Widget: Różnice pomiędzy wersjami
Utworzył nową stronę „'''Widget''' (oryg. ''Widget the World Watcher'') - amerykański serial animowany z 1990-1994. W Polsce serial był emitowany na antenie TVP i Polsatu. ...” |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Widget''' ( | {{Serial2 | ||
|tytuł= Widget | |||
|tytuł oryginalny=Widget the World Watcher | |||
|plakat= Widget.jpg | |||
|gatunek= animowany, przygodowy | |||
|kraj= Stany Zjednoczone | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[Telewizja Polska|TVP1]], [[Telewizja Polska|TVP2]], [[Telewizja Polska|TV Polonia]] | |||
|dystrybutor vhs = [[Studio Eurocom|Eurocom]] | |||
|lata produkcji= 1990-1994 | |||
|data premiery=27 lipca [[1993]] | |||
|sezony= | |||
|odcinki= | |||
}}'''Widget''' (ang. ''Widget the World Watcher'') – amerykański serial animowany. | |||
== Wersja polska | Serial był premierowo z dubbingiem emitowany od 27 lipca do 31 sierpnia [[1993]] roku na antenie [[Telewizja Polska|TVP1]]. | ||
Emisję serialu od 37. odcinka kontynuowało [[Telewizja Polska|TVP2]] w okresie od 4 stycznia do 26 lipca [[1995]] roku z nową obsadą dubbingu. | |||
Serial z dubbingiem był również wydawany na kasetach video przez Eurocom. | |||
Serial był również emitowany w TV Gdańsk, Tele 3 Katowice, TV Kraków i WOT, a także wydawany na kasetach przez IMP Poland w wersji lektorskiej. | |||
== Wersja polska == | |||
=== Wcześniejsze odcinki === | |||
'''W wersji polskiej udział wzięli''': | '''W wersji polskiej udział wzięli''': | ||
* [[Paweł Siedlik]] | * [[Paweł Siedlik]] – '''Widget''' | ||
* [[Monika Dąbrowska]] | * [[Monika Dąbrowska]] – '''Brian''' | ||
* [[Małgorzata Jakubowska]] | * [[Małgorzata Jakubowska]] – '''Kevin''' | ||
* [[Mariusz Pilawski]] | * [[Mariusz Pilawski]] – '''Megamózg''' | ||
* [[ | * [[Barbara Olszańska]] – '''Betty''' | ||
* [[ | * [[Jarosław Pilarski]] – | ||
* [[ | ** '''Król''', | ||
* [[ | ** '''Bob''' | ||
* [[Katarzyna Pawlak]] – '''Staszek''' | |||
* [[Danuta Rynkiewicz]] – '''Kristine''' | |||
* [[Bogusława Pawelec]] – '''Królowa''' | |||
'''oraz''': | '''oraz''': | ||
* [[Bogusław Suszka]] | * [[Bogusław Suszka]] | ||
* [[Dariusz Wiktorowicz]] | * [[Dariusz Wiktorowicz]] | ||
* [[Janusz German]] | * [[Janusz German]] | ||
* [[Anna Bojarska]] | |||
* [[Stanisław Jaskułka]] | |||
* [[Mariusz Siudziński]] | |||
* [[Bogusław Sochnacki]] | |||
i inni | i inni | ||
''' | '''Realizacja''': [[Studio Opracowań Filmów w Łodzi|STUDIO OPRACOWAŃ DŹWIĘKOWYCH w ŁODZI]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Mariusz Pilawski]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Mariusz Pilawski]]<br /> | ||
'''Opieka artystyczna''': [[Czesław Staszewski]]<br /> | '''Opieka artystyczna''': [[Czesław Staszewski]]<br /> | ||
'''Dialogi | '''Dialogi''': | ||
* [[Elżbieta Włodarczyk]], | |||
* [[Krystyna Kotecka]] | |||
'''Dźwięk''': [[Marek Dubowski]]<br /> | '''Dźwięk''': [[Marek Dubowski]]<br /> | ||
'''Montaż''': [[Teresa Ozga]]<br /> | '''Montaż''': [[Teresa Ozga]]<br /> | ||
'''Kierownik produkcji''': [[Zdzisława Kowalewska]]<br /> | '''Kierownik produkcji''': [[Zdzisława Kowalewska]]<br /> | ||
'''Tekst piosenki''': [[Waldemar | '''Tekst piosenki''': [[Waldemar Wolański]] | ||
'''Lektor''': [[Mariusz Siudziński]] | |||
''' | |||
=== Późniejsze odcinki=== | |||
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Eurocom|EUROCOM]]<br /> | |||
<!--'''Reżyseria''': [[Ewa Złotowska]]<br /> | |||
'''Dialogi''': [[Maria Etienne]]<br />--> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[Sławomir Czwórnóg]]<!-- i [[Maciej Kręciejewski]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Marzena Wiśniewska]]--><br /> | |||
'''W wersji polskiej udział wzięli''':<!-- | |||
* [[Joanna Wizmur]] – '''Widget''' | |||
* [[Ryszard Nawrocki]] – '''Megamózg''' | |||
* [[Jacek Wolszczak]] – '''Kevin''' | |||
'''oraz''': | '''oraz''': | ||
* [[Wojciech Machnicki]] | * [[Wojciech Machnicki]] | ||
* [[Jacek Jarosz]] | * [[Jacek Jarosz]] | ||
* [[Ewa Kania]] | * [[Ewa Kania]]--> | ||
* [[Dorota Lanton]] | * [[Dorota Lanton]]<!-- | ||
* [[Iwona Rulewicz]] | * [[Iwona Rulewicz]] | ||
* [[Włodzimierz Press]] | * [[Włodzimierz Press]] | ||
| Linia 52: | Linia 82: | ||
* [[Roman Szafrański]] | * [[Roman Szafrański]] | ||
* [[Ewa Wawrzoń]] | * [[Ewa Wawrzoń]] | ||
* [[Eugeniusz Robaczewski]] | * [[Eugeniusz Robaczewski]]--> | ||
i inni | i inni<!-- | ||
== | '''Tekst piosenki''': [[Waldemar Wolański]]<br /> | ||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Marek Klimczuk]]--> | |||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Przygoda z wielorybami'' | |||
| ''Widget’ Great Whale Adventure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.07.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Wymarzony goryl'' | |||
| ''Gorilla My Dreams'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.07.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Kona, wieloryb urodzony w niewoli'' | |||
| ''Kona, the Captive Whale'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.07.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Widget z dżungli'' | |||
| ''Widget of the Jungle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| '' | |||
| ''Widget’ Walkabout'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Amazońska przygoda'' | |||
| ''Amazon Adventure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| '''' | |||
| ''Mediterranean Adventure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| '' | |||
| ''Slime Sleuths'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| '' | |||
| ''Rock ’n’ Roll Widget'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Profesor Widget'' | |||
| ''Teacher’s Pets'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| '' | |||
| ''The Carnival Kids'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| '' | |||
| ''Mega-Slank from Titanium'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| '' | |||
| ''That’s the Spirit'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Dwa razy Widget, czyli kłopoty'' | |||
| ''Two Times Widget Equals Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Do mnie mówisz?'' | |||
| ''You Talkin’ to Me?'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Sortowanie'' | |||
| ''Sort It Out'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| '' | |||
| ''Watcher’s Warning'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Spełnione życzenia'' | |||
| ''The Great Brain Robbery'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Najwspanialszy spektakl w galaktyce'' | |||
| ''The Greatest Show in the Galaxy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| '' | |||
| ''Bonkrz'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| '''' | |||
| ''Glacier Grabber'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| '''' | |||
| ''Where’s the Beef?'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| '''' | |||
| ''Micronauts'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| '' | |||
| ''Watcher from Wayback'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| '' | |||
| ''Betty and the Beasts'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Więźniowie centrum handlowego'' | |||
| ''Maller Crawlers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''O wilczku, który nigdy nie płakał'' | |||
| ''Never Cry Wolf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| '' | |||
| ''All Day Suckers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| '' | |||
| ''Fifty Foot Ants'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| '' | |||
| ''Half-Pint'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| '' | |||
| ''Air For Sale'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Międzygalaktyczna wyprzedaż'' | |||
| ''Intergalactic Garage Sale'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Wielki drenaż mózgów'' | |||
| ''The Great Brain Drain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.08.1993<br /><small>(TVP1)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Dr M. Drań i jego zwierzęta'' | |||
| ''Dr. Mega-Slank’s Pet Palace'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Murtle & Zurtle, the Galapagos Turtles'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| '' | |||
| ''Ratchet Hood'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.01.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Szalony bzik'' | |||
| ''Crazy 8'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.01.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Szkrab zakładnikiem'' | |||
| ''Half-Pint’s Ransom'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.01.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''A tobie co do tego?'' | |||
| ''Whatsit to You?'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.01.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Widget i Piszczysmak'' | |||
| ''Widget and the Sqizzlebonk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.02.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Chaos w Cali-Coo'' | |||
| ''Chaos in Kali-Ko'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.02.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Mądre głowy'' | |||
| ''Head Games'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.02.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| '' | |||
| ''Mac Bluff'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.02.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Wielki koralowy rabuś'' | |||
| ''Great Barrier Thief'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.03.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Mózg, który mógł zostać królem'' | |||
| ''The Brain Who Would Be King'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.03.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Nieokiełznany Urg'' | |||
| ''The Uncontrollable Urg'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.03.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Międzygalaktyczne współzawodnictwo'' | |||
| ''Intergalactic Grudge Match'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.03.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Tyci, tyciuteńki Widget'' | |||
| ''Teeny, Weeny, Widget'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Uroczystość urodzinowa'' | |||
| ''Scraboolee Jubilee'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Rabusie dzieł sztuki'' | |||
| ''Culture Crooks'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.04.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Karta biblioteczna'' | |||
| ''The Library Card'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.04.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Wampir znów atakuje'' | |||
| ''Bonkula'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.04.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|53 | |||
| ''W krainie Flejtucha'' | |||
| ''Ratchetland'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.05.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|54 | |||
| ''Różowe okulary'' | |||
| ''Rose Colored Glasses'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.05.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|55 | |||
| ''Spadające komety'' | |||
| ''Crashing Planets'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.05.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|56 | |||
| ''Robo Zonk'' | |||
| ''Robo-Zonk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.05.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|57 | |||
| ''Duchy'' | |||
| ''Ghost of a Chance'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|58 | |||
| ''Ratujmy galaktykę'' | |||
| ''Rock Around the Cosmos'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.06.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|59 | |||
| ''Kamień życzeń'' | |||
| ''The Wishing Stone'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|60 | |||
| ''Podróż w czasie'' | |||
| ''Time Trippers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.06.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|61 | |||
| ''Bałagan w dżungli'' | |||
| ''Bungle of the Jungle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.07.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|62 | |||
| ''Podróż na Planetę Maszyn'' | |||
| ''Visit to a Machine Planet'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.07.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|63 | |||
| ''Zadziwiająca afrykańska przygoda'' | |||
| ''Awesome African Adventure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.07.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|64 | |||
| ''Lokalne spory'' | |||
| ''Beast Side Story'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.1995<br /><small>(TVP2)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|65 | |||
| ''Wakacyjny raj'' | |||
| ''Mother Slank’s Intergalactic Vacation Paradise'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* | * {{Wikipedia|Widget (serial animowany)|Widget}} | ||
* | * {{filmweb|film|163765}} | ||
[[Kategoria: | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 18:18, 24 lis 2025
| Tytuł | Widget |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Widget the World Watcher |
| Gatunek | animowany, przygodowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP1, TVP2, TV Polonia |
| Dystrybutor VHS | Eurocom |
| Lata produkcji | 1990-1994 |
| Data premiery dubbingu | 27 lipca 1993 |
Widget (ang. Widget the World Watcher) – amerykański serial animowany.
Serial był premierowo z dubbingiem emitowany od 27 lipca do 31 sierpnia 1993 roku na antenie TVP1.
Emisję serialu od 37. odcinka kontynuowało TVP2 w okresie od 4 stycznia do 26 lipca 1995 roku z nową obsadą dubbingu.
Serial z dubbingiem był również wydawany na kasetach video przez Eurocom.
Serial był również emitowany w TV Gdańsk, Tele 3 Katowice, TV Kraków i WOT, a także wydawany na kasetach przez IMP Poland w wersji lektorskiej.
Wersja polska
Wcześniejsze odcinki
W wersji polskiej udział wzięli:
- Paweł Siedlik – Widget
- Monika Dąbrowska – Brian
- Małgorzata Jakubowska – Kevin
- Mariusz Pilawski – Megamózg
- Barbara Olszańska – Betty
- Jarosław Pilarski –
- Król,
- Bob
- Katarzyna Pawlak – Staszek
- Danuta Rynkiewicz – Kristine
- Bogusława Pawelec – Królowa
oraz:
- Bogusław Suszka
- Dariusz Wiktorowicz
- Janusz German
- Anna Bojarska
- Stanisław Jaskułka
- Mariusz Siudziński
- Bogusław Sochnacki
i inni
Realizacja: STUDIO OPRACOWAŃ DŹWIĘKOWYCH w ŁODZI
Reżyseria: Mariusz Pilawski
Opieka artystyczna: Czesław Staszewski
Dialogi:
Dźwięk: Marek Dubowski
Montaż: Teresa Ozga
Kierownik produkcji: Zdzisława Kowalewska
Tekst piosenki: Waldemar Wolański
Lektor: Mariusz Siudziński
Późniejsze odcinki
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: EUROCOM
Dźwięk i montaż: Sławomir Czwórnóg
W wersji polskiej udział wzięli:
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 27.07.1993 (TVP1) |
01 | Przygoda z wielorybami | Widget’ Great Whale Adventure |
| 28.07.1993 (TVP1) |
02 | Wymarzony goryl | Gorilla My Dreams |
| 29.07.1993 (TVP1) |
03 | Kona, wieloryb urodzony w niewoli | Kona, the Captive Whale |
| 30.07.1993 (TVP1) |
04 | Widget z dżungli | Widget of the Jungle |
| 05 | Widget’ Walkabout | ||
| 06 | Amazońska przygoda | Amazon Adventure | |
| 07 | ' | Mediterranean Adventure | |
| 08 | Slime Sleuths | ||
| 09 | Rock ’n’ Roll Widget | ||
| 09.08.1993 (TVP1) |
10 | Profesor Widget | Teacher’s Pets |
| 11 | The Carnival Kids | ||
| 12 | Mega-Slank from Titanium | ||
| 13 | That’s the Spirit | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 16.08.1993 (TVP1) |
14 | Dwa razy Widget, czyli kłopoty | Two Times Widget Equals Trouble |
| 16.08.1993 (TVP1) |
15 | Do mnie mówisz? | You Talkin’ to Me? |
| 17.08.1993 (TVP1) |
16 | Sortowanie | Sort It Out |
| 17 | Watcher’s Warning | ||
| 19.08.1993 (TVP1) |
18 | Spełnione życzenia | The Great Brain Robbery |
| 20.08.1993 (TVP1) |
19 | Najwspanialszy spektakl w galaktyce | The Greatest Show in the Galaxy |
| 20 | Bonkrz | ||
| 21 | ' | Glacier Grabber | |
| 22 | ' | Where’s the Beef? | |
| 23 | ' | Micronauts | |
| 24 | Watcher from Wayback | ||
| 25 | Betty and the Beasts | ||
| 30.08.1993 (TVP1) |
26 | Więźniowie centrum handlowego | Maller Crawlers |
| 31.08.1993 (TVP1) |
27 | O wilczku, który nigdy nie płakał | Never Cry Wolf |
| 28 | All Day Suckers | ||
| 29 | Fifty Foot Ants | ||
| 30 | Half-Pint | ||
| 31 | Air For Sale | ||
| 25.08.1993 (TVP1) |
32 | Międzygalaktyczna wyprzedaż | Intergalactic Garage Sale |
| 26.08.1993 (TVP1) |
33 | Wielki drenaż mózgów | The Great Brain Drain |
| 27.08.1993 (TVP1) |
34 | Dr M. Drań i jego zwierzęta | Dr. Mega-Slank’s Pet Palace |
| 35 | Murtle & Zurtle, the Galapagos Turtles | ||
| 36 | Ratchet Hood | ||
| 04.01.1995 (TVP2) |
37 | Szalony bzik | Crazy 8 |
| 11.01.1995 (TVP2) |
38 | Szkrab zakładnikiem | Half-Pint’s Ransom |
| 18.01.1995 (TVP2) |
39 | A tobie co do tego? | Whatsit to You? |
| 25.01.1995 (TVP2) |
40 | Widget i Piszczysmak | Widget and the Sqizzlebonk |
| 01.02.1995 (TVP2) |
41 | Chaos w Cali-Coo | Chaos in Kali-Ko |
| 08.02.1995 (TVP2) |
42 | Mądre głowy | Head Games |
| 15.02.1995 (TVP2) |
43 | Mac Bluff | |
| 22.02.1995 (TVP2) |
44 | Wielki koralowy rabuś | Great Barrier Thief |
| 01.03.1995 (TVP2) |
45 | Mózg, który mógł zostać królem | The Brain Who Would Be King |
| 08.03.1995 (TVP2) |
46 | Nieokiełznany Urg | The Uncontrollable Urg |
| 15.03.1995 (TVP2) |
47 | Międzygalaktyczne współzawodnictwo | Intergalactic Grudge Match |
| 22.03.1995 (TVP2) |
48 | Tyci, tyciuteńki Widget | Teeny, Weeny, Widget |
| 29.03.1995 (TVP2) |
49 | Uroczystość urodzinowa | Scraboolee Jubilee |
| 05.04.1995 (TVP2) |
50 | Rabusie dzieł sztuki | Culture Crooks |
| 12.04.1995 (TVP2) |
51 | Karta biblioteczna | The Library Card |
| 19.04.1995 (TVP2) |
52 | Wampir znów atakuje | Bonkula |
| 26.04.1995 (TVP2) |
53 | W krainie Flejtucha | Ratchetland |
| SERIA TRZECIA | |||
| 10.05.1995 (TVP2) |
54 | Różowe okulary | Rose Colored Glasses |
| 17.05.1995 (TVP2) |
55 | Spadające komety | Crashing Planets |
| 24.05.1995 (TVP2) |
56 | Robo Zonk | Robo-Zonk |
| 31.05.1995 (TVP2) |
57 | Duchy | Ghost of a Chance |
| 07.06.1995 (TVP2) |
58 | Ratujmy galaktykę | Rock Around the Cosmos |
| 14.06.1995 (TVP2) |
59 | Kamień życzeń | The Wishing Stone |
| 21.06.1995 (TVP2) |
60 | Podróż w czasie | Time Trippers |
| 28.06.1995 (TVP2) |
61 | Bałagan w dżungli | Bungle of the Jungle |
| 05.07.1995 (TVP2) |
62 | Podróż na Planetę Maszyn | Visit to a Machine Planet |
| 12.07.1995 (TVP2) |
63 | Zadziwiająca afrykańska przygoda | Awesome African Adventure |
| 19.07.1995 (TVP2) |
64 | Lokalne spory | Beast Side Story |
| 26.07.1995 (TVP2) |
65 | Wakacyjny raj | Mother Slank’s Intergalactic Vacation Paradise |
