Zoo

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Zoo

Zoo.jpg
Gatunek familijny
Kraj produkcji Irlandia, Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Rok produkcji 2017
Data premiery dubbingu 27 sierpnia 2018

Zoo – irlandzko-brytyjski film familijny z 2017 roku w reżyserii Colina McIvora.

Premiera filmu w polskich kinach – 27 sierpnia 2018 roku w ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Frajda”; dystrybucja: Kino Świat. Premiera w serwisach VOD – 3 maja 2019 roku.

Fabuła

Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości. „Zoo” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku. W rolach głównych występują Art Parkinson („Kubo i dwie struny”), nominowany do Złotego Globu Toby Jones („Naga Normandia”) i Penelope Wilton („Downton Abbey”). „Zoo” znalazło się w programach m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci w Nowym Jorku i Festiwalu Filmowego w Chicago.

Belfast, 1941 rok. Ojciec młodego Toma (Art Parkinson) dostaje wezwanie do wojska, tym samym pozostawiając bez opieki rodzinę i nowego członka zoo – słoniątko imieniem Buster. Gdy niemieckie bombardowania zaczynają zagrażać mieszkańcom zoo, Tom z pomocą przyjaciół i osobliwej miłośniczki zwierząt (Penelope Wilton) postanawia uratować Bustera. Film oparty na faktach.

Opis pochodzi ze strony dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO REWERS
Tłumaczenie i dialogi: Anna Brysiak
Reżyseria: Ireneusz Machnicki
Kierownictwo produkcji: Edyta Machnicka
Dźwięk i montaż: Paweł Janułajtys, Maciej Wiejaczka
W wersji polskiej udział wzięli:

Lektor: Ireneusz Machnicki

Linki zewnętrzne