StarCraft II: Wings of Liberty

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Blizzard Entertainment
Dystrybutor Licomp Empik Multimedia / CDP (reedycje)
Rok produkcji 2010
Premiera dubbingu 27 lipca 2010
Platformy z dubbingiem PC

StarCraft II: Wings of Liberty – gra strategiczna wydana przez Blizzard Entertainment na komputery osobiste. Otwiera ona podzieloną na epizody kosmiczną trylogię StarCraft II, stanowiącą kontynuację hitu wydanego w 2001 roku. Grę z dubbingiem wydał LEM 27 lipca 2010 roku. Gra doczekała się dwóch samodzielnych dodatków: Heart of the Swarm, Legacy of the Void oraz pakietu misji Tajne Operacje Novy.

O grze

StarCraft II: Wings of Liberty to pierwszy epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się w sumie trzy epizody: Wings of Liberty, Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Za wszystkie odpowiada firma Blizzard.

StarCraft II w wielu aspektach przypomina pierwowzór, gdyż nie zmieniło się sedno zabawy. Autorzy zdecydowali się jednak podzielić całą grę na trzy wspomniane części, a w każdym z epizodów wcielamy się w jedną z trzech frakcji. Dowodząc Terranami, Zergami i Protossami naszym zadaniem jest doprowadzić każdą z tych ras do zwycięstwa, rozbudowując bazę, zbierając surowce, rozwijając własne możliwości technologiczne oraz oczywiście pokonując wroga. Poszczególne części gry składają się z szeregu misji, w których poznajemy pełną zwrotów akcji historię danej strony konfliktu.

Wings of Liberty jest pierwszą i podstawową częścią StarCrafta II, rozpoczynającą trylogię. Gra oferuje pełny tryb rozgrywki sieciowej, rozbudowany edytor map oraz przede wszystkim sporych rozmiarów kampanię, opowiadającą o losach rasy Terran. Wcielamy się w niej w znanego z pierwowzoru Jima Raynora, który w świetle prawa Dominium Terran (na czele którego stoi podstępny Arcturus Mengsk) jest rebeliantem. W skórze dzielnego Raynora przychodzi nam walczyć z powracającą pod przewodnictwem Kerrigan rasą Zergów, która zainteresowana jest zdobyciem pewnego artefaktu. Na swej drodze napotykamy oczywiście też tajemniczych i potężnych Protossów. Kampania oferuje sporą swobodę, gdyż sami możemy wybierać misje oraz inwestować w konkretne technologie.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9424

Wersja polska

Udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO PRL
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński, Piotr Mejran, Mateusz Łęcki
Tłumaczenie: PORTING HOUSE Sp z o. o. – Daniel Denisiuk, Adrian Napieralski, Jakub Sikora, Adrian Wajer
Koordynacja QA: Ewa Angielska, Jerzy Cichocki, Tomasz Kalowski, Grzegorz Kohorewicz, Marcin Pawłowicz, Dominik Rzeznicki, Piotr Schmidtke
Udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne