Frankie i Johnny

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Frankie i Johnny

Frankie and Johnny

Frankie i Johnny.jpg
Gatunek romans
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+
Rok produkcji 1991
Data premiery dubbingu 17 października 1996

Frankie i Johnny (ang. Frankie and Johnny) – amerykańska komedia romantyczna z 1991 roku na podstawie sztuki Terrence'a McNally'ego.

Polski dubbing (ukończony 17 października 1996) został wyemitowany po raz pierwszy 10 listopada 1996 roku na kanale Canal+ (będącym zleceniodawcą dubbingu), która jako jedyna stacja wyświetlała go w takiej wersji.

Fabuła

Frankie pracuje jako kelnerka w nowojorskiej restauracji należącej do Nicka. Ma za sobą kilka nieudanych związków i bolesnych rozstań. Kobieta boi się kolejnych rozczarowań i nie zamierza się z nikim wiązać. Boleśnie zraniona w przeszłości nie liczy już na miłość w życiu. Pewnego dnia w barze rozpoczyna pracę nowy kucharz, Johnny. Niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za oszustwa bankowe. W tym czasie żona odeszła od niego, zabierając ze sobą dziecko. Teraz mężczyzna chce uporządkować swoje życie. Szybko zwraca uwagę na atrakcyjną Frankie. Choć nieufna kobieta traktuje go z rezerwą, Johnny nie daje za wygraną. Przekonuje ją, by dała mu choć jedną szansę.

Opis pochodzi ze strony https://www.teleman.pl/tv/-543927

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie CANALu+
Reżyseria: Stanisław Brejdygant
Dźwięk: Urszula Ziarkiewicz-Kuczyńska
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Udział wzięli:

oraz:

Gwary:

Lektor: Maciej Gudowski

Linki zewnętrzne