Gothic: Różnice pomiędzy wersjami
m poprawa linku |
Tabelki. |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Gothic''' – niemiecka gra RPG z 2001 roku stworzona przez Piranha Bytes | {{Gra | ||
|tytuł=Gothic | |||
|plakat=Gothic Plakat.jpg | |||
|gatunek=gra fabularna | |||
|producent=Piranha Bytes | |||
|wydawca=Egmont Interactive | |||
|dystrybutor=[[CD Projekt]] | |||
|rok=2001 | |||
|data premiery=28 marca [[2002]] | |||
|platformy=PC | |||
}} | |||
'''Gothic''' – niemiecka gra RPG z 2001 roku stworzona przez Piranha Bytes. | |||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Akcja gry przenosi graczy do fantastycznego Królestwa Myrtany, którym rządzi król Rhobar II. Wcielając się w postać Bezimienngo trafiają oni do kolonii karnej na wyspie Khorinis. Otacza ją magiczna, przenikalna jedynie z zewnątrz bariera, którą stworzyli arcymagowie. Niestety, w trakcie inkantacji wydarzyło się coś niespodziewanego. Zasięg zaklęcia okazał się większy niż przewidywano i bariera otoczyła cały obszar Górniczej Doliny, więżąc także magów. Główny bohater to jeden ze skazańców strąconych do kolonii karnej. Wkrótce jednak okazuje się, że nie jest zwykłym więźniem, a wysłannikiem boga Innosa, który pokonać ma zło czające się we wnętrzu magicznej kopuły... | |||
== | Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=693 | ||
''' | |||
== Twórcy == | |||
'''Studio dubbingowe''': [[Start International Polska]]<br /> | |||
'''Tłumaczenie''': [[Paweł Pisarzewski]]<br /> | '''Tłumaczenie''': [[Paweł Pisarzewski]]<br /> | ||
''' | '''Kierownictwo projektu''': [[Marcin Iwiński]]<br /> | ||
''' | '''Kierownictwo produkcji''': [[Paweł Składanowski]]<br /> | ||
'''Wsparcie techniczne''': Maciej Marzec<br /> | '''Wsparcie techniczne''': Maciej Marzec<br /> | ||
'''Organizacja produkcji''': Michał Bakuliński<br /> | '''Organizacja produkcji''': Michał Bakuliński<br /> | ||
''' | |||
== Obsada == | |||
{{Obsada | |||
|szerokość=50 | |||
}} | |||
| '''Bezimienny''' | |||
|data-sort-value="Mikołajczak, Jacek"| [[Jacek Mikołajczak]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Tyon''' | |||
| rowspan="11" data-sort-value="Bauman, Adam"| [[Adam Bauman]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Darrion''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Diego''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Drake''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gomez''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor na Toth''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Lares''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Mordrag''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Okyl''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Świstak''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Wąż''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Aidan''' | |||
| rowspan="15" data-sort-value="Bąk, Piotr"| [[Piotr Bąk]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Arto''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Kagan''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Lukor''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Tondral''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Butch''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Caine''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Drago''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Na Kosh''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Na Ran''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Na Vid''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ian''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ochroniarz Kaloma''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Pacho''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Skorpion''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Alberto''' | |||
| rowspan="11" data-sort-value="Domin, Jarosław"| [[Jarosław Domin]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Orun''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Bartholo''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cavalorn''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cipher''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Fisk''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Rodriguez''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ryżowy Książę''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Sędzia''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Skip''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Y'Berion''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Niewolnice''' | |||
| data-sort-value="Gawrońska-Bauman, Agata"| [[Agata Gawrońska-Bauman]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Cadar''' | |||
| rowspan="11" data-sort-value="Iwanicki, Paweł"| [[Paweł Iwanicki]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Namib''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Buster''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ghorim''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Glen''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Graham''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Homer''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Milten''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Rufus''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Shrat''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Talas''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baloro''' | |||
| rowspan="10" data-sort-value="Kopczyński, Jacek"| [[Jacek Kopczyński]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Blizna''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Bloodwyn''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cor Angar''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cronos''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Boba''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Hanis''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Jarvis''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Lee''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Siekacz''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cord''' | |||
| rowspan="6" data-sort-value="Marzecki, Tomasz"| [[Tomasz Marzecki]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Corristo''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Damarok''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Riordian''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Saturas''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Xardas''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Aaron''' | |||
| rowspan="10" data-sort-value="Nikiel, Przemysław"| [[Przemysław Nikiel]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Na Bar''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gor Na Drak''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gorn''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Horacy''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Huno''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Kharim''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Swiney''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Thorus''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Wilk''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Balor''' | |||
| rowspan="7" data-sort-value="Nowicki, Łukasz"| [[Łukasz Nowicki]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Garp''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Harlok''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Herek''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Scatty''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Senyan''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Snaf''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Asghan''' | |||
| rowspan="11" data-sort-value="Obertyn, Marek"| [[Marek Obertyn]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Brandick''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Bullit''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Drax''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Fletcher''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Grim''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Jacko''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Orry''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Silas''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Stone''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Wykidajło''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Isidro''' | |||
| rowspan="7" data-sort-value="Sołtysiak, Jacek"| [[Jacek Sołtysiak]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Netbek''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Dusty''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Guy''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Jesse''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Melvin''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Nyras''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Aleph''' | |||
| rowspan="7" data-sort-value="Szczesny, Paweł"| [[Paweł Szczesny]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Taran''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Fortuno''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Kirgo''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Klin''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Lester''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Rączka''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gilbert''' | |||
| rowspan="8" data-sort-value="Tomecki, Andrzej"| [[Andrzej Tomecki]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Gravo''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Grimes''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Jeremiasz''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Nefarius''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Pock''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Torlof''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Torrez''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Joru''' | |||
| rowspan="10" data-sort-value="Tondera, Robert"| [[Robert Tondera]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Krzykacz''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Lewus''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ratford''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Santino''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Snipes''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Szakal''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ulbert''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Viran''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Wrzód''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Baal Parvez''' | |||
| rowspan="9" data-sort-value="Wituch, Janusz"| [[Janusz Wituch]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Cor Kalom''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Dexter''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Kruk''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Kyle''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Pyrokar''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Roscoe''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Sharky''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Zły''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Grash-Varrag-Arushat''' | |||
| rowspan="7" data-sort-value="Zbrojewicz, Mirosław"| [[Mirosław Zbrojewicz]] | |||
| | |||
|- | |||
| '''Tarrok''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Ur-Shak''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Varrag-Hashor''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Varrag-Kasorg''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Varrag-Ruuushk''' | |||
| | |||
|- | |||
| '''Varrag-Unhilqt''' | |||
| | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Wersja z 16:23, 4 maj 2016
| Tytuł | Gothic |
|---|---|
| Gatunek | gra fabularna |
| Producent | Piranha Bytes |
| Wydawca | Egmont Interactive |
| Dystrybutor | CD Projekt |
| Rok produkcji | 2001 |
| Premiera dubbingu | 28 marca 2002 |
| Platformy z dubbingiem | PC |
Gothic – niemiecka gra RPG z 2001 roku stworzona przez Piranha Bytes.
Fabuła
Akcja gry przenosi graczy do fantastycznego Królestwa Myrtany, którym rządzi król Rhobar II. Wcielając się w postać Bezimienngo trafiają oni do kolonii karnej na wyspie Khorinis. Otacza ją magiczna, przenikalna jedynie z zewnątrz bariera, którą stworzyli arcymagowie. Niestety, w trakcie inkantacji wydarzyło się coś niespodziewanego. Zasięg zaklęcia okazał się większy niż przewidywano i bariera otoczyła cały obszar Górniczej Doliny, więżąc także magów. Główny bohater to jeden ze skazańców strąconych do kolonii karnej. Wkrótce jednak okazuje się, że nie jest zwykłym więźniem, a wysłannikiem boga Innosa, który pokonać ma zło czające się we wnętrzu magicznej kopuły...
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=693
Twórcy
Studio dubbingowe: Start International Polska
Tłumaczenie: Paweł Pisarzewski
Kierownictwo projektu: Marcin Iwiński
Kierownictwo produkcji: Paweł Składanowski
Wsparcie techniczne: Maciej Marzec
Organizacja produkcji: Michał Bakuliński
Obsada
| Postać | Głos | Próbka |
|---|---|---|
| Bezimienny | Jacek Mikołajczak | |
| Baal Tyon | Adam Bauman | |
| Darrion | ||
| Diego | ||
| Drake | ||
| Gomez | ||
| Gor na Toth | ||
| Lares | ||
| Mordrag | ||
| Okyl | ||
| Świstak | ||
| Wąż | ||
| Aidan | Piotr Bąk | |
| Arto | ||
| Baal Kagan | ||
| Baal Lukor | ||
| Baal Tondral | ||
| Butch | ||
| Caine | ||
| Drago | ||
| Gor Na Kosh | ||
| Gor Na Ran | ||
| Gor Na Vid | ||
| Ian | ||
| Ochroniarz Kaloma | ||
| Pacho | ||
| Skorpion | ||
| Alberto | Jarosław Domin | |
| Baal Orun | ||
| Bartholo | ||
| Cavalorn | ||
| Cipher | ||
| Fisk | ||
| Rodriguez | ||
| Ryżowy Książę | ||
| Sędzia | ||
| Skip | ||
| Y'Berion | ||
| Niewolnice | Agata Gawrońska-Bauman | |
| Baal Cadar | Paweł Iwanicki | |
| Baal Namib | ||
| Buster | ||
| Ghorim | ||
| Glen | ||
| Graham | ||
| Homer | ||
| Milten | ||
| Rufus | ||
| Shrat | ||
| Talas | ||
| Baloro | Jacek Kopczyński | |
| Blizna | ||
| Bloodwyn | ||
| Cor Angar | ||
| Cronos | ||
| Gor Boba | ||
| Gor Hanis | ||
| Jarvis | ||
| Lee | ||
| Siekacz | ||
| Cord | Tomasz Marzecki | |
| Corristo | ||
| Damarok | ||
| Riordian | ||
| Saturas | ||
| Xardas | ||
| Aaron | Przemysław Nikiel | |
| Gor Na Bar | ||
| Gor Na Drak | ||
| Gorn | ||
| Horacy | ||
| Huno | ||
| Kharim | ||
| Swiney | ||
| Thorus | ||
| Wilk | ||
| Balor | Łukasz Nowicki | |
| Garp | ||
| Harlok | ||
| Herek | ||
| Scatty | ||
| Senyan | ||
| Snaf | ||
| Asghan | Marek Obertyn | |
| Brandick | ||
| Bullit | ||
| Drax | ||
| Fletcher | ||
| Grim | ||
| Jacko | ||
| Orry | ||
| Silas | ||
| Stone | ||
| Wykidajło | ||
| Baal Isidro | Jacek Sołtysiak | |
| Baal Netbek | ||
| Dusty | ||
| Guy | ||
| Jesse | ||
| Melvin | ||
| Nyras | ||
| Aleph | Paweł Szczesny | |
| Baal Taran | ||
| Fortuno | ||
| Kirgo | ||
| Klin | ||
| Lester | ||
| Rączka | ||
| Gilbert | Andrzej Tomecki | |
| Gravo | ||
| Grimes | ||
| Jeremiasz | ||
| Nefarius | ||
| Pock | ||
| Torlof | ||
| Torrez | ||
| Joru | Robert Tondera | |
| Krzykacz | ||
| Lewus | ||
| Ratford | ||
| Santino | ||
| Snipes | ||
| Szakal | ||
| Ulbert | ||
| Viran | ||
| Wrzód | ||
| Baal Parvez | Janusz Wituch | |
| Cor Kalom | ||
| Dexter | ||
| Kruk | ||
| Kyle | ||
| Pyrokar | ||
| Roscoe | ||
| Sharky | ||
| Zły | ||
| Grash-Varrag-Arushat | Mirosław Zbrojewicz | |
| Tarrok | ||
| Ur-Shak | ||
| Varrag-Hashor | ||
| Varrag-Kasorg | ||
| Varrag-Ruuushk | ||
| Varrag-Unhilqt |
Linki zewnętrzne
- Gothic w polskiej Wikipedii
