Jarosław Boberek

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 roku w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy; reżyser dubbingu. Mąż Ilony Kucińskiej-Boberek, ojciec Franciszka i Jana Boberków. Jego głos jest znany z reklamy TP jako serce.

Reżyseria dubbingu

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • 1929-1969: Zwariowane melodie
    • Lis rabuś (Nieznośny misiek),
    • Curt Martin
  • 1958: Pies Huckleberry
    • rycerz z zamku (druga wersja; odc. 2),
    • lew (druga wersja; odc. 3, 19),
    • Miki Wanderblip (druga wersja; odc. 6),
    • Pierre (druga wersja; odc. 7, 20, 24, 37, 54),
    • lis (druga wersja; odc. 8),
    • bandyta (druga wersja; odc. 10),
    • herold (druga wersja; odc. 11),
    • sprzedawca map (druga wersja; odc. 11),
    • pies (druga wersja; odc. 12, 17, 18, 39, 57),
    • wilczek (druga wersja; odc. 13),
    • wódz Szalony Kojot (druga wersja; odc. 15, 29, 41),
    • przyszły student (druga wersja; odc. 21),
    • termit (druga wersja; odc. 22),
    • anglik #1 (druga wersja; odc. 25),
    • królik (druga wersja; odc. 26),
    • kot (druga wersja; odc. 26),
    • lew Leroy (druga wersja; odc. 27),
    • policjant w centrali (druga wersja; odc. 28),
    • olbrzym (druga wersja; odc. 31),
    • Harry (druga wersja; odc. 33),
    • spiker radiowy (druga wersja; odc. 36),
    • Serdelowe Monstrum (druga wersja; odc. 38),
    • sierżant (druga wersja; odc. 40),
    • żołnierz (druga wersja; odc. 42),
    • Clam (druga wersja; odc. 43),
    • Tyci (druga wersja; odc. 44),
    • dziennikarz (druga wersja; odc. 45),
    • jaskiniowiec (druga wersja; odc. 49),
    • byk (druga wersja; odc. 52),
    • komentator (druga wersja; odc. 53),
    • Ostry Jurgen (druga wersja; odc. 53),
    • głos w TV (druga wersja; odc. 56),
    • Filutek (druga wersja; odc. 56)
  • 1958-1961: Pixie i Dixie
    • Jinks (druga wersja),
    • kaczątko (druga wersja – odc. 42)
  • 1960-1966: Flintstonowie (wersja z 1998 roku)
  • 1961-1962: Kocia ferajna – Choo Choo (druga wersja)
  • 1962-1987: Jetsonowie (seria TV)
  • 1962-1963: Lew Lippy – Lippy
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi – Muttley
  • 1969: Dastardly i Muttley – Muttley (seria TV)
  • 1969: Perypetie Penelopy – Clyde
  • 1972: Arka Yogiego – Hardy
  • 1972: Pinokio
  • 1974: Hong Kong Fu-i
    • Kciuk (odc. 11),
    • Wierszokleta (odc. 12),
    • Zaczyn (odc. 13),
    • Tornado (odc. 14),
    • Szeryf (odc. 16)
  • 1976: Huckleberry Finn
  • 1976-1978: Scooby Doo
  • 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
  • 1978: Był sobie człowiek
    • Figaro (odc. 20),
    • Król (odc. 22),
    • Robert Stephenson (odc. 23),
    • Prezydent Okrągłych (odc. 26)
  • 1979-1982: Scooby i Scrappy Doo
    • właściciel Iskierki (odc. 4),
    • Szara Chmura (odc. 6),
    • Ken Shimada (odc. 7),
    • Chuck Hunt (odc. 8),
    • prowadzący zawody (odc. 9),
    • jubiler (odc. 9),
    • strażnik straży przybrzeżnej (odc. 9),
    • przewodnik Jack (odc. 10),
    • kucharz w pizzerii (odc. 10),
    • profesor Spalding (odc. 11),
    • strażnik laboratorium Gwiazda (odc. 11),
    • porywacz #1 (odc. 16)
  • 1981-1982: D'Artagnan i trzej muszkieterowie (druga wersja)
  • 1981-1982: Heathcliff i Marmaduke – Muggsy
  • 1982: Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda – Kaczor Donald
  • 1983-1987: Fraglesy – Wujek Matt z podróży (wersja z lat 90-tych)
  • 1983: Kaczor Donald przedstawia
    • Donald,
    • Hyzio,
    • Dyzio,
    • Zyzio
  • 1983: Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca
    • Kaczor Donald,
    • Siostrzeńcy Donalda
  • 1984-1987: Łebski Harry
    • Grolo (odc. 6a),
    • Spike (odc. 9a, 10a, 14a, 18a, 19a, 21a, 22a, 25a, 26a, 29a, 30a, 80a),
    • doktor (odc. 10b),
    • kot z bandy #1 (odc. 12b),
    • jeden ze skautów (odc. 15a),
    • Orbo (odc. 24b),
    • kierowca (odc. 25a),
    • pies pływający w basenie (odc. 27b),
    • Buła (odc. 28a)
  • 1984-1990: Mapeciątka – Gonzo (wersja z lat 90-tych)
  • 1984: Tomek i przyjaciele
    • Ferdynand,
    • Wojtek (odc. 396, 414)
  • 1985: Guziczek
  • 1985-1988: Yogi, łowca skarbów
    • Pies Muttley,
    • Kaczor Yakky Doodle,
    • Blabb,
    • Kot Jinks
  • 1986-1988: Dennis Rozrabiaka
  • 1986-1987: Mój mały kucyk – Bray (druga wersja – odc. 26-29)
  • 1987: Diplodo – Tata Piotra
  • 1987-1990: Kacze opowieści – Kaczor Donald (druga wersja – odc. 24, 26, 28, 38-39, 54, 63, 65)
  • 1988: Miś Yogi – Miś Bamba (nowa dubbing)
  • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
  • 1990-1993: Parker Lewis nigdy nie przegrywa
  • 1990-1994: Super Baloo
    • powietrzny pirat (Majcher) (druga wersja – odc. 1, 5, 12-13, 20, 63),
    • krokodyli szef gangsterów (druga wersja – odc. 3)
  • 1990-1994: Widget (wersja z 1995 roku)
  • 1991: Były sobie Ameryki
    • Francisco Pizarro (odc. 11),
    • Atawalpa (odc. 11),
    • nawigator (odc. 12),
    • jeden z Indian (odc. 12)
  • 1991-1992: Dzielny Agent Kaczor
    • aktor (pierwsza wersja – odc. 3),
    • dyrektor więzienia (pierwsza wersja – odc. 5, 52),
    • władca mrówek (pierwsza wersja – odc. 8),
    • sąsiad Robina z więzienia (pierwsza wersja – odc. 53)
  • 1991-1992: Eerie, Indiana – Tripp McConnell
  • 1991-1996: Owocowe ludki – Gazpacho (wersja DVD)
  • 1991-1997: Rupert
    • Wielki Ogór (odc. 45),
    • jeden z wartowników (odc. 46),
    • żołnierz potrzebujący pomocy (Cezar) (jedna scena w odc. 46),
    • Książę Lazuli (odc. 48),
    • Paylo (odc. 60),
    • Cyryl (odc. 65)
  • 1991-1993: Taz-Mania
    • Daniel Dziobak (pierwsza wersja),
    • Sęp Henry (pierwsza wersja – odc. 15a)
  • 1991-1992: Trzy małe duszki
  • 1992-1998: Bajki zza okna
  • 1992-1998: Batman (druga wersja)
  • 1992-1994: Mała syrenka
    • jeden z Rekinian (pierwsza wersja – odc. 2),
    • Da Shrimp (pierwsza wersja)
  • 1992-1993: Pietruszkowice
    • Kwik,
    • ojciec Botka
  • 1992: Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992-1997: X-Men
    • Proteus / Kevin (odc. 46-47),
    • Warren Worthington III / Angel,
    • Warlock,
    • Ka-Zar,
    • Red Skull,
    • Piotr Nikolaievitch Rasputin / Colossus,
    • Pierre,
    • Longshot
  • 1993-1995: Dwa głupie pieski
    • jeden ze strażaków (odc. 1a),
    • Kwark (odc. 3b)
  • 1993-1995: Szmergiel – Kaczor Donald (odc. 1)
  • 1993-1997: Wesoły świat Richarda Scarry'ego
  • 1994-1995: Aladyn
    • Amin Damoola (pierwsza wersja – odc. 11),
    • mieszkaniec osady #2 (pierwsza wersja – odc. 15),
    • Gregarius (pierwsza wersja – odc. 20),
    • kaczor (pierwsza wersja – odc. 40),
    • rolnik #1 (pierwsza wersja – odc. 40),
    • Chaos (pierwsza wersja – odc. 51)
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka
    • Prezydent Clinton (odc. 4),
    • Votan (odc. 4)
  • 1994-1996: Kleszcz (pierwsza wersja)
  • 1994-1995: Myszka Miki i przyjaciele – Kaczor Donald
  • 1994-2001: ReBoot
    • Cecil,
    • Slash
  • 1994-1998: Spider-Man – Eddie Brock / Venom (druga wersja)
  • 1994: Superświnka – Harley Hoover
  • 1994-1998: Świat według Ludwiczka
    • Michael Grunewald (odc. 27-32, 34-36, 38),
    • Earl Grunewald (odc. 27-32, 34-36, 38),
    • Melvin #2 (odc. 35)
  • 1995-1997: Co za kreskówka! – Kaczor Yuckie (odc. 16)
  • 1995-1998: Gęsia skórka
    • Larry (pierwsza wersja dubbingu – odc. 5-6),
    • Slappy (pierwsza wersja dubbingu – odc. 10),
    • Kevin Kertz (pierwsza wersja dubbingu – odc. 49),
    • Karl (pierwsza wersja dubbingu – odc. 63-65),
    • Blankenship (pierwsza wersja dubbingu – odc. 66)
  • 1995-1996: Karrypel kontra Groszki
    • Szczurołaps (odcinek 1),
    • szczurzy strażnik z cyfrą 3 na koszuli (odcinek 1),
    • jeden ze szczurów (odcinek 1)
  • 1995-1996: Maska – Kablamis (niektóre odcinki)
  • 1995-1998: Pinky i Mózg
  • 1995-2002: Timon i Pumba
    • słoń #2 (odc. 2b),
    • Fronk (odc. 4b),
    • żuk #1 (odc. 16a),
    • Herman (odc. 19b),
    • Yagoo (odc. 51a),
    • widz #1 (odc. 51b),
    • gość #1 (odc. 51b),
    • ludzie (odc. 51b),
    • Zdzich (odc. 54a),
    • Jimmy (odc. 55b, 77b),
    • rybak (odc. 57a),
    • Guźcołak (odc. 57b),
    • Wielka Stopa (odc. 58a)
  • 1995: Wezyr Nic-po-nim
  • 1996-1997: Beetleborgi – Flabber
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Tony Stark/Iron Man (odc. 4)
  • 1996-1997: Kacza paczka – Donald
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Brat Miguela Borgeza
  • 1996: Przygody Pytalskich
    • Dziadek,
    • Młody chłopak, w którego uchu przebywali Micro, Scopo i Wiktorek (odc. 7e)
    • Mężczyzna (odc. 11d)
  • 1996-2000: W jeżynowym grodzie
  • 1996-1997: Walter Melon
  • 1997: Dynastia Miziołków
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja
  • 1997-1999: Jam Łasica – Czerwony
  • 1997-2004: Johnny Bravo
  • 1997-2000: Kacper – Świnka
  • 1997-1998: Kapitan Star – Stoker "Limbs" Jones
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak – Czerwony
  • 1997-2009: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu – Trelek (pierwsza wersja)
  • 1997-2001: Przygody misia Paddingtona
  • 1997-1999: Traszka Neda
    • stary sprzedawca (odc. 1a, 2a, 3b, 5a),
    • Kapitan Ocelot (odc. 3a),
    • sprzedawca pasty pomidorowej (odc. 4a),
    • jeden z mieszkańców (odc. 5a),
    • konferansjer (odc. 5b),
    • lew #2 (odc. 5b),
    • Newtozaur (odc. 6a),
    • drużynowy (odc. 6b),
    • przewodnik (odc. 7a),
    • Kiłbik B. Wełba (odc. 7b),
    • współtowarzysz Felixa (odc. 8a),
    • burmistrz Breadcup (odc. 8a),
    • bankier (odc. 8b),
    • dziadek Neda (odc. 27a),
    • kucharz (odc. 27a),
    • kurier (odc. 28a),
    • organizator gry w łowienie magnesem (odc. 28a),
    • właściciel kozy Inchiny (odc. 28b),
    • aktor grający niemowlaka (odc. 29a),
    • Hieronim Miły (odc. 29b),
    • rudowłosy pirat video (odc. 30a),
    • Frank (odc. 31a),
    • kustosz muzeum (odc. 31b),
    • jasnoskóry agent (odc. 32b),
    • ksiądz (odc. 33a),
    • strażnik (odc. 33b),
    • małpa (odc. 34a),
    • ogrodnik (odc. 34b),
    • Napoleon (odc. 34b),
    • prezes firmy (odc. 37a),
    • Zębowa Wróżka (odc. 38a)
  • 1997-2004: Witaj, Franklin
    • Tata Lisa,
    • Szop,
    • młody Skunks,
    • Pan Świstak,
    • Pan Kojot
  • 1997: Wyspa Noego – Red
  • 1997-1998: Zorro
  • 1998-2001: A to histeria!
    • Papa Czas,
    • Johannes Gutenberg (odc. 51)
  • 1998-2004: Atomówki
    • Lewizna (odc. 27a),
    • pilot #2 (odc. 27b),
    • mieszkaniec Citiesville (odc. 28a),
    • bandyta #2 (odc. 28a),
    • hippis (odc. 28a),
    • złodziej klejnotu (odc. 32a),
    • Peter (odc. 32a),
    • policjant (odc. 33b, 65b)</small>,
    • Bingo Bluszcz (odc. 53a),
    • zielony potwór (odc. 53a),
    • hipis #2 (odc. 57a),
    • Bat (odc. 60b, 62b, 68b),
    • różowy motocyklista (odc. 63b),
    • potwór-sedes (odc. 64a),
    • Mosio Sosio (odc. 66a),
    • lekarz (odc. 67a),
    • młodszy policjant (odc. 67b),
    • turysta (odc. 68b),
    • Enrique (odc. 69a)
  • 1998: Czarodziejski fotel
  • 1998-2001: Dzika rodzinka – Nigel (druga wersja)
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  • 1998-1999: Herkules – Ból
  • 1998-2002: Kotopies
    • Lump (pierwsza wersja),
    • Królik (druga wersja)
  • 1998: Pippi
  • 1998-1999: Podróże z Aleksandrem i Emilią
    • Kuzyn Jamyang (odc. 11),
    • Kuzyn Szok (odc. 29),
    • Tata Rusty’ego (odc. 39)
  • 1998-1999: Szalony Jack, pirat
    • Angus Dagnabit (odc. 5a, 12b),
    • Królik (odc. 6a),
    • Sędzia (odc. 7a)
  • 1998-2006: Świat Elmo
    • piłka do koszykówki (konferansjer) (odc. 1),
    • piłka do futbolu amerykańskiego (odc. 1),
    • rybak z kapeluszem i płaszczem przeciwdeszczowym (odc. 3),
    • Klient (odc. 6),
    • Kanapka z masłem orzechowym i dżemem (odc. 6),
    • Ciasteczkowy Potwór (odc. 33)
  • 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji – Collosutron (odc. 9a)
  • 1998-2000: Tęczowe rybki
    • policjant (odc. 18a),
    • Rocco Balbino (odc. 20b)
  • 1998-2000: Zwariowana szkoła Latającego Nosorożca
    • Rod,
    • Fred,
    • Żywa Mgła (odc. 8),
    • Larry (odc. 11),
    • Lawrence (odc. 11),
    • PAL 9000 (odc. 13)
  • 1999-2001: Batman przyszłości
    • Jared Tate (odc. 9),
    • Walter Shreeve / Zgrzyt (odc. 10)
  • 1999: Bracia Flub
  • 1999-2002: Chojrak - tchórzliwy pies
    • Di Lung (odc. 15b),
    • Łyk (odc. 15b),
    • Banan Szpieg,
    • Zgniłek Zaśmiecacz
  • 1999: Chris Colorado
  • 1999-2000: Dilbert
    • Leonard (odc. 2),
    • Bob Bezlitosny (odc. 5)
  • 1999-2009: Ed, Edd i Eddy – Ed
  • 1999-2000: Fantaghiro
  • 1999-2000: Mike, Lu i Og – Haggis
  • 1999-2000: Produkcje Myszki Miki
    • Donald,
    • Hyzio,
    • Dyzio,
    • Zyzio,
    • Kleks
  • 1999-2000: Rodzina Piratów – Piskorz (odc. 28)
  • 1999-2002: Smyki – Doodles (odc. 1-52)
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty
    • Król Neptun (odc. 19b, 126),
    • Skalmar (odc. 28 - śpiew),
    • Dusiciel
  • 1999: Twipsy
  • 1999-2004: Wampirzyca Mona – tata Mony (niektóre odcinki)
  • 2000: Całe zdanie nieboszczyka (odc. 1, 3, 7-10)
  • 2000-2006: Hamtaro - wielkie przygody małych chomików – Boss
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
    • Gadający Szwed,
    • Totalnie Mocarny Gość,
    • Sędzia (odc. 12),
    • Aktor (odc. 13),
    • Harry – facet z reklam „Oxymorona” (odc. 16-17),
    • Jim – Komentator 1 (odc. 18, 25),
    • Policjant (odc. 24)
  • 2000: Przygody szewczyka Grzesia
    • Pico,
    • Bruno,
    • Elmer (odc. 1-2, 5-6, 10-20, 24),
    • mrówka cyrkowiec (odc. 1),
    • Jan (sprzedawca instrumentów) (odc. 19),
    • Poochie (odc. 21)
  • 2000-2002: Pupilek – Ivan Wasilewski
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja
    • Todd,
    • Nick Furia (odc. 24, 31),
    • Trask (odc. 31)
  • 2001-2003: Aparatka
  • 2001-2004: Bliźniaki Cramp – Tony (seria pierwsza i druga)
  • 2001-2008: Cafe Myszka
    • Kaczor Donald,
    • Hyzio,
    • Dyzio,
    • Zyzio,
    • Mikro,
    • Lama,
    • Właściciel sklepu z odzieżą,
    • Łasica,
    • dżoker-pajac (odc. 1),
    • Ból (odc. 8, 41-42),
    • Marcowy Zając (odc. 34),
    • Hugo (odc. 39),
    • Pan Gąsienica (odc. 39)
  • 2001: Ekstremalne kaczory – Slax
  • 2001-2002: Jak dwie krople wody – Manuelo del Valle
  • 2001-2003: Legenda Tarzana
    • Hugo,
    • Tublat,
    • Joy Marx (odc. 24)
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych
    • Rabuś (odc. 27-28),
    • Burns (odc. 39-40)
  • 2001-2008: Małe zoo Lucy
    • Ciach Ciach Ptak (odc. 5, 7, 13, 17, 26, 41),
    • Gordon Goryl (odc. 9, 14, 43),
    • Wally Wombat (odc. 19, 28),
    • Pan Dziobak (odc. 28, 45),
    • Herkules Wąsacz (odc. 29, 37),
    • Viliam Tkacz (odc. 36, 41),
    • Dziadek Kacpra Kameleona (odc. 40),
    • Taco Papuga (odc. 46, 52)
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy'ego i Mandy
    • Drakula,
    • Jeff Pająk,
    • Facet ze skurczoną głową (odc. Czekoladowy marynarz),
    • Jeden z Tyłkozadopoliczkowców (odc. To nie trup, to moja maskotka),
    • Konferansjer (odc. To nie trup, to moja maskotka),
    • Harcerz #3 (odc. Druidzie, gdzie moja bryka?),
    • Dziennikarz Filip (odc. Billy i Mandy kontra Marsjanie),
    • Kierowca tira (odc. Strach i wstręt w mieście Endsville),
    • Harvey (odc. Wredna małpka),
    • H2O (odc. Git-Brach i Hip-Hop-Otam),
    • Lionel Van Helsing (odc. Drakula musi umrzeć),
    • Fred Fredburger (odc. Fred)
  • 2001: Przygody Timmy'ego
    • Kumpel Marka Changa,
    • inne głosy,
    • Wielki Papcio (odc. 71b)
  • 2001-2003: Strażnicy czasu
    • Albert Einstein (Wielki Al) (odc. 4a),
    • Ludwik Pasteur (odc. 17a),
    • Alfred Nobel (odc. 21b)
  • 2001-2015: Titeuf – Hugo
  • 2002-2010: Baśnie i bajki polskie
    • Rajca #1 (odc. 4, 12),
    • Lokaj (odc. 11),
    • Gawron (odc. 11),
    • Staruszek (odc. 12),
    • Burmistrz (odc. 12),
    • Tłum (odc. 12)
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego? – Haze Fermentolini (odc. 27)
  • 2002-2004: Fillmore na tropie
  • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
  • 2002-2004, 2015: Jaś Fasola – Jaś Fasola
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie
    • Pan Mors,
    • Lodziarz #1 (odc. 2a),
    • Sierżant Sensowny (odc. 2b),
    • Kierowca ciężarówki z pianinami (odc. 11a),
    • Gas (odc. 14a, 47b, 71b),
    • Maurice – z Obywatelskiego Klubu Seniora (odc. 16b),
    • Serowy Shogun (odc. 21a),
    • Pan Czyścioch (odc. 25a),
    • Pan Szef (odc. 29a),
    • Komentator Nick (odc. 44),
    • Mały Juan (odc. 47a),
    • Zbijakowy Czarodziej (odc. 52a),
    • Elferin (odc. 52b),
    • Numer Jedna Miłość (odc. 59b),
    • Numer VO5 (odc. 61b),
    • Klaun Chrzestny (odc. 62a),
    • Czarny John Lukrecja (odc. 64a),
    • Król Spinacci (odc. 70a),
    • Jeden z Kalmarów Numeru 20000 (odc. 71a),
    • Numer 10 przerzutek (odc. 72a),
    • Rysownik (odc. 73b),
    • Profesor Pusi-Pupek (odc. 74b),
    • Numer 30C (odc. 75a),
    • Agent z Francji (odc. 75a),
    • Jebadajah (odc. 75b)
  • 2002-2006: Mistrzowie kaijudo
  • 2002-2003: Ozzy i Drix
  • 2002-2004: Pan Andersen opowiada
  • 2002-2003: Psie serce – Mars (odc. Mars)
  • 2002: Słoń Benjamin
  • 2003-2005: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Żołnierz-klon (odc. 17)
  • 2003-2006: Jakub Jakub
    • Zadie, dziadek Jakuba (odc. 10, 21, 27, 39),
    • Claude LaToque (odc. 12, 51),
    • doktor Ledic (odc. 20),
    • tata Brittney (odc. 29),
    • ochroniarz (odc. 32),
    • Lenny (odc. 35)
  • 2003-2007: JoJo z cyrku – Goliat
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
    • Goferus Rex, król Goferów (odc. 6a),
    • Tucznik czynu (odc. 6b)
  • 2003: Kikoriki
    • Pinio (wydanie DVD),
    • Jeżyk (Nickelodeon Polska)
  • 2003-2006: Lilo i Stich – Stich
  • 2003: Martin Tajemniczy
    • duch (odc. 45),
    • pan Black (odc. 46),
    • członek Bractwa Kości #3 (odc. 47),
    • Chip (odc. 48),
    • Kapitan Blood (odc. 57),
    • Lug (odc. 60),
    • Dzyń Dzyń Jim (odc. 64)
  • 2003-2004: Megas XLR – Gayven (odc. 12)
  • 2003-2005: Radiostacja Roscoe
    • Mickey (odc. 1, 5-6, 8, 14-15, 21, 29-30, 37, 46, 52),
    • Komentator sportowy (odc. 11)
  • 2003-2004: Zakręceni gliniarze – Parker
  • 2004-2008: Batman
    • Ross (odc. 8),
    • Scarface,
    • Basil Karlo / Clayface II,
    • Sinestro,
    • Zabawkarz,
    • Spójnia
  • 2004-2007: Bracia koala – Arek
  • 2004-2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Producent Filmowy (odc. 23)
  • 2004: Dzień dobry Marcin – Marcin (wersja DVD)
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – Travis Morgan (odc. 29)
  • 2004: Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny
  • 2004: Roly Mo zaprasza
  • 2004-2006: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Gibson
  • 2004-2006: Świat Todda
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Inferno / Roadblock
  • 2004: Ziemniak - ostatnie starcie – Kat Ciarek
  • 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga
    • Jeong Jeong (odc. 16),
    • Koh (odc. 20),
    • You Rha (odc. 56),
    • Aktor grający Toph (odc. 57),
    • Generał Shinu (odc. 58),
    • Awatar Kuruk (odc. 59)
  • 2005-2008: Ben 10
    • Fantom,
    • Dzikie Pnącze (II i III seria),
    • Upchuck (III seria),
    • Zombozo (odc. 9),
    • Pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15),
    • Narrator (odc. 17),
    • Slix Vigma (odc. 18),
    • Ishiyama (odc. 32),
    • Ogniomiotacz (odc. 34)
  • 2005-2009: Eliasz – Szybkas (druga wersja)
  • 2005-2008: Harcerz Lazlo
    • Kucharz Mc Musli (odc. 1-41, 52-61),
    • Bill (odc. 1a),
    • jeden z Braci Lemingów (odc. 2a),
    • Bardzo kudłaty wielkolud (odc. 2a),
    • Pierre (odc. 3b),
    • Księżyc (odc. 4a),
    • Zapachowy wróżek,
    • Drun,
    • Harold,
    • Jeden z Obcych (odc. 61)
  • 2005: Johnny Test
    • Filmore (odc. 67b, 68b),
    • naukowiec #1 (odc. 68b),
    • Akwachłop (odc. 69b),
    • Sir Wellington (odc. 75a),
    • Eskimos (odc. 75b),
    • Profesor Pomyj (odc. 75b)
  • 2005-2008: Mój kumpel z wuefu jest małpą
    • Wielki Dobie Broadway Junior (odc. 30b),
    • Gepard (odc. 36a),
    • Dziobak Rysiek (odc. 38),
    • Doktor Pawiański (odc. 41a)
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee – Terry (odc. 3)
  • 2005: Superauta
  • 2005: Transformerzy: Cybertron
    • Scourge,
    • Evac,
    • Tata Coby’ego
  • 2005-2008: Ufolągi
    • Stary Bitters (III seria),
    • Harold – Ojciec Swanky’ego (III seria),
    • Bob – Wielki Zły Wojownik z Czarnej Dziury,
    • Cukiernik,
    • Flip (III i IV seria),
    • Dr Żonkil (III i IV seria),
    • Król planety Granville’ów (odc. 43b)
  • 2006: Całkiem nowe przygody Toma i Jerry'ego – Tom
  • 2006: Dom na wielkim drzewie – Grześ
  • 2006-2011: Hannah Montana
    • Fermine (odc. 1),
    • pan Picker (odc. 4),
    • Wujek Earl (odc. 47)
  • 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki
    • Kaczor Donald,
    • Święty Mikołaj (odc. 21)
  • 2006-2007: Lola i Virginia
    • Rudolf (odc. 2b),
    • Gino (odc. 13a)
  • 2006: Mali giganci
  • 2006-2007: Miś Fantazy
    • Żuczek Wesołek,
    • kot
  • 2006-2009: Storm Hawks
  • 2006-2009: Wymiennicy
    • Sheldon,
    • M.C. McC (odc. 17a),
    • Tony Zeal (odc. 22)
  • 2006-2013: Złota rączka
    • Francuz,
    • Jacek (odc. 17b),
    • Franek (odc. 58a)
  • 2007-2008: Animalia
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy – Drago
  • 2007-2012: Czarodzieje z Waverly Place – Jerry Russo
  • 2007: Fineasz i Ferb
    • Norm,
    • Roger Dundersztyc (odc. 6b),
    • Tata Django,
    • Boski Bobby (odc. 14, 115a),
    • kuzyn Ferba (odc. 51a),
    • Khaka Peü Peü (odc. 53),
    • kłusownik (odc. 72a),
    • lodziarz (odc. 72b),
    • Greg LeMond (odc. 76b),
    • Pepe (kasłania w odc. 97),
    • Dave (sprzdawca aparatów) (odc. 102a),
    • Jeff "Swampy" Marsh (odc. 103b),
    • klient restauracji (odc. 107a),
    • Morg (odc. 107b),
    • Alojzy "Rodney" von Roddenstein (odc. 114a),
    • Dan Povenmire (odc. 126),
    • Sufler podpowiadający narratorowi w czołówce (odc. 133-134),
    • Blatto (odc. 133-134),
    • Floyd (odc. 136-137),
    • Harry (odc. 136-137)
  • 2007: Hutosie
  • 2007-2012: ICarly
    • Anioł Mitch (odc. 34),
    • Gadająca Stopa (odc. 35),
    • Aspartamay (odc. 78/79)
  • 2007-2008: Magiczna karuzela – Dylan
  • 2007: Miejskie szkodniki – Nigel
  • 2007: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza – Lenny (pierwsza wersja)
  • 2007: Zagroda według Otisa – Pip
  • 2008-2011: Batman: Odważni i bezwzględni
    • Mongal,
    • NABU – lord porządku
  • 2008: Dzieciak kontra Kot – Pan Ząbek (odc. 29a, 43a, 44b)
  • 2008: Edek Debeściak
  • 2008: Garfield Show – Garfield
  • 2008: Inspektor Erektor – Narrator
  • 2008: Leonardo
  • 2008-2010: Niezwykłe przypadki Flapjacka
    • Lady Nadziana (odc. 9b, 20a),
    • Lolibroda
  • 2008-2013: Pingwiny z Madagaskaru – Król Julian
  • 2008: Podróże na burzowej chmurze
  • 2008: Słoneczna Sonny
    • Murphy,
    • paparazzi (odc. 10),
    • Jeff (odc. 19)
  • 2008: Stacyjkowo – Misteriozo (odc. 61, 78)
  • 2008: Stich! – Stich
  • 2008-2009: Troo
    • Mały,
    • Łysy,
    • Karłowski "Duży" Szef,
    • Ekolog,
    • Tata Troo,
    • Szufla,
    • Dyrektor szkoły,
    • Komendant policji,
    • Ksiądz,
    • Lektor "W poprzednim odcinku"
  • 2008: Wakfu – Jactance (odc. 36-38)
  • 2009: Bakugan: Młodzi wojownicy – Nowa Vestroia – Drago
  • 2009: Brygada – Pan Fisher (odc. 19)
  • 2009: Ja w kapeli – Burger
  • 2009: Małe królestwo Bena i Holly
  • 2009: Podcats
  • 2009: Przygody K-9 – Ahab (odc. 4)
  • 2009-2010: Rozmowy nieoswojone
  • 2009: SkarpeTV – Skarpeć
  • 2009: Superszpiedzy
    • Corn Flakes (odc. 41),
    • Ogrodnik (odc. 52)
  • 2009: Tickety Toc
  • 2009-2011: Zafalowani – Świrus Lance
  • 2010: Bakugan: Młodzi wojownicy – Najeźdźcy z Gundalii – Drago
  • 2010-2013: Big Time Rush – Gustavo
  • 2010: Brzęcz jak wiesz – Walter Wąsik
  • 2010: Connor Heath: Szpieg stażysta
    • Paparazzi (odc. 10),
    • Jorge (odc. 12, 27-29)
  • 2010-2013: Generator Rex
    • Agent Providence (odc. 1, 5, 12-13),
    • Peter Meechum (odc. 2, 55, 57, 59-60),
    • Architekt (odc. 5),
    • Mężczyzna grający w karty (odc. 6),
    • Łowca Cain (odc. 8, 33, 58),
    • Kelner (odc. 12),
    • Knykieć (odc. 13)
  • 2010-2013: Hip-Hip i Hurra
    • Paw,
    • Koliber,
    • Wiewiórka,
    • Niedźwiedź
  • 2010: Kick Strach się bać – Kick
  • 2010: Leci królik – Bojler
  • 2010-2011: Lego: Fabryka bohaterów
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia – Savoir Fare (dubbing pilotażowy)
  • 2010: Pora na przygodę!
    • Królewna Grudkowego Kosmosu,
    • zły czarnoksiężnik (odc. 2a),
    • mieszkaniec Królestwa Chmur (odc. 5a),
    • Góra (odc. 5b),
    • Elektroidy (odc. 5b),
    • Żaba (odc. 6a),
    • stary czarodziej (odc. 6a),
    • Ognista traszka (odc. 8b),
    • Gork (odc. 9b),
    • jedna z Gąbeczek (odc. 13a),
    • jeden z (odc. 13a),
    • pacjent (odc. 19a),
    • złodziej (odc. 20b),
    • jeden z pasażerów pociągu (odc. 23a),
    • Król Zły (odc. 26a, 52b-53b, 85b),
    • jeden z Pleśniaków (odc. 38a),
    • duży demon (odc. 40a),
    • Marcelina pod postacią demona (odc. 40a),
    • Koń (odc. 43b),
    • Rikardio (odc. 49b),
    • Balonowy Strażnik (odc. 51b, 52b),
    • Wielki Los (odc. 53a-53b),
    • Kosmiczna Sowa (odc. 53b, 94b),
    • Książę Grudkowego Kosmosu (odc. 55b, 81a),
    • jeden z lisów (odc. 56a),
    • Randy (odc. 56b),
    • głos robota (odc. 60b),
    • szef sklepu (odc. 60b),
    • strażnik Miasta Czarodziejów #1 (odc. 62a),
    • Piotr Sasafrass (odc. 63a),
    • demon (odc. 71b),
    • Kee-Oth (odc. 73a-73b),
    • Czarodziej Traw (odc. 76b),
    • Bella Noche (odc. 77b),
    • Darren (odc. 82a),
    • król wampirów (odc. 100a, 102ab)
  • 2010-2013: Transformers Prime – Ratchet
  • 2010: Zwyczajny serial – Andrew Aaronson (odc. 212)
  • 2011: Jake i piraci z Nibylandii – Żarłacz (odc. 20-108, 110, 116)
  • 2011: Jessie – Phil McNichol (odc. 63)
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości
    • Małpa,
    • Qilin (odc. 36),
    • Bing (odc. 51),
    • Xinshi (odc. 76)
  • 2011: Nadzdolni – pan Hashimoto (odc. 50, 56, 61)
  • 2011: Niesamowity świat Gumballa
    • Panna Simian (seria I),
    • Rocky (seria I)
  • 2011-2012: Strażnicy miasta – Rufus
  • 2011: Zoo zgadula
  • 2012-2014: Ben 10: Omniverse – Doktor Psychobos (odc. 11, 13, 22, 28-29, 69-70)
  • 2012-2014: Crash i Bernstein – pan Poulos (odc. 1, 6, 8, 10, 12, 18-19, 23-26, 31, 37)
  • 2012-2013: Glitter Force – Ulric
  • 2012: Klinika dla pluszaków
    • Błysk Zero (odc. 5b, 51b, 63b, 83a, 84a),
    • Czarek (odc. 49b)
  • 2012: Lego Star Wars: Kroniki Yody – Watto (odc. 5)
  • 2012: Littlest Pet Shop – Esteban Banderas (odc. 8)
  • 2012: Slugterra – Malvolio Drake (odc. 12, 22)
  • 2012-2016: Wodogrzmoty Małe
    • Stanek Pines, wujek Dippera i Mejbel,
    • burmistrz Brzęczyszczykiewicz (odc. 31-32)
  • 2012: Wojownicze Żółwie Ninja – Łuskogłowy (odc. 12, 17, 50, 52)
  • 2013: Astro-małpy
  • 2013: Jej Wysokość Zosia
    • Willbur,
    • Postwór
  • 2013: Myszka Miki – Donald
  • 2013: Pac-Man i upiorne przygody – Zdracjusz
  • 2013-2014: Potwory kontra Obcy – Brakujące Ogniwo
  • 2013: Sowa i spółka
    • Dziadek Kogut (odc. 46, 67),
    • Flamingus (odc. 69)
  • 2013: Tom i Jerry Show
    • duchy Toma (odc. 4b),
    • sumienie Toma (odc. 12a)
  • 2013: Turbo FAST – Czet
  • 2014: Agi Bagi
    • Przywódca Agingów,
    • Zibi,
    • Felek
  • 2014: BoJack Horseman
    • Meksykański diler narkotyków (odc. 1),
    • Barman (odc. 2),
    • Reżyser Rozbrykanych (odc. 3),
    • Lemur (odc. 3),
    • Jogger (odc. 4),
    • Audiobook (odc. 13),
    • Głos radia (odc. 14)
  • 2014: Clarence
    • Chad, ojczym Clarence’a (odc. 4, 9-11, 14, 20-22, 24, 27, 30-31, 37, 40, 42, 45-46, 49),
    • pracownik parku (odc. 2),
    • policjant (odc. 13),
    • lektor filmu dokumentalnego o Słońcu (odc. 15),
    • starszy brat Suma (odc. 16),
    • Bill (odc. 19),
    • rożek lodowy (odc. 25),
    • głos czytający tytuł i napisy w grze planszowej (odc. 46)
  • 2014: Dziewczyna poznaje świat – woźny Harvey ’Harley’ Keiner (odc. 16-17, 31-32)
  • 2014: Mixele
  • 2014: Niech żyje Król Julian
    • Król Julian,
    • Magik Steve (odc. 16)
  • 2014: Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie – wujek Bun
  • 2015: Chwile z muppetami
    • Zwierzak,
    • Miś Fazi,
    • Gonzo
  • 2015: Między nami, misiami – Charlie (odc. 13-14, 20)
  • 2015: Muppety
    • Zwierzak,
    • Miś Fozzie,
    • Gonzo,
    • Waldorf
  • 2015: Star Wars: Opowieści Droidów – Watto (odc. 1, 3)
  • 2015: Totalna Porażka: Wariacki wyścig – Geoff
  • 2016: Atomówki
    • Feler Lumpeks,
    • matador (odc. 3),
    • drugi z członków kapeli Wrażliwych urwisów (odc. 8)
  • 2016: Rodzina Treflików – tata

Spektakle

Gry

Słuchowiska

Śpiew piosenek

Linki zewnętrzne