sukces znakomitej roli Sophie Marceau. Aktorka zaskoczyła wszystkich niebywałą sprawnością fizyczną: wszystkie sceny walk nakręcono bez dublerki.

Źródło: Teleman

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie Canal+START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Ewa Złotowska, Joanna Wizmur
Dialogi polskie: Maria Etienne
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownik produkcji: Bogumiła Adler
Udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne