Sekretny świat misia Beniamina: Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Sekretny świat misia Beniamina''' (ang. ''The Secret World of Benjamin Bear'', 2003-2006) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany | {{Serial2 | ||
|tytuł=Sekretny świat misia Beniamina | |||
|tytuł oryginalny= The Secret World of Benjamin Bear | |||
|plakat=Sekretny świat misia Beniamina.jpg | |||
|gatunek=animowany, familijny | |||
|kraj=Kanada, Wielka Brytania | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[Telewizja Polska|TVP1]], [[MiniMini+|MiniMini]] | |||
|dystrybutor dvd= [[Hagi Film i Video]] | |||
|lata produkcji=2003-2006 | |||
|data premiery=[[2004]] | |||
|sezony= 3 z 4 | |||
|odcinki= 39 z 52 | |||
}}'''Sekretny świat misia Beniamina''' (ang. ''The Secret World of Benjamin Bear'', 2003-2006) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany. | |||
Serial miał premierę na kasetach video i płytach DVD od [[Hagi Film i Video]] w [[2004]] roku, następnie był emitowany na kanałach [[Telewizja Polska|TVP1]] (premiera: 25 czerwca [[2007]] roku) i [[MiniMini+|MiniMini]] (premiera: 1 marca [[2009]] roku). | |||
== Fabuła == | |||
Serial animowany dla najmłodszych. Opowiada o pluszowych misiach, które w tajemnicy przed dziećmi prowadzą życie pełne przygód. Po ich świecie oprowadza nas miś Beniamin, który zawsze pomaga bohaterom w najtrudniejszych kłopotach. | |||
<small>Opis pochodzi ze strony https://www.teleman.pl/tv/-153738</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 23: | Linia 43: | ||
* [[Bogdan Grzeszczak]] | * [[Bogdan Grzeszczak]] | ||
* [[Miłogost Reczek]] | * [[Miłogost Reczek]] | ||
* [[Anna Filusz]] | * [[Anna Filusz-Błaut|Anna Filusz]] | ||
* [[Wojciech Ziemiański]] | * [[Wojciech Ziemiański]] | ||
* [[Dorota Zięciowska]] – '''Halina''' | * [[Dorota Zięciowska]] – '''Halina''' | ||
| Linia 40: | Linia 60: | ||
'''Piosenkę śpiewał''': [[Mariusz Kiljan]] | '''Piosenkę śpiewał''': [[Mariusz Kiljan]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Narodziny gwiazdy'' | |||
| ''A Star is Born'' | |||
|- | |||
| ''Zniknięcie księgi'' | |||
| ''Who Took the Teddifesto'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Zguba'' | |||
| ''Quest for the Holly Bears'' | |||
|- | |||
| ''Na ratunek'' | |||
| ''Bears Away'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Wieczór kabaretowy'' | |||
| ''Just for Laughs'' | |||
|- | |||
| ''Aukcja'' | |||
| ''Auctioning Edgar'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Kuracja'' | |||
| ''Fuzz N Buzz'' | |||
|- | |||
| ''Koniec gry'' | |||
| ''Game over'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Zielonooki potwór'' | |||
| ''Green-eyed Monster'' | |||
|- | |||
| ''Nagłe zastępstwo'' | |||
| ''Last Minute Leader'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Mruczuś w opałach'' | |||
| ''Cargo Cat'' | |||
|- | |||
| ''Dobrana para'' | |||
| ''Perfect Match'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Magia kina'' | |||
| ''Lights, Camera, Caught'' | |||
|- | |||
| ''Wulkan'' | |||
| ''Over the Volcano'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Biwak'' | |||
| ''Happy Campers'' | |||
|- | |||
| ''Piknik'' | |||
| ''Teddy Picnic'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Dylemat Maxa'' | |||
| ''Maxwell's Dilemma'' | |||
|- | |||
| ''Yeti'' | |||
| ''Abominable Bear'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Eliza szuka kłopotów'' | |||
| ''Ooey Gooey'' | |||
|- | |||
| ''Pomyłka'' | |||
| ''Wrong Howie'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Przyjaciel pies'' | |||
| ''Best Friends'' | |||
|- | |||
| ''Chomik'' | |||
| ''Harry Hamster'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Duch w bibliotece'' | |||
| ''Cracking Up'' | |||
|- | |||
| ''Rozstanie'' | |||
| ''Trouble for Toots'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Nowe porządki'' | |||
| ''Driving Miss Hilda Crazy'' | |||
|- | |||
| ''Burzliwa noc'' | |||
| ''One Stormy Night'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Halloween'' | |||
| ''Big Scare'' | |||
|- | |||
| ''Zgubiony szczeniak'' | |||
| ''Raymond's Frisky Friend'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Szkolna przygoda'' | |||
| ''Teddy Tech'' | |||
|- | |||
| ''Zakład'' | |||
| ''Badminton Bet'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Epidemia'' | |||
| ''Outbreak'' | |||
|- | |||
| ''Potrójny problem'' | |||
| ''Triple Trouble'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Alarm'' | |||
| ''General Alarm'' | |||
|- | |||
| ''Bartek bumerang'' | |||
| ''Bouncing Bertie'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Mały ratownik'' | |||
| ''Clean Up Kid'' | |||
|- | |||
| ''Radek szczęściarz'' | |||
| ''Lucky Raymond'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Gdzie jest Feliks?'' | |||
| ''Finding Felix'' | |||
|- | |||
| ''Nieustraszeni'' | |||
| ''Froth Right'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Pieski świat'' | |||
| ''Canine Chaos'' | |||
|- | |||
| ''Wycieczka'' | |||
| ''There and Back Again'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Opowieść Edgara'' | |||
| ''Edgar's Tale'' | |||
|- | |||
| ''Gardłowa sprawa'' | |||
| ''Deep Secret'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Generalskie szlify'' | |||
| ''The General's Kid'' | |||
|- | |||
| ''Być jak Ben'' | |||
| ''Just Like Ben'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Paintball'' | |||
| ''Teddy Splat Spat'' | |||
|- | |||
| ''Zamknij drzwi'' | |||
| ''Close the Door Ben'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Skąd się biorą misie?'' | |||
| ''Teddy Trails'' | |||
|- | |||
| ''Wyspa skarbów'' | |||
| ''Yo Ho Ho'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Zmiana'' | |||
| ''Ben Between'' | |||
|- | |||
| ''Zawody'' | |||
| ''Teddy Training'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Urodziny'' | |||
| ''Happy Birthday Miss P'' | |||
|- | |||
| ''Bohater'' | |||
| ''Top Teddy'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Dobra zabawa'' | |||
| ''Lister Says'' | |||
|- | |||
| ''Na dobre i na złe'' | |||
| ''Sweet 'n Sour'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Budowniczy'' | |||
| ''Fitting In'' | |||
|- | |||
| ''Zamiana'' | |||
| ''Itch to Switch'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Taniec z gwiazdą'' | |||
| ''Teddy Tango'' | |||
|- | |||
| ''Sebastian w opałach'' | |||
| ''Sebastian Calling'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''List'' | |||
| ''Edgar's Letter'' | |||
|- | |||
| ''Następca'' | |||
| ''Room at the Top'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Sposób na strach'' | |||
| ''The Raymond Reaction'' | |||
|- | |||
| ''Duży miś'' | |||
| ''Big Bear'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Nowy sąsiad'' | |||
| ''Fixing Freedy'' | |||
|- | |||
| ''Nieznośna fryzura'' | |||
| ''Bad Haire Daze'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Pomyłka Leszka'' | |||
| ''Lister's Mistake'' | |||
|- | |||
| ''Wielki powrót'' | |||
| ''Teddy Return'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Latawiec'' | |||
| ''Teddy Kite Flight'' | |||
|- | |||
| ''Miś z odzysku'' | |||
| ''Hand Me Down Bear'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Oblatywacz'' | |||
| ''Rocket Teddy'' | |||
|- | |||
| ''Tropiciel'' | |||
| ''Teddy Tracker'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Ocalony'' | |||
| ''Saving Sebastian'' | |||
|- | |||
| ''W zdrowym ciele zdrowy duch'' | |||
| ''Tuff Love'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Wyprawa po lawendę'' | |||
| ''Following Finnegan'' | |||
|- | |||
| ''Radek rusza na pomoc'' | |||
| ''Raymond's Place'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Kosmita'' | |||
| ''Zowie Howie'' | |||
|- | |||
| ''Słonecznik'' | |||
| ''Grow Seed Grow'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Opowieść o odwadze'' | |||
| ''Tunnel Trouble'' | |||
|- | |||
| ''Ćwiczenia'' | |||
| ''Teddy Overdrill'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| '' | |||
| ''Teddy Time'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Lonesome at the Top'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| '' | |||
| ''House Bound Bear'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Howie Power'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| '' | |||
| ''Teddy Flip Flop'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Proudly Purple'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '' | |||
| ''Ben's Decision'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The General's Bath'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '' | |||
| ''Teddy Slow Down'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Going Home'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '' | |||
| ''Ben's Nose Knows'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''A Tickle Too Far'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| '' | |||
| ''Helping Happy'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Fishy Friendship'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| '' | |||
| ''Blip Blork'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Finders Keepers'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| '' | |||
| ''A Teddy's Dream'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Ben's Day Off'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| '' | |||
| ''Teddy Trick'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Sebastian's Chance'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| '' | |||
| ''Freddie's First Snow'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Perfect Gift'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| '' | |||
| ''Sebastian the King'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Trouble with Toots'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| '' | |||
| ''Too Much Cham'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Happy's Big Day'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{Wikipedia}} | |||
* {{filmweb|film|443315}} | |||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 21:45, 17 lis 2022
| Tytuł | Sekretny świat misia Beniamina |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | The Secret World of Benjamin Bear |
| Gatunek | animowany, familijny |
| Kraj produkcji | Kanada, Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP1, MiniMini |
| Dystrybutor DVD | Hagi Film i Video |
| Lata produkcji | 2003-2006 |
| Data premiery dubbingu | 2004 |
| Wyemitowane serie |
3 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 39 z 52 |
Sekretny świat misia Beniamina (ang. The Secret World of Benjamin Bear, 2003-2006) – kanadyjsko-brytyjski serial animowany.
Serial miał premierę na kasetach video i płytach DVD od Hagi Film i Video w 2004 roku, następnie był emitowany na kanałach TVP1 (premiera: 25 czerwca 2007 roku) i MiniMini (premiera: 1 marca 2009 roku).
Fabuła
Serial animowany dla najmłodszych. Opowiada o pluszowych misiach, które w tajemnicy przed dziećmi prowadzą życie pełne przygód. Po ich świecie oprowadza nas miś Beniamin, który zawsze pomaga bohaterom w najtrudniejszych kłopotach.
Opis pochodzi ze strony https://www.teleman.pl/tv/-153738
Wersja polska
Wersja polska: HAGI FILM I VIDEO WROCŁAW
Reżyseria: Igor Kujawski
Dialogi: Piotr Skotnicki
Realizacja: Jacek Kaźmierczak i Robert Maniak
Wystąpili:
- Adam Cywka – Beniamin
- Bogna Woźniak – Mały
- Edyta Skarżyńska –
- Max,
- Nina (odc. 26a)
- Aldona Struzik – Eliza
- Dorota Abbe
- Elżbieta Golińska
- Anna Ilczuk
- Anna Kramarczyk
- Iwona Kucharzak
- Jadwiga Skupnik
- Marian Czerski
- Krzysztof Grębski
- Bogdan Grzeszczak
- Miłogost Reczek
- Anna Filusz
- Wojciech Ziemiański
- Dorota Zięciowska – Halina
- Grzegorz Wojdon – Jacek
- Andrzej Wilk – Edgar
- Dorota Habner
- Monika Bolly
- Zygmunt Bielawski
- Wiesław Cichy
- Agnieszka Bała
- Jan Blecki
- Beata Rakowska
- Marta Kwiek
i inni
Piosenkę śpiewał: Mariusz Kiljan
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Narodziny gwiazdy | A Star is Born |
| Zniknięcie księgi | Who Took the Teddifesto | |
| 02 | Zguba | Quest for the Holly Bears |
| Na ratunek | Bears Away | |
| 03 | Wieczór kabaretowy | Just for Laughs |
| Aukcja | Auctioning Edgar | |
| 04 | Kuracja | Fuzz N Buzz |
| Koniec gry | Game over | |
| 05 | Zielonooki potwór | Green-eyed Monster |
| Nagłe zastępstwo | Last Minute Leader | |
| 06 | Mruczuś w opałach | Cargo Cat |
| Dobrana para | Perfect Match | |
| 07 | Magia kina | Lights, Camera, Caught |
| Wulkan | Over the Volcano | |
| 08 | Biwak | Happy Campers |
| Piknik | Teddy Picnic | |
| 09 | Dylemat Maxa | Maxwell's Dilemma |
| Yeti | Abominable Bear | |
| 10 | Eliza szuka kłopotów | Ooey Gooey |
| Pomyłka | Wrong Howie | |
| 11 | Przyjaciel pies | Best Friends |
| Chomik | Harry Hamster | |
| 12 | Duch w bibliotece | Cracking Up |
| Rozstanie | Trouble for Toots | |
| 13 | Nowe porządki | Driving Miss Hilda Crazy |
| Burzliwa noc | One Stormy Night | |
| SERIA DRUGA | ||
| 14 | Halloween | Big Scare |
| Zgubiony szczeniak | Raymond's Frisky Friend | |
| 15 | Szkolna przygoda | Teddy Tech |
| Zakład | Badminton Bet | |
| 16 | Epidemia | Outbreak |
| Potrójny problem | Triple Trouble | |
| 17 | Alarm | General Alarm |
| Bartek bumerang | Bouncing Bertie | |
| 18 | Mały ratownik | Clean Up Kid |
| Radek szczęściarz | Lucky Raymond | |
| 19 | Gdzie jest Feliks? | Finding Felix |
| Nieustraszeni | Froth Right | |
| 20 | Pieski świat | Canine Chaos |
| Wycieczka | There and Back Again | |
| 21 | Opowieść Edgara | Edgar's Tale |
| Gardłowa sprawa | Deep Secret | |
| 22 | Generalskie szlify | The General's Kid |
| Być jak Ben | Just Like Ben | |
| 23 | Paintball | Teddy Splat Spat |
| Zamknij drzwi | Close the Door Ben | |
| 24 | Skąd się biorą misie? | Teddy Trails |
| Wyspa skarbów | Yo Ho Ho | |
| 25 | Zmiana | Ben Between |
| Zawody | Teddy Training | |
| 26 | Urodziny | Happy Birthday Miss P |
| Bohater | Top Teddy | |
| SERIA TRZECIA | ||
| 27 | Dobra zabawa | Lister Says |
| Na dobre i na złe | Sweet 'n Sour | |
| 28 | Budowniczy | Fitting In |
| Zamiana | Itch to Switch | |
| 29 | Taniec z gwiazdą | Teddy Tango |
| Sebastian w opałach | Sebastian Calling | |
| 30 | List | Edgar's Letter |
| Następca | Room at the Top | |
| 31 | Sposób na strach | The Raymond Reaction |
| Duży miś | Big Bear | |
| 32 | Nowy sąsiad | Fixing Freedy |
| Nieznośna fryzura | Bad Haire Daze | |
| 33 | Pomyłka Leszka | Lister's Mistake |
| Wielki powrót | Teddy Return | |
| 34 | Latawiec | Teddy Kite Flight |
| Miś z odzysku | Hand Me Down Bear | |
| 35 | Oblatywacz | Rocket Teddy |
| Tropiciel | Teddy Tracker | |
| 36 | Ocalony | Saving Sebastian |
| W zdrowym ciele zdrowy duch | Tuff Love | |
| 37 | Wyprawa po lawendę | Following Finnegan |
| Radek rusza na pomoc | Raymond's Place | |
| 38 | Kosmita | Zowie Howie |
| Słonecznik | Grow Seed Grow | |
| 39 | Opowieść o odwadze | Tunnel Trouble |
| Ćwiczenia | Teddy Overdrill | |
| SERIA CZWARTA | ||
| 40 | Teddy Time | |
| Lonesome at the Top | ||
| 41 | House Bound Bear | |
| Howie Power | ||
| 42 | Teddy Flip Flop | |
| Proudly Purple | ||
| 43 | Ben's Decision | |
| The General's Bath | ||
| 44 | Teddy Slow Down | |
| Going Home | ||
| 45 | Ben's Nose Knows | |
| A Tickle Too Far | ||
| 46 | Helping Happy | |
| Fishy Friendship | ||
| 47 | Blip Blork | |
| Finders Keepers | ||
| 48 | A Teddy's Dream | |
| Ben's Day Off | ||
| 49 | Teddy Trick | |
| Sebastian's Chance | ||
| 50 | Freddie's First Snow | |
| The Perfect Gift | ||
| 51 | Sebastian the King | |
| The Trouble with Toots | ||
| 52 | Too Much Cham | |
| Happy's Big Day | ||
Linki zewnętrzne
- Sekretny świat misia Beniamina w polskiej Wikipedii
- Sekretny świat misia Beniamina w bazie filmweb.pl
