Małpka wie - nauczy cię: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Małpka wie | {{Serial2 | ||
|tytuł=Małpka wie – nauczy cię | |||
|tytuł oryginalny=Monkey See, Monkey Do | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany, familijny | |||
|kraj=Stany Zjednoczone | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[JimJam|Polsat JimJam]] | |||
|platforma= | |||
|lata produkcji=2009, 2014 | |||
|data premiery=1 czerwca [[2012]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=52 z 52 | |||
}} | |||
'''Małpka wie – nauczy cię''' (ang. ''Monkey See, Monkey Do'') – angielski serial animowano-fabularny dla dzieci z 2009 wyprodukowany przez Smartoonz dla HIT Entertainment. Emitowany jest na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 1 czerwca [[2012]] roku. Premiera drugiej serii serialu miała miejsce 1 czerwca [[2025]] roku. | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
=== Seria | === Seria I === | ||
'''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox]]<br /> | '''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox|MEDIAVOX]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Izabella Malik]] – '''Małpka''' | * [[Izabella Malik]] – '''Małpka''' | ||
* [[Ireneusz Załóg]] | * [[Ireneusz Załóg]] | ||
* [[Anita Sajnóg]] | * [[Anita Maroszek|Anita Sajnóg]] – '''Kret''' | ||
* [[Agnieszka Wajs]] | * [[Agnieszka Wajs]] | ||
i inni | i inni | ||
'''Piosenkę czołówkową śpiewali | '''Piosenkę czołówkową śpiewali''': [[Ireneusz Załóg]] i [[Izabella Malik]] | ||
=== Seria | === Seria II === | ||
'''Wersja polska''': [[Studio PDK]]<br /> | '''Wersja polska''': [[Studio PDK|STUDIO PDK]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br /> | ||
'''Drugi reżyser''': [[Dariusz Kosmowski]] <small>(nagrania dzieci)</small><br /> | '''Drugi reżyser''': [[Dariusz Kosmowski]] <small>(nagrania dzieci)</small><br /> | ||
'''Dialogi''': | |||
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 27, 39, 48)</small>, | |||
* [[Radosław Koch]] <small>(odc. 28, 30, 33-37, 40, 44-45, 47)</small>, | |||
* [[Michał Balcerek]] <small>(odc. 29, 43, 46, 51-52)</small>, | |||
* [[Olga Bednarczyk]] <small>(odc. 31)</small>, | |||
* [[Klaudia Kuciara]] <small>(odc. 32, 41-42)</small>, | |||
* [[Agata Sutkowska]] <small>(odc. 38, 49-50)</small> | |||
'''Dźwięk, montaż, miks i kierownictwo muzyczne''': [[Iwo Dowsilas]]<br /> | '''Dźwięk, montaż, miks i kierownictwo muzyczne''': [[Iwo Dowsilas]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Izabella Malik]] – '''Małpka''' | * [[Izabella Malik]] – '''Małpka''' | ||
* [[Krzysztof Korzeniowski]] | * [[Krzysztof Korzeniowski]] – | ||
** '''Papuga''', | |||
** '''Kret''' | |||
* [[Lena Hamouda]] – '''Gwary dziecięce''' | * [[Lena Hamouda]] – '''Gwary dziecięce''' | ||
* [[Amelia Żuchowska]] – '''Gwary dziecięce''' | |||
* [[Adam Sułek]] – '''Gwary dziecięce''' | * [[Adam Sułek]] – '''Gwary dziecięce''' | ||
* [[Aleksander Sułek]] – '''Gwary dziecięce''' | * [[Aleksander Sułek]] – '''Gwary dziecięce''' | ||
* [[Anita Maroszek]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Piosenkę czołówkową śpiewali''': [[Krzysztof Korzeniowski]] i [[Izabella Malik]] | |||
[[Kategoria: Seriale dla dzieci i młodzieży]] | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="16%"|Premiera | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="74%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Ostrich'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Peacock'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Gorilla'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Penguin'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''Frog'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Lion'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Rooster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''Snake'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Polar Bear'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Crab'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Dog'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Seal'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Duck'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Kangaroo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Horse'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Turtle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Flamingo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Giraffe'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Bull'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Squirrel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Hippo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Camel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Rabbit'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Owl'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Elephant'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.06.2012 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Cat'' | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Alligator'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Sheep'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Hedgehog'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Bald Eagle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Swan'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Bee'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Snail'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Grizzly Bear'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Chameleon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Butterfly'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Whale'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Moose'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Bat'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Dolphin'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Bird of Paradise'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Mouse'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''Beaver'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Puffer Fish'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Donkey'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Wolf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Cricket'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Otter'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Spider'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Octopus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Chipmunk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.06.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Pig'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{IMDb|film|11023842}} | |||
[[Kategoria:Seriale dla dzieci i młodzieży]] | |||
Aktualna wersja na dzień 20:26, 1 paź 2025
| Tytuł | Małpka wie – nauczy cię |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Monkey See, Monkey Do |
| Gatunek | animowany, familijny |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Polsat JimJam |
| Lata produkcji | 2009, 2014 |
| Data premiery dubbingu | 1 czerwca 2012 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 52 z 52 |
Małpka wie – nauczy cię (ang. Monkey See, Monkey Do) – angielski serial animowano-fabularny dla dzieci z 2009 wyprodukowany przez Smartoonz dla HIT Entertainment. Emitowany jest na kanale Polsat JimJam od 1 czerwca 2012 roku. Premiera drugiej serii serialu miała miejsce 1 czerwca 2025 roku.
Wersja polska
Seria I
Opracowanie i udźwiękowienie: MEDIAVOX
Wystąpili:
- Izabella Malik – Małpka
- Ireneusz Załóg
- Anita Sajnóg – Kret
- Agnieszka Wajs
i inni
Piosenkę czołówkową śpiewali: Ireneusz Załóg i Izabella Malik
Seria II
Wersja polska: STUDIO PDK
Reżyseria: Ireneusz Załóg
Drugi reżyser: Dariusz Kosmowski (nagrania dzieci)
Dialogi:
- Kamil Pozorski (odc. 27, 39, 48),
- Radosław Koch (odc. 28, 30, 33-37, 40, 44-45, 47),
- Michał Balcerek (odc. 29, 43, 46, 51-52),
- Olga Bednarczyk (odc. 31),
- Klaudia Kuciara (odc. 32, 41-42),
- Agata Sutkowska (odc. 38, 49-50)
Dźwięk, montaż, miks i kierownictwo muzyczne: Iwo Dowsilas
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska
Wystąpili:
- Izabella Malik – Małpka
- Krzysztof Korzeniowski –
- Papuga,
- Kret
- Lena Hamouda – Gwary dziecięce
- Amelia Żuchowska – Gwary dziecięce
- Adam Sułek – Gwary dziecięce
- Aleksander Sułek – Gwary dziecięce
- Anita Maroszek
i inni
Piosenkę czołówkową śpiewali: Krzysztof Korzeniowski i Izabella Malik
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01.06.2012 | 01 | Ostrich |
| 02.06.2012 | 02 | Peacock |
| 03.06.2012 | 03 | Gorilla |
| 04.06.2012 | 04 | Penguin |
| 05.06.2012 | 05 | Frog |
| 06.06.2012 | 06 | Lion |
| 07.06.2012 | 07 | Rooster |
| 08.06.2012 | 08 | Snake |
| 09.06.2012 | 09 | Polar Bear |
| 10.06.2012 | 10 | Crab |
| 11.06.2012 | 11 | Dog |
| 12.06.2012 | 12 | Seal |
| 13.06.2012 | 13 | Duck |
| 14.06.2012 | 14 | Kangaroo |
| 15.06.2012 | 15 | Horse |
| 16.06.2012 | 16 | Turtle |
| 17.06.2012 | 17 | Flamingo |
| 18.06.2012 | 18 | Giraffe |
| 19.06.2012 | 19 | Bull |
| 20.06.2012 | 20 | Squirrel |
| 21.06.2012 | 21 | Hippo |
| 22.06.2012 | 22 | Camel |
| 23.06.2012 | 23 | Rabbit |
| 24.06.2012 | 24 | Owl |
| 25.06.2012 | 25 | Elephant |
| 26.06.2012 | 26 | Cat |
| SERIA DRUGA | ||
| 01.06.2025 | 27 | Alligator |
| 02.06.2025 | 28 | Sheep |
| 03.06.2025 | 29 | Hedgehog |
| 04.06.2025 | 30 | Bald Eagle |
| 05.06.2025 | 31 | Swan |
| 06.06.2025 | 32 | Bee |
| 07.06.2025 | 33 | Snail |
| 08.06.2025 | 34 | Grizzly Bear |
| 09.06.2025 | 35 | Chameleon |
| 10.06.2025 | 36 | Butterfly |
| 11.06.2025 | 37 | Whale |
| 12.06.2025 | 38 | Moose |
| 13.06.2025 | 39 | Bat |
| 14.06.2025 | 40 | Dolphin |
| 15.06.2025 | 41 | Bird of Paradise |
| 16.06.2025 | 42 | Mouse |
| 17.06.2025 | 43 | Beaver |
| 18.06.2025 | 44 | Puffer Fish |
| 19.06.2025 | 45 | Donkey |
| 20.06.2025 | 46 | Wolf |
| 21.06.2025 | 47 | Cricket |
| 22.06.2025 | 48 | Otter |
| 23.06.2025 | 49 | Spider |
| 24.06.2025 | 50 | Octopus |
| 25.06.2025 | 51 | Chipmunk |
| 26.06.2025 | 52 | Pig |
Linki zewnętrzne
- Małpka wie - nauczy cię w bazie Internet Movie Database (IMDb)
