Gadający Tom i przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji= 2014- | |lata produkcji= 2014- | ||
|data premiery= 6 listopada [[2017]] | |data premiery= 6 listopada [[2017]] | ||
|sezony= | |sezony= 4 z 4 | ||
|odcinki= 104 ze | |odcinki= 104 ze 126 | ||
}} | }} | ||
'''Gadający Tom i przyjaciele''' (ang. ''Talking Tom and Friends'', 2014-??) – austriacko-cypryjsko-tajlandzki serial animowany. | '''Gadający Tom i przyjaciele''' (ang. ''Talking Tom and Friends'', 2014-??) – austriacko-cypryjsko-tajlandzki serial animowany. | ||
| Linia 598: | Linia 598: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''18.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''18.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|091 | | style="background-color: #CCE2FF;"|091 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 604: | Linia 604: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''18.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''18.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | | style="background-color: #CCE2FF;"|092 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 610: | Linia 610: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''19.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''19.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | | style="background-color: #CCE2FF;"|093 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 616: | Linia 616: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''19.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''19.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|094 | | style="background-color: #CCE2FF;"|094 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 622: | Linia 622: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''20.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''20.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|095 | | style="background-color: #CCE2FF;"|095 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 628: | Linia 628: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''20.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''20.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|096 | | style="background-color: #CCE2FF;"|096 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 634: | Linia 634: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''21.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''21.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|097 | | style="background-color: #CCE2FF;"|097 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 640: | Linia 640: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''21.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''21.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|098 | | style="background-color: #CCE2FF;"|098 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 646: | Linia 646: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|099 | | style="background-color: #CCE2FF;"|099 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 652: | Linia 652: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|100 | | style="background-color: #CCE2FF;"|100 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 658: | Linia 658: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''25.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''25.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|101 | | style="background-color: #CCE2FF;"|101 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 664: | Linia 664: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''25.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''25.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|102 | | style="background-color: #CCE2FF;"|102 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 670: | Linia 670: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''26.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''26.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|103 | | style="background-color: #CCE2FF;"|103 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 676: | Linia 676: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''26.12.2018 | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''26.12.2018''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|104 | | style="background-color: #CCE2FF;"|104 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 684: | Linia 684: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''03.02.2020''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|105 | | style="background-color: #CCE2FF;"|105 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 690: | Linia 690: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|'''03.02.2020''' | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|106 | | style="background-color: #CCE2FF;"|106 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 736: | Linia 736: | ||
| '' | | '' | ||
| ''Who is Becca?'' | | ''Who is Becca?'' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|114 | |||
| '' | |||
| ''Mystery Crate Empire'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|115 | |||
| '' | |||
| ''Save The Tree'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|116 | |||
| '' | |||
| ''Movie Star Angelo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|117 | |||
| '' | |||
| ''The Secret Life of Ms. Vanthrax'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|118 | |||
| '' | |||
| ''The Mystery of the Pyramid'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|119 | |||
| '' | |||
| ''Happy Anniversary'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|120 | |||
| '' | |||
| ''The Cursed Game'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|121 | |||
| '' | |||
| ''Hank’s TV Party'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|122 | |||
| '' | |||
| ''The Bad Germ'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|123 | |||
| '' | |||
| ''Space Rescue'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|124 | |||
| '' | |||
| ''The Weather Machine'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|125 | |||
| '' | |||
| ''Boyfriend Stealer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|126 | |||
| '' | |||
| ''The New CEO'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 20:37, 3 lut 2020
| Tytuł | Gadający Tom i przyjaciele |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Talking Tom and Friends |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Austria, Cypr, Tajlandia |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | teleTOON+, Netflix |
| Lata produkcji | 2014- |
| Data premiery dubbingu | 6 listopada 2017 |
| Wyemitowane serie |
4 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 104 ze 126 |
Gadający Tom i przyjaciele (ang. Talking Tom and Friends, 2014-??) – austriacko-cypryjsko-tajlandzki serial animowany.
Premiera serialu w polskiej telewizji odbyła się 6 listopada 2017 roku na kanale teleTOON+.
Fabuła
"Gadający Tom i przyjaciele" to zabawny serial animowany oparty na popularnej mobilnej aplikacji, w której zwierzęce postacie powtarzają słowa użytkownika. Tom od zawsze chciał zostać gwiazdą! Niestety wciąż daleko mu do wielkości. Wraz z grupą swoich wspaniałych przyjaciół, uzbrojony w sprzęt komputerowy, niesamowite pomysły oraz niepowtarzalne poczucie humoru staje przed misją zdobycia sławy za wszelką cenę. Tom jako lider paczki razem z Angelą – wschodzącą gwiazdą muzyki pop, Benem – wyjątkowo inteligentnym geekem, psem Hankiem i złośliwym Gingerem rozgrzeją serca widzów, a także rozbawią ich do rozpuku.
Opis pochodzie ze strony Telemagazyn.pl
Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Dialogi polskie: Aleksandra Kołodziejek (odc. 6-12, 20-25, 32-38, 46-51)
Wystąpili:
- Przemysław Wyszyński – Tom
- Marta Dobecka – Angela
- Kamil Pruban – Ben
- Artur Pontek – Hank
- Lidia Sadowa – Ginger
- Jacek Król – Mikołaj (odc. 1)
- Wojciech Słupiński – dr Internet
- Waldemar Barwiński – Gilbert (odc. 3)
- Agnieszka Kunikowska – mama Bena (odc. 11)
- Magdalena Krylik – Luna (odc. 11)
- Maksymilian Michasiów – Jeremy (odc. 16)
- Tomasz Steciuk
- Janusz Wituch
- Piotr Borowiec
- Jerzy Dominik
i inni
Spis odcinków
| Premiera (Netflix) |
Premiera (teleTOON+) |
№ | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PILOTAŻOWA | ||||
| 15.12.2017 | 06.11.2017 | 001 | Nagranie castingowe | Pilot |
| 15.12.2017 | 06.11.2017 | 002 | Niegadający Tom | Untalking Tom |
| 15.12.2017 | 07.11.2017 | 003 | Przyjazna obsługa klienta | Friendly Customer Service |
| 15.12.2017 | 07.11.2017 | 004 | Kłótnia gigantów | Future Tron |
| 15.12.2017 | 08.11.2017 | 005 | Asertywna apka | Assertive App |
| 15.12.2017 | 08.11.2017 | 006 | Magnetyczny Ben | Magnetic Ben |
| 15.12.2017 | 09.11.2017 | 007 | Szalik Angeli | Angela’s Scarf |
| 15.12.2017 | 09.11.2017 | 008 | Rekord Bena | Ben’s High Score |
| 15.12.2017 | 10.11.2017 | 009 | Gorące Nowinki | Strategic Hot Mess |
| 15.12.2017 | 10.11.2017 | 010 | Luna: część 1 | Man on the Moon |
| 15.12.2017 | 13.11.2017 | 011 | Luna: część 2 | Man on the Moon 2 |
| 15.12.2017 | 13.11.2017 | 012 | Hank milionerem | Hank the Millionaire |
| 15.12.2017 | 14.11.2017 | 013 | Strrraszna apka | App-y Halloween |
| 15.12.2017 | 14.11.2017 | 014 | TuszoTron | Big Ben |
| 15.12.2017 | 15.11.2017 | 015 | Wyimaginowany Hank | Think Hank |
| 15.12.2017 | 15.11.2017 | 016 | Zarazek w ofensywie | The Germinator |
| 15.12.2017 | 16.11.2017 | 017 | Hank reżyserem | Hank the Director |
| 15.12.2017 | 16.11.2017 | 018 | Rękawicomórka | Glove Phone |
| 15.12.2017 | 17.11.2017 | 019 | Mistrz ping-ponga | Ping Pong Wizard |
| 15.12.2017 | 17.11.2017 | 020 | Doktor Hank | Doc Hank |
| 15.12.2017 | 20.11.2017 | 021 | Hejter Angeli | Angela’s Heckler |
| 15.12.2017 | 20.11.2017 | 022 | Pudełkowy fort | Blanket Fort |
| 15.12.2017 | 21.11.2017 | 023 | Prezes w opałach | CEO in Trouble |
| 15.12.2017 | 21.11.2017 | 024 | 'Idealny współlokator | The Perfect Roommate |
| 15.12.2017 | 22.11.2017 | 025 | Konkurs | The Contest |
| 15.12.2017 | 22.11.2017 | 026 | Krytyczka Angeli | Angela’s Critic |
| 15.12.2017 | 04.12.2017 | 027 | Idealny dzień | The Perfect Day |
| 15.12.2017 | 04.12.2017 | 028 | Miłosny utwór Toma | Tom’s Love Song |
| 15.12.2017 | 05.12.2017 | 029 | Na tropie pirackiego ducha | Ghost Pirate Hunting |
| 15.12.2017 | 05.12.2017 | 030 | Ginger mistrzem tenisa | Tennis Kid |
| 15.12.2017 | 06.12.2017 | 031 | Marzenie każdej dziewczyny | Every Girl’s Dream |
| 15.12.2017 | 06.12.2017 | 032 | Powrót kumpla | Lost Friend Will Zee |
| 15.12.2017 | 07.12.2017 | 033 | Sekret Angeli | Angela’s Secret |
| 15.12.2017 | 07.12.2017 | 034 | Odrzutowy ninja | Jetpack Ninja |
| 15.12.2017 | 08.12.2017 | 035 | Miłość z Internetu | Online Romance |
| 15.12.2017 | 08.12.2017 | 036 | Przyjaciele na zawsze | Friends Forever |
| 15.12.2017 | 11.12.2017 | 037 | Tata Ben | Daddy Ben |
| 15.12.2017 | 11.12.2017 | 038 | Słynny potwór | The Famous Monster |
| 15.12.2017 | 12.12.2017 | 039 | Koszmarny upał | Heatwave |
| 15.12.2017 | 12.12.2017 | 040 | Zarazek kontratakuje: Zombie | Germinator 2: Zombies |
| 15.12.2017 | 13.12.2017 | 041 | Angela cheerleaderką | Angela the Cheerleader |
| 15.12.2017 | 13.12.2017 | 042 | Nowa praca Hanka | Hank’s New Job |
| 15.12.2017 | 14.12.2017 | 043 | Wszechświat równoległy | Parallel Universe |
| 15.12.2017 | 14.12.2017 | 044 | Przepis na miłość | Love Formula |
| 15.12.2017 | 15.12.2017 | 045 | Śmieszny robot Galileusz | Funny Robot Galileo |
| 15.12.2017 | 15.12.2017 | 046 | Zamiana głosów | The Voice Switch |
| 15.12.2017 | 18.12.2017 | 047 | Bolesna przegrana | Poker Face |
| 15.12.2017 | 18.12.2017 | 048 | Wyprawa do muzeum | Museum Madness |
| 15.12.2017 | 19.12.2017 | 049 | Wstydliwe wspomnienia | Embarrassing Memories |
| 15.12.2017 | 19.12.2017 | 050 | Cenny sekret: część 1 | A Secret Worth Keeping (Part 1) |
| 15.12.2017 | 20.12.2017 | 051 | Cenny sekret: część 2 | A Secret Worth Keeping (Part 2) |
| 15.12.2017 | 20.12.2017 | 052 | Cenny sekret: część 3 | A Secret Worth Keeping (Part 3) |
| SERIA DRUGA | ||||
| 17.09.2018 | 053 | Forgotten Kiss | ||
| 17.09.2018 | 054 | Extreme First Date | ||
| 18.09.2018 | 055 | Just Friends | ||
| 18.09.2018 | 056 | Couples Clash (Part 1) | ||
| 19.09.2018 | 057 | Couples Clash (Part 2) | ||
| 19.09.2018 | 058 | The Backup Genius | ||
| 20.09.2018 | 059 | The Cool and the Nerd! | ||
| 20.09.2018 | 060 | The Sabotage | ||
| 21.09.2018 | 061 | Vote for Tom! | ||
| 21.09.2018 | 062 | Happy Town | ||
| 24.09.2018 | 063 | The Nerd Club | ||
| 24.09.2018 | 064 | Taco Spaghetti Burger | ||
| 25.09.2018 | 065 | Double Date Disaster | ||
| 25.09.2018 | 066 | Email Fail | ||
| 26.09.2018 | 067 | Babysitter Tom | ||
| 26.09.2018 | 068 | Garage Feast Day | ||
| 27.09.2018 | 069 | Back to School | ||
| 27.09.2018 | 070 | The Love Ride | ||
| 28.09.2018 | 071 | Bye, Bye, Bongo! | ||
| 28.09.2018 | 072 | Space Conflicts VIII | ||
| 01.10.2018 | 073 | Saving Santa | ||
| 01.10.2018 | 074 | Angie Fierce | ||
| 02.10.2018 | 075 | Landlord in Love | ||
| 02.10.2018 | 076 | Fishy Business | ||
| 03.10.2018 | 077 | Angela the Psychic | ||
| 03.10.2018 | 078 | The Deep Secret | ||
| SERIA TRZECIA | ||||
| 10.12.2018 | 079 | Pirates of Love | ||
| 10.12.2018 | 080 | Superhero Picnic | ||
| 11.12.2018 | 081 | Mission: Delete | ||
| 11.12.2018 | 082 | A Garage Affair | ||
| 12.12.2018 | 083 | Talent Show | ||
| 12.12.2018 | 084 | The Queen of Drones | ||
| 13.12.2018 | 085 | Treasure Hunt | ||
| 13.12.2018 | 086 | The Galactic Friends | ||
| 14.12.2018 | 087 | Troubled Couples | ||
| 14.12.2018 | 088 | The Lost Scouts | ||
| 17.12.2018 | 089 | Hero Hank | ||
| 17.12.2018 | 090 | Fancy Party | ||
| 18.12.2018 | 091 | The Substitute Teacher | ||
| 18.12.2018 | 092 | Tom the Brave | ||
| 19.12.2018 | 093 | The Sixth Friend | ||
| 19.12.2018 | 094 | Kids Again | ||
| 20.12.2018 | 095 | The Other Tom | ||
| 20.12.2018 | 096 | The Big Nano Lie | ||
| 21.12.2018 | 097 | Corn Heads | ||
| 21.12.2018 | 098 | Hank vs. Vampires | ||
| 24.12.2018 | 099 | The Dance Contest | ||
| 24.12.2018 | 100 | Unfriend ‘Em All! | ||
| 25.12.2018 | 101 | The Yes Girl | ||
| 25.12.2018 | 102 | Cheat Code | ||
| 26.12.2018 | 103 | Retro Sonic Angela | ||
| 26.12.2018 | 104 | Glitch Apocalypse | ||
| SERIA CZWARTA | ||||
| 03.02.2020 | 105 | Where’s Angela? | ||
| 03.02.2020 | 106 | The Digital Queen | ||
| 107 | The Good Germ | |||
| 108 | Ben’s Digital Detox | |||
| 109 | Worst Mayor Ever | |||
| 110 | Tom the Bodyguard | |||
| 111 | The Great Taxi Race | |||
| 112 | Supermodel Tom | |||
| 113 | Who is Becca? | |||
| 114 | Mystery Crate Empire | |||
| 115 | Save The Tree | |||
| 116 | Movie Star Angelo | |||
| 117 | The Secret Life of Ms. Vanthrax | |||
| 118 | The Mystery of the Pyramid | |||
| 119 | Happy Anniversary | |||
| 120 | The Cursed Game | |||
| 121 | Hank’s TV Party | |||
| 122 | The Bad Germ | |||
| 123 | Space Rescue | |||
| 124 | The Weather Machine | |||
| 125 | Boyfriend Stealer | |||
| 126 | The New CEO | |||
