Sara i Kaczorek: Różnice pomiędzy wersjami
Snackqween (dyskusja | edycje) |
|||
| (Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Sara i Kaczorek''' (ang. ''Sarah & Duck'', 2013- | {{Serial2 | ||
|tytuł=Sara i Kaczorek | |||
|tytuł oryginalny=Sarah & Duck | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Wielka Brytania | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[BBC CBeebies]], [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | |||
|platforma=[[Showmax]] | |||
|lata produkcji=2013-2017 | |||
|data premiery=24 grudnia [[2013]] | |||
|sezony=3 z 3 | |||
|odcinki=120 ze 120 | |||
}} | |||
'''Sara i Kaczorek''' (ang. ''Sarah & Duck'', 2013-2017) – brytyjski serial animowany wyprodukowany przez Karrot Entertainment dla BBC. Serial opowiada o przygodach siedmioletniej Sary i jej przyjaciela, małego kaczorka. | |||
Premiera serialu w Polsce na antenie [[BBC CBeebies]] nastąpiła 24 grudnia [[2013]] roku – wyemitowany został zimowy odcinek (23) z okazji świąt. Regularna emisja rozpoczęła się 6 stycznia [[2014]] roku. W grudniu [[2013]] kilka odcinków zostało udostępnionych na oficjalnej stronie internetowej kanału. | Premiera serialu w Polsce na antenie [[BBC CBeebies]] nastąpiła 24 grudnia [[2013]] roku – wyemitowany został zimowy odcinek (23) z okazji świąt. Regularna emisja rozpoczęła się 6 stycznia [[2014]] roku. W grudniu [[2013]] kilka odcinków zostało udostępnionych na oficjalnej stronie internetowej kanału. | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
=== Odcinki 1-100 === | |||
'''W rolach głównych wystąpili''': | '''W rolach głównych wystąpili''': | ||
* [[Patrycja Teterycz]] – '''Sara''' | * [[Patrycja Teterycz]] – '''Sara''' | ||
| Linia 9: | Linia 24: | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Małgorzata Musiała]] – '''Szalikowa Babcia''' | * [[Małgorzata Musiała]] – '''Szalikowa Babcia''' | ||
* [[Paweł Mielewczyk]] – '''Torebka Szalikowej Babci''' | * [[Paweł Mielewczyk]] – | ||
** '''Torebka Szalikowej Babci''' <small>(większość odcinków)</small>, | |||
** '''Księżyc''' <small>(niektóre odcinki)</small> | |||
* [[Mikołaj Mikołajewski]] – | |||
** '''Torebka Szalikowej Babci''' <small>(niektóre odcinki)</small>, | |||
** '''Księżyc''' <small>(niektóre odcinki)</small> | |||
* [[Krzysztof Grabowski]] – | * [[Krzysztof Grabowski]] – | ||
** '''Tęcza''' <small>(odc. 8)</small>, | ** '''Tęcza''' <small>(odc. 8)</small>, | ||
** '''Komentator zawodów''' <small>(odc. 23)</small>, | ** '''Komentator zawodów''' <small>(odc. 23)</small>, | ||
** '''Księżyc''' <small>( | ** '''Księżyc''' <small>(niektóre odcinki)</small>, | ||
** '''Torebka Kapeluszowej Babci''' <small>(odc. 31)</small> | ** '''Torebka Kapeluszowej Babci''' <small>(odc. 31)</small> | ||
* [[Małgorzata Rychlicka-Hewitt]] – '''Kapeluszowa Babcia''' <small>(odc. 31)</small> | * [[Małgorzata Rychlicka-Hewitt]] – '''Kapeluszowa Babcia''' <small>(odc. 31)</small> | ||
* [[Tomasz Pionk]] | |||
* [[Aleksandra Lis]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 24: | Linia 46: | ||
'''Lektor tyłówki''': [[Tomasz Przysiężny]] | '''Lektor tyłówki''': [[Tomasz Przysiężny]] | ||
=== Odcinki 101-120 === | |||
<!--'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | |||
-->'''Wystąpili''': | |||
* [[Kamil Pruban]] – '''Narrator''' | |||
* [[Artur Pontek]] | |||
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] – '''Kometa''' <small>(odc. 112)</small> | |||
* [[Jerzy Dominik]] – '''Mars''' <small>(odc. 112)</small> | |||
i inni | |||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="46%"|Tytuł polski | |||
!width="46%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|001 | |||
| ''Szalotki'' | |||
| ''Lots of Shallots'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|002 | |||
| ''Sara, Kaczorek i Pingwinki'' | |||
| ''Sarah Duck and the Penguins'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|003 | |||
| ''Sara, Kaczorek i Pingwinki'' | |||
| ''Cheer Up Donkey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|004 | |||
| ''Urodzinowy tort'' | |||
| ''Cake Bake'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|005 | |||
| ''Dom Szalikowej Babci'' | |||
| ''Scarf Lady’s House'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|006 | |||
| ''Robot Juice'' | |||
| ''Robot Juice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|007 | |||
| ''Skacząca piłeczka'' | |||
| ''Bouncy Ball'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|008 | |||
| ''Rainbow Lemon'' | |||
| ''Rainbow Lemon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|009 | |||
| ''Sklep z fotelami'' | |||
| ''Sit Shop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|010 | |||
| ''Latawiec'' | |||
| ''Kite Flight'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|011 | |||
| ''Parasolka i deszcz'' | |||
| ''Umbrella and the Rain'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|012 | |||
| ''Centrum handlowe'' | |||
| ''Big Shop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|013 | |||
| ''Wełniana muzyka'' | |||
| ''Woolen Music'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|014 | |||
| ''Tenisowy debel'' | |||
| ''Doubles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|015 | |||
| ''Fairground'' | |||
| ''Fairground'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|016 | |||
| ''Przeziębienie'' | |||
| ''Sarah Gets a Cold'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|017 | |||
| ''Wstążkowe Siostry'' | |||
| ''Ribbon Sisters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|018 | |||
| ''Obserwowanie gwiazd'' | |||
| ''Stargazing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|019 | |||
| ''Kolorowe światło'' | |||
| ''Coloured Light'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|020 | |||
| ''Truskawkowy Suflet'' | |||
| ''Strawberry Souffle'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|021 | |||
| ''Aparat'' | |||
| ''Camera'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|022 | |||
| ''Buty do stepowania'' | |||
| ''Tapping Shoes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|023 | |||
| ''Bobsleje'' | |||
| ''Bobsleigh'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|024 | |||
| ''Fajerwerkowy taniec'' | |||
| ''Fireworks Dance'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|025 | |||
| ''Fajny park'' | |||
| ''Fancy Park'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|026 | |||
| ''Rurowa dyrygentka'' | |||
| ''Pipe Conductor'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|027 | |||
| ''Zawody w byciu wolnym'' | |||
| ''Slow Quest'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|028 | |||
| ''Dzień chleba'' | |||
| ''World Bread Day'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|029 | |||
| ''Stawowa księżniczka'' | |||
| ''Pond Princess'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|030 | |||
| ''Strach przed schodami'' | |||
| ''Scared of Stairs'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|031 | |||
| ''Balonowy wyścig'' | |||
| ''Balloon Race'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|032 | |||
| ''Przebita opona'' | |||
| ''Puncture Pump'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|033 | |||
| ''Talerzowa mgła'' | |||
| ''Plate Fog'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|034 | |||
| ''Księżycowe malowanie'' | |||
| ''Moon Paint'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|035 | |||
| ''Przedstawienie'' | |||
| ''The Play'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|036 | |||
| ''Chleb'' | |||
| ''Bread Bike'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|037 | |||
| ''Kolekcja guzików robaczka'' | |||
| ''Bug’s Button Bank'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|038 | |||
| ''Nie ma więcej wełny'' | |||
| ''No More Wool'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|039 | |||
| ''Klub ośmiokąta'' | |||
| ''Octagon Club'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|040 | |||
| ''Płatkowe światełka'' | |||
| ''Petal Light Picking'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|041 | |||
| ''Na zewnątrz zewnątrz'' | |||
| ''Outside Outside'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|042 | |||
| ''Parasolkowe bańki'' | |||
| ''Umbrella Bubbles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|043 | |||
| ''Chmurkowa wieża'' | |||
| ''Cloud Tower'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|044 | |||
| ''Zbieranie dźwięków'' | |||
| ''Sound Jumble'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|045 | |||
| ''Urodziny'' | |||
| ''The Mouse’s Birthday'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|046 | |||
| ''Żółwi sen'' | |||
| ''Tortoise Snooze'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|047 | |||
| ''Wolny – Szybki – Domek'' | |||
| ''Fast Slow Bungalow'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|048 | |||
| ''W świecie toreb'' | |||
| ''Bags of Bags'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|049 | |||
| ''Wstążkowa jesień'' | |||
| ''Ribbon Fall'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|050 | |||
| ''Ogrodowe gry'' | |||
| ''Garden Gaming'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|051 | |||
| ''Śnieżne ślady lwa morskiego'' | |||
| ''Seacow Snow Trail'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|052 | |||
| ''Za dużo origami'' | |||
| ''Origami Overload'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|053 | |||
| ''Cyrk szalotek'' | |||
| ''Shallot Circus'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|054 | |||
| ''Sprzątanie zabawek'' | |||
| ''Toy Tidy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|055 | |||
| ''Talerzowa ucieczka'' | |||
| ''Plate Escape'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|056 | |||
| ''Wielkie nocowanie'' | |||
| ''The Big Sleepover'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|057 | |||
| ''Paisley Sea'' | |||
| ''Paisley Sea'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|058 | |||
| '' | |||
| ''Duck’s Quack'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|059 | |||
| '' | |||
| ''Rainbow’s Niece'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|060 | |||
| '' | |||
| ''Decorating Donkey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|061 | |||
| ''Kaczy hotel'' | |||
| ''Duck Hotel'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|062 | |||
| ''Parasolkowy szoł'' | |||
| ''Parasol Show'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|063 | |||
| ''Skacząca piłeczka'' | |||
| ''Extra Bounce'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|064 | |||
| ''Miejsce dla ciasta'' | |||
| ''Cake Relocate'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|065 | |||
| ''Zaginiony bibliotekarz'' | |||
| ''Lost Librarian'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|066 | |||
| ''Hulajnoga w odstawie'' | |||
| ''Scooter Stand Still'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|067 | |||
| ''Naprawa instrumentów'' | |||
| ''Music Fixer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|068 | |||
| ''Wełenkowa wyprzedaż'' | |||
| ''Wool on Wheels'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|069 | |||
| ''Cytrynowa kawiarenka'' | |||
| ''Lemon Café'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|070 | |||
| ''Gwiazdy do poprawki'' | |||
| ''Star Renovation'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|071 | |||
| ''Mgliste wspomnienia'' | |||
| ''Woolly Memories'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|072 | |||
| ''Na plaży'' | |||
| ''Beach Break'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|073 | |||
| ''Bańki dla osiołka'' | |||
| ''Bubble Bumbling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|074 | |||
| ''Dachowy guzik'' | |||
| ''Toggle Tangle'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|075 | |||
| ''Burczybrzuszek'' | |||
| ''Tummy Talk'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|076 | |||
| ''Księżycowa wystawa'' | |||
| ''Moon’s Exhibition'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|077 | |||
| ''Poezja i wena'' | |||
| ''Pond Prose'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|078 | |||
| ''Sztuka bycia różowym'' | |||
| ''The Art of Pink'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|079 | |||
| ''Robakówka'' | |||
| ''Bug Pop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|080 | |||
| ''Kaczorek odlatuje'' | |||
| ''Duck Flies'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|081 | |||
| '''' | |||
| ''Picture Planes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|082 | |||
| '''' | |||
| ''Hat Fuss'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|083 | |||
| '''' | |||
| ''Dewy Morning'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|084 | |||
| '''' | |||
| ''Sticker Swap'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|085 | |||
| '''' | |||
| ''Train Fudge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|086 | |||
| '''' | |||
| ''Magic Panic'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|087 | |||
| '''' | |||
| ''Birthday Buoy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|088 | |||
| '''' | |||
| ''Alarm Cluck'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|089 | |||
| '''' | |||
| ''Twang Ball'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|090 | |||
| '''' | |||
| ''Auto Cat'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|091 | |||
| '''' | |||
| ''Fluff Bread'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | |||
| '''' | |||
| ''Moon Bow'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | |||
| '''' | |||
| ''Mountain Mints'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|094 | |||
| '''' | |||
| ''Bench Blocked'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|095 | |||
| '''' | |||
| ''Planetarium Aquarium'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|096 | |||
| '''' | |||
| ''Shallot Boat'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|097 | |||
| '''' | |||
| ''Cake Decorate'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|098 | |||
| '''' | |||
| ''Balloon Barnacles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|099 | |||
| '''' | |||
| ''Basking Shark'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|100 | |||
| '''' | |||
| ''Old Toys'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|101 | |||
| ''Wizyta u fryzjera'' | |||
| ''Hair Cut'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|102 | |||
| ''Sierżant Kaczorek'' | |||
| ''Constable Quack'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|103 | |||
| '''' | |||
| ''Arcade Dance Off'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|104 | |||
| ''Spóźnialski księżyc'' | |||
| ''Mars as Moon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|105 | |||
| ''Uparty osiołek'' | |||
| ''Donkey Jump'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|106 | |||
| ''Niedokończona historia tęczy'' | |||
| ''Rainbow Race'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|107 | |||
| ''Rowerowa przejażdżka'' | |||
| ''Perimeter Pals'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|108 | |||
| ''Puszysta poduszka'' | |||
| ''Pillow Fill'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|109 | |||
| ''Zamek tajemnic'' | |||
| ''Castle Scribbling'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|110 | |||
| ''Wizyta w sklepie muzycznym'' | |||
| ''Cloud Jam'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|111 | |||
| ''Noc halloween'' | |||
| ''Boo Night'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|112 | |||
| ''Wizyta w obserwatorium'' | |||
| ''Comet’s Coming'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|113 | |||
| ''Wełniana zagadka'' | |||
| ''Whatsathingy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|114 | |||
| ''Parasolowy autobus'' | |||
| ''Brolly Bus'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|115 | |||
| ''Żywopłotowa opera'' | |||
| ''Hedge Opera'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|116 | |||
| ''Parkowe porządki'' | |||
| ''Park Trimming'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|117 | |||
| '''' | |||
| ''Haber Dasher'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|118 | |||
| ''Hulajnogowe kino'' | |||
| ''Cinema Scoot'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|119 | |||
| '''' | |||
| ''Snowball Skate'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|120 | |||
| ''Wstążkowe Alvida'' | |||
| ''Ribbon Alvida'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [http:// | * [http://pl.cbeebies.com/shows/sara-i-kaczorek ''Sara i Kaczorek''] na oficjalnej stronie kanału [[BBC CBeebies]] | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:05, 10 maj 2025
| Tytuł | Sara i Kaczorek |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Sarah & Duck |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies, TVP ABC |
| Platforma streamingowa | Showmax |
| Lata produkcji | 2013-2017 |
| Data premiery dubbingu | 24 grudnia 2013 |
| Wyemitowane serie |
3 z 3 |
| Wyemitowane odcinki | 120 ze 120 |
Sara i Kaczorek (ang. Sarah & Duck, 2013-2017) – brytyjski serial animowany wyprodukowany przez Karrot Entertainment dla BBC. Serial opowiada o przygodach siedmioletniej Sary i jej przyjaciela, małego kaczorka.
Premiera serialu w Polsce na antenie BBC CBeebies nastąpiła 24 grudnia 2013 roku – wyemitowany został zimowy odcinek (23) z okazji świąt. Regularna emisja rozpoczęła się 6 stycznia 2014 roku. W grudniu 2013 kilka odcinków zostało udostępnionych na oficjalnej stronie internetowej kanału.
Wersja polska
Odcinki 1-100
W rolach głównych wystąpili:
- Patrycja Teterycz – Sara
- i Jacek Labijak – Narrator
W pozostałych rolach:
- Małgorzata Musiała – Szalikowa Babcia
- Paweł Mielewczyk –
- Torebka Szalikowej Babci (większość odcinków),
- Księżyc (niektóre odcinki)
- Mikołaj Mikołajewski –
- Torebka Szalikowej Babci (niektóre odcinki),
- Księżyc (niektóre odcinki)
- Krzysztof Grabowski –
- Tęcza (odc. 8),
- Komentator zawodów (odc. 23),
- Księżyc (niektóre odcinki),
- Torebka Kapeluszowej Babci (odc. 31)
- Małgorzata Rychlicka-Hewitt – Kapeluszowa Babcia (odc. 31)
- Tomasz Pionk
- Aleksandra Lis
i inni
Realizacja dźwięku: Marcin Kalinowski
Reżyseria: Karolina Kinder
Kierownictwo produkcji: Paweł Żwan
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO TERCJA GDAŃSK dla HIPPEIS MEDIA
Lektor tyłówki: Tomasz Przysiężny
Odcinki 101-120
Wystąpili:
- Kamil Pruban – Narrator
- Artur Pontek
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Kometa (odc. 112)
- Jerzy Dominik – Mars (odc. 112)
i inni
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 001 | Szalotki | Lots of Shallots |
| 002 | Sara, Kaczorek i Pingwinki | Sarah Duck and the Penguins |
| 003 | Sara, Kaczorek i Pingwinki | Cheer Up Donkey |
| 004 | Urodzinowy tort | Cake Bake |
| 005 | Dom Szalikowej Babci | Scarf Lady’s House |
| 006 | Robot Juice | Robot Juice |
| 007 | Skacząca piłeczka | Bouncy Ball |
| 008 | Rainbow Lemon | Rainbow Lemon |
| 009 | Sklep z fotelami | Sit Shop |
| 010 | Latawiec | Kite Flight |
| 011 | Parasolka i deszcz | Umbrella and the Rain |
| 012 | Centrum handlowe | Big Shop |
| 013 | Wełniana muzyka | Woolen Music |
| 014 | Tenisowy debel | Doubles |
| 015 | Fairground | Fairground |
| 016 | Przeziębienie | Sarah Gets a Cold |
| 017 | Wstążkowe Siostry | Ribbon Sisters |
| 018 | Obserwowanie gwiazd | Stargazing |
| 019 | Kolorowe światło | Coloured Light |
| 020 | Truskawkowy Suflet | Strawberry Souffle |
| 021 | Aparat | Camera |
| 022 | Buty do stepowania | Tapping Shoes |
| 023 | Bobsleje | Bobsleigh |
| 024 | Fajerwerkowy taniec | Fireworks Dance |
| 025 | Fajny park | Fancy Park |
| 026 | Rurowa dyrygentka | Pipe Conductor |
| 027 | Zawody w byciu wolnym | Slow Quest |
| 028 | Dzień chleba | World Bread Day |
| 029 | Stawowa księżniczka | Pond Princess |
| 030 | Strach przed schodami | Scared of Stairs |
| 031 | Balonowy wyścig | Balloon Race |
| 032 | Przebita opona | Puncture Pump |
| 033 | Talerzowa mgła | Plate Fog |
| 034 | Księżycowe malowanie | Moon Paint |
| 035 | Przedstawienie | The Play |
| 036 | Chleb | Bread Bike |
| 037 | Kolekcja guzików robaczka | Bug’s Button Bank |
| 038 | Nie ma więcej wełny | No More Wool |
| 039 | Klub ośmiokąta | Octagon Club |
| 040 | Płatkowe światełka | Petal Light Picking |
| SERIA DRUGA | ||
| 041 | Na zewnątrz zewnątrz | Outside Outside |
| 042 | Parasolkowe bańki | Umbrella Bubbles |
| 043 | Chmurkowa wieża | Cloud Tower |
| 044 | Zbieranie dźwięków | Sound Jumble |
| 045 | Urodziny | The Mouse’s Birthday |
| 046 | Żółwi sen | Tortoise Snooze |
| 047 | Wolny – Szybki – Domek | Fast Slow Bungalow |
| 048 | W świecie toreb | Bags of Bags |
| 049 | Wstążkowa jesień | Ribbon Fall |
| 050 | Ogrodowe gry | Garden Gaming |
| 051 | Śnieżne ślady lwa morskiego | Seacow Snow Trail |
| 052 | Za dużo origami | Origami Overload |
| 053 | Cyrk szalotek | Shallot Circus |
| 054 | Sprzątanie zabawek | Toy Tidy |
| 055 | Talerzowa ucieczka | Plate Escape |
| 056 | Wielkie nocowanie | The Big Sleepover |
| 057 | Paisley Sea | Paisley Sea |
| 058 | Duck’s Quack | |
| 059 | Rainbow’s Niece | |
| 060 | Decorating Donkey | |
| 061 | Kaczy hotel | Duck Hotel |
| 062 | Parasolkowy szoł | Parasol Show |
| 063 | Skacząca piłeczka | Extra Bounce |
| 064 | Miejsce dla ciasta | Cake Relocate |
| 065 | Zaginiony bibliotekarz | Lost Librarian |
| 066 | Hulajnoga w odstawie | Scooter Stand Still |
| 067 | Naprawa instrumentów | Music Fixer |
| 068 | Wełenkowa wyprzedaż | Wool on Wheels |
| 069 | Cytrynowa kawiarenka | Lemon Café |
| 070 | Gwiazdy do poprawki | Star Renovation |
| 071 | Mgliste wspomnienia | Woolly Memories |
| 072 | Na plaży | Beach Break |
| 073 | Bańki dla osiołka | Bubble Bumbling |
| 074 | Dachowy guzik | Toggle Tangle |
| 075 | Burczybrzuszek | Tummy Talk |
| 076 | Księżycowa wystawa | Moon’s Exhibition |
| 077 | Poezja i wena | Pond Prose |
| 078 | Sztuka bycia różowym | The Art of Pink |
| 079 | Robakówka | Bug Pop |
| 080 | Kaczorek odlatuje | Duck Flies |
| SERIA TRZECIA | ||
| 081 | ' | Picture Planes |
| 082 | ' | Hat Fuss |
| 083 | ' | Dewy Morning |
| 084 | ' | Sticker Swap |
| 085 | ' | Train Fudge |
| 086 | ' | Magic Panic |
| 087 | ' | Birthday Buoy |
| 088 | ' | Alarm Cluck |
| 089 | ' | Twang Ball |
| 090 | ' | Auto Cat |
| 091 | ' | Fluff Bread |
| 092 | ' | Moon Bow |
| 093 | ' | Mountain Mints |
| 094 | ' | Bench Blocked |
| 095 | ' | Planetarium Aquarium |
| 096 | ' | Shallot Boat |
| 097 | ' | Cake Decorate |
| 098 | ' | Balloon Barnacles |
| 099 | ' | Basking Shark |
| 100 | ' | Old Toys |
| 101 | Wizyta u fryzjera | Hair Cut |
| 102 | Sierżant Kaczorek | Constable Quack |
| 103 | ' | Arcade Dance Off |
| 104 | Spóźnialski księżyc | Mars as Moon |
| 105 | Uparty osiołek | Donkey Jump |
| 106 | Niedokończona historia tęczy | Rainbow Race |
| 107 | Rowerowa przejażdżka | Perimeter Pals |
| 108 | Puszysta poduszka | Pillow Fill |
| 109 | Zamek tajemnic | Castle Scribbling |
| 110 | Wizyta w sklepie muzycznym | Cloud Jam |
| 111 | Noc halloween | Boo Night |
| 112 | Wizyta w obserwatorium | Comet’s Coming |
| 113 | Wełniana zagadka | Whatsathingy |
| 114 | Parasolowy autobus | Brolly Bus |
| 115 | Żywopłotowa opera | Hedge Opera |
| 116 | Parkowe porządki | Park Trimming |
| 117 | ' | Haber Dasher |
| 118 | Hulajnogowe kino | Cinema Scoot |
| 119 | ' | Snowball Skate |
| 120 | Wstążkowe Alvida | Ribbon Alvida |
Linki zewnętrzne
- Sara i Kaczorek na oficjalnej stronie kanału BBC CBeebies
