W tę i nazad: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 278: | Linia 278: | ||
| ''Jeździec'' | | ''Jeździec'' | ||
| ''The Rider'' | | ''The Rider'' | ||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '''' | |||
| ''The Greater Hater'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| '''' | |||
| ''The Big Day'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Breakfast'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| '''' | |||
| ''The Fremergency Fronfract'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Boy Wander'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '''' | |||
| ''The Wanders'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Axe'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '''' | |||
| ''The Loose Screw'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The It'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| '''' | |||
| ''The Cool Guy'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Catastrophe'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '''' | |||
| ''The Rager'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Good Bad Guy'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| '''' | |||
| ''The Battle Royale'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '''' | |||
| ''The Matchmaker'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The New Toy'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| '''' | |||
| ''The Black Cube'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Eye on the Skullship'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '''' | |||
| ''The Secret Planet'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Bad Hatter'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
Wersja z 21:18, 17 sty 2016
W tę i nazad (ang. Wander Over Yonder, 2013-??) – amerykański serial animowany, wchodzący w kanon Disney Channel Original Series. Został on stworzony przez Craiga McCrackena.
Premiera serialu w Polsce odbyła się na kanałach Disney Channel i Disney XD 15 lutego 2013 roku.
Fabuła
Wander to międzygalaktyczny podróżnik, który w towarzystwie swojego lojalnego, choć upartego rumaka o imieniu Sylvia przemierza planetę za planetą. Obdarzony nadmiernym optymizmem bohater pomaga ludziom, bowiem pragnie aby wszyscy byli wolni i dobrze się bawili. Wrogiem Wandera jest mroczny Lord Hater i armia jego strażników.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1082179
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Marta Robaczewska
Wystąpili:
- Jacek Bończyk – Wander
- Magdalena Warzecha – Sylvia
- Jacek Król – Lord Hejter
- Waldemar Barwiński – komandor Gałka
- Wojciech Chorąży
- Zbigniew Dziduch
- Artur Kaczmarski
- Zbigniew Konopka
- Wojciech Paszkowski
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński
- Jarosław Domin
- Jakub Szydłowski
- Barbara Zielińska
- Grzegorz Kwiecień
- Julia Kołakowska-Bytner
- Mikołaj Klimek
- Mieczysław Morański
- Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk
- Agnieszka Kudelska
- Miłogost Reczek
- Adrian Perdjon
- Robert Tondera
- Cezary Kwieciński
i inni
Wykonanie piosenki czołówkowej: Adam Krylik
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera w Disney Channel |
Premiera w Disney XD |
# | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 15.02.2014 | 15.02.2014 | 01 | Najpotężniejszy | The Greatest |
| Jajo | The Egg | |||
| 15.02.2014 | 15.02.2014 | 02 | Piknik | The Picnic |
| Uciekinierzy | The Fugitives | |||
| 22.02.2014 | 03 | Dobry uczynek | The Good Deed | |
| Więzień | The Prisoner | |||
| 01.03.2014 | 04 | Zwierzątko | The Pet | |
| 08.03.2014 | 05 | Złoczyńca | The Bad Guy | |
| Troll | The Troll | |||
| 15.03.2014 | 06 | Pudełko | The Box | |
| Kapelusz | The Hat | |||
| 22.03.2014 | 07 | Maluch | The Little Guy | |
| 29.03.2014 | 08 | Łowcy | The Bounty | |
| Piłka | The Ball | |||
| 05.07.2014 | 09 | Bohater | The Hero | |
| Jubilat | The Birthday Boy | |||
| 12.07.2014 | 10 | Miły gość | The Nice Guy | |
| Bomba zegarowa | The Time Bomb | |||
| 19.07.2014 | 11 | Fikuśne przyjęcie | The Fancy Party | |
| Turystka | The Tourist | |||
| 26.07.2014 | 12 | Dzień | The Day | |
| Noc | The Night | |||
| 02.08.2014 | 13 | Samotna planeta | The Lonely Planet | |
| Burza mózgów | The Brainstorm | |||
| 09.08.2014 | 14 | Imprezowe zwierzę | The Party Animal | |
| Niemowlak | The Toddler | |||
| 16.08.2014 | 15 | Wielka misja o niesłychanej trudności | The Epic Quest of Unfathomable Difficulty | |
| Pustka | The Void | |||
| 21.01.2015 | 16 | Smutek | The Funk | |
| Wrogowie | The Enemies | |||
| 19.01.2015 | 17 | Kłamca | The Liar | |
| Przybłęda | The Stray | |||
| 06.12.2014 | 18 | Randka | The Date | |
| Kumple | The Buddies | |||
| 20.01.2015 | 19 | Prezent 2: Obdarowywanie | The Gift 2: The Giftening | |
| Prezent | The Gift | |||
| 22.01.2015 | 20 | Poważna fucha | The Big Job | |
| Pomagacz | The Helper | |||
| 23.01.2015 | 21 | Jeździec | The Rider | |
| SERIA DRUGA | ||||
| 22 | ' | The Greater Hater | ||
| 23 | ' | The Big Day | ||
| ' | The Breakfast | |||
| 24 | ' | The Fremergency Fronfract | ||
| ' | The Boy Wander | |||
| 25 | ' | The Wanders | ||
| ' | The Axe | |||
| 26 | ' | The Loose Screw | ||
| ' | The It | |||
| 27 | ' | The Cool Guy | ||
| ' | The Catastrophe | |||
| 28 | ' | The Rager | ||
| ' | The Good Bad Guy | |||
| 29 | ' | The Battle Royale | ||
| 30 | ' | The Matchmaker | ||
| ' | The New Toy | |||
| 31 | ' | The Black Cube | ||
| ' | The Eye on the Skullship | |||
| 32 | ' | The Secret Planet | ||
| ' | The Bad Hatter | |||
Linki zewnętrzne
- W tę i nazad w polskiej Wikipedii
