Bartek i Basia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Douglazzz (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
DXton (dyskusja | edycje)
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 9: Linia 9:
|lata produkcji=2010-??
|lata produkcji=2010-??
|data premiery=7 stycznia [[2019]]
|data premiery=7 stycznia [[2019]]
|sezony=6 z 6
|sezony=7 z 7
|odcinki=82 z 82
|odcinki=87 z 95
}}
}}


Linia 25: Linia 25:
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]


=== Serie V-VI ===
=== Seria V ===
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK WARSZAWA]]<br />
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK WARSZAWA]]<br />
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br />
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br />
Linia 32: Linia 32:
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57, 59, 61)</small>,
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57, 59, 61)</small>,
* [[Filip Młynarczyk]] <small>(odc. 58, 60, 62)</small>
* [[Filip Młynarczyk]] <small>(odc. 58, 60, 62)</small>
'''Miks''': [[Liwia Stępień]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]], [[Joanna Puczyłowska]]<br />
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]]
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
=== Serie VI-VII ===
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]]<br />
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br />
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br />
'''Montaż''':
* [[Kamil Andrzejewski]] <small>(odc. 70-82)</small>,
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small>
'''Miks''':  
'''Miks''':  
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57-69)</small>,
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 70-82)</small>,
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 70-82)</small>
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small>
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]] i [[Joanna Puczyłowska]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''':
'''Opowiadała''':
[[Agata Sutkowska]],
* [[Olga Łasak]] <small>(odc. 57-69)</small>,
* [[Magdalena Sarecka]] <small>(odc. 70-82)</small><br />
* [[Kinga Roch]] <small>(odc. 70-82)</small>
'''Opowiadała''': [[Kinga Roch]]


'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]]
Linia 481: Linia 494:
| ''Dzwonki''
| ''Dzwonki''
| ''Bell Chimes''
| ''Bell Chimes''
| ''''
| ''Csengettyűk''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
Linia 487: Linia 500:
| ''Matylda księżniczką''
| ''Matylda księżniczką''
| ''Flutter Becomes a Princess''
| ''Flutter Becomes a Princess''
| ''''
| ''Pihe hercegnő lesz''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
Linia 493: Linia 506:
| ''Sowie pisklęta''
| ''Sowie pisklęta''
| ''Owl Chicks''
| ''Owl Chicks''
| ''''
| ''Bagolyfiókák''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024
Linia 499: Linia 512:
| ''Alfonso ucieka''
| ''Alfonso ucieka''
| ''Alfonso Runs Away''
| ''Alfonso Runs Away''
| ''''
| ''Alfonz világgá megy''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
Linia 505: Linia 518:
| ''Frisbee Radka''
| ''Frisbee Radka''
| ''Reggie Squirrel’s Frisbee''
| ''Reggie Squirrel’s Frisbee''
| ''''
| ''Mókus Regő frizbije''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
Linia 511: Linia 524:
| ''Włosy Laury''
| ''Włosy Laury''
| ''Leapy’s Hair''
| ''Leapy’s Hair''
| ''''
| ''Ugri haja''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024
Linia 517: Linia 530:
| ''Tajemnica Stasia''
| ''Tajemnica Stasia''
| ''Stanley and the Secret''
| ''Stanley and the Secret''
| ''''
| ''Vendel és a titok''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
Linia 523: Linia 536:
| ''Zamek z mokrego piasku''
| ''Zamek z mokrego piasku''
| ''Drip Sandcastle''
| ''Drip Sandcastle''
| ''''
| ''Cseppkővár''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
Linia 529: Linia 542:
| ''Struna harfy''
| ''Struna harfy''
| ''The String of the Harp''
| ''The String of the Harp''
| ''''
| ''A hárfa húrja''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024
Linia 535: Linia 548:
| ''Tysiącnoga''
| ''Tysiącnoga''
| ''The Millipede''
| ''The Millipede''
| ''''
| ''Ezerlábú''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
Linia 541: Linia 554:
| ''Wypadek wielkiego pająka''
| ''Wypadek wielkiego pająka''
| ''The Cave Spider’s Leg''
| ''The Cave Spider’s Leg''
| ''''
| ''A barlangi pók lába''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
Linia 547: Linia 560:
| ''Pożegnanie''
| ''Pożegnanie''
| ''Farewell''
| ''Farewell''
| ''''
| ''A búcsú''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024
Linia 553: Linia 566:
| ''Układ Słoneczny''
| ''Układ Słoneczny''
| ''Solar System''
| ''Solar System''
| ''''
| ''Naprendszer''
|-
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|83
| ''
| ''
| ''Bogyó, a bűvész''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|84
| ''
| ''
| ''Lomtalanítás''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|85
| ''
| ''
| ''Bodzatea''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|86
| ''
| ''
| ''Alfonz halacskája''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|87
| ''
| ''
| ''Tűzoltóbogarak''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|88
| ''
| ''
| ''Árnyjáték''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|89
| ''
| ''
| ''Döme szemüvege''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|90
| ''
| ''
| ''Az unatkozó felhő''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|91
| ''
| ''
| ''A tükör''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|92
| ''
| ''
| ''Bújócska''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|93
| ''
| ''
| ''Kresz-pálya''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|94
| ''
| ''
| ''A kéményseprő''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|95
| ''
| ''
| ''Sihuhu''
|-
|-
|}
|}

Aktualna wersja na dzień 14:07, 6 gru 2025

Tytuł Bartek i Basia
Tytuł oryginalny Bogyó és Babóca
Gatunek animowany
Kraj produkcji Węgry
Język oryginału węgierski
Stacja telewizyjna Polsat JimJam
Lata produkcji 2010-??
Data premiery dubbingu 7 stycznia 2019
Wyemitowane
serie
7 z 7
Wyemitowane odcinki 87 z 95

Bartek i Basia (węg. Bogyó és Babóca, ang. Berry and Dolly, 2010-??) – węgierski serial animowany.

Emitowany w Polsce na kanale Polsat JimJam od 7 stycznia 2019 roku.

Wersja polska

Serie I-IV

Opracowanie i udźwiękowienie: MEDIAVOX
Opowiadała: Olga Łasak

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Seria V

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK WARSZAWA
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:

Miks: Liwia Stępień
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska, Joanna Puczyłowska
Opowiadała: Olga Łasak

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Serie VI-VII

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK KATOWICE
Reżyseria: Ireneusz Załóg
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:

Miks:

Kierownictwo produkcji:

Opowiadała: Kinga Roch

Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski Tytuł węgierski
SERIA PIERWSZA
01 Przyjaciele Friends A barátság
02 Ból ucha Earache A fülgyulladás
03 Tęcza The Rainbow A szivárvány
04 Latawiec The Kite A papírsárkány
05 Święty Mikołaj Santa Télapó
06 Wielki pająk The Big Spider A barlangi pók
07 Święta Christmas Karácsony
08 Czarownice Witches Boszorkányok
09 Przedszkole Kindergarten Egy nap az óvodában
10 Mały trzmiel The Bumblebee Dongólany
11 Bałwan The Snowman Hóember
12 Morska przygoda Sea Adventure Tengeri kaland
13 Skrzypi Alfonzo Alfonzo’s Fiddle Tücsök hegedűje
SERIA DRUGA
14 Żółta biedronka The Yellow Ladybird A sárga katica
15 Wodny ślimak The Water Snail A vízicsiga
16 Zaginione orzechy The Missing Nuts Az elveszett mogyoró
17 Staś i łyżwy Stanley Skates Vendel korcsolyázik
18 Urodziny jeża Heńka Harry Hedgehog’s Birthday Sün Soma születésnapja
19 Rower The Bicycle A bicikli
20 Karnawał The Carnival Jelmezbál
21 Wiosenny dzień sportu Spring Sport Day Erdei tornaverseny
22 Pisklęta kanarka The Canary Chicks A kanárifiókák
23 Zamek z piasku The Sandcastle A homokvár
24 Borówki Blueberries Áfonyaszedés
25 Piernik Gingerbread Mézeskalácsok
26 Balon na rozgrzane powietrze Hot Air Balloon A léggömb
SERIA TRZECIA
27 Słoneczniki Sunflowers Napraforgók
28 Kamyki Pebbles Kavicsok
29 Matylda jeździ na nartach Flutter Goes Skiing Pihe síel
30 Teatrzyk kukiełkowy The Puppet Show Bábszínház
31 Hulajnoga The Scooter Roller
32 Wieża Roberta Bubble’s Tower Gömbi tornya
33 Kapelusz muchomora The Mushroom's Cap A gomba kalapja
34 Piłkarski mecz The Football Match Focimeccs
35 Pisanki Easter Eggs Hímestojások
36 Koszmarny sen Bad Dream Rossz álom
37 Knedle Dumplings Gombócok
38 Domek w gwiazdki The Star House Csillagház
39 Gra planszowa The Board Game Társasjáték
SERIA CZWARTA
01.05.2021 40 Wróżkowe karty Fairy Cards Tündérkártya
01.05.2021 41 Bańki Bubbles Buborékok
02.05.2021 42 Obrazek Bartka Berry’s Picture Bogyó rajza
02.05.2021 43 Kwiaty Basi Dolly’s Flower Babóca virága
03.05.2021 44 Mrówkowy chór The Ant Choir A hangyák kórusa
03.05.2021 45 Gwiazdolot Starship Csillaghajó
04.05.2021 46 Robert ma czkawkę Bubble Has Hiccups Gömbi csuklik
04.05.2021 47 Młyn The Windmill Szélmalom
05.05.2021 48 Muszelki Seashells Kagylók
05.05.2021 49 Robot The Robot Robot
06.05.2021 50 Doktor Sowa jest chory Doctor Owl Gets Sick Bagolydoktor beteg
06.05.2021 51 Małe dzieci i duże dzieci Little Kids And Big Kids Kicsik és nagyok
07.05.2021 52 Księżycowy chrząszcz The Moon Beetle Holdbogár
07.05.2021 53 Latarnie Lanterns Lámpások
08.05.2021 54 Motyle Butterfly Girls Lepkelányok
08.05.2021 55 Diabelski młyn The Big Wheel Óriáskerék
09.05.2021 56 Cztery pory roku Four Seasons Évszakmanók
SERIA PIĄTA
01.09.2023 57 Edek i autko Eddy and the Toy Car Döme és a kisautó
01.09.2023 58 Bal przebierańców u Stasia Fancy-Dress at Stanley’s Farsang Vendelnél
01.09.2023 59 Wiosenny taniec Spring Dance Karikázó
02.09.2023 60 Dmuchany zamek Bouncy Castle Ugrálóvár
02.09.2023 61 Uciekająca tratwa The Runaway Raft Az elsodródott tutaj
02.09.2023 62 Liliowa wróżka The Lily Fairy A Liliomtündér
03.09.2023 63 Lodowe lizaki Alfonsa Alfonso’s Ice Lollies Alfonz jégkréme
03.09.2023 64 Księżycowa huśtawka The Moon Seesaw Holdhinta
03.09.2023 65 Urodziny Radka Reggie Squirrel Mókus Regő
04.09.2023 66 Porządki Roberta Bubble Tidies Up Gömbi rendet rak
04.09.2023 67 Zielona gąsienica The Green Grub A zöld kukac
04.09.2023 68 Pozytywka Basi Dolly’s Music Box Babóca zenélő doboza
05.09.2023 69 Doktor Sowa i konkurs ciast Dr. Owl and the Cakes Bagolydoktor és a sütemények
SERIA SZÓSTA
01.11.2024 70 Dzwonki Bell Chimes Csengettyűk
04.11.2024 71 Matylda księżniczką Flutter Becomes a Princess Pihe hercegnő lesz
04.11.2024 72 Sowie pisklęta Owl Chicks Bagolyfiókák
04.11.2024 73 Alfonso ucieka Alfonso Runs Away Alfonz világgá megy
05.11.2024 74 Frisbee Radka Reggie Squirrel’s Frisbee Mókus Regő frizbije
05.11.2024 75 Włosy Laury Leapy’s Hair Ugri haja
05.11.2024 76 Tajemnica Stasia Stanley and the Secret Vendel és a titok
06.11.2024 77 Zamek z mokrego piasku Drip Sandcastle Cseppkővár
06.11.2024 78 Struna harfy The String of the Harp A hárfa húrja
06.11.2024 79 Tysiącnoga The Millipede Ezerlábú
07.11.2024 80 Wypadek wielkiego pająka The Cave Spider’s Leg A barlangi pók lába
07.11.2024 81 Pożegnanie Farewell A búcsú
07.11.2024 82 Układ Słoneczny Solar System Naprendszer
SERIA SIÓDMA
01.12.2025 83 Bogyó, a bűvész
02.12.2025 84 Lomtalanítás
03.12.2025 85 Bodzatea
04.12.2025 86 Alfonz halacskája
05.12.2025 87 Tűzoltóbogarak
88 Árnyjáték
89 Döme szemüvege
90 Az unatkozó felhő
91 A tükör
92 Bújócska
93 Kresz-pálya
94 A kéményseprő
95 Sihuhu