Twój Vincent

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Twój Vincent

Loving Vincent

Twój Vincent.jpg
Gatunek animowany, kryminalny
Kraj produkcji Polska, Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Next Film
Dystrybutor DVD AGORA S.A.
Rok produkcji 2017
Data premiery dubbingu 6 października 2017

Twój Vincent (ang. Loving Vincent, 2017) – polsko-brytyjski film animowany wykonany w całości techniką malarską, wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana.

Premiera filmu w polskich kinach: 6 października 2017 roku; dystrybucja: Next Film.

Fabuła

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Opis pochodzi ze strony dystrybutora

Wersja polska

W polskiej wersji językowej głosów użyczyli:

Przygotowanie wersji polskiej: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Artur Kaczmarski
Dialogi polskie: Piotr Lenarczyk
Realizator dźwięku: Mateusz Michniewicz
Zgranie dźwięku 5.1: DREAMSOUNDFilip Krzemień

Linki zewnętrzne