Łukasz, strażnik skarbów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
m uzupełnienie
 
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 7: Linia 7:
|język=amerykański, hiszpański
|język=amerykański, hiszpański
|dystrybutor dvd=[[Wydawnictwo Promyczek|Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK]]
|dystrybutor dvd=[[Wydawnictwo Promyczek|Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK]]
|platforma=VOD Promyczek
|lata produkcji=2018
|lata produkcji=2018
|data premiery=[[2019]]
|data premiery=[[2019]]
|sezony= 1 z 1
|sezony= 1 z 1
|odcinki= 3 z 7
|odcinki= 12 z 12
}}
}}
'''Łukasz, strażnik skarbów''' (ang. ''Lukas Storyteller'', 2018) – amerykańsko-meksykański religijny serial animowany dla dzieci wyprodukowany przez CCC of America.
'''Łukasz, strażnik skarbów''' (ang. ''Lukas Storyteller'', 2018) – amerykańsko-meksykański religijny serial animowany dla dzieci wyprodukowany przez CCC of America.


Pierwsze dwa odcinki zostały wydane na płycie DVD w [[2019]] roku przez [[Wydawnictwo Promyczek|Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK]].
Pierwsze dwa odcinki zostały wydane na płycie DVD w [[2019]] roku przez [[Wydawnictwo Promyczek|Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK]]. 19 grudnia [[2025]] roku miała miejsce premiera odcinków 5-12 na platformie VOD Promyczek.
 
== Fabuła ==
== Fabuła ==
Podczas swojej jednej z przygód w Morzu Galilejskim, Łukasz poznaje Jezusa. Pozostając pod wielkim wrażeniem tego spotkania, wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Noe zbiera i opowiada przyjaciołom największe historie z czasów Jezusa, jak również historie świętych ludzi, którzy poszli Jego śladem.
Podczas swojej jednej z przygód w Morzu Galilejskim, Łukasz poznaje Jezusa. Pozostając pod wielkim wrażeniem tego spotkania, wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Noe zbiera i opowiada przyjaciołom największe historie z czasów Jezusa, jak również historie świętych ludzi, którzy poszli Jego śladem.
Linia 22: Linia 22:


== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
=== Odcinki 1-4 ===
'''Na zlecenie''': Wydawnictwa Promyczek – [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]], Warszawa 2019<br />
'''Na zlecenie''': Wydawnictwa Promyczek – [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]], Warszawa 2019<br />
'''Dialogi''': [[Olga Kolińska]]<br />
'''Dialogi''': [[Olga Kolińska]]<br />
Linia 35: Linia 36:
* [[Monika Wierzbicka]]
* [[Monika Wierzbicka]]
* [[Beata Jankowska-Tzimas]]
* [[Beata Jankowska-Tzimas]]
* [[Klaudiusz Kaufmann]]
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''Noe'''
* [[Józef Mika]]
* [[Józef Mika]]
* [[Sławomir Głazek]]
* [[Sławomir Głazek]]
Linia 41: Linia 42:


'''Lektor''': [[Klaudiusz Kaufmann]]
'''Lektor''': [[Klaudiusz Kaufmann]]
 
=== Odcinki 5-12 ===
'''Wersja polska''': na zlecenie wydawnictwa Promyczek – Studio [[VSI Warsaw|VSI WARSAW]]<br />
'''Reżyseria''': [[Małgorzata Lalowska]]<br />
'''Wystąpili''':
* [[Aleksander Sosiński]] – '''Łukasz'''
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Anna'''
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''Piotr'''
* [[Aleksandra Dziewit]] – '''Aga'''
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''Noe'''
* [[Jakub Szyperski]]
i inni
== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
Linia 49: Linia 60:
!width="45%"|Tytuł angielski
!width="45%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''Święty Jan Paweł II i radość z życia''
| ''Święty Jan Paweł II i radość z życia''
| ''John Paul II and the Joy Of Living''
| ''John Paul II and the Joy Of Living''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Święta Matka Teresa z Kalkuty i wielka miłość''
| ''Święta Matka Teresa z Kalkuty i wielka miłość''
| ''Mother Teresa of Calcutta and the Love for Others''
| ''Mother Teresa of Calcutta and the Love for Others''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Święty Antoni z Padwy''
| ''Święty Antoni z Padwy''
| ''Saint Anthony of Padua and the Truth''
| ''Saint Anthony of Padua and the Truth''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''
| ''Święty Ojciec Pio''
| ''Padre Pio and the Power of a Clean Soul''
| ''Padre Pio and the Power of a Clean Soul''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''
| ''Święty Józef i cnota męstwa oraz posłuszeństwa''
| ''Saint Joseph and the Virtue of Obedience''
| ''Saint Joseph and the Virtue of Obedience''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''
| ''Święty Łukasz''
| ''Saint Luke and the Call to be a Saint''
| ''Saint Luke and the Call to be a Saint''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''
| ''Święci Anna i Joachim''
| ''Saint Anne and Saint Joachim and the Love for Grandparents''
| ''Saint Anne and Saint Joachim and the Love for Grandparents''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''Święty Maksymilian Kolbe''
| ''Saint Maximilian Kolbe and Greatfulness''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Święta Katarzyna ze Sieny''
| ''Saint Catherine of Siena and the Joy of Living''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''Święty Walenty''
| ''Saint Valentine and Friendship''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Święta Teresa od Dzieciątka Jezus''
| ''Saint Therese of the Child Jesus and Prayer''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Boże Narodzenie''
| ''The True Meaning of Christmas''
|-
|-
|}
|}
== Linki zewnętrzne ==
* {{IMDb|film|10532134}}
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]

Aktualna wersja na dzień 22:08, 7 sty 2026

Tytuł Łukasz, strażnik skarbów
Tytuł oryginalny Lukas Storyteller
Gatunek animowany, religijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone, Meksyk
Język oryginału amerykański, hiszpański
Platforma streamingowa VOD Promyczek
Dystrybutor DVD Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK
Lata produkcji 2018
Data premiery dubbingu 2019
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 12 z 12

Łukasz, strażnik skarbów (ang. Lukas Storyteller, 2018) – amerykańsko-meksykański religijny serial animowany dla dzieci wyprodukowany przez CCC of America.

Pierwsze dwa odcinki zostały wydane na płycie DVD w 2019 roku przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK. 19 grudnia 2025 roku miała miejsce premiera odcinków 5-12 na platformie VOD Promyczek.

Fabuła

Podczas swojej jednej z przygód w Morzu Galilejskim, Łukasz poznaje Jezusa. Pozostając pod wielkim wrażeniem tego spotkania, wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Noe zbiera i opowiada przyjaciołom największe historie z czasów Jezusa, jak również historie świętych ludzi, którzy poszli Jego śladem.

Źródło: Wydawnictwo Promyczek

Wersja polska

Odcinki 1-4

Na zlecenie: Wydawnictwa Promyczek – STUDIO EUROCOM, Warszawa 2019
Dialogi: Olga Kolińska
Reżyseria: Józef Mika
Dźwięk i montaż: Sławomir Karolak
Kierownictwo produkcji: Monika Krasowska
Teksty piosenek: Jacek Zawada
Piosenki śpiewa: zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza
Wystąpili:

Lektor: Klaudiusz Kaufmann

Odcinki 5-12

Wersja polska: na zlecenie wydawnictwa Promyczek – Studio VSI WARSAW
Reżyseria: Małgorzata Lalowska
Wystąpili:

i inni

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01 Święty Jan Paweł II i radość z życia John Paul II and the Joy Of Living
02 Święta Matka Teresa z Kalkuty i wielka miłość Mother Teresa of Calcutta and the Love for Others
03 Święty Antoni z Padwy Saint Anthony of Padua and the Truth
04 Święty Ojciec Pio Padre Pio and the Power of a Clean Soul
05 Święty Józef i cnota męstwa oraz posłuszeństwa Saint Joseph and the Virtue of Obedience
06 Święty Łukasz Saint Luke and the Call to be a Saint
07 Święci Anna i Joachim Saint Anne and Saint Joachim and the Love for Grandparents
08 Święty Maksymilian Kolbe Saint Maximilian Kolbe and Greatfulness
09 Święta Katarzyna ze Sieny Saint Catherine of Siena and the Joy of Living
10 Święty Walenty Saint Valentine and Friendship
11 Święta Teresa od Dzieciątka Jezus Saint Therese of the Child Jesus and Prayer
12 Boże Narodzenie The True Meaning of Christmas

Linki zewnętrzne