Pamiętnik Florki: Różnice pomiędzy wersjami
Snackqween (dyskusja | edycje) |
|||
| (Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Pamiętnik Florki''' (2014- | {{Serial2 | ||
|tytuł= Pamiętnik Florki | |||
|plakat= Pamiętnik Florki.jpg | |||
|gatunek= animowany, przygodowy | |||
|kraj= Polska | |||
|język= polski | |||
|stacja= [[MiniMini+]], [[JimJam|Polsat JimJam]], [[Telewizja Polska|TVP ABC]], [[Telewizja Polska|TVP Polonia]], [[TV Puls|Puls 2]] | |||
|dystrybutor dvd=[[Cass Film]] | |||
|platforma=TVP VOD | |||
|lata produkcji= 2014-2016, 2018 | |||
|data premiery= 21 lipca [[2014]] | |||
|sezony= 4 z 4 | |||
|odcinki= 52 z 52 | |||
}} | |||
'''Pamiętnik Florki''' (2014-2016, 2018) – polski serial animowany, wyprodukowany przez studio filmowe Anima-pol w Łodzi. | |||
Serial był emitowany od 21 lipca [[2014]] roku | Serial był emitowany od 21 lipca [[2014]] roku w [[MiniMini+]], [[JimJam|Polsat JimJam]] (premiera: 1 sierpnia [[2015]] roku), [[Telewizja Polska|TVP ABC]] (premiera: 20 marca [[2017]] roku) i [[Telewizja Polska|TVP Polonia]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 10: | Linia 24: | ||
== Dubbing == | == Dubbing == | ||
'''Nagrania dialogów''': STUDIO MINIATUR FILMOWYCH w WARSZAWIE<br /> | '''Nagrania dialogów''': STUDIO MINIATUR FILMOWYCH w WARSZAWIE<br /> | ||
'''Reżyser dialogów''': [[ | '''Reżyser dialogów''': [[Maria Brzostyńska]]<br /> | ||
'''Dźwięk''': [[Aleksander Matuszewski]]<br /> | |||
'''Głosów użyczyli''': | '''Głosów użyczyli''': | ||
* [[Karolina Kalina-Bulcewicz | * [[Karolina Kalina-Bulcewicz]] – | ||
** '''Florka''', | ** '''Florka''', | ||
** ''' | ** '''Koszatniczka-trojaczka #1''' | ||
* [[ | * [[Maria Brzostyńska]] – '''Pani Dzięciołowstwo''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[Aleksandra | * [[Aleksandra Posielężna|Ola Posielężna]] – '''Celestyna''' | ||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] – | * [[Beata Wyrąbkiewicz]] – | ||
** ''' | ** '''Gryzelda''', | ||
** ''' | ** '''Koszatniczka-trojaczka #2''' | ||
* [[Piotr Warszawski]] – | * [[Piotr Warszawski]] – | ||
** ''' | ** '''Ambroży''', | ||
** ''' | ** '''Gwary i epizody''' | ||
* [[Marta Dylewska]] | |||
* [[Maciej Kosmala]] | |||
'''oraz''': | '''oraz''': | ||
* [[Jacek Brzostyński]] – ''' | * [[Jacek Brzostyński]] – '''Narrator reklamy "Bakteriolu"''' <small>(odc. 9)</small> | ||
i inni | |||
== Odcinki == | == Odcinki == | ||
| Linia 31: | Linia 49: | ||
** seria I – 21 lipca [[2014]] | ** seria I – 21 lipca [[2014]] | ||
* [[JimJam|Polsat JimJam]] | * [[JimJam|Polsat JimJam]] | ||
** seria I – 1 sierpnia [[2015]] | ** seria I – 1 sierpnia [[2015]], | ||
** seria II – 1 lipca [[2019]] | |||
* [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | |||
** seria I – 20 marca [[2017]], | |||
** serie II i III – 12 października [[2018]], | |||
** seria IV – 1 czerwca [[2019]] | |||
=== Spis odcinków === | === Spis odcinków === | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.07.2014 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Jeziorko'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Cień'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Skarby'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Fasolka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Poważna sprawa'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Czas'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Dobry przykład'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Balet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Bakterie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Czterolistna koniczyna'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31.07.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Podróż'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.08.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Sen'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.08.2014 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Starsza siostra'' | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | ||
| | |- | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.10.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Remont'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Rybka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Niebo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Barbara'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Teatr'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Choroba'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Stare i nowe'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Zakupy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Potworny bałagan'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Nuda'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Basen'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Wiatr'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Przedszkole'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Przyjaciel'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Kakao'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.10.2018 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Torba'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.10.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Zębuszka'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29.10.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| '' | | ''Prezent'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|30.10.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Koleżanka'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|31.10.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| '' | | ''Skarbonka'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Kłębek'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|35 | ||
| '' | | ''Galaretka'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Moje'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.11.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|37 | ||
| '' | | ''Dzień taty'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Tęcza'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|39 | ||
| '' | | ''Okulary'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|01.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|40 | ||
| '' | | ''Rower'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| ''Biwak'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|42 | ||
| '' | | ''Jakie śliczne'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| ''Magia'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|44 | ||
| '' | | ''Dentysta'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| ''Superbohaterowie'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|46 | ||
| '' | | ''Ktoś Inny'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| ''Obowiązek'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|48 | ||
| '' | | ''Razem'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| ''Pieniążki'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|50 | ||
| '' | | ''Czekolada czy batonik'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.06.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| ''Medal'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.06.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|52 | ||
| '' | | ''Kółko'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{filmweb|film|718207}} | |||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] [[Kategoria: Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] [[Kategoria: Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 10:52, 6 lip 2025
| Tytuł | Pamiętnik Florki |
|---|---|
| Gatunek | animowany, przygodowy |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Stacja telewizyjna | MiniMini+, Polsat JimJam, TVP ABC, TVP Polonia, Puls 2 |
| Platforma streamingowa | TVP VOD |
| Dystrybutor DVD | Cass Film |
| Lata produkcji | 2014-2016, 2018 |
| Data premiery dubbingu | 21 lipca 2014 |
| Wyemitowane serie |
4 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 52 z 52 |
Pamiętnik Florki (2014-2016, 2018) – polski serial animowany, wyprodukowany przez studio filmowe Anima-pol w Łodzi.
Serial był emitowany od 21 lipca 2014 roku w MiniMini+, Polsat JimJam (premiera: 1 sierpnia 2015 roku), TVP ABC (premiera: 20 marca 2017 roku) i TVP Polonia.
Fabuła
Mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza dorosłym, więc wszystko sprawdza sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch, Florka dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Rodzice Florki nie zawsze wykazują zainteresowanie problemami córki, a czasem ich wręcz nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę, wiarę w siebie i odwagę do zadawania pytań.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1165139
Dubbing
Nagrania dialogów: STUDIO MINIATUR FILMOWYCH w WARSZAWIE
Reżyser dialogów: Maria Brzostyńska
Dźwięk: Aleksander Matuszewski
Głosów użyczyli:
- Karolina Kalina-Bulcewicz –
- Florka,
- Koszatniczka-trojaczka #1
- Maria Brzostyńska – Pani Dzięciołowstwo (odc. 1)
- Ola Posielężna – Celestyna
- Beata Wyrąbkiewicz –
- Gryzelda,
- Koszatniczka-trojaczka #2
- Piotr Warszawski –
- Ambroży,
- Gwary i epizody
- Marta Dylewska
- Maciej Kosmala
oraz:
- Jacek Brzostyński – Narrator reklamy "Bakteriolu" (odc. 9)
i inni
Odcinki
Premiery w Polsce:
- MiniMini+
- seria I – 21 lipca 2014
- Polsat JimJam
- TVP ABC
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 21.07.2014 | 01 | Jeziorko | |
| 22.07.2014 | 02 | Cień | |
| 21.07.2014 | 03 | Skarby | |
| 24.07.2014 | 04 | Fasolka | |
| 25.07.2014 | 05 | Poważna sprawa | |
| 26.07.2014 | 06 | Czas | |
| 27.07.2014 | 07 | Dobry przykład | |
| 28.07.2014 | 08 | Balet | |
| 29.07.2014 | 09 | Bakterie | |
| 30.07.2014 | 10 | Czterolistna koniczyna | |
| 31.07.2014 | 11 | Podróż | |
| 01.08.2014 | 12 | Sen | |
| 02.08.2014 | 13 | Starsza siostra | |
| SERIA DRUGA | |||
| 12.10.2018 | 14 | Remont | |
| 13.10.2018 | 15 | Rybka | |
| 14.10.2018 | 16 | Niebo | |
| 15.10.2018 | 17 | Barbara | |
| 16.10.2018 | 18 | Teatr | |
| 17.10.2018 | 19 | Choroba | |
| 18.10.2018 | 20 | Stare i nowe | |
| 19.10.2018 | 21 | Zakupy | |
| 20.10.2018 | 22 | Potworny bałagan | |
| 21.10.2018 | 23 | Nuda | |
| 22.10.2018 | 24 | Basen | |
| 23.10.2018 | 25 | Wiatr | |
| 24.10.2018 | 26 | Przedszkole | |
| SERIA TRZECIA | |||
| 25.10.2018 | 27 | Przyjaciel | |
| 26.10.2018 | 28 | Kakao | |
| 27.10.2018 | 29 | Torba | |
| 28.10.2018 | 30 | Zębuszka | |
| 29.10.2018 | 31 | Prezent | |
| 30.10.2018 | 32 | Koleżanka | |
| 31.10.2018 | 33 | Skarbonka | |
| 01.11.2018 | 34 | Kłębek | |
| 02.11.2018 | 35 | Galaretka | |
| 03.11.2018 | 36 | Moje | |
| 04.11.2018 | 37 | Dzień taty | |
| 05.11.2018 | 38 | Tęcza | |
| 06.11.2018 | 39 | Okulary | |
| SERIA CZWARTA | |||
| 01.06.2019 | 40 | Rower | |
| 02.06.2019 | 41 | Biwak | |
| 03.06.2019 | 42 | Jakie śliczne | |
| 04.06.2019 | 43 | Magia | |
| 05.06.2019 | 44 | Dentysta | |
| 06.06.2019 | 45 | Superbohaterowie | |
| 07.06.2019 | 46 | Ktoś Inny | |
| 08.06.2019 | 47 | Obowiązek | |
| 09.06.2019 | 48 | Razem | |
| 10.06.2019 | 49 | Pieniążki | |
| 11.06.2019 | 50 | Czekolada czy batonik | |
| 12.06.2019 | 51 | Medal | |
| 13.06.2019 | 52 | Kółko | |
Linki zewnętrzne
- Pamiętnik Florki w bazie filmweb.pl
- Pamiętnik Florki w polskiej Wikipedii
