Cudowny świat Mikiego: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 179: | Linia 179: | ||
| ''The Wonderful Spring of Mickey Mouse'' | | ''The Wonderful Spring of Mickey Mouse'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.07.2022 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S3 | |||
| ''[[Cudowne lato Myszki Miki]]'' | |||
| ''he Wonderful Summer of Mickey Mouse'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S4 | |||
| | |||
| ''The Wonderful Fall of Mickey Mouse'' | |||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 16:02, 24 sie 2022
| Tytuł | Cudowny świat Mikiego |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | The Wonderful World of Mickey Mouse |
| Gatunek | animowany, krótkometrażowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2020- |
| Data premiery dubbingu | 4 grudnia 2020 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 20 z 20 + S2 z S2 |
Cudowny świat Mikiego (ang. The Wonderful World of Mickey Mouse) – amerykański serial animowany.
Z polskim dubbingiem dostępny na platformie Disney+ od 4 grudnia 2020 roku. W Polsce dostępny od startu platformy 14 czerwca 2022 roku.
Fabuła
Oto nowa seria niezwykłych, zabawnych przygód Myszki Miki i jego przyjaciół! W szalonym świecie, gdzie magia Disneya sprawia, że to co niemożliwe, staje się możliwe, dobrze nam znana ekipa dokonuje niezwykłych czynów, pokonując przy tym liczne przeszkody!
Oficjalny opis producenta
Wersja polska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Kacper Kuszewski – Myszka Miki
- Beata Wyrąbkiewicz – Myszka Minnie
- Krzysztof Tyniec – Goofy
- Jarosław Boberek – Kaczor Donald
- Elżbieta Futera-Jędrzejewska – Kaczka Daisy
W pozostałych rolach:
- Miłogost Reczek – Pete (odc. 1, 5, 9, 17)
- Andrzej Chudy – Ludwig von Drake (odc. 2)
- Krzysztof Szczepaniak –
- Dom Przyszłości (odc. 2),
- Sir Mortimer (odc. 7)
- Marek Robaczewski – Pluto (odc. 3, 11)
- Krystyna Tkacz – Urszula (odc. 5)
- Zbigniew Konopka – Wielki Zły Wilk (Wilk Bardzozły) (odc. 6)
- Joanna Węgrzynowska – Narrator (odc. 7)
- Anna Apostolakis – Klarabella (odc. 8)
- Maciej Więckowski – Niski duch (odc. 11)
- Tomasz Błasiak – Goguś McGadzina (odc. 13)
- Waldemar Barwiński – Haudini (odc. 18)
- Stefan Knothe – Merlin (odc. 18)
- Elżbieta Gaertner – Czarownica (Wiedźma) (odc. 19)
- Modest Ruciński – Magiczne Zwierciadło (odc. 19)
- Wojciech Machnicki – Walt Disney (odc. 20)
- Agnieszka Fajlhauer
- Maksymilian Bogumił
i inni
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska-Składanowska
Dialogi polskie i teksty piosenek: Michał Wojnarowski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 16.01.2021 | 01 | Serowi kowboje | Cheese Wranglers |
| 02.02.2021 | 02 | Dom przyszłości | House of Tomorrow |
| 17.02.2021 | 03 | Zjeść czy nie zjeść | Hard to Swallow |
| 17.02.2021 | 04 | Pierwszy dzień szkoły | School of Fish |
| 04.12.2020 | 05 | Życie toczy się dalej | Keep on Rollin |
| 04.12.2020 | 06 | Wielki dobry wilk | The Big Good Wolf |
| 11.12.2020 | 07 | Dzielny giermek | The Brave Little Squire |
| 11.12.2020 | 08 | Zwykła randka | An Ordinary Date |
| 18.12.2020 | 09 | Skandal w sklepie | Supermarket Scramble |
| 18.12.2020 | 10 | Tylko we czworo | Just the Four of Us |
| 28.07.2021 | 11 | Duchy domowe | Houseghosts |
| 28.07.2021 | 12 | Magiczna chatka | The Enchanting Hut |
| 04.08.2021 | 13 | Duet na parę | Duet For Two |
| 04.08.2021 | 14 | Obserwacja ptaków | Birdwatch |
| 11.08.2021 | 15 | Bellboys | Granda w hotelu |
| 11.08.2021 | 16 | I Heart Mickey | Serce na dłoni |
| 18.08.2021 | 17 | Bezcenny skarb | Untold Treasures |
| 18.08.2021 | 18 | Cudowne zniknięcie | Disappearing Act |
| 25.08.2021 | 19 | Było sobie jabłko | Once Upon an Apple |
| 25.08.2021 | 20 | Wieczór gier | Game Night |
| ODCINKI SPECJALNE | |||
| 12.04.2022 | S1 | Cudowna zima Myszki Miki | The Wonderful Winter of Mickey Mouse |
| 25.03.2022 | S2 | Cudowna wiosna Myszki Miki | The Wonderful Spring of Mickey Mouse |
| 08.07.2022 | S3 | Cudowne lato Myszki Miki | he Wonderful Summer of Mickey Mouse |
| S4 | The Wonderful Fall of Mickey Mouse | ||
