Władca pierścieni: Wojna o Pierścień

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Władca pierścieni: Wojna o Pierścień

The Lord of the Rings: The War of the Ring

Władca pierścieni Wojna o Pierścień.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Liquid Entertainment
Wydawca Sierra
Dystrybutor Cenega Poland
Rok produkcji 2003
Premiera dubbingu 12 grudnia 2003
Platformy z dubbingiem PC

Władca pierścieni: Wojna o Pierścień (ang. The Lord of the Rings: The War of the Ring, 2003) – gra strategiczna autorstwa Liquid Entertainment, oparta na motywach twórczości J.R.R. Tolkiena, w tym przede wszystkim Władcy pierścieni.

Premiera w Polsce: 12 grudnia 2003; dystrybucja: Cenega Poland.

Opis gry

Zadaniem gracza we Władcy pierścieni: Wojnie o Pierścień jest opowiedzenie się po jednej ze stron zaistniałego konfliktu, tj. po stronie dobra walcząc ramię w ramię z krasnoludami, elfami i ludźmi lub po stronie sił ciemności mając za swych sprzymierzeńców Saurona, Nazgûle czy też paskudnych orków, i przejęcie kontroli nad całym Śródziemiem.

Grając po stronie dobra gracz ma do wykonania szereg misji (coś na kształt tych znanych z Warcraft III: Reign of Chaos), w których w większości przypadków do dyspozycji otrzymuje z góry predefiniowaną drużynę kilkunastu postaci. Opowiadając się po stronie zła, gra już bardziej przypomina typowego RTS-a i grający musi z kolei wykazać się umiejętnością dowodzenia znacznie większymi siłami, składającymi się z dziesiątek podległych mu jednostek.

Akcja gry rozgrywa się w całości na obszarze Śródziemia, na terenach znanych z trylogii, w tym m.in.: Iron Hills, Mirkwood, Dol Guldur oraz Lothlórien. Uczestniczymy również w słynnych bitwach jak choćby w bitwie o Helmowy Jar. W grze występują specjalne jednostki (m.in.: Aragorn, Gandalf, Gollum czy Saruman) posiadające szereg indywidualnych, unikalnych zdolności, m.in.: zwiększanie morale żołnierzy i tym samym szansy na odniesienie zwycięstwa czy ataki specjalne o ogromnej sile rażenia. Wraz z postępami w kampanii postacie te zdobywają doświadczenie i zwiększają swe umiejętności.
Źródło: GRY-Online.pl

Wersja polska

Udźwiękowienie: AMADEUSZ STUDIO
Wystąpili:

i inni

Śródziemie
Hobbit
Filmy Hobbit: Niezwykła podróżHobbit: Pustkowie SmaugaHobbit: Bitwa Pięciu Armii
Gry Hobbit
Władca pierścieni
Filmy Władca pierścieni
Gry Władca Pierścieni: Drużyna PierścieniaWładca pierścieni: Wojna o Pierścień
Słuchowiska Dwie wieże