Kręciołki: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| (Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł=Kręciołki | |||
|tytuł oryginalny=Twirlywoos | |||
|plakat=Kręciołki.jpg | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Wielka Brytania | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[BBC CBeebies]] | |||
|platforma=[[HBO Max]] | |||
|lata produkcji=2015 | |||
|data premiery=18 czerwca [[2016]] | |||
|sezony=3 z 3 | |||
|odcinki=100 ze 100 | |||
}} | |||
'''Kręciołki''' (ang. ''Twirlywoos'', 2015-??) – brytyjski serial animowany dla dzieci. | '''Kręciołki''' (ang. ''Twirlywoos'', 2015-??) – brytyjski serial animowany dla dzieci. | ||
| Linia 26: | Linia 40: | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | ||
'''Wystąpiła''': | '''Wystąpiła''': | ||
* [[Agnieszka Kunikowska]] – ''' | * [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Narratorka''' | ||
'''Lektor''': [[Leszek Zduń]] | '''Lektor''': [[Leszek Zduń]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|001 | |||
| ''Pełny'' | |||
| ''Full'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|002 | |||
| ''Pod spodem'' | |||
| ''Underneath'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|003 | |||
| ''Dookoła'' | |||
| ''Round and round'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|004 | |||
| ''Do góry'' | |||
| ''Up'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|005 | |||
| ''Łączyć'' | |||
| ''Connecting'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|006 | |||
| ''Hałaśliwie'' | |||
| ''Noisy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|007 | |||
| ''Nie ma'' | |||
| ''All gone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|008 | |||
| ''Za'' | |||
| ''Behind'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|009 | |||
| ''Tu i tam'' | |||
| ''This way, that way'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|010 | |||
| ''W górę i w dół'' | |||
| ''Up and down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|011 | |||
| ''Nad'' | |||
| ''Over'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|012 | |||
| ''Krótszy'' | |||
| ''Shorter and shorter'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|013 | |||
| ''Pakowanie'' | |||
| ''Wrapping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|014 | |||
| ''Zniknąć'' | |||
| ''Gone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|015 | |||
| ''Przykrywać i pokrywać'' | |||
| ''Covering'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|016 | |||
| ''Przyjść i wyjść, odjeżdżać i wracać'' | |||
| ''Coming and going'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|017 | |||
| ''Przez'' | |||
| ''Through'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|018 | |||
| ''Miękki'' | |||
| ''Soft'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|019 | |||
| ''Pękać'' | |||
| ''Pop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|020 | |||
| ''Do góry nogami'' | |||
| ''Upside down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|021 | |||
| ''Być mokrym'' | |||
| ''Getting wet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|022 | |||
| ''Na zewnątrz'' | |||
| ''Out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|023 | |||
| ''Na dół'' | |||
| ''Down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|024 | |||
| ''W środku i do środka'' | |||
| ''Inside'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|025 | |||
| ''Ponad'' | |||
| ''Going over'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|026 | |||
| ''Turlać się'' | |||
| ''Rolling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|027 | |||
| ''Do środka i na zewnątrz'' | |||
| ''In and out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|028 | |||
| ''Myć'' | |||
| ''Cleaning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|029 | |||
| ''Głośniej'' | |||
| ''Louder and louder'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|030 | |||
| ''Kręcić i skręcać'' | |||
| ''Turning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|031 | |||
| ''Zbierać'' | |||
| ''Collecting'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|032 | |||
| ''Dłuższy'' | |||
| ''Longer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|033 | |||
| ''Coraz większy'' | |||
| ''Bigger and bigger'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|034 | |||
| ''Wysoko i nisko'' | |||
| ''High and low'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|035 | |||
| ''Na zewnątrz'' | |||
| ''Outside'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|036 | |||
| ''Obok'' | |||
| ''Next to'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|037 | |||
| ''Otwierać i zamykać'' | |||
| ''Open and close'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|038 | |||
| ''Na samej górze'' | |||
| ''On top of'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|039 | |||
| ''Trzymać równowagę'' | |||
| ''Balancing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|040 | |||
| ''Przywiązywać i łączyć'' | |||
| ''Joining up'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|041 | |||
| ''Pasować do siebie'' | |||
| ''Fitting together'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|042 | |||
| ''Obracać się'' | |||
| ''Spinning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|043 | |||
| ''Jeszcze więcej'' | |||
| ''More and more'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|044 | |||
| ''Wyższy'' | |||
| ''Taller and taller'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|045 | |||
| ''Mniejszy'' | |||
| ''Smaller'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|046 | |||
| ''Kręcić się'' | |||
| ''Twirling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|047 | |||
| ''Szybciej'' | |||
| ''Faster and faster'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|048 | |||
| ''Nałożyć i zdjąć, spaść i wrócić na miejsce'' | |||
| ''On and off'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|049 | |||
| ''Chować i chować się'' | |||
| ''Hiding'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|050 | |||
| ''Ciągnąć i wyciągać'' | |||
| ''Pulling'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|051 | |||
| ''Pokrywać i przykrywać'' | |||
| ''More about covering'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|052 | |||
| ''Obracać się'' | |||
| ''More about round and round'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|053 | |||
| ''W górę i w dół'' | |||
| ''More about up and down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|054 | |||
| ''Hałaśliwy'' | |||
| ''More about noisy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|055 | |||
| ''Turlać się i rolować'' | |||
| ''More about rolling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|056 | |||
| ''Do wewnątrz i na zewnątrz'' | |||
| ''More about in and out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|057 | |||
| ''Rozciągać'' | |||
| ''More about stretching'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|058 | |||
| ''Przylatywać i odlatywać oraz przychodzić i odchodzić'' | |||
| ''More about coming and going'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|059 | |||
| ''W górę i do góry'' | |||
| ''More about up'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|060 | |||
| ''Pod spodem'' | |||
| ''More about underneath'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|061 | |||
| ''Dłuższy'' | |||
| ''More about longer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|062 | |||
| ''Wysoko i nisko'' | |||
| ''More about high and low'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|063 | |||
| ''W tę i w tamtą'' | |||
| ''More about this way, that way'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|064 | |||
| ''Mniejszy'' | |||
| ''More about smaller'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|065 | |||
| ''Wewnątrz i do środka'' | |||
| ''More about inside'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|066 | |||
| ''Pasować do siebie'' | |||
| ''More about fitting together'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|067 | |||
| ''Obok'' | |||
| ''More about next to'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|068 | |||
| ''Otwarte i zamknięte'' | |||
| ''More about open and close'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|069 | |||
| ''Coraz szybciej'' | |||
| ''More about faster and faster'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|070 | |||
| ''Na czymś i z czegoś'' | |||
| ''More about on and off'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|071 | |||
| ''Wirować'' | |||
| ''More about spinning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|072 | |||
| ''Na zewnątrz'' | |||
| ''More about outside'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|073 | |||
| ''Kręcić'' | |||
| ''More about twirling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|074 | |||
| ''Łączyć i połączyć'' | |||
| ''More about connecting'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|075 | |||
| ''Miękkie'' | |||
| ''More about soft'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|076 | |||
| ''Pełny'' | |||
| ''More about full'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|077 | |||
| ''Zbierać'' | |||
| ''More about collecting'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|078 | |||
| ''Na dół i w dół'' | |||
| ''More about down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|079 | |||
| ''Coraz głośniej'' | |||
| ''More about louder and louder'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|080 | |||
| ''Ciągnąć'' | |||
| ''More about pulling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|081 | |||
| ''Coraz więcej'' | |||
| ''More about more and more'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|082 | |||
| ''Owijać i zawijać'' | |||
| ''More about wrapping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|083 | |||
| ''Chować się'' | |||
| ''More about hiding'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|084 | |||
| ''Łączyć i dołączyć'' | |||
| ''More about joining up'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|085 | |||
| ''Przez i ponad'' | |||
| ''More about going over'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|086 | |||
| ''Utrzymywać równowagę i balansować'' | |||
| ''More about balancing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|087 | |||
| ''Ponad'' | |||
| ''More about over'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|088 | |||
| ''Uciekać i znikać'' | |||
| ''More about gone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|089 | |||
| ''Coraz wyższy'' | |||
| ''More about taller and taller'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|080 | |||
| ''Coraz krótszy'' | |||
| ''More about shorter and shorter'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|091 | |||
| ''Przez'' | |||
| ''More about through'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | |||
| ''Myć i sprzątać'' | |||
| ''More about cleaning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | |||
| ''Do góry nogami'' | |||
| ''More about upside down'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|094 | |||
| ''Kręcić i zakręcić'' | |||
| ''More about turning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|095 | |||
| ''Moczyć i przemoczyć'' | |||
| ''More about getting wet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|096 | |||
| ''Jeden na drugim'' | |||
| ''More about on top of'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|097 | |||
| ''Pękać'' | |||
| ''More about pop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|098 | |||
| ''Ani jeden'' | |||
| ''More about all gone'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|099 | |||
| ''Na zewnątrz i poza'' | |||
| ''More about our'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|100 | |||
| ''Za'' | |||
| ''More about behind'' | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | [[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | ||
Aktualna wersja na dzień 19:38, 22 mar 2022
| Tytuł | Kręciołki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Twirlywoos |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies |
| Platforma streamingowa | HBO Max |
| Lata produkcji | 2015 |
| Data premiery dubbingu | 18 czerwca 2016 |
| Wyemitowane serie |
3 z 3 |
| Wyemitowane odcinki | 100 ze 100 |
Kręciołki (ang. Twirlywoos, 2015-??) – brytyjski serial animowany dla dzieci.
Serial emitowany w Polsce na kanale BBC CBeebies (premiera: 18 czerwca 2016 roku).
Fabuła
Bohaterami są dociekliwe Kręciołki. Cztery kolorowe, podobne do ptaków stwory przybyły z daleka i poznają nowy, fascynujący świat.
Opis pochodzi ze strony http://www.telemagazyn.pl/tv/kreciolki-1573290/
Wersja polska
Serie I-II
Czytała: Małgorzata Rychlicka-Hewitt
Piosenkę tytułową śpiewał: Tomasz Kobiela
Realizacja wersji polskiej: STUDIO TERCJA GDAŃSK dla HIPPEIS MEDIA INTERNATIONAL
Lektor tytułu odcinka:
- Tomasz Kobiela (początkowe odcinki),
- Tomasz Przysiężny (późniejsze odcinki)
Lektor tyłówki: Jacek Labijak
Seria III
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Artur Pontek
Dialogi polskie: Olga Gromek
Dźwięk i montaż: Karol Piwowarski
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpiła:
- Agnieszka Kunikowska – Narratorka
Lektor: Leszek Zduń
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 001 | Pełny | Full |
| 002 | Pod spodem | Underneath |
| 003 | Dookoła | Round and round |
| 004 | Do góry | Up |
| 005 | Łączyć | Connecting |
| 006 | Hałaśliwie | Noisy |
| 007 | Nie ma | All gone |
| 008 | Za | Behind |
| 009 | Tu i tam | This way, that way |
| 010 | W górę i w dół | Up and down |
| 011 | Nad | Over |
| 012 | Krótszy | Shorter and shorter |
| 013 | Pakowanie | Wrapping |
| 014 | Zniknąć | Gone |
| 015 | Przykrywać i pokrywać | Covering |
| 016 | Przyjść i wyjść, odjeżdżać i wracać | Coming and going |
| 017 | Przez | Through |
| 018 | Miękki | Soft |
| 019 | Pękać | Pop |
| 020 | Do góry nogami | Upside down |
| 021 | Być mokrym | Getting wet |
| 022 | Na zewnątrz | Out |
| 023 | Na dół | Down |
| 024 | W środku i do środka | Inside |
| 025 | Ponad | Going over |
| SERIA DRUGA | ||
| 026 | Turlać się | Rolling |
| 027 | Do środka i na zewnątrz | In and out |
| 028 | Myć | Cleaning |
| 029 | Głośniej | Louder and louder |
| 030 | Kręcić i skręcać | Turning |
| 031 | Zbierać | Collecting |
| 032 | Dłuższy | Longer |
| 033 | Coraz większy | Bigger and bigger |
| 034 | Wysoko i nisko | High and low |
| 035 | Na zewnątrz | Outside |
| 036 | Obok | Next to |
| 037 | Otwierać i zamykać | Open and close |
| 038 | Na samej górze | On top of |
| 039 | Trzymać równowagę | Balancing |
| 040 | Przywiązywać i łączyć | Joining up |
| 041 | Pasować do siebie | Fitting together |
| 042 | Obracać się | Spinning |
| 043 | Jeszcze więcej | More and more |
| 044 | Wyższy | Taller and taller |
| 045 | Mniejszy | Smaller |
| 046 | Kręcić się | Twirling |
| 047 | Szybciej | Faster and faster |
| 048 | Nałożyć i zdjąć, spaść i wrócić na miejsce | On and off |
| 049 | Chować i chować się | Hiding |
| 050 | Ciągnąć i wyciągać | Pulling |
| SERIA TRZECIA | ||
| 051 | Pokrywać i przykrywać | More about covering |
| 052 | Obracać się | More about round and round |
| 053 | W górę i w dół | More about up and down |
| 054 | Hałaśliwy | More about noisy |
| 055 | Turlać się i rolować | More about rolling |
| 056 | Do wewnątrz i na zewnątrz | More about in and out |
| 057 | Rozciągać | More about stretching |
| 058 | Przylatywać i odlatywać oraz przychodzić i odchodzić | More about coming and going |
| 059 | W górę i do góry | More about up |
| 060 | Pod spodem | More about underneath |
| 061 | Dłuższy | More about longer |
| 062 | Wysoko i nisko | More about high and low |
| 063 | W tę i w tamtą | More about this way, that way |
| 064 | Mniejszy | More about smaller |
| 065 | Wewnątrz i do środka | More about inside |
| 066 | Pasować do siebie | More about fitting together |
| 067 | Obok | More about next to |
| 068 | Otwarte i zamknięte | More about open and close |
| 069 | Coraz szybciej | More about faster and faster |
| 070 | Na czymś i z czegoś | More about on and off |
| 071 | Wirować | More about spinning |
| 072 | Na zewnątrz | More about outside |
| 073 | Kręcić | More about twirling |
| 074 | Łączyć i połączyć | More about connecting |
| 075 | Miękkie | More about soft |
| 076 | Pełny | More about full |
| 077 | Zbierać | More about collecting |
| 078 | Na dół i w dół | More about down |
| 079 | Coraz głośniej | More about louder and louder |
| 080 | Ciągnąć | More about pulling |
| 081 | Coraz więcej | More about more and more |
| 082 | Owijać i zawijać | More about wrapping |
| 083 | Chować się | More about hiding |
| 084 | Łączyć i dołączyć | More about joining up |
| 085 | Przez i ponad | More about going over |
| 086 | Utrzymywać równowagę i balansować | More about balancing |
| 087 | Ponad | More about over |
| 088 | Uciekać i znikać | More about gone |
| 089 | Coraz wyższy | More about taller and taller |
| 080 | Coraz krótszy | More about shorter and shorter |
| 091 | Przez | More about through |
| 092 | Myć i sprzątać | More about cleaning |
| 093 | Do góry nogami | More about upside down |
| 094 | Kręcić i zakręcić | More about turning |
| 095 | Moczyć i przemoczyć | More about getting wet |
| 096 | Jeden na drugim | More about on top of |
| 097 | Pękać | More about pop |
| 098 | Ani jeden | More about all gone |
| 099 | Na zewnątrz i poza | More about our |
| 100 | Za | More about behind |
