Bartek i Basia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
DXton (dyskusja | edycje)
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 7 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Serial2
|tytuł=Bartek i Basia
|tytuł oryginalny=Bogyó és Babóca
|plakat=
|gatunek=animowany
|kraj=Węgry
|język=węgierski
|stacja=[[JimJam|Polsat JimJam]]
|lata produkcji=2010-??
|data premiery=7 stycznia [[2019]]
|sezony=7 z 7
|odcinki=87 z 95
}}
'''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany.
'''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany.


Emitowany jest w Polsce na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 7 stycznia [[2019]] roku.
Emitowany w Polsce na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 7 stycznia [[2019]] roku.


==Wersja polska==
== Wersja polska ==
'''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox]]<br />
=== Serie I-IV ===
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]]<br />
'''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox|MEDIAVOX]]<br /><!--
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]<br />
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br />-->
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]]
 
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
 
=== Seria V ===
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK WARSZAWA]]<br />
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br />
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br />
'''Montaż''':
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57, 59, 61)</small>,
* [[Filip Młynarczyk]] <small>(odc. 58, 60, 62)</small>
'''Miks''': [[Liwia Stępień]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]], [[Joanna Puczyłowska]]<br />
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]]
 
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
 
=== Serie VI-VII ===
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]]<br />
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br />
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br />
'''Montaż''':
* [[Kamil Andrzejewski]] <small>(odc. 70-82)</small>,
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small>
'''Miks''':
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 70-82)</small>,
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small>
'''Kierownictwo produkcji''':
*  [[Agata Sutkowska]],
*  [[Magdalena Sarecka]] <small>(odc. 70-82)</small><br />
'''Opowiadała''': [[Kinga Roch]]
 
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]


'''Lektor tytułów odcinków''': [[Olga Łasak]]
== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="7%"|№
!width="13%"|Premiera
!width="31%"|Tytuł polski
!width="6%"|№
!width="31%"|Tytuł angielski
!width="27%"|Tytuł polski
!width="31%"|Tytuł węgierski
!width="27%"|Tytuł angielski
!width="27%"|Tytuł węgierski
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''Przyjaciele''
| ''Przyjaciele''
| ''Friends''
| ''Friends''
| ''A barátság''
| ''A barátság''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Ból ucha''
| ''Ból ucha''
| ''Earache''
| ''Earache''
| ''A fülgyulladás''
| ''A fülgyulladás''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Tęcza''
| ''Tęcza''
| ''The Rainbow''
| ''The Rainbow''
| ''A szivárvány''
| ''A szivárvány''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''Latawiec''
| ''Latawiec''
| ''The Kite''
| ''The Kite''
| ''A papírsárkány''
| ''A papírsárkány''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''Święty Mikołaj''
| ''Święty Mikołaj''
| ''Santa''
| ''Santa''
| ''Télapó''
| ''Télapó''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''Wielki pająk''
| ''Wielki pająk''
| ''The Big Spider''
| ''The Big Spider''
| ''A barlangi pók''
| ''A barlangi pók''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''Święta''
| ''Święta''
| ''Christmas''
| ''Christmas''
| ''Karácsony''
| ''Karácsony''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''Czarownice''
| ''Czarownice''
| ''Witches''
| ''Witches''
| ''Boszorkányok''
| ''Boszorkányok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Przedszkole''
| ''Przedszkole''
| ''Kindergarten''
| ''Kindergarten''
| ''Egy nap az óvodában''
| ''Egy nap az óvodában''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''Mały trzmiel''
| ''Mały trzmiel''
| ''The Bumblebee''
| ''The Bumblebee''
| ''Dongólany''
| ''Dongólany''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Bałwan''
| ''Bałwan''
| ''The Snowman''
| ''The Snowman''
| ''Hóember''
| ''Hóember''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Morska przygoda''
| ''Morska przygoda''
| ''Sea Adventure''
| ''Sea Adventure''
| ''Tengeri kaland''
| ''Tengeri kaland''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''Skrzypi Alfonzo''
| ''Skrzypi Alfonzo''
| ''Alfonzo's Fiddle''
| ''Alfonzo’s Fiddle''
| ''Tücsök hegedűje''
| ''Tücsök hegedűje''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''Żółta biedronka
| ''Żółta biedronka
| ''The Yellow Ladybird''
| ''The Yellow Ladybird''
| ''A sárga katica''
| ''A sárga katica''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''Wodny ślimak''
| ''Wodny ślimak''
| ''The Water Snail''
| ''The Water Snail''
| ''A vízicsiga''
| ''A vízicsiga''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''Zaginione orzechy''
| ''Zaginione orzechy''
| ''The Missing Nuts''
| ''The Missing Nuts''
| ''Az elveszett mogyoró''
| ''Az elveszett mogyoró''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''Staś i łyżwy''
| ''Staś i łyżwy''
| ''Stanley Skates''
| ''Stanley Skates''
| ''Vendel korcsolyázik''
| ''Vendel korcsolyázik''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Urodziny jeża Heńka''
| ''Urodziny jeża Heńka''
| ''Harry Hedgehog's Birthday''
| ''Harry Hedgehog’s Birthday''
| ''Sün Soma születésnapja''
| ''Sün Soma születésnapja''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''Rower''
| ''Rower''
| ''The Bicycle''
| ''The Bicycle''
| ''A bicikli''
| ''A bicikli''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''Karnawał''
| ''Karnawał''
| ''The Carnival''
| ''The Carnival''
| ''Jelmezbál''
| ''Jelmezbál''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''Wiosenny dzień sportu''
| ''Wiosenny dzień sportu''
| ''Spring Sport Day''
| ''Spring Sport Day''
| ''Erdei tornaverseny''
| ''Erdei tornaverseny''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''Pisklęta kanarka''
| ''Pisklęta kanarka''
| ''The Canary Chicks''
| ''The Canary Chicks''
| ''A kanárifiókák''
| ''A kanárifiókák''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''Zamek z piasku''
| ''Zamek z piasku''
| ''The Sandcastle''
| ''The Sandcastle''
| ''A homokvár''
| ''A homokvár''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''Borówki''
| ''Borówki''
| ''Blueberries''
| ''Blueberries''
| ''Áfonyaszedés''
| ''Áfonyaszedés''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''Piernik''
| ''Piernik''
| ''Gingerbread''
| ''Gingerbread''
| ''Mézeskalácsok''
| ''Mézeskalácsok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''Balon na rozgrzane powietrze''
| ''Balon na rozgrzane powietrze''
| ''Hot Air Balloon''
| ''Hot Air Balloon''
| ''A léggömb''
| ''A léggömb''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''Słoneczniki''
| ''Słoneczniki''
| ''Sunflowers''
| ''Sunflowers''
| ''Napraforgók''
| ''Napraforgók''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''Kamyki''
| ''Kamyki''
| ''Pebbles''
| ''Pebbles''
| ''Kavicsok''
| ''Kavicsok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''Matylda jeździ na nartach''
| ''Matylda jeździ na nartach''
| ''Flutter Goes Skiing''
| ''Flutter Goes Skiing''
| ''Pihe síel''
| ''Pihe síel''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| ''Teatrzyk kukiełkowy''
| ''Teatrzyk kukiełkowy''
| ''The Puppet Show''
| ''The Puppet Show''
| ''Bábszínház''
| ''Bábszínház''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| ''Hulajnoga''
| ''Hulajnoga''
| ''The Scooter''
| ''The Scooter''
| ''Roller''
| ''Roller''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|32
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|32
| ''Wieża Roberta''
| ''Wieża Roberta''
| ''Bubble's Tower''
| ''Bubble’s Tower''
| ''Gömbi tornya''
| ''Gömbi tornya''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|33
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|33
| ''Kapelusz muchomora''
| ''Kapelusz muchomora''
| ''The Mushroom's Cap''
| ''The Mushroom's Cap''
| ''A gomba kalapja''
| ''A gomba kalapja''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|34
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|34
| ''Piłkarski mecz''
| ''Piłkarski mecz''
| ''The Football Match''
| ''The Football Match''
| ''Focimeccs''
| ''Focimeccs''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| ''Pisanki''
| ''Pisanki''
| ''Easter Eggs''
| ''Easter Eggs''
| ''Hímestojások''
| ''Hímestojások''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|36
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|36
| ''Koszmarny sen''
| ''Koszmarny sen''
| ''Bad Dream''
| ''Bad Dream''
| ''Rossz álom''
| ''Rossz álom''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|37
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|37
| ''Knedle''
| ''Knedle''
| ''Dumplings''
| ''Dumplings''
| ''Gombócok''
| ''Gombócok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|38
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|38
| ''Domek w gwiazdki''
| ''Domek w gwiazdki''
| ''The Star House''
| ''The Star House''
| ''Csillagház''
| ''Csillagház''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|39
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|39
| ''Gra planszowa''
| ''Gra planszowa''
| ''The Board Game''
| ''The Board Game''
| ''Társasjáték''
| ''Társasjáték''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA CZWARTA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|40
| bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|40
| ''Wróżkowe karty''
| ''Fairy Cards''
| ''Fairy Cards''
| ''Tündérkártya''
| ''Tündérkártya''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|41
| bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|41
| ''Bańki''
| ''Bubbles''
| ''Bubbles''
| ''Buborékok''
| ''Buborékok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|42
| bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|42
| ''Berry's Picture''
| ''Obrazek Bartka''
| ''Berry’s Picture''
| ''Bogyó rajza''
| ''Bogyó rajza''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|43
| bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|43
| ''Dolly's Flower''
| ''Kwiaty Basi''
| ''Dolly’s Flower''
| ''Babóca virága''
| ''Babóca virága''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|44
| bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|44
| ''Mrówkowy chór''
| ''The Ant Choir''
| ''The Ant Choir''
| ''A hangyák kórusa''
| ''A hangyák kórusa''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|45
| bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|45
| ''Gwiazdolot''
| ''Starship''
| ''Starship''
| ''Csillaghajó''
| ''Csillaghajó''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|46
| bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|46
| ''Robert ma czkawkę''
| ''Bubble Has Hiccups''
| ''Bubble Has Hiccups''
| ''Gömbi csuklik''
| ''Gömbi csuklik''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|47
| bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|47
| ''Młyn''
| ''The Windmill''
| ''The Windmill''
| ''Szélmalom''
| ''Szélmalom''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|48
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|48
| ''Muszelki''
| ''Seashells''
| ''Seashells''
| ''Kagylók''
| ''Kagylók''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|49
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|49
| ''Robot''
| ''The Robot''
| ''The Robot''
| ''Robot''
| ''Robot''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|50
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|50
| ''Doktor Sowa jest chory''
| ''Doctor Owl Gets Sick''
| ''Doctor Owl Gets Sick''
| ''Bagolydoktor beteg''
| ''Bagolydoktor beteg''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|51
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|51
| ''Małe dzieci i duże dzieci''
| ''Little Kids And Big Kids''
| ''Little Kids And Big Kids''
| ''Kicsik és nagyok''
| ''Kicsik és nagyok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|52
| bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|52
| ''Księżycowy chrząszcz''
| ''The Moon Beetle''
| ''The Moon Beetle''
| ''Holdbogár''
| ''Holdbogár''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|53
| bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|53
| ''Latarnie''
| ''Lanterns''
| ''Lanterns''
| ''Lámpások''
| ''Lámpások''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|54
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|54
| ''Motyle''
| ''Butterfly Girls''
| ''Butterfly Girls''
| ''Lepkelányok''
| ''Lepkelányok''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|55
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|55
| ''Diabelski młyn''
| ''The Big Wheel''
| ''The Big Wheel''
| ''Óriáskerék''
| ''Óriáskerék''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|56
| bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2021
| ''
| bgcolor="#CCE2FF"|56
| ''Cztery pory roku''
| ''Four Seasons''
| ''Four Seasons''
| ''Évszakmanók''
| ''Évszakmanók''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIĄTA'''
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIĄTA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|57
| ''Edek i autko''
| ''Eddy and the Toy Car''
| ''Döme és a kisautó''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|58
| ''Bal przebierańców u Stasia''
| ''Fancy-Dress at Stanley’s''
| ''Farsang Vendelnél''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|59
| ''Wiosenny taniec''
| ''Spring Dance''
| ''Karikázó''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|60
| ''Dmuchany zamek''
| ''Bouncy Castle''
| ''Ugrálóvár''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|61
| ''Uciekająca tratwa''
| ''The Runaway Raft''
| ''Az elsodródott tutaj''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|62
| ''Liliowa wróżka''
| ''The Lily Fairy''
| ''A Liliomtündér''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|63
| ''Lodowe lizaki Alfonsa''
| ''Alfonso’s Ice Lollies''
| ''Alfonz jégkréme''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|64
| ''Księżycowa huśtawka''
| ''The Moon Seesaw''
| ''Holdhinta''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|57
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|65
| ''Urodziny Radka''
| ''Reggie Squirrel''
| ''Mókus Regő''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|66
| ''Porządki Roberta''
| ''Bubble Tidies Up''
| ''Gömbi rendet rak''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|67
| ''Zielona gąsienica''
| ''The Green Grub''
| ''A zöld kukac ''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|68
| ''Pozytywka Basi''
| ''Dolly’s Music Box''
| ''Babóca zenélő doboza''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|69
| ''Doktor Sowa i konkurs ciast''
| ''Dr. Owl and the Cakes''
| ''Bagolydoktor és a sütemények''
|-
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SZÓSTA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|70
| ''Dzwonki''
| ''Bell Chimes''
| ''Csengettyűk''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|71
| ''Matylda księżniczką''
| ''Flutter Becomes a Princess''
| ''Pihe hercegnő lesz''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|72
| ''Sowie pisklęta''
| ''Owl Chicks''
| ''Bagolyfiókák''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|73
| ''Alfonso ucieka''
| ''Alfonso Runs Away''
| ''Alfonz világgá megy''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|74
| ''Frisbee Radka''
| ''Reggie Squirrel’s Frisbee''
| ''Mókus Regő frizbije''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|75
| ''Włosy Laury''
| ''Leapy’s Hair''
| ''Ugri haja''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|76
| ''Tajemnica Stasia''
| ''Stanley and the Secret''
| ''Vendel és a titok''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|77
| ''Zamek z mokrego piasku''
| ''Drip Sandcastle''
| ''Cseppkővár''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|78
| ''Struna harfy''
| ''The String of the Harp''
| ''A hárfa húrja''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|79
| ''Tysiącnoga''
| ''The Millipede''
| ''Ezerlábú''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|80
| ''Wypadek wielkiego pająka''
| ''The Cave Spider’s Leg''
| ''A barlangi pók lába''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|81
| ''Pożegnanie''
| ''Farewell''
| ''A búcsú''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|82
| ''Układ Słoneczny''
| ''Solar System''
| ''Naprendszer''
|-
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|83
| ''
| ''
| ''
| ''Meat''
| ''Bogyó, a bűvész''
| ''Hús''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|58
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|84
| ''
| ''
| ''
| ''Zahra And The Rain''
| ''Lomtalanítás''
| ''Jasőka És az eső''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|59
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|85
| ''
| ''
| ''
| ''The Little Stag Beetle''
| ''Bodzatea''
| ''A kis szarvasbogár''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|60
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|86
| ''
| ''
| ''
| ''Flutter Junior''
| ''Alfonz halacskája''
| ''Ifj. Pihe''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|61
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|87
| ''
| ''
| ''
| ''The Hammock''
| ''Tűzoltóbogarak''
| ''A függőágy''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|62
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|88
| ''
| ''
| ''
| ''Bullying''
| ''Árnyjáték''
| ''Erőszakos''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|63
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|89
| ''
| ''
| ''
| ''The Sun Beetle''
| ''Döme szemüvege''
| ''A napbogár''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|64
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|90
| ''
| ''
| ''Surfing''
| ''Hullámlovaglás''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|65
| ''
| ''
| ''Flutter's New House''
| ''Az unatkozó felhő''
| ''Pihe új hiúzája''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|66
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|91
| ''
| ''
| ''Diet Coke''
| ''Diétás koksz''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|67
| ''
| ''
| ''Submarine''
| ''A tükör''
| ''Tengeralattjáró''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|68
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|92
| ''
| ''
| ''Art''
| ''Művészet''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|69
| ''
| ''
| ''Back To Kingergarten''
| ''Bújócska''
| ''Vissza az óvodába''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|70
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|93
| ''
| ''
| ''What A Big Birthday Party''
| ''Micsoda nagy meglepetésbuli''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|71
| ''
| ''
| ''Fishing Dinner''
| ''Kresz-pálya''
| ''Horgászvacsora ''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|72
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|94
| ''
| ''
| ''Tree''
| ''Fa''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|73
| ''
| ''
| ''The climbing frame''
| ''A kéményseprő''
| ''A mászókeret''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|74
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|95
| ''
| ''
| ''Patches''
| ''Javítás''
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|75
| ''
| ''
| ''Thanksgiving''
| ''Sihuhu''
| ''Hálaadás''
|-
|-
|}
|}


[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]]
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]]

Aktualna wersja na dzień 14:07, 6 gru 2025

Tytuł Bartek i Basia
Tytuł oryginalny Bogyó és Babóca
Gatunek animowany
Kraj produkcji Węgry
Język oryginału węgierski
Stacja telewizyjna Polsat JimJam
Lata produkcji 2010-??
Data premiery dubbingu 7 stycznia 2019
Wyemitowane
serie
7 z 7
Wyemitowane odcinki 87 z 95

Bartek i Basia (węg. Bogyó és Babóca, ang. Berry and Dolly, 2010-??) – węgierski serial animowany.

Emitowany w Polsce na kanale Polsat JimJam od 7 stycznia 2019 roku.

Wersja polska

Serie I-IV

Opracowanie i udźwiękowienie: MEDIAVOX
Opowiadała: Olga Łasak

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Seria V

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK WARSZAWA
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:

Miks: Liwia Stępień
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska, Joanna Puczyłowska
Opowiadała: Olga Łasak

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Serie VI-VII

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK KATOWICE
Reżyseria: Ireneusz Załóg
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:

Miks:

Kierownictwo produkcji:

Opowiadała: Kinga Roch

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski Tytuł węgierski
SERIA PIERWSZA
01 Przyjaciele Friends A barátság
02 Ból ucha Earache A fülgyulladás
03 Tęcza The Rainbow A szivárvány
04 Latawiec The Kite A papírsárkány
05 Święty Mikołaj Santa Télapó
06 Wielki pająk The Big Spider A barlangi pók
07 Święta Christmas Karácsony
08 Czarownice Witches Boszorkányok
09 Przedszkole Kindergarten Egy nap az óvodában
10 Mały trzmiel The Bumblebee Dongólany
11 Bałwan The Snowman Hóember
12 Morska przygoda Sea Adventure Tengeri kaland
13 Skrzypi Alfonzo Alfonzo’s Fiddle Tücsök hegedűje
SERIA DRUGA
14 Żółta biedronka The Yellow Ladybird A sárga katica
15 Wodny ślimak The Water Snail A vízicsiga
16 Zaginione orzechy The Missing Nuts Az elveszett mogyoró
17 Staś i łyżwy Stanley Skates Vendel korcsolyázik
18 Urodziny jeża Heńka Harry Hedgehog’s Birthday Sün Soma születésnapja
19 Rower The Bicycle A bicikli
20 Karnawał The Carnival Jelmezbál
21 Wiosenny dzień sportu Spring Sport Day Erdei tornaverseny
22 Pisklęta kanarka The Canary Chicks A kanárifiókák
23 Zamek z piasku The Sandcastle A homokvár
24 Borówki Blueberries Áfonyaszedés
25 Piernik Gingerbread Mézeskalácsok
26 Balon na rozgrzane powietrze Hot Air Balloon A léggömb
SERIA TRZECIA
27 Słoneczniki Sunflowers Napraforgók
28 Kamyki Pebbles Kavicsok
29 Matylda jeździ na nartach Flutter Goes Skiing Pihe síel
30 Teatrzyk kukiełkowy The Puppet Show Bábszínház
31 Hulajnoga The Scooter Roller
32 Wieża Roberta Bubble’s Tower Gömbi tornya
33 Kapelusz muchomora The Mushroom's Cap A gomba kalapja
34 Piłkarski mecz The Football Match Focimeccs
35 Pisanki Easter Eggs Hímestojások
36 Koszmarny sen Bad Dream Rossz álom
37 Knedle Dumplings Gombócok
38 Domek w gwiazdki The Star House Csillagház
39 Gra planszowa The Board Game Társasjáték
SERIA CZWARTA
01.05.2021 40 Wróżkowe karty Fairy Cards Tündérkártya
01.05.2021 41 Bańki Bubbles Buborékok
02.05.2021 42 Obrazek Bartka Berry’s Picture Bogyó rajza
02.05.2021 43 Kwiaty Basi Dolly’s Flower Babóca virága
03.05.2021 44 Mrówkowy chór The Ant Choir A hangyák kórusa
03.05.2021 45 Gwiazdolot Starship Csillaghajó
04.05.2021 46 Robert ma czkawkę Bubble Has Hiccups Gömbi csuklik
04.05.2021 47 Młyn The Windmill Szélmalom
05.05.2021 48 Muszelki Seashells Kagylók
05.05.2021 49 Robot The Robot Robot
06.05.2021 50 Doktor Sowa jest chory Doctor Owl Gets Sick Bagolydoktor beteg
06.05.2021 51 Małe dzieci i duże dzieci Little Kids And Big Kids Kicsik és nagyok
07.05.2021 52 Księżycowy chrząszcz The Moon Beetle Holdbogár
07.05.2021 53 Latarnie Lanterns Lámpások
08.05.2021 54 Motyle Butterfly Girls Lepkelányok
08.05.2021 55 Diabelski młyn The Big Wheel Óriáskerék
09.05.2021 56 Cztery pory roku Four Seasons Évszakmanók
SERIA PIĄTA
01.09.2023 57 Edek i autko Eddy and the Toy Car Döme és a kisautó
01.09.2023 58 Bal przebierańców u Stasia Fancy-Dress at Stanley’s Farsang Vendelnél
01.09.2023 59 Wiosenny taniec Spring Dance Karikázó
02.09.2023 60 Dmuchany zamek Bouncy Castle Ugrálóvár
02.09.2023 61 Uciekająca tratwa The Runaway Raft Az elsodródott tutaj
02.09.2023 62 Liliowa wróżka The Lily Fairy A Liliomtündér
03.09.2023 63 Lodowe lizaki Alfonsa Alfonso’s Ice Lollies Alfonz jégkréme
03.09.2023 64 Księżycowa huśtawka The Moon Seesaw Holdhinta
03.09.2023 65 Urodziny Radka Reggie Squirrel Mókus Regő
04.09.2023 66 Porządki Roberta Bubble Tidies Up Gömbi rendet rak
04.09.2023 67 Zielona gąsienica The Green Grub A zöld kukac
04.09.2023 68 Pozytywka Basi Dolly’s Music Box Babóca zenélő doboza
05.09.2023 69 Doktor Sowa i konkurs ciast Dr. Owl and the Cakes Bagolydoktor és a sütemények
SERIA SZÓSTA
01.11.2024 70 Dzwonki Bell Chimes Csengettyűk
04.11.2024 71 Matylda księżniczką Flutter Becomes a Princess Pihe hercegnő lesz
04.11.2024 72 Sowie pisklęta Owl Chicks Bagolyfiókák
04.11.2024 73 Alfonso ucieka Alfonso Runs Away Alfonz világgá megy
05.11.2024 74 Frisbee Radka Reggie Squirrel’s Frisbee Mókus Regő frizbije
05.11.2024 75 Włosy Laury Leapy’s Hair Ugri haja
05.11.2024 76 Tajemnica Stasia Stanley and the Secret Vendel és a titok
06.11.2024 77 Zamek z mokrego piasku Drip Sandcastle Cseppkővár
06.11.2024 78 Struna harfy The String of the Harp A hárfa húrja
06.11.2024 79 Tysiącnoga The Millipede Ezerlábú
07.11.2024 80 Wypadek wielkiego pająka The Cave Spider’s Leg A barlangi pók lába
07.11.2024 81 Pożegnanie Farewell A búcsú
07.11.2024 82 Układ Słoneczny Solar System Naprendszer
SERIA SIÓDMA
01.12.2025 83 Bogyó, a bűvész
02.12.2025 84 Lomtalanítás
03.12.2025 85 Bodzatea
04.12.2025 86 Alfonz halacskája
05.12.2025 87 Tűzoltóbogarak
88 Árnyjáték
89 Döme szemüvege
90 Az unatkozó felhő
91 A tükör
92 Bújócska
93 Kresz-pálya
94 A kéményseprő
95 Sihuhu