Brianna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
nowy artykuł
 
m Daru przeniósł stronę BriannaPlayz do Brianna
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Serial2
{{Serial2
|tytuł=BriannaPlayz
|tytuł=Brianna
|plakat=
|plakat=
|gatunek=rozrywka
|gatunek=rozrywka
Linia 11: Linia 11:
|sezony=
|sezony=
|odcinki=
|odcinki=
}}'''BriannaPlayz''' – amerykański twórczyni internetowa.
}}'''Brianna''' / '''BriannaPlayz''' – grupa amerykańskich kanałów YouTube tworzonych przez Briannę Arsement.


Poszczególne odcinki stworzone przez autorkę pojawiły się w wersji z polskim [[dubbing]]iem w [[2025]] roku (niektóre filmy posiadające ścieżkę dźwiękową w języku polskim zostały przetłumaczone przez sztuczną inteligencję).
Początkowo do tłumaczenia filmików na polski wykorzystywano mechanizm AI dostarczany przez YouTube, jednak na przełomie listopada i grudnia [[2025]] roku zaczęto dodawać do nich pełen polski dubbing aktorski.


W filmie ''21 Sekretów, Których NIKT Nie Zauważył w Filmach Disneya'' wykorzystano nagrania archiwalne z filmów ''[[Kraina lodu]]'', ''[[Vaiana: Skarb oceanu]]'', ''[[Potwory i spółka]]'', ''[[Toy Story 4]]'', ''[[Planeta skarbów]]'' i ''[[Król Lew]]''.
Kolejność odcinków wykorzystywana w artykule to kolejność produkcyjna dubbingu.


== Wersja polska ==<!--
== Wersja polska ==
'''Wersja polska''': [[Studio PDK|STUDIO PDK]]<br />
'''Wersja polska''': [[Studio PDK|STUDIO PDK]]<br />
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br />
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br /><!--
'''Dialogi''': [[]]<br />
'''Dialogi''': [[]]<br />-->
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]]<br />-->
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]], [[Olga Bednarczyk]]<br />
'''Udział wzięli''':
'''Udział wzięli''':
* [[Mateusz Działowski]] – '''Lektor z YouTube'a''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Paulina Śmigielska]] – '''Brianna'''
* [[Radosław Koch]] – '''Lektor z TikToka''' <small>(odc. 1)</small>
* [[Tomasz Mechowicki]] – '''Chase'''
* [[Paweł Szczepanik]] – '''Joe''' <small>(odc. 4)</small>
* [[Piotr Tarsa]] – '''Preston'''
* [[Mateusz Działowski]] – '''CineWave''' <small>(odc. 7)</small>
* [[Radosław Koch]] – '''FanFeeds''' <small>(odc. 7)</small>
* [[Paweł Szczepanik]] – '''Joe''' <small>(odc. 9)</small>
i inni
i inni
=== Nagrania archiwalne ===
W przypadku pojawiających się w filmikach fragmentów filmów, seriali, programów, TikToków czy filmików z YouTube'a wykorzystywane są (na podstawie dozwolonego użytku i prawa cytatu) ich polskie dubbingi, jeśli tylko takie istnieją. Gdy polskiej wersji brakuje, poszczególne fragmenty są dubbingowane od zera.
'''Wykaz nagrań archiwalnych''':
* '''''Mroczna Prawda o 99 Nocach w Lesie...''''' – odc. 3: ''[[Księga dżungli]]'',
* '''''21 Sekretów, Których NIKT Nie Zauważył w Filmach Disneya''''' – odc. 7: ''[[Kraina lodu]]'', ''[[Vaiana: Skarb oceanu]]'', ''[[Potwory i spółka]]'', ''[[Toy Story 4]]'', ''[[Planeta skarbów]]'', ''[[Król Lew]]''.
== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 100%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 100%; margin: 0 auto;"
Linia 40: Linia 51:
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''21 Sekretów, Których NIKT Nie Zauważył w Filmach Disneya''
| ''Czy ja i Preston przetrwamy 99 Nights in a Forest?''
| ''21 Secrets NO ONE Noticed in Disney Movies''
| ''Can Preston and I Survive 99 Nights in a Forest?''
|[https://www.youtube.com/watch?v=Om7FS1LIs6o YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=0TgtWFVAdsQ BriannaPlayz]
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Czy ja i Preston przetrwamy 99 Nights in a Forest?''
| ''Największe vs Najmniejsze Zwierzaki na Świecie!''
| ''Can Preston and I Survive 99 Nights in a Forest?''
| ''World's BIGGEST vs SMALLEST Pets!''
|[https://www.youtube.com/watch?v=0TgtWFVAdsQ YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=M0hk290hE9A Brianna]
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Czy ja i Preston przetrwamy w 99 Nights in a Forest?''
| ''Mroczna Prawda o 99 Nocach w Lesie...''
| ''Can Preston and I Survive ALIENS in 99 Nights in a Forest?''
| ''The Dark Truth of 99 Nights in The Forest...''
|[https://www.youtube.com/watch?v=gJ0hNlM8d-I YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=-p24EcXptS4 BriannaPlayz]
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''21 Sekretów, Których NIKT Nie Zauważył w Filmach Disneya''
| ''21 Secrets NO ONE Noticed in Disney Movies''
|[https://www.youtube.com/watch?v=Om7FS1LIs6o Brianna]
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Zbudowałam NAJBEZPIECZNIEJSZĄ BAZĘ w 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox]''
| ''Zbudowałam NAJBEZPIECZNIEJSZĄ BAZĘ w 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox]''
| ''I Built THE SAFEST BASE in 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox]''
| ''I Built THE SAFEST BASE in 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox]''
|[https://www.youtube.com/watch?v=-p24EcXptS4 YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=-p24EcXptS4 BriannaPlayz]
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|2025
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Mroczna Prawda o 99 Nocach w Lesie...''
| ''Czy Preston i ja przetrwamy KOSMITÓW przez 99 Nocy w Lesie?''
| ''The Dark Truth of 99 Nights in The Forest...''
| ''Can Preston and I Survive ALIENS in 99 Nights in a Forest?''
|[https://www.youtube.com/watch?v=-p24EcXptS4 YT]
|[https://www.youtube.com/watch?v=gJ0hNlM8d-I BriannaPlayz]
|-
|-
|}
|}
[[Kategoria: Programy]]
[[Kategoria:Kanały YouTube]]

Aktualna wersja na dzień 13:54, 17 gru 2025

Tytuł Brianna
Gatunek rozrywka
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Platforma streamingowa YouTube
Data premiery dubbingu 2025

Brianna / BriannaPlayz – grupa amerykańskich kanałów YouTube tworzonych przez Briannę Arsement.

Początkowo do tłumaczenia filmików na polski wykorzystywano mechanizm AI dostarczany przez YouTube, jednak na przełomie listopada i grudnia 2025 roku zaczęto dodawać do nich pełen polski dubbing aktorski.

Kolejność odcinków wykorzystywana w artykule to kolejność produkcyjna dubbingu.

Wersja polska

Wersja polska: STUDIO PDK
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska, Olga Bednarczyk
Udział wzięli:

i inni

Nagrania archiwalne

W przypadku pojawiających się w filmikach fragmentów filmów, seriali, programów, TikToków czy filmików z YouTube'a wykorzystywane są (na podstawie dozwolonego użytku i prawa cytatu) ich polskie dubbingi, jeśli tylko takie istnieją. Gdy polskiej wersji brakuje, poszczególne fragmenty są dubbingowane od zera.

Wykaz nagrań archiwalnych:

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski Online
SERIA PIERWSZA
2025 01 Czy ja i Preston przetrwamy 99 Nights in a Forest? Can Preston and I Survive 99 Nights in a Forest? BriannaPlayz
2025 02 Największe vs Najmniejsze Zwierzaki na Świecie! World's BIGGEST vs SMALLEST Pets! Brianna
2025 03 Mroczna Prawda o 99 Nocach w Lesie... The Dark Truth of 99 Nights in The Forest... BriannaPlayz
2025 07 21 Sekretów, Których NIKT Nie Zauważył w Filmach Disneya 21 Secrets NO ONE Noticed in Disney Movies Brianna
2025 09 Zbudowałam NAJBEZPIECZNIEJSZĄ BAZĘ w 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox] I Built THE SAFEST BASE in 99 NIGHTS in the FOREST [Roblox] BriannaPlayz
2025 11 Czy Preston i ja przetrwamy KOSMITÓW przez 99 Nocy w Lesie? Can Preston and I Survive ALIENS in 99 Nights in a Forest? BriannaPlayz