Transformers: Wiek zagłady

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Transformers: Wiek zagłady (ang. Transformers: Age of Extinction, 2014) – amerykański film akcji w reżyserii Michaela Baya.

Premiera filmu w polskich kinach – 27 czerwca 2014 roku; dystrybucja: United International Pictures.

Fabuła

Mija kilka lat od bitwy przedstawicieli ludzkości i kosmicznych robotów, rozegranej na ulicach Chicago. Zawiązany wówczas sojusz Amerykanów i Autobotów przeciwko Deceptikonom obecnie zostaje rozwiązany. Nieliczne, pozostałe na Ziemi maszyny stają się celem tajnej jednostki CIA, dowodzonej przez bezwzględnego Harolda Attingera (Kelsey Grammer). Współpracuje z nim Joshua Joyce (Stanley Tucci), szef korporacji prowadzącej eksperymenty na kosmicznych robotach. Tymczasem prowadzący farmę w Teksasie Cade Yeager (Mark Wahlberg), mechanik i wynalazca amator, kupuje ciężarówkę. Okazuje się, że nowy nabytek jest w gruncie rzeczy uszkodzonym modelem Optimusa Prime'a, przywódcy Autobotów. Śladem maszyny podąża Lockdown, pozaziemski łowca nagród. Cade, jego córka Tessa (Nicola Peltz) i jej partner Shane Dyson (Jack Reynor), zostają wciągnięci w konflikt ludzi i kosmicznych maszyn. Kolejna część serii o słynnych robotach, reżyserowana przez Michaela Baya. W roli głównej występuje Mark Wahlberg, nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w "Infiltracji".

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1293714

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownik produkcji: Dorota Nyczek
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Lektor tytułu i napisów ekranowych: Piotr Borowiec

Linki zewnętrzne


Seria Transformers

Seriale animowane: Transformerzy: Wojna o EnergonTransformerzy: CybertronTransformers AnimatedTransformers PrimeTransformers: Rescue BotsTransformers: Robots in Disguise
Filmy animowane: Transformers Prime: Beast Hunters – Predacons Rising
Filmy aktorskie: Transformers: Wiek zagładyTransformers: Ostatni Rycerz
Gry komputerowe: Transformers: Zemsta upadłychTransformers: Wojna o Cybertron