Szaleństwa Alvina wiewiórki: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
ThePinkFin (dyskusja | edycje) mNie podano opisu zmian |
Tytuły odcinków pochodzą z ramówek z 1995 roku. |
||
| Linia 39: | Linia 39: | ||
'''Lektor''': [[Jacek Brzostyński]] | '''Lektor''': [[Jacek Brzostyński]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SZÓSTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Dreamlightning'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Elementary, My Dear Simon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''The Brunch Club'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Food for Thought'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Wings Over Siesta Grande'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Treasure Island'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Chipmunkmania'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Grounded Chipmunk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Alvie’s Angels'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Cadet’s Regrets'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| <small>''––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji –––''</small> | |||
| ''Alvin in Analysis'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| '' | |||
| ''Dave’s Getting Married'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| '' | |||
| ''No Chipmunk Is an Island'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Babysitter Fright Night'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| '' | |||
| ''Going for Broke'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| '' | |||
| ''Once Upon a Crime'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| '' | |||
| ''The Phantom'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Mad About Alvin'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| '' | |||
| ''Vinny’s Visit'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| '' | |||
| ''Uncle Adventure'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Luck O’ The Chipmunks'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| '' | |||
| ''Theodore and Juliet'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Quarterback In Curlers'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| '' | |||
| ''The Wall'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Amazing Chipmunks'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| '' | |||
| ''Theodore’s Life as a Dog'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Queen of the High School Ballroom'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| '' | |||
| ''Psychic Alvin'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''A Special Kind of Champion'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| '' | |||
| ''Alvin’s Obsession'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Alvin’s Not So Super Hero'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| '' | |||
| ''Dave’s Wonderful Life'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| '' | |||
| ''Cookie Chomper III'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| ''Koncert gwiazd'' | |||
| ''Home Sweet Home'' | |||
|- | |||
| ''Tresowana jaszczurka'' | |||
| ''All Worked Up'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| '' | |||
| ''Nightmare on Seville Street'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Thinking Cap Trap'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|080 | |||
| ''Żegnaj George'' | |||
| ''Bye, George'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''A Day in the Life'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| '' | |||
| ''Like Father, Like Son'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Dr. Simon and Mr. Heartthrob'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| '' | |||
| ''Too Hip to Be Dave'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Hearts and Flowers'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| ''Wiewiórka maltańska'' | |||
| ''Maltese Chipmunk'' | |||
|- | |||
| ''Drogi pamiętniku'' | |||
| ''Dear Diary'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| '' | |||
| ''Unfair Science'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Shaking the Family Tree'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| '' | |||
| ''Inner Dave'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Legend of Sleeping Brittany'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| ''Trzy wiewiórki i maleństwo'' | |||
| ''Three Chipmunks and a Puppy'' | |||
|- | |||
| ''Duch w rock operze'' | |||
| ''Phantom of the Rock Opera'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| '' | |||
| ''The Return of Uncle Adventure'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Princess and the Pig'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| ''Alvin w Krainie Nigdy-Nigdy'' | |||
| ''Alvin in Neverland'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''Gwiazdka u wiewiórek'' | |||
| ''Merry Christmas, Mr. Carroll'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Wersja z 11:55, 3 sty 2025
| Tytuł | Szaleństwa Alvina wiewiórki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Alvin & the Chipmunks |
| Gatunek | animowany, przygodowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP1, TVP Regionalna |
| Lata produkcji | 1983-1990 |
| Data premiery dubbingu | 11 maja 1995 |
| Wyemitowane serie |
2 z 8 |
| Wyemitowane odcinki | 26 ze 102 |
Szaleństwa Alvina wiewiórki (ang. Alvin & the Chipmunks, 1983-1990) – amerykański serial animowany.
W Polsce serial emitowany był z polskim dubbingiem na kanale TVP1 – premiera 11 maja 1995 roku, a następnie w paśmie wspólnym TVP Regionalnej – od 7 października 1999 roku. Polski dubbing opracowano jedynie do odcinków 64-89 (druga część serii VI oraz cała seria VII).
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA
Reżyseria: Maryla Ankudowicz
Dialogi: Dariusz Dunowski
Operator dźwięku: Krzysztof Nawrot
Montaż: Danuta Rajewska
Kierownik produkcji: Krzysztof Mitura
Wystąpili:
- Anna Gornostaj – Teodor
- Anna Apostolakis –
- Sylwin,
- Reporterka (odc. 78a)
- Marek Cichucki – Dawid
- Andrzej Krucz – Alvin
W pozostałych rolach:
i inni
Opracowanie muzyczne: Marek Klimczuk
Tekst piosenek: Dariusz Dunowski
Śpiewał: Jacek Bończyk
Lektor: Jacek Brzostyński
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
|---|---|---|---|
| SERIA SZÓSTA | |||
| 053 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Dreamlightning | |
| 054 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Elementary, My Dear Simon | |
| 055 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | The Brunch Club | |
| 056 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Food for Thought | |
| 057 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Wings Over Siesta Grande | |
| 058 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Treasure Island | |
| 059 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Chipmunkmania | |
| 060 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Grounded Chipmunk | |
| 061 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Alvie’s Angels | |
| 062 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Cadet’s Regrets | |
| 063 | ––– odcinka nie zdubbingowano w tej wersji ––– | Alvin in Analysis | |
| 064 | Dave’s Getting Married | ||
| 065 | No Chipmunk Is an Island | ||
| Babysitter Fright Night | |||
| 066 | Going for Broke | ||
| 067 | Once Upon a Crime | ||
| 068 | The Phantom | ||
| Mad About Alvin | |||
| 069 | Vinny’s Visit | ||
| 070 | Uncle Adventure | ||
| Luck O’ The Chipmunks | |||
| 071 | Theodore and Juliet | ||
| Quarterback In Curlers | |||
| 072 | The Wall | ||
| The Amazing Chipmunks | |||
| 073 | Theodore’s Life as a Dog | ||
| Queen of the High School Ballroom | |||
| 074 | Psychic Alvin | ||
| A Special Kind of Champion | |||
| 075 | Alvin’s Obsession | ||
| Alvin’s Not So Super Hero | |||
| 076 | Dave’s Wonderful Life | ||
| SERIA SIÓDMA | |||
| 077 | Cookie Chomper III | ||
| 078 | Koncert gwiazd | Home Sweet Home | |
| Tresowana jaszczurka | All Worked Up | ||
| 079 | Nightmare on Seville Street | ||
| Thinking Cap Trap | |||
| 080 | Żegnaj George | Bye, George | |
| A Day in the Life | |||
| 081 | Like Father, Like Son | ||
| Dr. Simon and Mr. Heartthrob | |||
| 082 | Too Hip to Be Dave | ||
| Hearts and Flowers | |||
| 083 | Wiewiórka maltańska | Maltese Chipmunk | |
| Drogi pamiętniku | Dear Diary | ||
| 084 | Unfair Science | ||
| Shaking the Family Tree | |||
| 085 | Inner Dave | ||
| The Legend of Sleeping Brittany | |||
| 086 | Trzy wiewiórki i maleństwo | Three Chipmunks and a Puppy | |
| Duch w rock operze | Phantom of the Rock Opera | ||
| 087 | The Return of Uncle Adventure | ||
| The Princess and the Pig | |||
| 088 | Alvin w Krainie Nigdy-Nigdy | Alvin in Neverland | |
| 089 | Gwiazdka u wiewiórek | Merry Christmas, Mr. Carroll | |
Linki zewnętrzne
- Szaleństwa Alvina wiewiórki w polskiej Wikipedii
- Szaleństwa Alvina wiewiórki w bazie filmweb.pl
