Matylda: Musical

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Matylda: Musical

Matilda the Musical

Matylda Musical.jpg
Gatunek familijny, musical
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Platforma streamingowa Netflix
Rok produkcji 2022
Data premiery dubbingu 25 grudnia 2022

Matylda: Musical (ang. Matilda the Musical) – brytyjski musical w reżyserii Matthew Warchusa. Dostępny w serwisie Netflix od 25 grudnia 2022 roku.

Fabuła

Zupełnie nowa wersja wyróżnionego nagrodami Tony i Oliviera musicalu. „Matylda: Musical” to historia niezwykłej dziewczynki, która — uzbrojona w bystry umysł i bujną wyobraźnię — odważnie sprzeciwia się ustalonym normom, by zmienić swoje życie. Raz na zawsze i ze wspaniałym skutkiem.

Matylda Wormwood (Alisha Weir) to niezwykła dziewczynka o rozbudzonej ciekawości, bystrym umyśle i bujnej wyobraźni, która ma najgorszych rodziców na świecie. Oni (Stephen Graham i Andrea Riseborough) zadowalają się tandetną telewizją i podejrzanymi planami na zarabianie pieniędzy. Ona uwielbia zatracać się w kartach swoich ukochanych książek. Jej rodzice są hałaśliwi, samolubni i nieuprzejmi. Matylda jest cichym obserwatorem, który sprytnie opracowuje drobne akty buntu i zemsty.

Po spotkaniu z inspirującą nauczycielką, panną Honey (Lashana Lynch), Matylda zaczyna wymyślać fantastyczne opowieści. Podekscytowana rozpoczęciem nauki w Crunchem Hall szybko przeżywa rozczarowanie. Okazuje się, że szkoła jest przerażającym i przytłaczającym miejscem zarządzanym przez wielką i nikczemną pannę Trunchbull (Emma Thompson).

Oprócz miłej panny Honey światełko nadziei do życia Matyldy wnoszą uwielbiająca historie bibliotekarka, pani Phelps (Sindhu Vee), i jej nowi szkolni przyjaciele. Przepełniona poczuciem sprawiedliwości Matylda postanawia sprzeciwić się ustalonym normom i dać pannie Trunchbull niezapomnianą nauczkę.

„Matylda: Musical” to inspirująca muzyczna opowieść o niezwykłej dziewczynce, która odkrywa swoją supermoc i wbrew wszelkim przeciwnościom zdobywa się na odwagę, aby pomóc innym zmienić ich życie, jednocześnie przejmując kontrolę nad własnym losem. Stając w obronie tego, co słuszne, osiąga wspaniały skutek.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Wersja polska: HIVENTY POLAND
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi i teksty piosenek: Tomasz Robaczewski
Reżyseria muzyki: Adam Krylik
Zgranie wersji polskiej: Łukasz Fober
Koordynacja projektu: Dorota Nyczek
Nadzór produkcji: Zuzanna Brylska
Obsada:

Obsada dodatkowa:

Wykonanie piosenek:

i inni

Chór w składzie:

Plansze

Linki zewnętrzne