Bajki japońskie: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 7: | Linia 7: | ||
|stacja=[[Telewizja Polska|TP1]] | |stacja=[[Telewizja Polska|TP1]] | ||
|lata produkcji=1975-1995 | |lata produkcji=1975-1995 | ||
|data premiery=[[1983]] | |data premiery=14 września [[1983]] | ||
|sezony= | |sezony= | ||
|odcinki= | |odcinki= | ||
}}'''Bajki japońskie''' (jap. まんが日本昔ばなし, ''Manga nihon mukashi banashi'' | }}'''Bajki japońskie''' (jap. まんが日本昔ばなし, ''Manga nihon mukashi banashi'') – japoński serial anime. Premiera polskiej wersji dubbingowej miała miejsce 14 września [[1983]] roku na antenie [[Telewizja Polska|TP1]] w ramach pasma ''Dobranocka''. | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
'''Montaż''': [[Łucja Kryńska]]<br /> | '''Montaż''': [[Łucja Kryńska]]<br /> | ||
'''Kierownik produkcji''': [[Edward Krzysztof Kupsz|Edward Kupsz]] | '''Kierownik produkcji''': [[Edward Krzysztof Kupsz|Edward Kupsz]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł japoński | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|001 | |||
| '' | |||
| ''こぶとり爺さん'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|002 | |||
| '' | |||
| ''笠地蔵'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|003 | |||
| '' | |||
| ''八つ化け頭巾'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|004 | |||
| ''Dwa kufry'' | |||
| ''舌切り雀'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|005 | |||
| '' | |||
| ''たのきゅう'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | |||
| '' | |||
| ''さるかに合戦'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | |||
| '' | |||
| ''ぶんぶく茶釜'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| '' | |||
| ''火男'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|009 | |||
| '' | |||
| ''桃太郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|010 | |||
| '' | |||
| ''豆つぶころころ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|011 | |||
| '' | |||
| ''しっぽの釣り'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|012 | |||
| '' | |||
| ''雪女 '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|013 | |||
| '' | |||
| ''三年寝太郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| '' | |||
| ''夢を買う'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| '' | |||
| ''カチカチ山'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| '' | |||
| ''天福地福'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.09.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| ''Wdzięczność żurawia'' | |||
| ''鶴の恩返し'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''Ślimak milioner'' | |||
| ''たにし長者'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
| '' | |||
| ''雀とキツツキと山鳩'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.10.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
| ''Księżycowa dziewczyna'' | |||
| ''かぐや姫'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| '' | |||
| ''花咲か爺さん'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| '' | |||
| ''塩ふきうす'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| '' | |||
| ''わらしべ長者'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| '' | |||
| ''浦島太郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| '' | |||
| ''一寸法師'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| '' | |||
| ''ききみみ頭巾'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| '' | |||
| ''貧乏神と福の神'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| '' | |||
| ''うばすて山'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| '' | |||
| ''初夢長者'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| '' | |||
| ''牛若丸'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| '' | |||
| ''龍の淵'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| '' | |||
| ''力太郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| '' | |||
| ''猿地蔵'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| '' | |||
| ''ちょうふく山の山んば'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| '' | |||
| ''養老の滝'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| '' | |||
| ''しょじょ寺の狸ばやし'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| '' | |||
| ''鉢かつぎ姫'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| '' | |||
| ''一休さん'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
| '' | |||
| ''風の神とこども'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
| '' | |||
| ''髪長姫'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
| '' | |||
| ''梨とり兄弟'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.12.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| ''Zapasy sumo'' | |||
| ''ねずみのすもう'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| '' | |||
| ''三枚のお札'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| ''Portret żony'' | |||
| ''絵姿女房'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| '' | |||
| ''古屋のもり'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| '' | |||
| ''小太郎と母龍'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| '' | |||
| ''雷さまと桑の木'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| '' | |||
| ''大工と鬼六'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| '' | |||
| ''かしき長者'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
| '' | |||
| ''かもとりごんべえ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
| '' | |||
| ''旅人馬'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
| '' | |||
| ''座頭の木'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| '' | |||
| ''きつね女房'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| '' | |||
| ''湖の怪魚'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| '' | |||
| ''キジも鳴かずば'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.10.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| ''Dar żebraka'' | |||
| ''乞食のくれた手ぬぐい'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| '' | |||
| ''大沼池の黒竜'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| '' | |||
| ''タヌキと彦市'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.11.1983 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| ''Siłacz Kintara'' | |||
| ''金太郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| '' | |||
| ''天狗の羽うちわ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| '' | |||
| ''河童の雨ごい'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| '' | |||
| ''さだ六とシロ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| '' | |||
| ''熊と狐'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| '' | |||
| ''田植地蔵'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| '' | |||
| ''七夕さま'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| '' | |||
| ''おいてけ堀'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| '' | |||
| ''耳なし芳一'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| '' | |||
| ''イワナの怪'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| '' | |||
| ''幽霊のさかもり'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| '' | |||
| ''ふとんの話'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| '' | |||
| ''あずきとぎ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| '' | |||
| ''猿神退治'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| '' | |||
| ''子育て幽霊'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| '' | |||
| ''地獄のあばれもの'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| '' | |||
| ''船幽霊'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| '' | |||
| ''牛方と山んば'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| '' | |||
| ''水の種'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| '' | |||
| ''そこつ惣兵衛'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| '' | |||
| ''あとかくしの雪'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|080 | |||
| '' | |||
| ''赤ん坊になったお婆さん'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| '' | |||
| ''河童のくれた妙薬'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| '' | |||
| ''赤神と黒神'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| '' | |||
| ''にんじんとごぼうとだいこん'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| '' | |||
| ''かみそり狐'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| '' | |||
| ''天狗のかくれみの'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| '' | |||
| ''たぬきの糸車'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| '' | |||
| ''羅生門の鬼'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| '' | |||
| ''カジカのびょうぶ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| '' | |||
| ''ぼたんの花とねずみ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|090 | |||
| '' | |||
| ''あんばらやみの馬'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| '' | |||
| ''みそ買い橋'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| '' | |||
| ''はなたれ小僧さま'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| '' | |||
| ''八郎潟の八郎'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|094 | |||
| '' | |||
| ''猫檀家'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| '' | |||
| ''蛸八長者'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|096 | |||
| '' | |||
| ''ねずみ経'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| '' | |||
| ''琵琶法師と竜'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|098 | |||
| '' | |||
| ''おりゅう柳'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| '' | |||
| ''にせ本尊'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| '' | |||
| ''オオカミと娘'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| '' | |||
| ''空をとんだキツネ'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| '' | |||
| ''たろ丸の話'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| '' | |||
| ''子どもたちと薬師さま'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| ''Sprawiedliwa kara'' | |||
| ''年神さま'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
* {{filmweb|film|143575}} | * {{filmweb|film|143575}} | ||
[[Kategoria: Seriale animowane]] | [[Kategoria: Seriale animowane]] | ||
Wersja z 17:57, 26 paź 2025
| Tytuł | Bajki japońskie |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | まんが日本昔ばなし |
| Gatunek | anime |
| Kraj produkcji | Japonia |
| Język oryginału | japoński |
| Stacja telewizyjna | TP1 |
| Lata produkcji | 1975-1995 |
| Data premiery dubbingu | 14 września 1983 |
Bajki japońskie (jap. まんが日本昔ばなし, Manga nihon mukashi banashi) – japoński serial anime. Premiera polskiej wersji dubbingowej miała miejsce 14 września 1983 roku na antenie TP1 w ramach pasma Dobranocka.
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w ŁODZI
Reżyser: Grzegorz Sielski
Tekst: Alicja Karwas
Operator dźwięku: Anatol Łapuchowski
Montaż: Łucja Kryńska
Kierownik produkcji: Edward Kupsz
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł japoński |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 001 | こぶとり爺さん | ||
| 002 | 笠地蔵 | ||
| 003 | 八つ化け頭巾 | ||
| 02.11.1983 | 004 | Dwa kufry | 舌切り雀 |
| 005 | たのきゅう | ||
| 006 | さるかに合戦 | ||
| 007 | ぶんぶく茶釜 | ||
| 008 | 火男 | ||
| 009 | 桃太郎 | ||
| 010 | 豆つぶころころ | ||
| 011 | しっぽの釣り | ||
| 012 | 雪女 | ||
| 013 | 三年寝太郎 | ||
| 014 | 夢を買う | ||
| 015 | カチカチ山 | ||
| 016 | 天福地福 | ||
| 21.09.1983 | 017 | Wdzięczność żurawia | 鶴の恩返し |
| 12.10.1983 | 018 | Ślimak milioner | たにし長者 |
| 019 | 雀とキツツキと山鳩 | ||
| 26.10.1983 | 020 | Księżycowa dziewczyna | かぐや姫 |
| 021 | 花咲か爺さん | ||
| 022 | 塩ふきうす | ||
| 023 | わらしべ長者 | ||
| 024 | 浦島太郎 | ||
| 025 | 一寸法師 | ||
| 026 | ききみみ頭巾 | ||
| 027 | 貧乏神と福の神 | ||
| 028 | うばすて山 | ||
| 029 | 初夢長者 | ||
| 030 | 牛若丸 | ||
| 031 | 龍の淵 | ||
| 032 | 力太郎 | ||
| 033 | 猿地蔵 | ||
| 034 | ちょうふく山の山んば | ||
| 035 | 養老の滝 | ||
| 036 | しょじょ寺の狸ばやし | ||
| 037 | 鉢かつぎ姫 | ||
| 038 | 一休さん | ||
| 039 | 風の神とこども | ||
| 040 | 髪長姫 | ||
| 041 | 梨とり兄弟 | ||
| 21.12.1983 | 042 | Zapasy sumo | ねずみのすもう |
| 043 | 三枚のお札 | ||
| brak danych | 044 | Portret żony | 絵姿女房 |
| 045 | 古屋のもり | ||
| 046 | 小太郎と母龍 | ||
| 047 | 雷さまと桑の木 | ||
| 048 | 大工と鬼六 | ||
| 049 | かしき長者 | ||
| 050 | かもとりごんべえ | ||
| 051 | 旅人馬 | ||
| 052 | 座頭の木 | ||
| 053 | きつね女房 | ||
| 054 | 湖の怪魚 | ||
| 055 | キジも鳴かずば | ||
| 05.10.1983 | 056 | Dar żebraka | 乞食のくれた手ぬぐい |
| 057 | 大沼池の黒竜 | ||
| 058 | タヌキと彦市 | ||
| 16.11.1983 | 059 | Siłacz Kintara | 金太郎 |
| 060 | 天狗の羽うちわ | ||
| 061 | 河童の雨ごい | ||
| 062 | さだ六とシロ | ||
| 063 | 熊と狐 | ||
| 064 | 田植地蔵 | ||
| 065 | 七夕さま | ||
| 066 | おいてけ堀 | ||
| 067 | 耳なし芳一 | ||
| 068 | イワナの怪 | ||
| 069 | 幽霊のさかもり | ||
| 070 | ふとんの話 | ||
| 071 | あずきとぎ | ||
| 072 | 猿神退治 | ||
| 073 | 子育て幽霊 | ||
| 074 | 地獄のあばれもの | ||
| 075 | 船幽霊 | ||
| 076 | 牛方と山んば | ||
| 077 | 水の種 | ||
| 078 | そこつ惣兵衛 | ||
| 079 | あとかくしの雪 | ||
| brak danych | 080 | 赤ん坊になったお婆さん | |
| 081 | 河童のくれた妙薬 | ||
| 082 | 赤神と黒神 | ||
| 083 | にんじんとごぼうとだいこん | ||
| 084 | かみそり狐 | ||
| 085 | 天狗のかくれみの | ||
| 086 | たぬきの糸車 | ||
| 087 | 羅生門の鬼 | ||
| 088 | カジカのびょうぶ | ||
| 089 | ぼたんの花とねずみ | ||
| 090 | あんばらやみの馬 | ||
| 091 | みそ買い橋 | ||
| 092 | はなたれ小僧さま | ||
| 093 | 八郎潟の八郎 | ||
| 094 | 猫檀家 | ||
| 095 | 蛸八長者 | ||
| 096 | ねずみ経 | ||
| 097 | 琵琶法師と竜 | ||
| 098 | おりゅう柳 | ||
| 099 | にせ本尊 | ||
| 100 | オオカミと娘 | ||
| 101 | 空をとんだキツネ | ||
| 102 | たろ丸の話 | ||
| 103 | 子どもたちと薬師さま | ||
| brak danych | 104 | Sprawiedliwa kara | 年神さま |
Linki zewnętrzne
- Bajki japońskie w polskiej Wikipedii
- Bajki japońskie w bazie filmweb.pl
