Wiatr (słuchowisko 2021)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wiatr

Dystrybutor Empik Go
Rok produkcji 2021
Data premiery 23 września 2021

Wiatr – słuchowisko zrealizowane przez Empik Go. Premiera miała miejsce 23 września 2021 roku.

Fabuła

Surowa przyroda Tatr, mroczny góralski folklor i środowisko TOPRowców. To zaledwie punkt wyjścia dla śniegiem i wiatrem osnutej, tajemniczej historii, w której Igor Brejdygant, mistrz kryminału, brawurowo przekracza gatunkowe granice.

Przedwiośnie w Tatrach. Rozpędzający się halny odcina oddechy, zwala z nóg, mąci w głowach. Agnieszka i Piotr Markowscy, najbardziej znana zakopiańska para, wyruszają ze schroniska nad Morskim Okiem na Szpiglasową Przełęcz. Lawina, która schodzi spod grani Miedzianego aż za brzeg jeziora, miażdży metrową warstwę lodu tysiącami ton śniegu. Wawrzyniec jest niemal pewny, że sekundy przed zejściem lawiny usłyszał huk, przypominający odgłos eksplozji… Szanse na odnalezienie dwójki wędrowców przy życiu maleją z każdą chwilą. Czy to, co się zdarzyło, to wyłącznie zrządzenie złego losu?

Powieść Brejdyganta pokazuje Zakopane dalekie od turystycznych wyobrażeń: mroczne, na granicy zimy i wiosny, śmierci i życia. Tajemnica wypadku Markowskich, która nie pozwala Wawrzyńcowi opuścić Podhala, zmusza go do konfrontacji z własną przeszłością.

Opis producenta

Obsada

Scenariusz: Igor Brejdygant
Adaptacja scenariuszowa: Aleksandra Szatkowska, Julia Soska
Reżyseria: Krzysztof Czeczot, Wojciech Pątkiewicz
Realizacja dźwięku: Wojciech Pątkiewicz, Jan Świtlak
Producent: Anita Rochalska, Paweł HebaEmpik Go
Producent wykonawczy: Osorno Media
W rolach głównych:

W pozostałych rolach: