Podbój Rzymu

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Podbój Rzymu

Against Rome

Podbój Rzymu.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Independent Arts
Wydawca JoWooD
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2003
Premiera dubbingu 1 października 2004
Platformy z dubbingiem PC

Podbój Rzymu (ang. Against Rome) – gra strategiczna czasu rzeczywistego stworzona przez Independent Arts. W Polsce wydana przez CD Projekt 1 października 2004 roku.

O grze

Akcja gry osadzona jest w początkowym okresie naszej ery, tj. w latach 200 - 450. Taki a nie inny wybór czasu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ był to okres ogromnych przeobrażeń na kontynencie europejskim (migrowały całe narody) związanych w dużej części z bytnością i rozwojem Imperium Rzymskiego. Gracz nie staje się tu żołnierzem, czy też generałem lub wyższym urzędnikiem Imperium, lecz przywódcą jednej z nacji zamieszkujących terytorium znajdujące się poza jego granicami - nacji zwanej przez Rzymian, jednym z prymitywnych plemion barbarzyńskich.

Podróżujemy wraz z całym plemieniem po lasach Germanii i stepach Wschodniej Europy najeżdżając i plądrując osady innych barbarzyńskich nacji. W ten sposób rozwijamy się, zdobywamy żywność, broń oraz złoto, a także reputację i sławę. Z czasem gdy staniemy się „żywą legendą”, nasze szeregi zasilą inne plemiona, a podległy naród rozrośnie się, stworzymy potężne Imperium Barbarzyńskie i na czele tysięcy wojowników zaatakujemy znienawidzony Rzym.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2203

Wersja polska

Wystąpili: