Dr Dolittle

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Dr Dolittle

Doctor Dolittle

Dr Dolittle.jpg
Gatunek familijny, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Syrena EG
Dystrybutor Blu-ray/DVD Imperial Entertainment / Imperial CinePix
Rok produkcji 1998
Data premiery dubbingu 4 grudnia 1998

Dr Dolittle (ang. Doctor Dolittle, 1998) – amerykański film komediowy nakręcony na podstawie książki Hugh Loftinga pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Polska premiera kinowa odbyła się 4 grudnia 1998 roku. Dystrybucja: Syrena EG. W 2001 roku powstała kontynuacja filmu – Dr Dolittle 2.

Fabuła

Mały John Dolittle posiada niezwykły dar, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Jednak ojciec przekonany, że syna opętały siły nieczyste, wzywa na pomoc egzorcystę. Po latach John (Eddie Murphy), który został lekarzem weterynarii, nie pamięta, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami. Kiedy jednak potrąca na skrzyżowaniu psa, odkrywa, że rozumie każde jego słowo. Wiadomość, że nareszcie znalazł się doktor, który potrafi porozumieć się z czworonożnymi pacjentami rozchodzi się lotem błyskawicy... Najnowsza adaptacja "Doktora Dolittle" przenosi bohatera znanego wszystkim z książek Hugh Loftinga w czasy współczesne. Odtwórcą głównej roli jest Eddie Murphy ("Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Książę w Nowym Jorku", "Wampir w Brooklynie", "Gruby i chudszy").

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-666541

Wersja polska

Nagrań dokonano w: SUN STUDIO A/S W KOPENHADZE
Reżyseria, dialogi i organizacja produkcji: Jacek Rozenek
Wystąpili:

i inni

Linki zewnętrzne