Bartek i Basia: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł=Bartek i Basia | |||
|tytuł oryginalny=Bogyó és Babóca | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Węgry | |||
|język=węgierski | |||
|stacja=[[JimJam|Polsat JimJam]] | |||
|lata produkcji=2010-?? | |||
|data premiery=7 stycznia [[2019]] | |||
|sezony=7 z 7 | |||
|odcinki=87 z 95 | |||
}} | |||
'''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany. | '''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany. | ||
Emitowany | Emitowany w Polsce na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 7 stycznia [[2019]] roku. | ||
==Wersja polska== | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox]]<br /> | === Serie I-IV === | ||
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]]<br /> | '''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox|MEDIAVOX]]<br /><!-- | ||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br />--> | ||
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
=== Seria V === | |||
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK WARSZAWA]]<br /> | |||
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br /> | |||
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br /> | |||
'''Montaż''': | |||
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57, 59, 61)</small>, | |||
* [[Filip Młynarczyk]] <small>(odc. 58, 60, 62)</small> | |||
'''Miks''': [[Liwia Stępień]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]], [[Joanna Puczyłowska]]<br /> | |||
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
=== Serie VI-VII === | |||
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]]<br /> | |||
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br /> | |||
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br /> | |||
'''Montaż''': | |||
* [[Kamil Andrzejewski]] <small>(odc. 70-82)</small>, | |||
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small> | |||
'''Miks''': | |||
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 70-82)</small>, | |||
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': | |||
* [[Agata Sutkowska]], | |||
* [[Magdalena Sarecka]] <small>(odc. 70-82)</small><br /> | |||
'''Opowiadała''': [[Kinga Roch]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="13%"|Premiera | ||
!width=" | !width="6%"|№ | ||
!width=" | !width="27%"|Tytuł polski | ||
!width=" | !width="27%"|Tytuł angielski | ||
!width="27%"|Tytuł węgierski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Przyjaciele'' | | ''Przyjaciele'' | ||
| ''Friends'' | | ''Friends'' | ||
| ''A barátság'' | | ''A barátság'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Ból ucha'' | | ''Ból ucha'' | ||
| ''Earache'' | | ''Earache'' | ||
| ''A fülgyulladás'' | | ''A fülgyulladás'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Tęcza'' | | ''Tęcza'' | ||
| ''The Rainbow'' | | ''The Rainbow'' | ||
| ''A szivárvány'' | | ''A szivárvány'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Latawiec'' | | ''Latawiec'' | ||
| ''The Kite'' | | ''The Kite'' | ||
| ''A papírsárkány'' | | ''A papírsárkány'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''Święty Mikołaj'' | | ''Święty Mikołaj'' | ||
| ''Santa'' | | ''Santa'' | ||
| ''Télapó'' | | ''Télapó'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Wielki pająk'' | | ''Wielki pająk'' | ||
| ''The Big Spider'' | | ''The Big Spider'' | ||
| ''A barlangi pók'' | | ''A barlangi pók'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Święta'' | | ''Święta'' | ||
| ''Christmas'' | | ''Christmas'' | ||
| ''Karácsony'' | | ''Karácsony'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''Czarownice'' | | ''Czarownice'' | ||
| ''Witches'' | | ''Witches'' | ||
| ''Boszorkányok'' | | ''Boszorkányok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Przedszkole'' | | ''Przedszkole'' | ||
| ''Kindergarten'' | | ''Kindergarten'' | ||
| ''Egy nap az óvodában'' | | ''Egy nap az óvodában'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Mały trzmiel'' | | ''Mały trzmiel'' | ||
| ''The Bumblebee'' | | ''The Bumblebee'' | ||
| ''Dongólany'' | | ''Dongólany'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Bałwan'' | | ''Bałwan'' | ||
| ''The Snowman'' | | ''The Snowman'' | ||
| ''Hóember'' | | ''Hóember'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Morska przygoda'' | | ''Morska przygoda'' | ||
| ''Sea Adventure'' | | ''Sea Adventure'' | ||
| ''Tengeri kaland'' | | ''Tengeri kaland'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Skrzypi Alfonzo'' | | ''Skrzypi Alfonzo'' | ||
| '' | | ''Alfonzo’s Fiddle'' | ||
| ''Tücsök hegedűje'' | | ''Tücsök hegedűje'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Żółta biedronka | | ''Żółta biedronka | ||
| ''The Yellow Ladybird'' | | ''The Yellow Ladybird'' | ||
| ''A sárga katica'' | | ''A sárga katica'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Wodny ślimak'' | | ''Wodny ślimak'' | ||
| ''The Water Snail'' | | ''The Water Snail'' | ||
| ''A vízicsiga'' | | ''A vízicsiga'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Zaginione orzechy'' | | ''Zaginione orzechy'' | ||
| ''The Missing Nuts'' | | ''The Missing Nuts'' | ||
| ''Az elveszett mogyoró'' | | ''Az elveszett mogyoró'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Staś i łyżwy'' | | ''Staś i łyżwy'' | ||
| ''Stanley Skates'' | | ''Stanley Skates'' | ||
| ''Vendel korcsolyázik'' | | ''Vendel korcsolyázik'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Urodziny jeża Heńka'' | | ''Urodziny jeża Heńka'' | ||
| ''Harry | | ''Harry Hedgehog’s Birthday'' | ||
| ''Sün Soma születésnapja'' | | ''Sün Soma születésnapja'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Rower'' | | ''Rower'' | ||
| ''The Bicycle'' | | ''The Bicycle'' | ||
| ''A bicikli'' | | ''A bicikli'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Karnawał'' | | ''Karnawał'' | ||
| ''The Carnival'' | | ''The Carnival'' | ||
| ''Jelmezbál'' | | ''Jelmezbál'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Wiosenny dzień sportu'' | | ''Wiosenny dzień sportu'' | ||
| ''Spring Sport Day'' | | ''Spring Sport Day'' | ||
| ''Erdei tornaverseny'' | | ''Erdei tornaverseny'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Pisklęta kanarka'' | | ''Pisklęta kanarka'' | ||
| ''The Canary Chicks'' | | ''The Canary Chicks'' | ||
| ''A kanárifiókák'' | | ''A kanárifiókák'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Zamek z piasku'' | | ''Zamek z piasku'' | ||
| ''The Sandcastle'' | | ''The Sandcastle'' | ||
| ''A homokvár'' | | ''A homokvár'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Borówki'' | | ''Borówki'' | ||
| ''Blueberries'' | | ''Blueberries'' | ||
| ''Áfonyaszedés'' | | ''Áfonyaszedés'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Piernik'' | | ''Piernik'' | ||
| ''Gingerbread'' | | ''Gingerbread'' | ||
| ''Mézeskalácsok'' | | ''Mézeskalácsok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Balon na rozgrzane powietrze'' | | ''Balon na rozgrzane powietrze'' | ||
| ''Hot Air Balloon'' | | ''Hot Air Balloon'' | ||
| ''A léggömb'' | | ''A léggömb'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Słoneczniki'' | | ''Słoneczniki'' | ||
| ''Sunflowers'' | | ''Sunflowers'' | ||
| ''Napraforgók'' | | ''Napraforgók'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Kamyki'' | | ''Kamyki'' | ||
| ''Pebbles'' | | ''Pebbles'' | ||
| ''Kavicsok'' | | ''Kavicsok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Matylda jeździ na nartach'' | | ''Matylda jeździ na nartach'' | ||
| ''Flutter Goes Skiing'' | | ''Flutter Goes Skiing'' | ||
| ''Pihe síel'' | | ''Pihe síel'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Teatrzyk kukiełkowy'' | | ''Teatrzyk kukiełkowy'' | ||
| ''The Puppet Show'' | | ''The Puppet Show'' | ||
| ''Bábszínház'' | | ''Bábszínház'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Hulajnoga'' | | ''Hulajnoga'' | ||
| ''The Scooter'' | | ''The Scooter'' | ||
| ''Roller'' | | ''Roller'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Wieża Roberta'' | | ''Wieża Roberta'' | ||
| '' | | ''Bubble’s Tower'' | ||
| ''Gömbi tornya'' | | ''Gömbi tornya'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Kapelusz muchomora'' | | ''Kapelusz muchomora'' | ||
| ''The Mushroom's Cap'' | | ''The Mushroom's Cap'' | ||
| ''A gomba kalapja'' | | ''A gomba kalapja'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Piłkarski mecz'' | | ''Piłkarski mecz'' | ||
| ''The Football Match'' | | ''The Football Match'' | ||
| ''Focimeccs'' | | ''Focimeccs'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Pisanki'' | | ''Pisanki'' | ||
| ''Easter Eggs'' | | ''Easter Eggs'' | ||
| ''Hímestojások'' | | ''Hímestojások'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Koszmarny sen'' | | ''Koszmarny sen'' | ||
| ''Bad Dream'' | | ''Bad Dream'' | ||
| ''Rossz álom'' | | ''Rossz álom'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Knedle'' | | ''Knedle'' | ||
| ''Dumplings'' | | ''Dumplings'' | ||
| ''Gombócok'' | | ''Gombócok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Domek w gwiazdki'' | | ''Domek w gwiazdki'' | ||
| ''The Star House'' | | ''The Star House'' | ||
| ''Csillagház'' | | ''Csillagház'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Gra planszowa'' | | ''Gra planszowa'' | ||
| ''The Board Game'' | | ''The Board Game'' | ||
| ''Társasjáték'' | | ''Társasjáték'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|40 | ||
| ''Wróżkowe karty'' | |||
| ''Fairy Cards'' | | ''Fairy Cards'' | ||
| ''Tündérkártya'' | | ''Tündérkártya'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|41 | ||
| ''Bańki'' | |||
| ''Bubbles'' | | ''Bubbles'' | ||
| ''Buborékok'' | | ''Buborékok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|42 | ||
| '' | | ''Obrazek Bartka'' | ||
| ''Berry’s Picture'' | |||
| ''Bogyó rajza'' | | ''Bogyó rajza'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|43 | ||
| '' | | ''Kwiaty Basi'' | ||
| ''Dolly’s Flower'' | |||
| ''Babóca virága'' | | ''Babóca virága'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|44 | ||
| ''Mrówkowy chór'' | |||
| ''The Ant Choir'' | | ''The Ant Choir'' | ||
| ''A hangyák kórusa'' | | ''A hangyák kórusa'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|45 | ||
| ''Gwiazdolot'' | |||
| ''Starship'' | | ''Starship'' | ||
| ''Csillaghajó'' | | ''Csillaghajó'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|46 | ||
| ''Robert ma czkawkę'' | |||
| ''Bubble Has Hiccups'' | | ''Bubble Has Hiccups'' | ||
| ''Gömbi csuklik'' | | ''Gömbi csuklik'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|47 | ||
| ''Młyn'' | |||
| ''The Windmill'' | | ''The Windmill'' | ||
| ''Szélmalom'' | | ''Szélmalom'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|48 | ||
| ''Muszelki'' | |||
| ''Seashells'' | | ''Seashells'' | ||
| ''Kagylók'' | | ''Kagylók'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|49 | ||
| ''Robot'' | |||
| ''The Robot'' | | ''The Robot'' | ||
| ''Robot'' | | ''Robot'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|50 | ||
| ''Doktor Sowa jest chory'' | |||
| ''Doctor Owl Gets Sick'' | | ''Doctor Owl Gets Sick'' | ||
| ''Bagolydoktor beteg'' | | ''Bagolydoktor beteg'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|51 | ||
| ''Małe dzieci i duże dzieci'' | |||
| ''Little Kids And Big Kids'' | | ''Little Kids And Big Kids'' | ||
| ''Kicsik és nagyok'' | | ''Kicsik és nagyok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|52 | ||
| ''Księżycowy chrząszcz'' | |||
| ''The Moon Beetle'' | | ''The Moon Beetle'' | ||
| ''Holdbogár'' | | ''Holdbogár'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|53 | ||
| ''Latarnie'' | |||
| ''Lanterns'' | | ''Lanterns'' | ||
| ''Lámpások'' | | ''Lámpások'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|54 | ||
| ''Motyle'' | |||
| ''Butterfly Girls'' | | ''Butterfly Girls'' | ||
| ''Lepkelányok'' | | ''Lepkelányok'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|55 | ||
| ''Diabelski młyn'' | |||
| ''The Big Wheel'' | | ''The Big Wheel'' | ||
| ''Óriáskerék'' | | ''Óriáskerék'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2021 | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|56 | ||
| ''Cztery pory roku'' | |||
| ''Four Seasons'' | | ''Four Seasons'' | ||
| ''Évszakmanók'' | | ''Évszakmanók'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIĄTA''' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|57 | |||
| ''Edek i autko'' | |||
| ''Eddy and the Toy Car'' | |||
| ''Döme és a kisautó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|58 | |||
| ''Bal przebierańców u Stasia'' | |||
| ''Fancy-Dress at Stanley’s'' | |||
| ''Farsang Vendelnél'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|59 | |||
| ''Wiosenny taniec'' | |||
| ''Spring Dance'' | |||
| ''Karikázó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|60 | |||
| ''Dmuchany zamek'' | |||
| ''Bouncy Castle'' | |||
| ''Ugrálóvár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|61 | |||
| ''Uciekająca tratwa'' | |||
| ''The Runaway Raft'' | |||
| ''Az elsodródott tutaj'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|62 | |||
| ''Liliowa wróżka'' | |||
| ''The Lily Fairy'' | |||
| ''A Liliomtündér'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|63 | |||
| ''Lodowe lizaki Alfonsa'' | |||
| ''Alfonso’s Ice Lollies'' | |||
| ''Alfonz jégkréme'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|64 | |||
| ''Księżycowa huśtawka'' | |||
| ''The Moon Seesaw'' | |||
| ''Holdhinta'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|65 | |||
| ''Urodziny Radka'' | |||
| ''Reggie Squirrel'' | |||
| ''Mókus Regő'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|66 | |||
| ''Porządki Roberta'' | |||
| ''Bubble Tidies Up'' | |||
| ''Gömbi rendet rak'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|67 | |||
| ''Zielona gąsienica'' | |||
| ''The Green Grub'' | |||
| ''A zöld kukac '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|68 | |||
| ''Pozytywka Basi'' | |||
| ''Dolly’s Music Box'' | |||
| ''Babóca zenélő doboza'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|69 | |||
| ''Doktor Sowa i konkurs ciast'' | |||
| ''Dr. Owl and the Cakes'' | |||
| ''Bagolydoktor és a sütemények'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SZÓSTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|70 | |||
| ''Dzwonki'' | |||
| ''Bell Chimes'' | |||
| ''Csengettyűk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|71 | |||
| ''Matylda księżniczką'' | |||
| ''Flutter Becomes a Princess'' | |||
| ''Pihe hercegnő lesz'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|72 | |||
| ''Sowie pisklęta'' | |||
| ''Owl Chicks'' | |||
| ''Bagolyfiókák'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|73 | |||
| ''Alfonso ucieka'' | |||
| ''Alfonso Runs Away'' | |||
| ''Alfonz világgá megy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|74 | |||
| ''Frisbee Radka'' | |||
| ''Reggie Squirrel’s Frisbee'' | |||
| ''Mókus Regő frizbije'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|75 | |||
| ''Włosy Laury'' | |||
| ''Leapy’s Hair'' | |||
| ''Ugri haja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|76 | |||
| ''Tajemnica Stasia'' | |||
| ''Stanley and the Secret'' | |||
| ''Vendel és a titok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|77 | |||
| ''Zamek z mokrego piasku'' | |||
| ''Drip Sandcastle'' | |||
| ''Cseppkővár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|78 | |||
| ''Struna harfy'' | |||
| ''The String of the Harp'' | |||
| ''A hárfa húrja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|79 | |||
| ''Tysiącnoga'' | |||
| ''The Millipede'' | |||
| ''Ezerlábú'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|80 | |||
| ''Wypadek wielkiego pająka'' | |||
| ''The Cave Spider’s Leg'' | |||
| ''A barlangi pók lába'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|81 | |||
| ''Pożegnanie'' | |||
| ''Farewell'' | |||
| ''A búcsú'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|82 | |||
| ''Układ Słoneczny'' | |||
| ''Solar System'' | |||
| ''Naprendszer'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|83 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Bogyó, a bűvész'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|84 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Lomtalanítás'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|85 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Bodzatea'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|86 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Alfonz halacskája'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|87 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Tűzoltóbogarak'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|88 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Árnyjáték'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|89 | |||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Döme szemüvege'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|90 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Az unatkozó felhő'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|91 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''A tükör'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|92 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Bújócska'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|93 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Kresz-pálya'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|94 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''A kéményseprő'' | |||
| ''A | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|95 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Sihuhu'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | [[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | ||
Aktualna wersja na dzień 14:07, 6 gru 2025
| Tytuł | Bartek i Basia |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Bogyó és Babóca |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Węgry |
| Język oryginału | węgierski |
| Stacja telewizyjna | Polsat JimJam |
| Lata produkcji | 2010-?? |
| Data premiery dubbingu | 7 stycznia 2019 |
| Wyemitowane serie |
7 z 7 |
| Wyemitowane odcinki | 87 z 95 |
Bartek i Basia (węg. Bogyó és Babóca, ang. Berry and Dolly, 2010-??) – węgierski serial animowany.
Emitowany w Polsce na kanale Polsat JimJam od 7 stycznia 2019 roku.
Wersja polska
Serie I-IV
Opracowanie i udźwiękowienie: MEDIAVOX
Opowiadała: Olga Łasak
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Seria V
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK WARSZAWA
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:
- Liwia Stępień (odc. 57, 59, 61),
- Filip Młynarczyk (odc. 58, 60, 62)
Miks: Liwia Stępień
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska, Joanna Puczyłowska
Opowiadała: Olga Łasak
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Serie VI-VII
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK KATOWICE
Reżyseria: Ireneusz Załóg
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:
- Kamil Andrzejewski (odc. 70-82),
- Iwo Dowsilas (odc. 83-95)
Miks:
- Kamil Pozorski (odc. 70-82),
- Iwo Dowsilas (odc. 83-95)
Kierownictwo produkcji:
- Agata Sutkowska,
- Magdalena Sarecka (odc. 70-82)
Opowiadała: Kinga Roch
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski | Tytuł węgierski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 01 | Przyjaciele | Friends | A barátság | |
| 02 | Ból ucha | Earache | A fülgyulladás | |
| 03 | Tęcza | The Rainbow | A szivárvány | |
| 04 | Latawiec | The Kite | A papírsárkány | |
| 05 | Święty Mikołaj | Santa | Télapó | |
| 06 | Wielki pająk | The Big Spider | A barlangi pók | |
| 07 | Święta | Christmas | Karácsony | |
| 08 | Czarownice | Witches | Boszorkányok | |
| 09 | Przedszkole | Kindergarten | Egy nap az óvodában | |
| 10 | Mały trzmiel | The Bumblebee | Dongólany | |
| 11 | Bałwan | The Snowman | Hóember | |
| 12 | Morska przygoda | Sea Adventure | Tengeri kaland | |
| 13 | Skrzypi Alfonzo | Alfonzo’s Fiddle | Tücsök hegedűje | |
| SERIA DRUGA | ||||
| 14 | Żółta biedronka | The Yellow Ladybird | A sárga katica | |
| 15 | Wodny ślimak | The Water Snail | A vízicsiga | |
| 16 | Zaginione orzechy | The Missing Nuts | Az elveszett mogyoró | |
| 17 | Staś i łyżwy | Stanley Skates | Vendel korcsolyázik | |
| 18 | Urodziny jeża Heńka | Harry Hedgehog’s Birthday | Sün Soma születésnapja | |
| 19 | Rower | The Bicycle | A bicikli | |
| 20 | Karnawał | The Carnival | Jelmezbál | |
| 21 | Wiosenny dzień sportu | Spring Sport Day | Erdei tornaverseny | |
| 22 | Pisklęta kanarka | The Canary Chicks | A kanárifiókák | |
| 23 | Zamek z piasku | The Sandcastle | A homokvár | |
| 24 | Borówki | Blueberries | Áfonyaszedés | |
| 25 | Piernik | Gingerbread | Mézeskalácsok | |
| 26 | Balon na rozgrzane powietrze | Hot Air Balloon | A léggömb | |
| SERIA TRZECIA | ||||
| 27 | Słoneczniki | Sunflowers | Napraforgók | |
| 28 | Kamyki | Pebbles | Kavicsok | |
| 29 | Matylda jeździ na nartach | Flutter Goes Skiing | Pihe síel | |
| 30 | Teatrzyk kukiełkowy | The Puppet Show | Bábszínház | |
| 31 | Hulajnoga | The Scooter | Roller | |
| 32 | Wieża Roberta | Bubble’s Tower | Gömbi tornya | |
| 33 | Kapelusz muchomora | The Mushroom's Cap | A gomba kalapja | |
| 34 | Piłkarski mecz | The Football Match | Focimeccs | |
| 35 | Pisanki | Easter Eggs | Hímestojások | |
| 36 | Koszmarny sen | Bad Dream | Rossz álom | |
| 37 | Knedle | Dumplings | Gombócok | |
| 38 | Domek w gwiazdki | The Star House | Csillagház | |
| 39 | Gra planszowa | The Board Game | Társasjáték | |
| SERIA CZWARTA | ||||
| 01.05.2021 | 40 | Wróżkowe karty | Fairy Cards | Tündérkártya |
| 01.05.2021 | 41 | Bańki | Bubbles | Buborékok |
| 02.05.2021 | 42 | Obrazek Bartka | Berry’s Picture | Bogyó rajza |
| 02.05.2021 | 43 | Kwiaty Basi | Dolly’s Flower | Babóca virága |
| 03.05.2021 | 44 | Mrówkowy chór | The Ant Choir | A hangyák kórusa |
| 03.05.2021 | 45 | Gwiazdolot | Starship | Csillaghajó |
| 04.05.2021 | 46 | Robert ma czkawkę | Bubble Has Hiccups | Gömbi csuklik |
| 04.05.2021 | 47 | Młyn | The Windmill | Szélmalom |
| 05.05.2021 | 48 | Muszelki | Seashells | Kagylók |
| 05.05.2021 | 49 | Robot | The Robot | Robot |
| 06.05.2021 | 50 | Doktor Sowa jest chory | Doctor Owl Gets Sick | Bagolydoktor beteg |
| 06.05.2021 | 51 | Małe dzieci i duże dzieci | Little Kids And Big Kids | Kicsik és nagyok |
| 07.05.2021 | 52 | Księżycowy chrząszcz | The Moon Beetle | Holdbogár |
| 07.05.2021 | 53 | Latarnie | Lanterns | Lámpások |
| 08.05.2021 | 54 | Motyle | Butterfly Girls | Lepkelányok |
| 08.05.2021 | 55 | Diabelski młyn | The Big Wheel | Óriáskerék |
| 09.05.2021 | 56 | Cztery pory roku | Four Seasons | Évszakmanók |
| SERIA PIĄTA | ||||
| 01.09.2023 | 57 | Edek i autko | Eddy and the Toy Car | Döme és a kisautó |
| 01.09.2023 | 58 | Bal przebierańców u Stasia | Fancy-Dress at Stanley’s | Farsang Vendelnél |
| 01.09.2023 | 59 | Wiosenny taniec | Spring Dance | Karikázó |
| 02.09.2023 | 60 | Dmuchany zamek | Bouncy Castle | Ugrálóvár |
| 02.09.2023 | 61 | Uciekająca tratwa | The Runaway Raft | Az elsodródott tutaj |
| 02.09.2023 | 62 | Liliowa wróżka | The Lily Fairy | A Liliomtündér |
| 03.09.2023 | 63 | Lodowe lizaki Alfonsa | Alfonso’s Ice Lollies | Alfonz jégkréme |
| 03.09.2023 | 64 | Księżycowa huśtawka | The Moon Seesaw | Holdhinta |
| 03.09.2023 | 65 | Urodziny Radka | Reggie Squirrel | Mókus Regő |
| 04.09.2023 | 66 | Porządki Roberta | Bubble Tidies Up | Gömbi rendet rak |
| 04.09.2023 | 67 | Zielona gąsienica | The Green Grub | A zöld kukac |
| 04.09.2023 | 68 | Pozytywka Basi | Dolly’s Music Box | Babóca zenélő doboza |
| 05.09.2023 | 69 | Doktor Sowa i konkurs ciast | Dr. Owl and the Cakes | Bagolydoktor és a sütemények |
| SERIA SZÓSTA | ||||
| 01.11.2024 | 70 | Dzwonki | Bell Chimes | Csengettyűk |
| 04.11.2024 | 71 | Matylda księżniczką | Flutter Becomes a Princess | Pihe hercegnő lesz |
| 04.11.2024 | 72 | Sowie pisklęta | Owl Chicks | Bagolyfiókák |
| 04.11.2024 | 73 | Alfonso ucieka | Alfonso Runs Away | Alfonz világgá megy |
| 05.11.2024 | 74 | Frisbee Radka | Reggie Squirrel’s Frisbee | Mókus Regő frizbije |
| 05.11.2024 | 75 | Włosy Laury | Leapy’s Hair | Ugri haja |
| 05.11.2024 | 76 | Tajemnica Stasia | Stanley and the Secret | Vendel és a titok |
| 06.11.2024 | 77 | Zamek z mokrego piasku | Drip Sandcastle | Cseppkővár |
| 06.11.2024 | 78 | Struna harfy | The String of the Harp | A hárfa húrja |
| 06.11.2024 | 79 | Tysiącnoga | The Millipede | Ezerlábú |
| 07.11.2024 | 80 | Wypadek wielkiego pająka | The Cave Spider’s Leg | A barlangi pók lába |
| 07.11.2024 | 81 | Pożegnanie | Farewell | A búcsú |
| 07.11.2024 | 82 | Układ Słoneczny | Solar System | Naprendszer |
| SERIA SIÓDMA | ||||
| 01.12.2025 | 83 | Bogyó, a bűvész | ||
| 02.12.2025 | 84 | Lomtalanítás | ||
| 03.12.2025 | 85 | Bodzatea | ||
| 04.12.2025 | 86 | Alfonz halacskája | ||
| 05.12.2025 | 87 | Tűzoltóbogarak | ||
| 88 | Árnyjáték | |||
| 89 | Döme szemüvege | |||
| 90 | Az unatkozó felhő | |||
| 91 | A tükör | |||
| 92 | Bújócska | |||
| 93 | Kresz-pálya | |||
| 94 | A kéményseprő | |||
| 95 | Sihuhu | |||
