Wonderbook: Księga czarów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wonderbook: Księga czarów

Wonderbook: Book of Spells

HPWB1.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent SIE London Studio
Wydawca Sony Interactive Entertainment
Dystrybutor SCE Polska
Rok produkcji 2012
Premiera dubbingu 14 listopada 2012
Platformy z dubbingiem PS3

Wonderbook: Księga czarów (ang. Wonderbook: Book of Spells) – gra fantasy przeznaczona na konsolę PlayStation 3, stworzona przez Sony Computer Entertainment. W Polsce wydana przez rodzimy oddział SCE 14 listopada 2012 roku.

Dubbing zrealizowano w ramach projektu Lokalizacje 2.0.

O grze

Book of Spells to pierwsza produkcja stworzona w ramach linii wydawniczej Wonderbook. Za sprawą tej serii gracze mogą na nowo odkryć ulubione powieści, korzystając z funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki obsłudze przy pomocy kontrolera PlayStation Move oraz kamerze PlayStation Eye użytkownicy nie tylko przewracają strony w wirtualnych książkach, ale również biorą udział w zręcznościowych minigrach.

Gra Book of Spells opiera się na serii książek autorstwa J. K. Rowling o najsłynniejszym na świecie młodym czarodzieju, Harrym Potterze, który udaje się do zamku Hogwart. W trakcie przygody stajemy między innymi przed szansą nauczenia się nowych zaklęć, wykonując określone ruchy za pomocą różdżki. Twórcy przygotowali również szereg innych zadań, dzięki którym poznamy liczne sekrety skrywane przez zamek czarodziejów oraz jego lokatorów.

W pracach nad grą Book of Spells brała aktywny udział autorka pierwowzoru, J. K. Rowling.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18555

Wersja polska

Udźwiękowienie: START INTERNATIONAL POLSKA, STUDIO PRL
Nagranie dialogów: Kamil Sołdacki
Wystąpili: