Tilda, mała mysz: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
m uzupełnienie |
||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|stacja=[[Telewizja Polska|TVP ABC]], [[JimJam|Polsat JimJam]] | |stacja=[[Telewizja Polska|TVP ABC]], [[JimJam|Polsat JimJam]] | ||
|platforma=[[Amazon Prime Video]] | |platforma=[[Amazon Prime Video]] | ||
|lata produkcji=2016-2017 | |lata produkcji=2016-2017, 2024 | ||
|data premiery=30 sierpnia [[2021]] | |data premiery=30 sierpnia [[2021]] | ||
|sezony=2 z 2 | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki=26 z | |odcinki=26 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Tilda, mała mysz''' (niem. ''Tilda Apfelkern'', 2016-2017) – niemiecki serial animowany. | '''Tilda, mała mysz''' (niem. ''Tilda Apfelkern'', 2016-2017, 2024) – niemiecki serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce od 30 sierpnia [[2021]] roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | Serial emitowany w Polsce od 30 sierpnia [[2021]] roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | ||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|Premiera | !width="10%"|Premiera | ||
| Linia 73: | Linia 73: | ||
!width="28%"|Tytuł angielski | !width="28%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.08.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Konkurs dziergania'' | | ''Konkurs dziergania'' | ||
| ''Tilda näht um die Wette'' | | ''Tilda näht um die Wette'' | ||
| ''The knitting contest'' | | ''The knitting contest'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.08.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Zimowy sen Ruperta'' | | ''Zimowy sen Ruperta'' | ||
| ''Ruperts Winterschlaf'' | | ''Ruperts Winterschlaf'' | ||
| ''Rupert’s Hibernation'' | | ''Rupert’s Hibernation'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Tilda ma pecha'' | | ''Tilda ma pecha'' | ||
| ''Tilda hat Pech'' | | ''Tilda hat Pech'' | ||
| ''Bad luck for Tilda'' | | ''Bad luck for Tilda'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Tilda chce latać'' | | ''Tilda chce latać'' | ||
| ''Tilda hebt ab'' | | ''Tilda hebt ab'' | ||
| ''Tilda Takes Off'' | | ''Tilda Takes Off'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Skąd tutaj jajo?'' | | ''Skąd tutaj jajo?'' | ||
| ''Ei gefunden'' | | ''Ei gefunden'' | ||
| ''Tilda Finds an egg'' | | ''Tilda Finds an egg'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Lekarstwo dla Ruperta'' | | ''Lekarstwo dla Ruperta'' | ||
| ''Rupert ist krank'' | | ''Rupert ist krank'' | ||
| ''Rupert is ill'' | | ''Rupert is ill'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Tilda maluje owcę'' | | ''Tilda maluje owcę'' | ||
| ''Tilda malt ein Schaf'' | | ''Tilda malt ein Schaf'' | ||
| ''Tilda paints a Sheep'' | | ''Tilda paints a Sheep'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Tilda i Molly rozdają prezenty'' | | ''Tilda i Molly rozdają prezenty'' | ||
| ''Tilda macht Geschenke'' | | ''Tilda macht Geschenke'' | ||
| ''Tilda’s presents'' | | ''Tilda’s presents'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Wyjątkowy piknik'' | | ''Wyjątkowy piknik'' | ||
| ''Das Drinnen-Picknick'' | | ''Das Drinnen-Picknick'' | ||
| ''Wonderful Picnic'' | | ''Wonderful Picnic'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Dwa rudziki i jeden robak'' | | ''Dwa rudziki i jeden robak'' | ||
| ''Zwei Vögel und ein Wurm'' | | ''Zwei Vögel und ein Wurm'' | ||
| ''Two Robins and One Worm'' | | ''Two Robins and One Worm'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Owce mają katar'' | | ''Owce mają katar'' | ||
| ''Das erkältete Schaf'' | | ''Das erkältete Schaf'' | ||
| ''The Sniffy Sheep'' | | ''The Sniffy Sheep'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Lekcje gry'' | | ''Lekcje gry'' | ||
| ''Der Trompetenunterricht'' | | ''Der Trompetenunterricht'' | ||
| ''Trumpet lessons'' | | ''Trumpet lessons'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Poszukiwanie skarbu'' | | ''Poszukiwanie skarbu'' | ||
| ''Die Schatzsuche'' | | ''Die Schatzsuche'' | ||
| ''The Treasure Hunt'' | | ''The Treasure Hunt'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.08.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| | |||
| ''Przepis na sernik'' | | ''Przepis na sernik'' | ||
| ''Das geheime Kuchenrezept'' | | ''Das geheime Kuchenrezept'' | ||
| ''The secret recipe'' | | ''The secret recipe'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''Rupert opiekuje się dziećmi'' | | ''Rupert opiekuje się dziećmi'' | ||
| ''Babysitter Rupert'' | | ''Babysitter Rupert'' | ||
| ''Rupert the baby sitter'' | | ''Rupert the baby sitter'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''Słuchowisko grozy'' | | ''Słuchowisko grozy'' | ||
| ''Das gruselige Hörspiel'' | | ''Das gruselige Hörspiel'' | ||
| ''The Spoky Radio Play'' | | ''The Spoky Radio Play'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''Zabawa w ciuciu-babkę'' | | ''Zabawa w ciuciu-babkę'' | ||
| ''Der Brillentausch'' | | ''Der Brillentausch'' | ||
| ''Blind Man’s Buff'' | | ''Blind Man’s Buff'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''Apetyt na ciasteczka'' | | ''Apetyt na ciasteczka'' | ||
| ''Molly in Schwierigkeiten'' | | ''Molly in Schwierigkeiten'' | ||
| ''Molly In Trouble'' | | ''Molly In Trouble'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''Duch w Dolinie Dzikich Róż'' | | ''Duch w Dolinie Dzikich Róż'' | ||
| ''Spuk im Heckenrosenweg'' | | ''Spuk im Heckenrosenweg'' | ||
| ''Ghosts in Wild Rose Lane'' | | ''Ghosts in Wild Rose Lane'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''Wakacje'' | | ''Wakacje'' | ||
| ''Urlaub im Heckenrosenweg'' | | ''Urlaub im Heckenrosenweg'' | ||
| ''Holidays'' | | ''Holidays'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''Gdzie jest Ślimek?'' | | ''Gdzie jest Ślimek?'' | ||
| ''Schnecki vermisst'' | | ''Schnecki vermisst'' | ||
| ''Where is Snaily?'' | | ''Where is Snaily?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''Poranny chór'' | | ''Poranny chór'' | ||
| ''Robins Morgenlied'' | | ''Robins Morgenlied'' | ||
| ''A Dawn Chorus for Tilda'' | | ''A Dawn Chorus for Tilda'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''Noc w lesie'' | | ''Noc w lesie'' | ||
| ''Eine Nacht im Wald'' | | ''Eine Nacht im Wald'' | ||
| ''A Night In the Woods'' | | ''A Night In the Woods'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''Tajemnica Ruperta'' | | ''Tajemnica Ruperta'' | ||
| ''Der rätselhafte Rupert'' | | ''Der rätselhafte Rupert'' | ||
| ''The Rupert Mystery'' | | ''The Rupert Mystery'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''Hotel Pod Dziką Różą'' | | ''Hotel Pod Dziką Różą'' | ||
| ''Pension Apfelkern'' | | ''Pension Apfelkern'' | ||
| ''Hotel Appleseed'' | | ''Hotel Appleseed'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.09.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''Ferdynand Wytworny'' | | ''Ferdynand Wytworny'' | ||
| ''Die neue Kirchenmaus'' | | ''Die neue Kirchenmaus'' | ||
| ''The New Churchmouse'' | | ''The New Churchmouse'' | ||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| '' | |||
| ''Ausflug mit Hindernissen'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| '' | |||
| ''Das Zeltlager'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| '' | |||
| ''Das tollkühne Küken'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| '' | |||
| ''Buddelspaß'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| '' | |||
| ''Musik liegt in der Luft'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| '' | |||
| ''Die verschwundene Tür'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| '' | |||
| ''Tilda räumt aus'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| '' | |||
| ''Detektivbüro Apfelkern'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Mollys großer Auftritt'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| '' | |||
| ''Tildas Lieferservice'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| '' | |||
| ''Das große Rennen'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| '' | |||
| ''Die Flussfahrt'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| '' | |||
| ''Die Zahnfee'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| '' | |||
| ''Tilda macht Pause'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| '' | |||
| ''Die Hochzeit'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| '' | |||
| ''Ruperts wichtige Erfindung'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| '' | |||
| ''Ednas Möbel-Schönmacherei'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| '' | |||
| ''Künstler gesucht'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| '' | |||
| ''Schneckis großer Traum'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| '' | |||
| ''Das Apfelkuchenfest'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| '' | |||
| ''Das Fotoshooting'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| '' | |||
| ''Weltknuddeltag'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| '' | |||
| ''Mollys Lieblingsplatz'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| '' | |||
| ''Weihnachtswünsche'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| '' | |||
| ''Weihnachtsrätsel'' | |||
| '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| '' | |||
| ''Weihnachtswunder'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 21:43, 7 lut 2025
| Tytuł | Tilda, mała mysz |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Tilda Apfelkern |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Niemcy |
| Język oryginału | niemiecki |
| Stacja telewizyjna | TVP ABC, Polsat JimJam |
| Platforma streamingowa | Amazon Prime Video |
| Lata produkcji | 2016-2017, 2024 |
| Data premiery dubbingu | 30 sierpnia 2021 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 52 |
Tilda, mała mysz (niem. Tilda Apfelkern, 2016-2017, 2024) – niemiecki serial animowany.
Serial emitowany w Polsce od 30 sierpnia 2021 roku na kanale TVP ABC.
Fabuła
Tilda, to myszka, która wraz z innymi zwierzętami mieszka w małej miejscowość, w Dolinie Dzikich Róż. Kiedy ogłoszono konkurs na najpiękniejszą rzecz zrobioną na drutach, wszystkie zwierzęta postanowiły wziąć w nim udział. Każde pracowało w tajemnicy przed innymi, a efekt ich pracy zaskoczył nawet ich.
Źródło: Telewizja Polska
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZJA POLSKA – TVP ABC
Reżyseria: Maria Brzostyńska
Wystąpili:
- Wojciech Malajkat – Narrator
- Małgorzata Prochera – Tilda
W pozostałych rolach:
- Kamil Studnicki –
- Rupert,
- Patryk,
- Żaba 1
- Alicja Warchocka – Molly
- Piotr Nerlewski –
- Robin,
- Benny,
- Ślimek,
- Ferdynand,
- Żaba 2,
- Robert,
- Rupi,
- Bobby,
- Królik,
- Spiker w radiu
- Lucyna Malec –
- Edna,
- Billy,
- Ciocia Emily,
- Żaba (syn)
- Paulina Sobiś –
- Rosalind,
- Ida,
- Owca 1,
- Owca 2,
- Owca 3,
- Pisklę 1,
- Pisklę 2,
- Pisklę 3,
- Glista
i inni
Lektor: Wojciech Malajkat
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł niemiecki | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 30.08.2021 | 01 | Konkurs dziergania | Tilda näht um die Wette | The knitting contest |
| 31.08.2021 | 02 | Zimowy sen Ruperta | Ruperts Winterschlaf | Rupert’s Hibernation |
| 01.09.2021 | 03 | Tilda ma pecha | Tilda hat Pech | Bad luck for Tilda |
| 02.09.2021 | 04 | Tilda chce latać | Tilda hebt ab | Tilda Takes Off |
| 03.09.2021 | 05 | Skąd tutaj jajo? | Ei gefunden | Tilda Finds an egg |
| 04.09.2021 | 06 | Lekarstwo dla Ruperta | Rupert ist krank | Rupert is ill |
| 05.09.2021 | 07 | Tilda maluje owcę | Tilda malt ein Schaf | Tilda paints a Sheep |
| 06.09.2021 | 08 | Tilda i Molly rozdają prezenty | Tilda macht Geschenke | Tilda’s presents |
| 07.09.2021 | 09 | Wyjątkowy piknik | Das Drinnen-Picknick | Wonderful Picnic |
| 08.09.2021 | 10 | Dwa rudziki i jeden robak | Zwei Vögel und ein Wurm | Two Robins and One Worm |
| 09.09.2021 | 11 | Owce mają katar | Das erkältete Schaf | The Sniffy Sheep |
| 10.09.2021 | 12 | Lekcje gry | Der Trompetenunterricht | Trumpet lessons |
| 11.09.2021 | 13 | Poszukiwanie skarbu | Die Schatzsuche | The Treasure Hunt |
| 30.08.2021 | 14 | Przepis na sernik | Das geheime Kuchenrezept | The secret recipe |
| 13.09.2021 | 15 | Rupert opiekuje się dziećmi | Babysitter Rupert | Rupert the baby sitter |
| 14.09.2021 | 16 | Słuchowisko grozy | Das gruselige Hörspiel | The Spoky Radio Play |
| 15.09.2021 | 17 | Zabawa w ciuciu-babkę | Der Brillentausch | Blind Man’s Buff |
| 16.09.2021 | 18 | Apetyt na ciasteczka | Molly in Schwierigkeiten | Molly In Trouble |
| 17.09.2021 | 19 | Duch w Dolinie Dzikich Róż | Spuk im Heckenrosenweg | Ghosts in Wild Rose Lane |
| 18.09.2021 | 20 | Wakacje | Urlaub im Heckenrosenweg | Holidays |
| 19.09.2021 | 21 | Gdzie jest Ślimek? | Schnecki vermisst | Where is Snaily? |
| 20.09.2021 | 22 | Poranny chór | Robins Morgenlied | A Dawn Chorus for Tilda |
| 21.09.2021 | 23 | Noc w lesie | Eine Nacht im Wald | A Night In the Woods |
| 22.09.2021 | 24 | Tajemnica Ruperta | Der rätselhafte Rupert | The Rupert Mystery |
| 23.09.2021 | 25 | Hotel Pod Dziką Różą | Pension Apfelkern | Hotel Appleseed |
| 24.09.2021 | 26 | Ferdynand Wytworny | Die neue Kirchenmaus | The New Churchmouse |
| SERIA DRUGA | ||||
| 27 | Ausflug mit Hindernissen | |||
| 28 | Das Zeltlager | |||
| 29 | Das tollkühne Küken | |||
| 30 | Buddelspaß | |||
| 31 | Musik liegt in der Luft | |||
| 32 | Die verschwundene Tür | |||
| 33 | Tilda räumt aus | |||
| 34 | Detektivbüro Apfelkern | |||
| 35 | Mollys großer Auftritt | |||
| 36 | Tildas Lieferservice | |||
| 37 | Das große Rennen | |||
| 38 | Die Flussfahrt | |||
| 39 | Die Zahnfee | |||
| 40 | Tilda macht Pause | |||
| 41 | Die Hochzeit | |||
| 42 | Ruperts wichtige Erfindung | |||
| 43 | Ednas Möbel-Schönmacherei | |||
| 44 | Künstler gesucht | |||
| 45 | Schneckis großer Traum | |||
| 46 | Das Apfelkuchenfest | |||
| 47 | Das Fotoshooting | |||
| 48 | Weltknuddeltag | |||
| 49 | Mollys Lieblingsplatz | |||
| 50 | Weihnachtswünsche | |||
| 51 | Weihnachtsrätsel | |||
| 52 | Weihnachtswunder | |||
