Blaze i megamaszyny: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 51: | Linia 51: | ||
* [[Agnieszka Kunikowska]] | * [[Agnieszka Kunikowska]] | ||
* [[Agata Gawrońska-Bauman]] | * [[Agata Gawrońska-Bauman]] | ||
* [[Mateusz Weber]] | |||
* [[Marta Dylewska]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 350: | Linia 352: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2017 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | | bgcolor="#DFEEEF"|41 | ||
| '''' | | ''Wyścig na sto mil'' | ||
| ''The Hundred Mile Race'' | | ''The Hundred Mile Race'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 381: | Linia 383: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | | bgcolor="#DFEEEF"|45 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Mega Mud Robot'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 402: | Linia 404: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | | bgcolor="#DFEEEF"|48 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | ''Tow Truck Team'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 416: | Linia 418: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | | bgcolor="#DFEEEF"|50 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Animal Island'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| '''' | |||
| ''Toucan Do It'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| '''' | |||
| ''The Big Ant-venture'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '''' | |||
| ''Falcon Quest'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '''' | |||
| ''Ready Set Roar'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '''' | |||
| ''The Great Animal Crown'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '''' | |||
| ''Tire Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '''' | |||
| ''The Keys to Piracy'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|58 | |||
| '''' | |||
| ''Need For Speed'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '''' | |||
| ''Defeat the Cheat'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|60 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Watts up'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 16:01, 9 maj 2017
Blaze i mega maszyny (ang. Blaze and the Monster Machines, 2014-??) – amerykański serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska w bloku NickJr. od 13 kwietnia 2015 roku. Serial jest emitowany na kanale PULS 2 od 4 maja 2017 roku.
Fabuła
AJ to ośmioletni kierowca, który doskonale zna się na mechanice. Chłopiec uwielbia wyścigi i szybką jazdę. Razem ze swoim przyjacielem, nieustraszonym czerwonym monster truckiem o imieniu Blaze, przemierza miasto Axle City. Samochód posiada ogromną wiedzę z zakresu inżynierii i matematyki. Potrafi też przeobrażać się w dowolnie wybrana maszynę. Obaj codziennie doświadczają niesamowitych przygód oraz rozwiązują skomplikowane problemy techniczne związane z samochodami.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1302559
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Aleksandra Rojewska
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Wystąpili:
- Piotr Bajtlik – Blaze
- Mateusz Ceran – AJ
oraz:
- Paweł Ciołkosz – Crusher
- Klaudiusz Kaufmann – Pickle
- Natalia Jankiewicz – Gabby
- Jacek Król – Zeg
- Krzysztof Szczerbiński – Darington
- Julia Kołakowska – Starla
- Krzysztof Szczepaniak – Stripes
W pozostałych rolach:
- Sławomir Pacek – komentator mistrzostw (odc. 1-3, 6, 10, 12, 21-22, 31-32)
- Józef Pawłowski – Reese (odc. 5)
- Janusz Wituch –
- Clyde (odc. 11),
- Rycerz Żółty (odc. 27)
- Mirosław Wieprzewski – Gasquatch (odc. 14)
- Wojciech Machnicki – pirat #1 (odc. 22)
- Adam Krylik – pirat #2 (odc. 22)
- Paweł Szczesny –
- Komendant straży (odc. 26, 31),
- Król (odc. 27),
- Mikołaj (odc. 28)
- Wojciech Machnicki – pirat #1 (odc. 22)
- Maksymilian Michasiów – Herold (odc. 27)
- Bartosz Wesołowski – Rycerz Zielony (odc. 27)
- Artur Janusiak – Rycerz Biały (odc. 27)
- Brygida Turowska – Babcia Crashera (odc. 34)
- Jacek Kopczyński – Speedryk (odc. 37)
- Tomasz Borkowski – Śmigły (odc. 38-40)
- Wojciech Chorąży
- Agnieszka Kunikowska
- Agata Gawrońska-Bauman
- Mateusz Weber
- Marta Dylewska
i inni
Piosenki śpiewał: Artur Bomert
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 13.04.2015 | 01 | Mistrzostwa Blaze’a | Blaze of Glory |
| 02 | |||
| 14.04.2015 | 03 | Więcej mocy | The Driving Force |
| 15.04.2015 | 04 | Skrzynka z narzędziami | Tool Duel |
| 16.04.2015 | 05 | Skaczące opony | Bouncy Tires |
| 17.04.2015 | 06 | Pętla marzeń | Stunt Mania! |
| 20.04.2015 | 07 | Pechowy rejs | Epic Sail |
| 21.04.2015 | 08 | Drużynowe mistrzostwa | The Team Truck Challenge |
| 22.04.2015 | 09 | Złoty róg | The Jungle Horn |
| 23.04.2015 | 10 | Turniej kołopiłki | Truckball Team-Up |
| 24.04.2015 | 11 | Inwazja słodyczy | Cake-Tastrophe |
| 27.04.2015 | 12 | Tajemniczy rabuś | The Mystery Bandit |
| 28.04.2015 | 13 | Zeg i jajo | Zeg and the Egg |
| 21.08.2015 | 14 | Błotny potwór | Gasquatch! |
| 28.08.2015 | 15 | Mega harcerze | Truck Rangers |
| 04.09.2015 | 16 | Kłopoty w myjni | Trouble at the Truck Wash |
| 10.09.2015 | 17 | Krowi transport | Cattle Drive |
| 11.09.2015 | 18 | Wyścig na Smoczą Górę | Dragon Island Duel |
| 14.09.2015 | 19 | Uciekająca rakieta | Runaway Rocket |
| 29.02.2016 | 20 | Epidemia kichania | Sneezing Cold |
| SERIA DRUGA | |||
| 03.03.2016 | 21 | Wyścig na wierzchołek świata | Race to the Top of the World |
| 04.03.2016 | 22 | ||
| 31.10.2016 | 23 | Słodycz, albo psikus | Truck or Treat |
| 01.03.2016 | 24 | Dino zabawy | Dino Dash |
| 25 | ' | Piggy 500 | |
| 02.03.2016 | 26 | Mega strażacy | Fired Up! |
| 20.06.2016 | 27 | Rycerski rajd | Knight Riders |
| 16.12.2016 (Nick HD) | 28 | Gwiazdka w Zderzakowie | Monster Machine Christmas |
| 24.06.2016 | 29 | Darington leci na księżyc | Darington to the Moon! |
| 21.06.2016 | 30 | Płomyk | Spark Bug |
| 23.06.2016 | 31 | Blaze śpieszy z pomocą | Fire Alarm Blaze |
| 22.06.2016 | 32 | Grand Prix Zderzakowa | Axle City Grand Prix |
| 07.11.2016 | 33 | Drogocenny tor | Treasure Track |
| brak danych | 34 | Zatrzymać turbo-narty | Rocket Ski Rescue |
| 09.11.2016 | 35 | Parada dinozaurów | Dinosaur Parade |
| 36 | ' | Pickle Power | |
| 10.11.2016 | 37 | Gwiazdor wśród wyścigówek | Race Car Superstar |
| 16.11.2016 | 38 | Wyścig na Orlą Skałę | Race to Eagle Rock |
| 14.11.2016 | 39 | Podniebny tor | The Sky Track |
| 15.11.2016 | 40 | Koło życzeń | Wishing Wheel |
| SERIA TRZECIA | |||
| 09.05.2017 | 41 | Wyścig na sto mil | The Hundred Mile Race |
| 42 | ' | The Polar Derby | |
| 08.05.2017 | 43 | Dino-kolejka | Dinocoaster |
| 44 | ' | Knighty Knights | |
| 45 | ' | Mega Mud Robot | |
| 46 | ' | Light Riders | |
| 47 | ' | The Bouncing Bull Racetrack | |
| 48 | ' | Tow Truck Team | |
| 49 | ' | Catch That Cake! | |
| 50 | ' | Animal Island | |
| 51 | ' | Toucan Do It | |
| 52 | ' | The Big Ant-venture | |
| 53 | ' | Falcon Quest | |
| 54 | ' | Ready Set Roar | |
| 55 | ' | The Great Animal Crown | |
| 56 | ' | Tire Trouble | |
| 57 | ' | The Keys to Piracy | |
| 58 | ' | Need For Speed | |
| 59 | ' | Defeat the Cheat | |
| 60 | ' | Watts up | |
Linki zewnętrzne
- Blaze i megamaszyny w polskiej Wikipedii
