Smok Diplodok

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Smok Diplodok

Smok Diplodok.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Polska, Czechy, Słowacja
Język oryginału polski
Dystrybutor kinowy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Rok produkcji 2024
Data polskiej premiery 4 października 2024

Smok Diplodok – polsko-czesko-słowacki pełnometrażowy film animowany ze wstawkami aktorskimi w reżyserii Wojtka Wawszczyka.

Premiera filmu w polskich kinach – 4 października 2024 roku; dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Fabuła

Manifest wielkiej siły wyobraźni i wiary we własne możliwości w przełomowej i pełnej rozmachu polskiej animacji, inspirowanej komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego.

Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.

Uwierz we własną opowieść i dołącz do fantastycznej przygody! „Smok Diplodok” to epicka historia dla całej rodziny w reżyserii Wojtka Wawszczyka z głosami plejady polskich aktorów. Porywająca polska animacja o podążaniu za głosem własnego serca.

Opis dystrybutora

Obsada

Głosów użyczyli:

i inni

Linki zewnętrzne