Empire: Total War

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Empire: Total War

Empire Total War.jpg
Gatunek RTS
Producent Creative Assembly
Wydawca SEGA
Dystrybutor CD Projekt
Cenega Poland (reedycje)
Rok produkcji 2009
Premiera dubbingu 4 marca 2009
Platformy z dubbingiem PC
Empire: Total War – gra strategiczna z serii Total War stworzona przez The Creative Assembly i przeznaczona na komputery osobiste.

Premiera w Polsce: 4 marca 2009; dystrybucja: CD Projekt.

Fabuła

Empire: Total War jest piątą już częścią tytułowego cyklu, zapoczątkowanego w 2000 roku i reprezentowanego przez takie gry jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War. Najnowsza odsłona serii wprowadza do rozgrywki pewne rewolucyjne zmiany, oferując kilka zupełnie nowych opcji. Podstawowe założenia rozgrywki pozostały jednak bardzo zbliżone. W dalszym ciągu operujemy więc na dwóch ekranach. Warstwa taktyczna służy do zarządzania dowodzonym przez siebie imperium. Ruchy wykonuje się tu w systemie turowym. Walki są już natomiast rozgrywane na warstwie bitewnej. W tym przypadku zastosowano naturalnie czas rzeczywisty, upodabniając grę do innych RTS-ów. Za przygotowanie Empire: Total War odpowiedzialne jest oczywiście studio developerskie Creative Assembly. Sama gra powstała natomiast wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Omawiana strategia nawiązuje do najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w XVIII wieku. Mowa tu między innymi o rewolucji przemysłowej, amerykańskiej wojnie o niepodległość, czy walkach o przejęcie kontroli nad wschodnimi szlakami handlowymi. Wybrane wydarzenia z tego okresu pojawiają się w przygotowanych przez producenta kampaniach do gry. Największą nowością oferowaną przez Empire: Total War jest możliwość uczestniczenia w bitwach rozgrywanych na morzu. W poprzednich grach z serii Total War wszystkie starcia odbywały się bowiem na suchym lądzie. W grze możemy dowodzić zarówno całymi flotyllami, jak i pojedynczymi okrętami. Wrogie statki można próbować zatapiać, bądź też przejmować nad nimi kontrolę, przystępując do abordażu. W bardziej klasycznych bitwach należy się z kolei liczyć z pojawieniem nowych atrakcji, w postaci armat czy muszkietów. Dowodzone oddziały mogą także przyjmować nowe typy formacji.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10272

Wersja polska

Kierownik lokalizacji: Milan Czarnowski
Koordynator nagrań: Adrian Czerwiński
Koordynacja QA: Przemysław Łękawa
Tłumaczenia:

Testerzy:

  • Łukasz Gutowski,
  • Tomasz Jankowski,
  • Piotr Zglejc,
  • Tomasz Ochalik,
  • Zbigniew Stefanko

Produkcja nagrań: FUN FACTORY JANINA
Reżyser nagrań: Artur Kruczek
Postprodukcja i mastering: Paweł Piechura (Kuras_Mistrz)
Głosów użyczyli:

i inni

Linki zewnętrzne