Andrzej Chudy

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Andrzej Chudy (ur. 12 grudnia 1955 roku) – polski aktor filmowy i dubbingowy, a także reżyser dubbingu w studiach Start International Polska, Master Film, Studio Eurocom, GMC Studio.

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • Zwariowane melodien
  • 1958-1961: Pixie i Dixie
    • pies (odc. 15),
    • lokaj Pugsley (odc. 25),
    • lew (odc. 26),
    • Roy (odc. 27),
    • Charlie (odc. 30),
    • Duke (odc. 53),
    • Jeeves (odc. 57)
  • 1959: Quick Draw McGraw – Narrator
  • 1961: Snagglepuss
  • 1962: Lew Lippy
  • 1964: Goryl Magilla
  • 1970: Josie i Kociaki
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1976-1978: Jabberjaw
  • 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
  • 1978: Był sobie człowiek
    • Jaskiniowiec II (odc. 1-3),
    • Piotr Wielki (odc. 19),
    • Robert (odc. 25),
    • Prezydent Kanciastych (odc. 26)
  • 1981: Listonosz Pat – Pat (III-IV oraz VII-VIII seria)
  • 1982: Był sobie kosmos
    • Hermes (odc. 7),
    • kapitan Jergall (odc. 9)
  • 1984-1987: O czym szumią wierzby
    • Borsuk,
    • Cygan (odc. 1)
  • 1986-1988: Troskliwe misie – Miś Czułe Serce (dubbing z GMC Studio)
  • 1986: Było sobie życie
    • Sierżant Kruszyna (poza odc. 1),
    • jeden z enzymów (odc. 2),
    • jedna z saperów (odc. 2),
    • jeden z białobrodych enzymów (odc. 2)
  • 1988-2005: Opowieści biblijne – Abraham (druga wersja dubbingu; odc. 1)
  • 1988-1993: Hrabia Kaczula
    • Kapitan,
    • Sierżant
  • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Szef koncernu Psie Ciacho
  • 1988: Denver, ostatni dinozaur
  • 1989-1992: Karmelowy obóz
    • Kuzyn Roman (odc. 33),
    • Rip (odc. 38),
    • Bobby Bittman (odc. 39)
  • 1989: Miś Paddington – pan Thomas (odc. 13)
  • 1990-1994: Super Baloo (druga wersja dubbingu)
  • 1991-2004: Pełzaki – Drew, ojciec Angeliki
  • 1991-1994: Delfi i przyjaciele (druga wersja dubbingu)
  • 1991-1992: Dzielny Agent Kaczor – Agent Kuper (druga wersja dubbingu)
  • 1992-1998: Batman
  • 1992-1993: Goofy i inni (druga wersja dubbingu)
  • 1993-1996: Bodzio – mały helikopter (druga wersja dubbingu)
  • 1994: Superświnka
  • 1994: Byli sobie wynalazcy
    • babiloński astronom w żółtych szatach (odc. 4),
    • opasły mężczyzna w białych szatach (odc. 4),
    • Alfred Wielki (odc. 4),
    • Ludwik XI (odc. 4),
    • czarnowąsy marynarz (odc. 5),
    • Zarco (odc. 5),
    • mężczyzna dyktujący dłutnikowi (odc. 6),
    • prawnik (odc. 6),
    • pijak (odc. 9),
    • dyrektor uniwersytetu (odc. 9),
    • Antonio (odc. 9),
    • nauczyciel matematyki (odc. 10),
    • ojciec straconego chłopca (odc. 10),
    • jeden z współtowarzyszy pan Hugha (odc. 10),
    • Du Bonton (odc. 11),
    • Ludwik XV (odc. 11),
    • przewodniczący rady (odc. 12),
    • posłaniec wzywający Lavoisiera na stawienie się przed komisją finansów (odc. 12),
    • mężczyzna wyczytujący nazwiska ludzi skazanych na egzekucję (odc. 12),
    • James Watt (odc. 13),
    • mężczyzna reklamujący przejażdżkę lokomotywą (odc. 13),
    • Nolaire (odc. 13),
    • jony ujemne (odc. 14),
    • Erstedt (odc. 14),
    • urugwajski generał (odc. 15),
    • Alfred Russell Wallace (odc. 15),
    • jeden z żółtych groszków (odc. 16),
    • Oswald Avery (odc. 16),
    • Thomas Edison (odc. 20),
    • czarnoskóry konduktor (odc. 20),
    • Dedal (odc. 21),
    • Clément Ader (odc. 21),
    • nauczyciel fizyki (odc. 22),
    • mężczyzna informujący państwu Curie o przyznaniu nagrody Garniera (odc. 22),
    • jeden z reporterów (odc. 22),
    • jeden z świadków śmiertelnego wypadku Piotra Curie (odc. 22),
    • mężczyzna odliczający czas do wybuchu bomby atomowej (odc. 23),
    • pilot samolotu zrzucającego bombę atomową na Hiroszimę (odc. 23),
    • foton #2 (odc. 23),
    • lokaj Alberta Einsteina (odc. 23),
    • dyrektor uniwersytetu Princeton (odc. 23),
    • łysy rolnik (odc. 24),
    • członek stada wilków (odc. 24),
    • jeden z niemieckich żołnierzy (odc. 25),
    • Nikita Chruszczow (odc. 25),
    • wspólnik Neila Armstronga (odc. 25),
    • czarnoskóry delegat (odc. 26)
  • 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie (druga wersja dubbingu)
    • barman (odc. 1),
    • magik Syriusz (odc. 2),
    • señor Gabriel (odc. 3),
    • Harry Torbacz (odc. 5),
    • Ed McBuła (odc. 7),
    • kierownik hotelu (odc. 8),
    • Nasty Kanasta (odc. 9),
    • pan Pulchny (odc. 11),
    • pan Bowers (odc. 13),
    • Dłubak Czopraj (odc. 22a),
    • gremlin #3 (odc. 24a),
    • Abel Vanzuela (odc. 25a),
    • Babbit (odc. 31a)
  • 1996-2004: Hej Arnold! – Pan Bailey
  • 1996-2000: Superman
    • Kurt (odc. 42),
    • Komisarz James Gordon (odc. 43),
    • Ra’s al Demon (odc. 52),
    • Generał Hardcastle (odc. 53-54)
  • 1996-1997: Wyspa dinozaura – Ziółko
  • 1996: Byli sobie podróżnicy
  • 1997-2009: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu
  • 1997-2009: Bibi Blocksberg – burmistrz
  • 1997-2002: Pokémon
    • Profesor Birch,
    • Norman,
    • Pan Briney,
    • Wattson,
    • Pan Goodshow (odc. 261-312)
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997: Byli sobie odkrywcy
  • 1997: Bibi Blocksberg – Burmistrz
  • 1998-2004: Atomówki – Walka przed Gwiazdką – Święty Mikołaj
  • 1998-2001: Dzika rodzinka
  • 1998-1999: Sonic Underground – Dingo
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2001: Batman przyszłości
    • Kapitan,
    • Sierżant
  • 1999-2001: Wodnikowe Wzgórze – generał Czyściec
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty
    • Syrenaman (odc. 52b, 67b, 163a, 176a),
    • Latający Holender (odc. 56b, 70b)
  • 1999: Szpital na Leśnym Wzgórzu
    • Doktor Mopsik,
    • Łajka (odc. Lot w kosmos),
    • prezenter telewizyjny (odc. Lot w kosmos)
  • 1999: Twipsy
  • 2000-2006: Słowami Ginger – Killgallen
  • 2000-2006: Kajtuś (wersja DVD) – Pan Hinkiel
  • 2000-2001: Timothy idzie do szkoły
    • Tata Timothy’ego (odc. 1, 5b),
    • Henry - kierowca autobusu (odc. 1a),
    • Moris - brat Doris (odc. 5a),
    • Tata Doris (odc. 5a)
  • 2000: Marvin, stepujący koń
    • Marvin,
    • Jeden z klaunów-sługów Lymana,
    • Clyde (odc. 23a)
  • 2000: Łatek – duch psa (druga wersja dubbingu)
  • 2001-2007: Rodzina Rabatków – Artur
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Marsjanin J’onn J’onzz
  • 2001-2004: Stanley – Ojciec Lestera
  • 2001-2004: Krówka Mela
  • 2001: Rodzina Rabatków − Artur
  • 2001: Odjazdowe zoo − Profesor Troglodys
  • 2002-2010: Cyberłowcy
    • faun Pang (odc. 2, 22),
    • niebieska świnka (odc. 3),
    • mumia (odc. 9),
    • cyklop (odc. 10),
    • wilkołak (odc. 10),
    • jedna z głów dwugłowego pianisty (odc. 10, 14),
    • czerwony żołnierzyk (odc. 16),
    • zielona świnka (odc. 23)
  • 2002-2008: Kredonia
  • 2002-2007: Kim Kolwiek – Dr Drakken
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego?
    • Ben Brassman (odc. 11),
    • Lysander Demas (odc. 22),
    • burmistrz (odc. 28)
  • 2002-2003: Ozzy i Drix
  • 2002-2003: Psie serce
    • koń #1,
    • pies #3
  • 2002: Bawmy się, Sezamku – Klient
  • 2002: Jak to działa? (wersja DVD)
  • 2003-2008: Poko i przyjaciele − Narrator
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
  • 2003-2007: Kod Lyoko – pracownik lotniska (odc. 84)
  • 2003-2007: JoJo z cyrku – Tata Skibo
  • 2003-2006: Szczenięce lata Clifforda
    • Pan Solomon,
    • Trener Daves (odc. 13b)
  • 2003-2005: Lilo i Stich – Dr Drakken (odc. 47)
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
    • komentator meczu baseballa (odc. 1b),
    • barman (odc. 8b),
    • policjant (odc. 9),
    • budzik Happy Cat (odc. 24b),
    • Aczu (odc. 24b),
    • komisarz policji (odc. 32a),
    • generał Rekinian (odc. 34b),
    • kierowca ciężarówki (odc. 37b),
    • właściciel jachtu (odc. 39)
  • 2003-2004: Traktor Tom − Narrator
  • 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Dojo
  • 2003: Traktor Tom
  • 2003: Giovanna w krainie snów
  • 2003: Kikoriki – Łosik (wersja DVD)
  • 2004-2008: Batman
    • Czarna Maska,
    • J’onn J’onns
  • 2004-2007: Danny Phantom
    • Vlad Plazmus,
    • Walker
  • 2004-2007: Szkolny poradnik przetrwania – pan Chopsaw
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – Marsjanin J’onn J’onzz
  • 2004-2006: Świat Todda – Kalasawy
  • 2004-2006: Brenda i pan Whiskers
    • Jeden ze sług Gaspara,
    • Mrówka
  • 2004-2006: Ale robale
  • 2004-2006: Hi Hi Puffy AmiYumi
  • 2004: Świnka Peppa (wersja MiniMini) – Tata Świnka
  • 2004: Ziemniak – ostatnie starcie
    • rycerz Hipnozol (odc. 1),
    • sir Włóczykij (odc. 8, 31),
    • kierowca (odc. 33)
  • 2004: Marcin Ranek
  • 2004: Przyjaciele z podwórka – Narrator (odc. 49-50)
  • 2005-2008: Johnny Test
    • Biczownik Willy (odc. 21b),
    • Burmistrz Świnioszyc (II seria),
    • Różne głosy
  • 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga
    • Tashi (odc. 12),
    • Bato (odc. 15, 41),
    • Arnook (odc. 18-20),
    • Huu (odc. 26 – w poprzednich odcinkach),
    • Głaz (odc. 26, 50),
    • Wan Shi Tong (odc. 30),
    • Strażnik Poon (odc. 44, 50),
    • Sozin (młodzieniec) (odc. 46)
  • 2005-2008: Ben 10
    • Kwaśny Oddech (odc. 9),
    • Hex (odc. 10, 22),
    • Kenko (odc. 32),
    • Abel North (odc. 34),
    • Porucznik Steel (odc. 40),
    • Strażnik więzienia (odc. 41),
    • Ojciec Camille (odc. 43),
    • Sędzia (odc. 45)
  • 2005-2008: Robotboy
    • Aktor #2 (odc. 29b),
    • Lektor z płyty (odc. 30a),
    • Tata Kurta (III seria)
  • 2005-2007: Amerykański smok Jake Long
    • Prof. Hans Rotwood (II seria),
    • Wróżkowy listonosz,
    • Ogr
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee – Piącha (odc. 20, 33)
  • 2005: Spadkobiercy Tytanów
    • Narrator,
    • Pracownik kina (odc. 8),
    • Polifem (odc. 17),
    • Król Minos (odc. 19),
    • Tata Tezji (odc. 20),
    • Logus (odc. 22),
    • Melampus (odc. 23)
  • 2005: Porażki Króla Artura
    • Posłaniec (odc. 2),
    • Wieśniak (odc. 3),
    • Wyrocznia (odc. 23)
  • 2005: Doraemon – Pan Kaminari (odc. 10a, 31a)
  • 2006-2013: Złota rączka – Piotr, operator mostu (odc. 67b)
  • 2006-2008: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – Generał Makatka (odc. 10)
  • 2006-2008: Dolina Koni (pierwsza wersja dubbingu) – Shep
  • 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin – Ojciec Tanga (odc. 1)
  • 2006-2007: Lola i Virginia
  • 2006: Mam rakietę
    • Laserowy Kalmar (odc. 9a),
    • Właściciel małej pizzerii (odc. 10a)
  • 2006: Pokémon: Diament i perła – Profesor Rowan
  • 2006: Finley, wóz strażacki
    • Lyle,
    • Sam (odc. 21)
  • 2006: Zawiadowca Ernie − Marsel le Manific (odc. 20)
  • 2006: ŌBAN Star Racers
    • Prezydent (odc. 1, 4, 8, 23, 25),
    • Mechanik (odc. 1),
    • Trener Księcia Aikki (odc. 2, 7-8, 13),
    • Jeden z sędziów na Alwasie (odc. 3-4, 11, 13),
    • Komentator mistrzostw międzyplanetarnych (odc. 11),
    • Canaletto (odc. 12, 19-20, 23-24, 26),
    • Reporter (odc. 21),
    • Jeden ze Stwórców (odc. 22, 26),
    • Jeden z Crogów (odc. 23)
  • 2006: Wymiennicy
    • Laserowy Kalmar (odc. 9a),
    • Właściciel małej pizzerii (odc. 10a)
  • 2006: Mam rakietę
  • 2006: Zdjęciaki
  • 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki – Profesor Ludwig von Drake (od odc. 78)
  • 2007-2014: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza (pierwsza wersja dubbingu)różne głosy
  • 2007-2014: M.I. High (druga wersja dubbingu)
    • premier (odc. 1, 5, 23, 34),
    • Abe Mason (odc. 11),
    • druid (odc. 48),
    • Edwin Grosse (odc. 65),
    • minister Hayden (odc. 84)
  • 2007-2012: Bakugan: Młodzi wojownicy
    • Ojciec Marucho,
    • Dragonoid Naga,
    • Michael Gebarlich (seria I),
    • Żółwoid
  • 2007-2012: iCarly − głos lektora w TV (odc. 100)
  • 2007-2012: Czarodzieje z Waverly Place
    • Wujek Kelbo (odc. 68),
    • Kapitan Jim Bob Sherwood (odc. 71)
  • 2007-2011: Przygody Sary Jane
    • Kudlak (pierwsza wersja dubbingu, odc. 6-7)
    • Inspektor (druga wersja dubbingu, odc. 10)
  • 2007-2010: Chowder
    • Kasztan (odc. 15a),
    • Tofu (odc. 18)
  • 2007-2008: Magiczna karuzela
  • 2007: George prosto z drzewa
    • Doktor Scott (odc. 1-9a, 10-26),
    • Król Dzierżymorda (odc. 8a),
    • Tajemniczy Obcy (odc. 10b),
    • Zrzęda (odc. 18b),
    • Rogacz (odc. 20a),
    • El Mruczas (odc. 21a),
    • Nosorożec (odc. 21a),
    • Pan Pando (odc. 25-26)
  • 2007: Pokémon: Wymiar Walki – Profesor Rowan
  • 2007: W pułapce czasu
  • 2007: Fineasz i Ferb
    • Alojzy "Rodney" von Rodenstein (odc. 46b, 74b, 78b),
    • Clewn’t (odc. 48),
    • Clyde Flynn (odc. 66b),
    • jeden z synów Glendy (odc. 66b),
    • hiszpańskojęzyczny komentator meczu (odc. 67a),
    • lody karaluchowo-czosnkowe (odc. 67b),
    • kapitan Zez (odc. 68a),
    • krowa (odc. 68b),
    • Superkomputer (odc. 70a),
    • Pinhead Pierre (odc. 71b),
    • psychiatra (odc. 71b),
    • stary mężczyzna (odc. 72a),
    • kosmonauta #1 (odc. 75a),
    • Tony (odc. 75a),
    • farmer (odc. 75b),
    • klient w ciemnozielonej koszuli (odc. 75b),
    • głos kostki (odc. 76a),
    • Adrian (odc. 77),
    • trener Nozdrzy (odc. 77),
    • głos maszyny (odc. 78a),
    • pan Totalny (odc. 78a),
    • portier (odc. 79a),
    • duch #2 (odc. 79a),
    • zombie z filiżanką (odc. 79a),
    • Wieża (odc. 80a),
    • lodziarz (odc. 81a),
    • jeden z emerytów (odc. 81b),
    • jeden z Mongołów (odc. 81b),
    • archeolog (odc. 81b),
    • narrator serialu "Katt Karr" (odc. 83b),
    • łysy kierowca ciężarówki (odc. 83b),
    • narrator spotu Ogników (odc. 83b),
    • jeden z pasażerów autobusu (odc. 96b),
    • jeden z członków Plecakoszwadronu (odc. 99b),
    • Dyrektor szkoły (odc. 121a),
    • Karł podobny do krasnala ogrodowego (odc. 121b),
    • wiking (odc. 124a),
    • Paolo Vanderbeek (odc. 124b),
    • Pyszomir (odc. 125a),
    • mężczyzna w okularach (odc. 125b)
  • 2007: Sushi Pack
  • 2007: Hutosie
  • 2008-2012: Iron Man: Armored Adventures
    • nauczyciel matematyki (odc. 36, 40),
    • pan Potts (odc. 38, 52),
    • lekarz Tarczy (odc. 42),
    • senator Kelly (odc. 43)
  • 2008-2011: True Jackson
    • Bileter (odc. 17),
    • Kent Shocknek (odc. 18, 40),
    • Chiński detektyw (odc. 21, 50),
    • Głos prezentera telewizyjnego (odc. 22),
    • Burt Burlington (odc. 23, 36, 53),
    • Jenkins (odc. 27),
    • Hank (odc. 28),
    • Kierownik sali w Finique (odc. 31),
    • Sonny Klankman (odc. 31),
    • DJ Snazy Jason (odc. 32),
    • Fan Johna Cena (odc. 33),
    • Reżyser filmowy (odc. 33),
    • Frank Woo (odc. 33),
    • David Poduch (odc. 34),
    • Głos maszynisty (odc. 38),
    • Kucharz w Burgerowym Zaułku (odc. 39),
    • Policjant (odc. 40),
    • Król Żuli z Burgerowego Zaułka (odc. 40),
    • Kapitan rejsu lotniczego (odc. 44),
    • Urzędnik stanu cywilnego (odc. 45),
    • pan Bruntos (niuchacz) (odc. 47),
    • Ed Wheeler (odc. 52),
    • Dick Falcon / Ben Franklin (odc. 55),
    • pan Nospa (odc. 56),
    • ochroniarz galerii (odc. 57),
    • Miazga (odc. 60)
  • 2008-2011: Batman: Odważni i bezwzględni
    • Generał Kreegaar,
    • Arges,
    • Kapitan Cold (odc. 41),
    • Niles Caulder (odc. 42),
    • Two-Face (odc. 43),
    • Dziesięciooki Człowiek (odc. 45),
    • J’onn J’onzz/Manhunter (odc. 54, 58, 62-63),
    • Kanjar Ro (odc. 64),
    • ojciec chłopca (odc. 65)
  • 2008-2011: Dzieciak kontra Kot
    • Strażnik Glen (odc. 38),
    • Dziadek (odc. 41a),
    • Henry, tata Dennisa (odc. 46a)
  • 2008-2010: Aaron Stone – T. Abner Hall
  • 2008-2010: Niezwykłe przypadki Flapjacka
    • Gęba (odc. 1b),
    • Lord Nadziany (odc. 9b)
  • 2008-2009: Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog – George (odc. 2)
  • 2008-2009: Rahan – syn czasów mroku
  • 2008-2009: Strażnicy z Chinatown – Pan Andrius (odc. 21)
  • 2008-2009: Była sobie Ziemia
    • przedstawiciel bogatego kraju #2 (odc. 1),
    • strażnik (odc. 1),
    • Lin Gibbons (odc. 2),
    • Hindus (odc. 3),
    • przywódca wędrujących Afrykanów (odc. 4),
    • człowiek próbujący wypędzić Amazończyków (odc. 5),
    • rzymski żołnierz (odc. 6),
    • członek morskiej straży granicznej (odc. 13),
    • mężczyzna (odc. 20),
    • sprzedawca (odc. 20),
    • oficer (odc. 20),
    • Juliusz Verne (odc. 21),
    • jeden z Rzymian (odc. 22),
    • wspólnik właściciela fabryki #2 (odc. 23),
    • wódz wioski (odc. 24),
    • głos odliczający do startu rakiety (odc. 25),
    • lord Kelwin (odc. 26)
  • 2008: Power Rangers Furia Dżungli
    • Toady,
    • Rammer
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie − Dr Pruderlock
  • 2008: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne – Pat
  • 2008: Bujdy na resorach
  • 2008: Stich!
  • 2008: Gormiti – Stary Mędrzec (odc. 53-65)
  • 2008: Garfield Show
  • 2008: Potwory i piraci
  • 2008: Wakfu
    • Fil Harmonik (odc. 40),
    • Ośmiornica (odc. 45-52)
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru
    • Maks Kolanko (odc. 17, 20a),
    • Komisarz (odc. 30b),
    • Elmer (odc. 58b)
  • 2008: Stacyjkowo
    • Superciuchcia,
    • Hamish (odc. 125-128)
  • 2009-2011: Hot Wheels: Battle Force 5 – Jack Wheeler (odc. 45)
  • 2009-2010: Jonas
  • 2009: Ogrodnik Gordon – Gordon
  • 2009: Aniołki i spółka – nauczyciel
  • 2009: Roztańczona Angelina: Nowe kroki
  • 2009: Dinopociąg – Andrzej Allozaur (odc. 14a, 15b, 41a, 77a)
  • 2009: Olivia
  • 2009: Antoś
    • Pan Zenek (odc. 21),
    • Pan Bazyli (fotograf) (odc. 38),
    • prezenter radiowy (odc. 41),
    • Pan Pąk (odc. 45),
    • policjant (odc. 69, 70)
  • 2009: Tara Duncan
    • jeden z elfów (odc. 18),
    • medyk z Innoświata (odc. 24),
    • ojciec Vlada (odc. 26)
  • 2009: Superszpiedzy – Astronauta Arnold (odc. 38)
  • 2009: Przygody K-9 – Departamentowcy
  • 2009: Huntik: Łowcy tajemnic
  • 2010-2013: Taniec rządzi
    • Dave Gold (odc. 40),
    • dyrektor Rabinoff (odc. 41)
  • 2010-2013: Big Time Rush – J.D. (odc. 34-35)
  • 2010-2013: Pound Puppies: Psia paczka
    • Agent Mugs (odc. 42),
    • Irving (odc. 42)
  • 2010-2012: Generator Rex
    • Skalamander,
    • Mężczyzna z ONZ (odc. 7),
    • Bez twarzy (odc. 11, 25),
    • Graniak (odc. 13, 35, 53),
    • Trener (odc. 17),
    • Marynarz (odc. 22),
    • piraci Gatlocka (odc. 24),
    • Dos (odc. 27),
    • Septymiusz Sewer (odc. 54)
  • 2010-2012: Mój kumpel anioł
    • trener Heinrich (odc. 3-4, 16, 25, 33, 41, 45, 51),
    • dr Norman Bethune (odc. 5),
    • profesor Biszkopt (odc. 28),
    • głos w reklamie (odc. 48)
  • 2010-2012: Liga Młodych
    • Zielona Strzała / Oliver Queen (odc. 1, 6, 30, 34),
    • L-3 (Lex Luthor) (odc. 2),
    • Pan Huragan (odc. 3),
    • Bane (odc. 4),
    • Lex Luthor (odc. 10, 22, 25, 34, 38, 40, 43, 46),
    • Icicle Sr. (odc. 11),
    • Hrabia Vertigo (odc. 14),
    • Henchy (odc. 20),
    • Bibbo Bibbowski (odc. 29),
    • Kapitan (odc. 32)
  • 2010-2012: Ben 10: Ultimate Alien
    • Oliver (odc. 4, 12),
    • Sir Dagonet (odc. 7),
    • George (odc. 35, 41-42, 50-52)
  • 2010-2012: Scooby Doo i Brygada Detektywów
    • Ed Maszyna (odc. 13, 16, 26),
    • pan Chen (odc. 15, 18),
    • Przedstawiciel Destroido (odc. 18),
    • sierżant (odc. 27),
    • kustosz Vronsky (odc. 28),
    • Radley Crown / Błękitny Sokół (odc. 40)
  • 2010-2012: Avengers: Potęga i moc – Peter Quill/Star-Lord (odc. 32)
  • 2010-2012: Hero 108
    • Kamienna Małpa (odc. 36),
    • Król Koali (odc. 38a),
    • Kropek (odc. 39b)
  • 2010-2011: Tytan Symbionik – Generał Modula
  • 2010-2011: Lego: Fabryka bohaterów – Corroder (późniejsze odcinki)
  • 2010: Czeburaszek
  • 2010: Bolt i Blip
    • Dr Blood,
    • skrzat #1 (odc. 8),
    • Formatownik (odc. 8)
  • 2010: Tempo Express
    • Stampy,
    • wieśniak #2 (odc. 1),
    • prowadzący teleturniej (odc. 2),
    • Noble (odc. 19)
  • 2010: Chuck i przyjaciele
    • Elmer,
    • dr Bolt,
    • betoniarka Mike (odc. 10a),
    • Campster
  • 2010: Mr Young
    • Mikołaj (odc. 30, 54),
    • właściciel cyrku (odc. 37),
    • policjant (odc. 56)
  • 2010: Zielony patrol
    • wujek Mark,
    • George (odc. 25)
  • 2010: Babar i przygody Badou
    • Jabbsi,
    • pan Wodnik,
    • Lucek
  • 2011-2014: Z kopyta – dziadek McKrupnik (odc. 49)
  • 2011-2013: Super Ninja
    • Mechanov (odc. 5),
    • wujek Jerry (odc. 10)
  • 2011-2013: Looney Tunes Show – Święty Mikołaj (odc. 36)
  • 2011-2012: Zielona Latarnia
    • Shyir Rev (odc. 1-2),
    • Kapitan Goray (odc. 4)
  • 2011: Maleńcy
  • 2011: Groove High – kucharz (odc. 26)
  • 2011: Koszykarze
    • Borys Popow (odc. 28),
    • sędzia (odc. 30, 34, 39-40, 45, 52),
    • egipski handlarz (odc. 33),
    • Mistrz Wu (odc. 35),
    • ochroniarz (odc. 37),
    • rekruter (odc. 41),
    • Papa Yako (odc. 44),
    • strażnik (odc. 45),
    • profesor (odc. 49)
  • 2011: Niesamowity świat Gumballa
    • Dyrektor Brown,
    • pan Fitzgerald, tata Penny (serie II-IV; odc. 19a, 26a, 39a, 48b, 55b, 62a, 74b, 80b),
    • jeden ze złoczyńców (odc. 19b),
    • mąż Siciliany (odc. 22b),
    • spiker TV (odc. 22b),
    • grubas, który utknął w studzience (odc. 29a)
    • Hot Dog (większość kwestii w odc. 35b),
    • złodziej (odcisk palca) (odc. 35b),
    • blondyn Carlton (odc. 36b),
    • lekarz (odc. 46a),
    • Harold, tata Tobiasa (odc. 48b),
    • prezenter pogody (odc. 52a),
    • kierownik wypożyczalni DVD (odc. 52b),
    • zmieniony głos Nicole (odc. 52b),
    • zmieniony głos Gumballa (odc. 55a),
    • straszny głos Gumballa, Darwina i Anais (odc. 55b),
    • głos w TV #3 (odc. 57a),
    • Rob / Doktor Niszczyciel (odc. 59b, 74a, 78b-79a),
    • pan Small (odc. 62b, 68a),
    • straszny głos Gumballa i Darwina (odc. 64a),
    • narrator / Autax (odc. 64b),
    • głos w reklamie (odc. 68a),
    • niski głos Alana (odc. 81a),
    • bankier (odc. 93b),
    • muszla klozetowa #2 (odc. 94a),
    • profesor-mysz (odc. 94a),
    • głos (odc. 97b)
  • 2011: Ul – Listonosz pan Pajączek
  • 2011: Bąbelkowy świat gupików – Kustosz muzeum (odc. 35)
  • 2011: Miś Muki
    • wuj Cezar (odc. 27),
    • tata Luisa (odc. 28),
    • wujek Pasang (odc. 30)
  • 2011: Podróże Justina
    • Dziadek Oliwki (odc. 3),
    • cesarz (odc. 7, 13),
    • Jeremiasz Skrzypeczkowy (odc. 8),
    • Sir Edmund (odc. 23),
    • pan burmistrz (odc. 26),
    • wujek Anton (odc. 33),
    • Pierre (odc. 34),
    • pan Li (odc. 38),
    • kierowca Czerwonego Pioruna (odc. 39),
    • Harry (odc. 43),
    • senior Fernando (odc. 47),
    • sprzedawca ciastek (odc. 49),
    • sędzia (odc. 52)
  • 2012-2014: Legenda Korry
    • brat Dawa (odc. 27),
    • Zuko (odc. 28-30, 36-37, 39),
    • jeden z więźniów (odc. 36),
    • Baatar Senior (odc. 44-45, 49),
    • ojciec Ryu (odc. 48),
    • jeden z duchów (odc. 49)
  • 2012: Kaijudo – Mistrzowie pojedynków
    • Toji,
    • Lord Niebołamacz
  • 2012: Robot i potwór
  • 2012: Straszny Larry
    • mózg – prawnik (odc. 2),
    • Gorlando (odc. 4, 6, 16, 32, 34),
    • lekarz (odc. 24),
    • sprzedawca w sklepie muzycznym (odc. 31)
  • 2012: Transformers: Rescue Bots – Boulder
  • 2012: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham – Wydra
  • 2012: Ben 10: Omniverse
    • Trombipulor (odc. 14),
    • Eon (odc. 26, 49-50),
    • Szeryf Wat-Senn (odc. 28),
    • Doktor Joseph Chadwick (odc. 34, 44),
    • Gorvan (odc. 35),
    • Bykżab (odc. 43)
  • 2012: Mega Spider-Man
    • Doktor Doom (odc. 3, 23, 48),
    • Doktor Stephen Strange (odc. 39, 56),
    • Stwór (odc. 40),
    • Merlin (odc. 63),
    • Titus (odc. 65),
    • Arnim Zola (odc. 66, 71)
  • 2012: Szczury laboratoryjne – kapitan (odc. 47)
  • 2012: Transformers: Rescue Bots – Boulder
  • 2012: Max Steel
    • kierowca autobusu (odc. 27),
    • pan Thornhill (odc. 33),
    • reżyser Jimmy Blaze (odc. 38),
    • ochroniarz (odc. 45)
  • 2012: Piotruś Królik – sowa Bruno
  • 2013-2015: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
    • Wrecker (odc. 12),
    • Stwór (odc. 13, 25),
    • Doktor Doom (odc. 14),
    • Doktor Strange (odc. 20),
    • Drax Nieszczyciel (odc. 21),
    • Gorgon (odc. 23),
    • Korg (odc. 26),
    • szeryf (odc. 40),
    • Red Ghost (odc. 40)
  • 2013-2015: Nawiedzeni
    • inspektor (odc. 9),
    • kurier (odc. 13),
    • Rusty (odc. 14),
    • dostawca piekarnika (odc. 14),
    • "Kapeć" (odc. 15),
    • Glenda w postaci potwora (odc. 16),
    • trener Barker (odc. 19, 31),
    • pan Dobson (odc. 21, 25, 41),
    • Olaf (odc. 27, 42),
    • sierżant Bugliari (odc. 30),
    • Stan (odc. 33),
    • Zielony Duch (odc. 37)
    • Oliver Loomis (odc. 44),
    • pracownik (odc. 44),
    • sęp (odc. 47),
    • członek rady duchów #3 (odc. 48),
    • Ted dozorca (odc. 48)
  • 2013-2014: Power Rangers Megaforce
    • Pan Burley,
    • Posłaniec (odc. 19-20)
  • 2013: Sanjay i Craig
  • 2013: Avengers: Zjednoczeni – Doktor Doom (odc. 4, 10, 15, 19)
  • 2013: Psi patrol – Mikołaj (odc. 11)
  • 2013: Pac-Man i upiorne przygody – egzaminator
  • 2013: Kod Lyoko: Ewolucja – Franz Hopper
  • 2013: Oddział specjalny – Nagród Łowca (odc. 37)
  • 2013: Grzmotomocni
    • Ostryg jako staruszek (odc. 31),
    • Zielony Duch (odc. 32)
  • 2013: Kroniki Xiaolin – Dojo
  • 2013: Wujcio Dobra Rada
  • 2013: Myszka Miki – Profesor Ludwig von Drake (odc. 23)
  • 2013: Steven Universe
    • Greg Universe,
    • gra samochód (odc. 9),
    • lew (odc. 12-14, 17, 22, 26),
    • lektor w filmie (odc. 13),
    • narrator w zwiastunie (odc. 17),
    • gra Zbieg dla dorosłych (odc. 14),
    • tata Cebuli (Yellowtail) (odc. 18)
  • 2013: Pokémon seria: XY – Rodman (odc. 22)
  • 2013: Duzersi
  • 2013: Sowa i spółka
    • Kogut,
    • dżin z lampy (odc. 8),
    • sędzia konkursu (odc. 35)
  • 2013: Anna i androidy – pan Cooper
  • 2013: Jej Wysokość Zosia – Król Brazendelli (odc. 79)
  • 2013: Zack i Kwak
  • 2013: Mój kumpel duch – Peter (odc. 14)
  • 2014-2016: Wissper – Barry
  • 2014: Misja Lanfeusta – Armadino
  • 2014: Super 4
  • 2014: Ciasteczkowe filmy
  • 2014: Max i Shred – juror konkursu naukowego "10-tka przed 10-tką" (odc. 22)
  • 2014: Zwierzaki-przebieraki – niedźwiedź Mitch
  • 2014: Żółwik Sammy i spółka – Lucjusz
  • 2014: Robin Hood – Draka w Sherwood – Derke (odc. 52)
  • 2014: Lassie i przyjaciele
    • Nick (odc. 5),
    • przewodnik (odc. 13),
    • maszynista Bill (odc. 17)
  • 2014: Nowe przygody Piotrusia Pana – Wódz Indian (odc. 6, 9, 17-19)
  • 2014: Penn Zero: Bohater na pół etatu – Felicja
  • 2014: Petz Klub
    • dozorca (odc. 27),
    • sąsiad Arii (odc. 30),
    • dziadek Arii (odc. 30)
  • 2014: Dorwać Asa
    • pan Reiner,
    • profesor Pringle (odc. 1, 11, 21, 28-29, 39, 51-52),
    • małpa Jefrey (odc. 2),
    • hycel (odc. 4, 26),
    • dziadek (odc. 6, 12, 30, 42-43, 52),
    • Pan X (odc. 16)
  • 2014: Sonic Boom
    • Burmistrz (odc. 3, 8, 27-28, 36, 41-42),
    • Teodor William Barker (odc. 4, 22, 24),
    • Nominatus (odc. 13),
    • staruszek (odc. 33, 41)
  • 2014: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn – JD McCoy (odc. 29)
  • 2014: Niebezpieczny Henryk
    • burmistrz Swellview (odc. 28),
    • głos staruszka (odc. 33),
    • kelner w stekowni u Montego (odc. 28),
    • zastępca burmistrza (odc. 35),
    • Harold (odc. 35)
  • 2015-2016: DC Super Hero Girls – Komisarz Gordon
  • 2015: Henio Dzióbek
    • żuk (odc. 9a),
    • staruszek w siłowni (odc. 50a),
    • Bąbel (odc. 51a)
  • 2015: Na końcu świata – major Adam Javadi Sr
  • 2015: Miles z przyszłości – Lizander (odc. 16a)
  • 2015: Czworo i pół przyjaciela
    • pan inspektor (odc. 1, 4-5, 7),
    • kamerdyner (odc. 6)
  • 2015: Lwia Straż – Hatiti (odc. 26)
  • 2015: Pan Peabody i Sherman Show
    • Johannes Gutenberg (odc. 2),
    • Juliusz Cezar (odc. 5),
    • koń (odc. 11),
    • Gyros (odc. 13)
  • 2015: Dinotrux – Walcodony
  • 2015: Krudowie u zarania dziejów
  • 2015: Kuu Kuu Harajuku
  • 2015: Kroniki rodziny królewskiej – król Rufus
  • 2015-2016: Jestem Franky – Wilson Andrade
  • 2016: Overwatch – Żołnierz-69 (odc. 4)
  • 2016: Harmidom
    • Euzebiusz Kluczyk (odc. 16b),
    • dziadek Albert (odc. 28b)
  • 2016: Powrót na Dziki Zachód
    • Wódz Płynąca Woda,
    • szeryf
  • 2016-2018: Szkoła rocka – pan Matheson (odc. 25)
  • 2016: Justice League Action
    • Czarodziej (odc. 1),
    • naczelnik więzienia (odc. 2),
    • Martin Stein (odc. 6, 18, 20-21, 23, 29, 34, 39),
    • Virman Vundabar (odc. 10),
    • Merlin (odc. 14-15),
    • Perry White (odc. 35)
  • 2016: Mój rycerz i ja
    • Perlin,
    • Czarny Szczur #2 (odc. 10-11, 31, 34, 41, 44, 48, 51),
    • Jeff, brat Złego Jacka (odc. 20),
    • Zerlin
  • 2016: Łowcy trolli
    • Gunmar (odc. 10-13, 15),
    • policjant (odc. 28),
    • pan Nuñez (odc. 33),
    • kierowca (odc. 34),
    • Merlin (odc. 37),
    • Kraks (odc. 38),
    • Walter Strickler (odc. 39)
  • 2016: Bystry Bill
    • Wombel,
    • Edek,
    • pan Sowa (odc. 36),
    • Stryjek Jack (odc. 41),
    • sir Edmund (odc. 49)
  • 2016: Zagadki rodziny Hunterów – Erik
  • 2016: Nie ma jak w rodzinie
    • Pan Holtenwasser,
    • Dick Sawitzki (odc. 1),
    • Prawnik (odc. 6),
    • Sprzedawca (odc. 11),
    • Wicedyrektor szkoły podstawowej (odc. 13)
  • 2016: Dom: Przygody Ocha i Tip
  • 2016: Voltron: Legendarny Obrońca
    • Król Alfor,
    • Ojciec Shay (odc. 5, 7),
    • Lubos (odc. 15)
  • 2017: Prawo Milo Murphy’ego
    • Clyde (odc. 15a),
    • dziadek Milo (odc. 16),
    • szeryf Murphy (odc. 18b)
  • 2017: Miki i raźni rajdowcy – Profesor Ludwig von Drake (odc. 15a, 17ab)
  • 2017: Rycerka Nella
  • 2017: Tru i Tęczowe Królestwo – Tęczowy Król
  • 2017: Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz
    • dziadek Bindo (odc. 12),
    • dr Bzik (odc. 13, 18, 23),
    • jedna z latających małp (odc. 16, 26),
    • Tinker (odc. 17),
    • członek Leśnego Składu #3 (odc. 19),
    • piernikowy ludek (odc. 26)
  • 2017: Odlotowe wyścigi – Kapitan Szarm (odc. 11)
  • 2017: Mysticons
  • 2017: Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa
  • 2008: Mała lama – Dziadzio Lama

Gry

Programy

Słuchowiska

Wykonanie piosenek

Jako lektor w tyłówkach

Reżyseria dubbingu

Filmy

Seriale

Gry

Obsada dubbingu

Linki zewnętrzne