Rozczarowani

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rozczarowani

Disenchantment

Rozczarowani Plakat.jpg
Gatunek animowany, komedia, fantasy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Netflix
Lata produkcji 2018
Data premiery dubbingu 17 sierpnia 2018
Wyemitowane
serie
4 z 4
Wyemitowane odcinki 40 z 40

Rozczarowani (ang. Disenchantment) – amerykański serial animowany dla dorosłych autorstwa Matta Groeninga, twórcy Simpsonów i Futuramy. Dostępny w serwisie Netflix od 17 sierpnia 2018 roku.

Fabuła

Zbuntowana księżniczka Bean doprowadza króla do szału swoimi szaleństwami w towarzystwie znajomego elfa i demona. A obowiązki? Olać to, chodźmy na piwo.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Studio: START INTERNATIONAL POLSKA (HIVENTY POLAND)
Reżyseria: Grzegorz Drojewski
Dialogi polskie: Grzegorz Drojewski
Dźwięk: Renata Wojnarowska, Michał Skarżyński
Produkcja: Deluxe Localisation
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Izabella Bukowska
    • Wróżka Sagata (odc. 1, 10),
    • Dankmirianka (odc. 6),
    • Królowa Dagmar (odc. 9-11, 14, 18, 20-22, 30-31),
    • Kierowca #2 (odc. 19)
  • Krzysztof Cybiński
    • Hazardzista (odc. 1),
    • Rulus Elfus (odc. 1, 9, 13, 15, 19, 30-31, 35, 38-40),
    • Lord Lingonberry (odc. 2),
    • Policjant (odc. 3),
    • Pasterz (odc. 5),
    • Stan (odc. 5, 15-16, 18-21, 29-30, 38-39),
    • Dankmiriański rycerz (odc. 6),
    • Dedrick (odc. 6),
    • Błazen (odc. 7, 15, 17, 21, 23-24, 27, 35),
    • Mężczyzna na przyjęciu #2 (odc. 7),
    • Roger (odc. 7),
    • Rycerz (odc. 10),
    • Strażnik w piekle #1 (odc. 12),
    • Pustelnik (odc. 13),
    • Jeden z elfów (odc. 14),
    • Elf grający w barze (odc. 16),
    • Jeden z widzów (odc. 18),
    • Członek gangu #2 (odc. 19),
    • Kierowca #1 (odc. 19),
    • Klient (odc. 20),
    • Potrącony elf (odc. 24),
    • Tłum (odc. 24),
    • Rycerz (odc. 27),
    • Wieśniak #1 (odc. 28),
    • Wieśniak #4 (odc. 28),
    • Herman (odc. 30),
    • Elf z tłumu #2 (odc. 31),
    • Doktor Mulberry (odc. 33),
    • Wieśniak #1 (odc. 35),
    • Kłusownik (odc. 37)
  • Grzegorz Drojewski
    • Chłopak podglądający księżniczkę (odc. 1),
    • Chór elfów (odc. 1),
    • Dankmiriański porywacz #1 (odc. 6),
    • Stara elfka (odc. 15),
    • Elfy (odc. 16),
    • Turbish (odc. 22),
    • Dziecko (odc. 25),
    • Kelner (odc. 25),
    • Pobity mężczyzna (odc. 25),
    • Ruffles (odc. 25, 27),
    • Darrell (odc. 27),
    • Więzień #3 (odc. 34),
    • Wieśniak #4 (odc. 35),
    • Móżdzko (odc. 40)
  • Elżbieta Kijowska
    • Archidruidka (odc. 1, 3, 21-23, 30),
    • Funkcjonariuszka z centrali (odc. 3),
    • Lady Lingonberry (odc. 3, 23, 28, 30),
    • Matka przełożona (odc. 5, 18),
    • Gwen (odc. 5, 8),
    • Wróżka Sagata (odc. 7),
    • Matka Mertza (odc. 8)
  • Karolina Kalina
    • Czarodziejka (Rebbecka) (odc. 1, 3, 8, 11, 34-35, 38),
    • Dziewczynka (odc. 1),
    • Dozorczyni (odc. 2),
    • Stacy LeBlatt (odc. 3),
    • Siostra #2 (odc. 5),
    • Mała, dankmiriańska aktorka #2 (odc. 6),
    • Królowa Bunny (odc. 28),
    • Kobieta (odc. 30),
    • Demonica (odc. 31-32),
    • Elf z tłumu #1 (odc. 31),
    • Dziewczyna od miotły (odc. 35, 38-40),
    • Syrena (odc. 35),
    • Paziowa (odc. 36)
  • Michał Klawiter
    • Cloyd (odc. 1, 3, 8, 11, 34-35, 38),
    • Jeden z elfów (odc. 1),
    • Kucharz (odc. 1),
    • Pendergast (odc. 1-4, 7-10, 16-21),
    • Ochroniarz (odc. 2),
    • Sprzedawca trucizn (odc. 2),
    • Demon #2 (odc. 3),
    • Chazzzzz (odc. 4, 6),
    • Sprzedawca w sklepie zoologicznym (odc. 5)
    • Mały, dankmiriański aktor (odc. 6),
    • Mężczyzna na przyjęciu #3 (odc. 7),
    • Darrell (odc. 8),
    • Patrzko (odc. 9),
    • Mężczyzna w niebie (odc. 11),
    • Elfi strażnik (odc. 13),
    • Elf Duda (odc. 14),
    • Analfabeta #1 (odc. 18),
    • Lekarz (odc. 18),
    • Członek gangu #1 (odc. 19),
    • Syn (odc. 21),
    • Elf, przywódca bandy (odc. 23),
    • Wieśniak #2 (odc. 28),,
    • Wieśniak #5 (odc. 35),
    • Kucharz trøg (odc. 36),
  • Michał Konarski
    • Elf-żołnierz (odc. 1),
    • Jeleń (odc. 1),
    • Lorenzo I (odc. 1-2),
    • Ogr (odc. 1),
    • Związany rycerz (odc. 1),
    • Członek gangu #2 (odc. 3),
    • Niedoszły złodziej (odc. 3),
    • Wiking (odc. 4),
    • Tata chłopca (odc. 5),
    • Dankmiriańczyk (odc. 6),
    • Błazen (odc. 8),
    • Szkot (odc. 8),
    • Jeden z elfów (odc. 14),
    • Niebieski elf (odc. 14),
    • Jeden z elfów (odc. 16),
    • Slappo (odc. 16)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Merkimer (odc. 1-2, 7, 10, 12-13, 18, 20-21, 28, 30),
    • Mężczyzny trafiony berłem (odc. 6),
    • Ole (odc. 6),
    • Karzełko (odc. 9),
    • Pirat #3 (odc. 13),
    • Ork-strażnik (odc. 15),
    • Stary Dotykalski (odc. 20),
    • Facet noszący beczkę (odc. 21),
    • Ojciec (odc. 21),
    • Trog admirał (odc. 21),
    • Bóbr (odc. 23)
  • Jan Marczewski
    • Chłopiec (odc. 1),
    • Mówek (odc. 1),
    • Turbish (odc. 1-2, 7, 9, 15, 19),
    • Dankmiriański porywacz #2 (odc. 6),
    • Kupiec #2 (odc. 13),
    • Elf-koordynator (odc. 15, 19),
    • Głosy z tłumu (odc. 19),
    • Jeden z elfów (odc. 20)
  • Włodzimierz Press
    • Sorcerio (odc. 1-4, 8-10, 21, 27-29, 35, 37),
    • Praczmaster (odc. 1-2),
    • Starszy trøg (odc. 31, 38-39)
  • Miłogost Reczek
    • Człowiek zakuty w dyby (odc. 1),
    • Aptekarz (odc. 1),
    • Elf Papa (odc. 1, 9, 31-32),
    • Dankmiriański kanclerz (odc. 6),
    • Stary Dotykalski (odc. 9),
    • Grifto (odc. 16),
    • Płuczyński (odc. 33),
    • Pasterz Tetrick (odc. 34)
  • Szymon Roszak
    • Śmieszek (odc. 1, 33),
    • Książę Guysbert (odc. 1-2, 9),
    • Demon #1 (odc. 3),
    • Herold królewski (odc. 3-7, 9-10, 13, 15, 19-20, 23, 27-29, 35),
    • Chłopak (odc. 4),
    • Fryzjer (odc. 7),
    • Kupiec #1 (odc. 13),
    • Elf Zibadi (odc. 14, 23),
    • Elf pijący ścieki (odc. 15),
    • Jeden ze skarżących się elfów (odc. 15),
    • Pairo (odc. 16),
    • Staruszek w beczce (odc. 16),
    • Trog górnik (odc. 21),
    • Mertz (odc. 23, 28),
    • Szop (odc. 23),
    • Skryba (odc. 27, 30),
    • Kapłan (odc. 31),
    • Gambler (odc. 34, 38)
  • Tomasz SteciukMinister Odval (odc. 1-4, 6, 8-10, 13-14, 16-19, 21-23, 25, 27-30, 34-35, 37-38, 40)
  • Milena Suszyńska
    • Bunty (odc. 1-2, 4-5, 7, 10, 17-18, 27, 30, 40),
    • Bunty Junior (odc. 5, 27),
    • Głosy z tłumu (odc. 5),
    • Kobieta na przyjęciu (odc. 7)
  • Klementyna Umer
    • Całuśka (odc. 1, 9, 14-15),
    • Żona rolnika (odc. 1),
    • Siostra zakonna (odc. 1),
    • Mała, dankmiriańska aktorka #1 (odc. 6),
    • Różowy elf (odc. 16)
  • Barbara ZielińskaKrólowa Oona (odc. 1-4, 6-7, 9-13, 17, 23-24, 27-29)
  • Maciej Zuchowicz
    • Mertz (odc. 1-2, 7-9, 15, 17-19),
    • Członek załogi (odc. 2),
    • Sprzedawca trucizn #2 (odc. 2),
    • Hydraulik (odc. 4),
    • Strażnik pomostu (odc. 9),
    • Majtek (odc. 13),
    • Elf myjący rany ściekami (odc. 15),
    • Jeden ze skarżących się elfów (odc. 15),
    • Głosy z tłumu (odc. 19),
    • Chazzzzz (odc. 20, 33),
    • Sprzedawca trucizn (odc. 20),
    • Elf Duda (odc. 23),
    • Turbish (odc. 23, 25, 28-30, 34, 36),
    • Chłopiec #2 (odc. 25),
    • Telegrafista (odc. 25),
    • Wieśniak #5 (odc. 28),
    • Elf (odc. 30),
    • Sky Gunderson (odc. 30),
    • Plotkuś (odc. 31),
    • Elf-koordynator (odc. 32),
    • Martwy trøg (odc. 36),
    • Elf 2 (odc. 39)
  • Wojciech Żołądkowicz
    • Szkot (odc. 1),
    • Kapitan statku (odc. 2),
    • Jerry (odc. 3, 7, 11-12, 31-35, 39),
    • Gryfoczłekoptakolwica (odc. 8),
    • Strażnik #1 (odc. 10),
    • Ogr (odc. 12),
    • Kapitan Imprezobarki (odc. 17),
    • Reżyser (odc. 18),
    • Członek Ligi Poszukiwaczy Rozrywki #2 (odc. 24),
    • Kelner (odc. 24),
    • Portier (odc. 25),
    • Henry (odc. 27),
    • Lorenzo I (odc. 28),
    • Anioł (odc. 30),
    • Rycerz (odc. 30),
    • Więzień #2 (odc. 34)
  • Tomasz Jarosz
    • Członek gangu #1 (odc. 3),
    • Wieśniak zbierający trupy (odc. 3)
  • Delfina WilkońskaCzłonkini gangu (odc. 3)
  • Aleksander WysockiWielki Joe (odc. 3, 8)
  • Tomasz Błasiak
    • Rycerz na imprezie (odc. 4),
    • Sven (odc. 4, 36),
    • Mortimer Zastępowalny (odc. 8),
    • Elf (odc. 9)
    • Członek załogi statku #2 (odc. 10),
    • Trøg admirał (odc. 38-40),
    • Rasistowska antylopa (odc. 40)
  • Jacek Bursztynowicz
    • Zapisywacz (odc. 4),
    • Malfus (odc. 8, 24),
    • Sorcerio (odc. 17, 19-20),
    • Portier (odc. 24)
  • Janusz German
    • Zestrzelony mężczyzna (odc. 4),
    • Rycerz (odc. 8),
    • Członek załogi statku #1 (odc. 10)
  • Anna Apostolakis
    • Małgosia (Gretel) (odc. 5, 12, 32, 38),
    • Siostra #1 (odc. 5),
    • Derek (odc. 6-7, 9-10, 13, 16-17, 20-23, 27-28, 36, 38-40),
    • Siostra Gwen (odc. 8),
    • Staruszka (odc. 11),
    • Czerwonowłosa syrena #2 (odc. 12),
    • Krzykaczka (odc. 13),
    • Analfabeta #2 (odc. 18),
    • Bitsy (odc. 19),
    • Staruszka (odc. 19),
    • Klientka (odc. 20),
    • Królowa syren (odc. 25)
  • Justyna Kowalska
    • Chłopiec (odc. 5)
    • Dziewczynka (odc. 5),
    • Głosy z tłumu (odc. 5),
    • Nimfa (odc. 5),
    • Dziewczyna na przyjęciu (odc. 7),
    • Kelnerka #1 (odc. 7)
  • Cezary Kwieciński
    • Jaś (Hansel) (odc. 5, 12, 31-32, 38),
    • Stary więzień (odc. 5),
    • Mężczyzna na przyjęciu #1 (odc. 7),
    • Więzień #1 (odc. 34),
    • Król Kapek (odc. 36),
    • Ojciec (odc. 40)
  • Martyna Szymańska
    • Kelnerka #2 (odc. 7),
    • Tessa (odc. 7, 10),
    • Czerwonowłosa syrena #1 (odc. 12),
    • Irma (odc. 15),
    • Królowa Grogda (odc. 15)
  • Mikołaj KlimekPorywacz (odc. 8)
  • Piotr Bąk
    • Szatan (odc. 12),
    • Strażnik w piekle #2 (odc. 12),
    • Gnom (odc. 31),
    • Król (odc. 32)
  • Przemysław BluszczBóg (odc. 12, 31)
  • Michał Sitarski
    • Pirat #1 (odc. 13),
    • Wade (odc. 15)
  • Paweł Wiśniewski
    • Zwiewek (odc. 13, 22),
    • Król orków (odc. 15)
  • Anna Ułas
    • Urszula (odc. 14, 37),
    • Shelly (odc. 16),
    • Królowa Grogda (odc. 32),
    • Wieśniaczka (odc. 35)
  • Katarzyna OwczarzPraczka (odc. 15)
  • Wojciech PaszkowskiElf Papa (odc. 15)
  • Cezary Nowak
    • Książę z Twinkletown (odc. 17),
    • Kierownik sceny (odc. 18)
  • Agata Skórska
    • Dziewczynka (odc. 18),
    • Członkini gangu (odc. 19),
    • Montes Sally (odc. 19)
  • Joanna SokołowskaMiri (odc. 18)
  • Maciej Kowalik
    • Sky Gunderson (odc. 19, 24-26, 32),
    • Alva (odc. 24, 32),
    • Wieśniak #3 (odc. 28),
    • Demon #1 (odc. 31),
    • Wieśniak #2 (odc. 35)
  • Anna Szymańczyk
    • Trixie (odc. 21-22, 27-28, 30, 38),
    • Wróżka Sagata (odc. 23, 27),
    • Chłopiec #1 (odc. 25),
    • Snarla (odc. 40)
  • Katarzyna TatarakMysz (odc. 23)
  • Monika Dryl
    • Księżniczka Driandra (odc. 24),
    • Edith (odc. 25),
    • Lady Boumor (odc. 25),
    • Czarnowłosa syrena (odc. 25),
    • Syrena Rhonda (odc. 25)
  • Stefan Knothe
    • Czarodziej (odc. 24),
    • Członek Ligi Poszukiwaczy Rozrywki #1 (odc. 24, 26)
  • Monika Węgiel-JarocińskaCzłonkini Ligi Poszukiwaczy Rozrywki (odc. 24)
  • Zbigniew SuszyńskiP.T. McGee (odc. 25, 37, 40)
  • Ewa PrusKsiężniczka Mora (odc. 25-26, 36, 40)
  • Karol Dziuba
    • Młody McGee (odc. 25),
    • Sprzedawca trucizn (odc. 27),
    • Sam Buca (odc. 28),
    • Junior (odc. 32)
  • Zbigniew Konopka
    • Lekarz (odc. 27, 29),
    • Bóg (odc. 30),
    • Wielki Joe (odc. 30),
    • Zwiewek (odc. 30),
    • Ogr (odc. 31),
    • Szatan (odc. 31),
    • Ogrodnik (odc. 33)
  • Jakub SzydłowskiZwiewek (odc. 31, 38-39)
  • Bartosz WesołowskiJasper (odc. 37)

Wykonanie piosenek:

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
CZĘŚĆ PIERWSZA (Premiera: 17.08.2018)
01 Księżniczka, elf i demon wchodzą do baru A Princess, an Elf, and a Demon Walk Into a Bar
02 Komu kwiczy świnia For Whom the Pig Oinks
03 Księżniczka ciemności The Princess of Darkness
04 Zamkowa masakra wikińskim orężem Castle Party Massacre
05 Szybciej, księżniczko! Zabij! Zabij! Faster, Princess! Kill! Kill!
06 Bagno okoliczności Swamp and Circumstance
07 Pokręcone ścieżki miłości Love's Tender Rampage
08 Granice nieśmiertelności The Limits of Immortality
09 Prawdziwa natura Elfo To Thine Own Elf Be True
10 Upadek Dreamlandu Dreamland Falls
CZĘŚĆ DRUGA (Premiera: 20.09.2019)
11 Rozczarowana The Disenchantress
12 Schody do piekła Stairway to Hell
13 To coś The Very Thing
14 Samotne serce to myśliwy The Lonely Heart Is a Hunter
15 Elfi problem Our Bodies, Our Elves
16 Robota w Dreamlandzie The Dreamland Job
17 W miłosnych objęciach śluzaka Love's Slimy Embrace
18 Twarda z niej sztuka In Her Own Write
19 Elektryczna księżniczka The Electric Princess
20 Upadek Tiabeanie Tiabeanie Falls
CZĘŚĆ TRZECIA (Premiera: 15.01.2021)
21 Podziemny mikroklimat Subterranean Homesick Blues
22 Ty jesteś Bean You're the Bean
23 Gdzie jest pistolet? Beanie Get Your Gun
24 Ściśle tajne Steamland Confidential
25 Pokaz osobliwości Freak Out!
26 Ostatni plusk Last Splash
27 Wschód dziwnego księżyca Bad Moon Rising
28 Świński interes Hey, Pig Spender
29 Szaleństwo króla Zøga The Madness of King Zøg
30 Bean upada Bean Falls Down
CZĘŚĆ TRZECIA (Premiera: 09.02.2022)
31 Miłość to piekło Love Is Hell
32 Dobry, zły i... klapsy The Good, The Bad, and the Bum-Bum
33 Gabinet doktora Chazzzzza The Cabinet of Dr. Chazzzzz
34 Zbiry, wszędzie zbiry Goon Baby Goon
35 Tupot małych stóp The Pitter-Patter of Little Feet
36 W oczekiwaniu na pasożyty What to Expect When You're Expecting Parasites
37 Nieznośna lekkość Bean The Unbearable Lightning of Bean
38 Szpieg kontra szpieg kontra szpieg Spy Vs. Spy Vs. Spy
39 Dziewczyna ze świętą breją The Goo-Bye Girl
40 Bean się rozpada Bean Falls Apart

Linki zewnętrzne