Wonderbook: Detektyw Diggs

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wonderbook: Detektyw Diggs

Wonderbook: Diggs Nightcrawler

Wonderbook Diggs.jpg
Gatunek przygodowa
Producent Sony Interactive Entertainment
Wydawca Sony Interactive Entertainment
Dystrybutor Sony Interactive Entertainment Polska
Rok produkcji 2013
Premiera dubbingu 29 maja 2013
Platformy z dubbingiem PS3

Wonderbook: Detektyw Diggs (ang. Wonderbook: Diggs Nightcrawler) – gra detektywistyczna przeznaczona na konsolę PlayStation 3, stworzona przez Sony Computer Entertainment. W Polsce wydana przez rodzimy oddział SCE 29 maja 2013 roku.

Dubbing zrealizowano w ramach projektu Lokalizacje 2.0.

O grze

Diggs Nightcrawler to gra detektywistyczna przeznaczona dla młodszych odbiorców i stworzona w ramach serii wydawniczej Wonderbook, dzięki czemu gracze mogą bezpośrednio uczestniczyć w fabule powieści, korzystając z funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Przy pomocy kontrolera PlayStation Move oraz kamerze PlayStation Eye użytkownicy nie tylko przewracają strony w wirtualnych książkach, ale również biorą udział w zręcznościowych minigrach.

W Diggsie Nightcrawlerze twórcy z Louisiany powracają do świata książek. Głównym bohaterem gry jest tytułowy mol książkowy, który jako detektyw musi rozwiązać tajemnicę morderstwa swojego przyjaciela, jajka Humpy. Wiąże się to z koniecznością rozwiązania serii zagadek detektywistycznych. W trakcie przygody wykorzystujemy kontrolery konsoli PlayStation m.in. jako lupę, analizując scenę zbrodni i inne miejsca związane z prywatnym śledztwem.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19286

Wersja polska

Udźwiękowienie: START INTERNATIONAL POLSKA
Wystąpili: