The Inquisitor

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

The Inquisitor

The Inquisitor.jpg
Gatunek fabularna gra akcji
Producent The Dust S.A.
Wydawca Kalypso Media
Rok produkcji 2023
Premiera dubbingu luty 2024
Platformy z dubbingiem PC, PS5, XSX

The Inquisitor – fabularna gra akcji stworzona przez studio The Dust S.A. na motywach Cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary. Premiera miała miejsce 8 lutego 2024 roku na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

28 września 2023 na platformie Steam udostępniona została wersja demonstracyjna gry, z dostępnym polskim dubbingiem do wyboru.

Opis

The Inquisitor to napędzana fabułą przygodowa gra dark fantasy z elementami akcji i trudnymi wyborami moralnymi. Gra oparta na bestsellerowym Cyklu inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary rozgrywa się w alternatywnej wersji świata, w którym Jezus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i brutalnie rozprawił się ze swoimi wrogami. Od tamtych wydarzeń minęły wieki. Tysiąc pięćset lat później gorliwi inkwizytorzy strzegą czystości wiary, egzekwując silną ręką praw przesiąkniętego krwią Kościoła.

Jesteś Mordimerem Madderdinem, jednym z inkwizytorów w służbie Boga. Święte Officjum wysłało cię do przepełnionego grzesznikami miasta Koenigstein. Wykonaj zlecone ci zadanie, rozwiąż sprawę tajemniczego morderstwa, rozpraw się z innowiercami i jednocześnie odkryj prawdę o mrocznym złu z innego świata, które próbuje się z niego uwolnić.

Źródło: opis producenta

Wersja polska

Polski dubbing: STUDIO PRL
Reżyseria: Tomasz Borkowski
Casting: Maciej Jastrzębski
Inżynierzy dźwięku: Dawid Pietruszka, Krzysztof Kiełbasa
Kierownictwo produkcji: Maciej Jastrzębski
Redakcja: Piotr Cieński
Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

Plansze

Linki zewnętrzne