WARSAW

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

WARSAW

WARSAW.jpg
Gatunek strategiczna
Producent Pixelated Milk
Wydawca Crunching Koalas
Dystrybutor Agora / Steam
Rok produkcji 2019
Premiera dubbingu 2 października 2019
Platformy z dubbingiem PC, PS4, X1

WARSAW – polska gra strategiczna stworzona przez studio Pixelated Milk.

O grze

Wcielasz się w rolę dowódcy oddziału biorącego udział w Powstaniu Warszawskim 1944 roku. Zaczynasz pierwszego dnia z grupą trzech Powstańców, których pierwszym zadaniem jest zdobycie broni i bezpiecznie dotarcie do bazy wypadowej. Zaczyna się tragiczny i zarazem heroiczny rozdział w historii Stolicy. Twoje zadanie to przetrwać jak najdłużej. Jest na to jeden sposób: stanięcie z bronią do walki.

Jako dowódca rekrutujesz członków drużyny, którymi oprócz żołnierzy będą kobiety, cywile, młodzież jak i starcy. Mimo że większość z nich trzyma broń po raz pierwszy, wszyscy są zdeterminowani do walki z niemieckim okupantem o ocalenie swojego miasta.

Pokonuj wroga nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem. Wykorzystuj umiejętności swoich podkomendnych do zdobycia przewagi nad wrogiem. Wciągaj niemieckie oddziały w pułapki, wysadzaj przeszkody, z zaskoczenia pozbywaj się pojedynczych żołnierzy, i zapędzaj przeciwników w miejsce, w którym twój przemyślany atak będzie miał najlepszy efekt. Regularnie przeczesuj niemieckie skrytki i zbrojownie, aby pozyskiwać broń dla Powstania. Zarządzaj bronią i amunicją, tak aby twoi bohaterowie byli odpowiednio wyposażeni do starć z wrogiem. Awansuj też Powstańców, którzy z czasem zdobędą coraz bardziej przydatne w starciach umiejętności i stworzą skuteczną, zgraną drużynę.

Poruszasz się się po szczegółowo odwzorowanej mapie Warszawy z 1944 roku. Przemykaj uliczkami i tajnymi przejściami, przedzieraj się przez ruiny i przeszkody. Patroluj ocalałe ulice i wykonuj rozkazy dowództwa, odkrywając jednocześnie fakty z przeszłości swoich bohaterów. Jako dowódca decyduj, kiedy stanąć do walki, a kiedy się wycofać. Wpływając na losy Powstania, na dobre wsiąkniesz w historię miasta, które przeżyło własną śmierć.

Wszystko zależy od twojego sprytu oraz znajomości mocnych i słabych stron swoich ludzi. Odpowiednio łącząc ich w zespoły pod kątem zleconych zadań, i przydzielając odpowiedni arsenał, będziesz w stanie skutecznie rozprawiać się nawet z przeważającymi siłami wroga. Na twojej drodze stanie piechota, oddziały specjalne, jednostki ciężkozbrojne, artyleria, a nawet pojazdy opancerzone. Regularnie będziesz musiał dokonywać trudnych wyborów i mierzyć się z ich konsekwencjami. Twoim celem jest utrzymanie przy życiu i ocalenie, a nie tylko bohaterstwo.

Opis wydawcy

Wersja polska

Nagrania: STUDIO PRL
Reżyseria: Michał Konarski, Klaudiusz Kaufmann
Nagranie dialogów i montaż: Dawid Pietruszka, Anton Borowy
Tekst: Piotr Cieński
Kierownik produkcji: Agata Bornus
Obsada: