Małe królestwo Bena i Holly: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 50: | Linia 50: | ||
!width="6%"|N/o | !width="6%"|N/o | ||
!width="41%"|Polski tytuł | !width="41%"|Polski tytuł | ||
!width="41%"|Angielski | !width="41%"|Angielski tytuł | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 152: | Linia 152: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | | bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| ''Fabryka elfów'' | | ''Fabryka elfów'' | ||
| '' | | ''The Elf Factory'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 159: | Linia 159: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | | bgcolor="#DFEEEF"|15 | ||
| ''Pani wiedźma'' | | ''Pani wiedźma'' | ||
| '' | | ''Mrs Witch'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 166: | Linia 166: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | | bgcolor="#DFEEEF"|16 | ||
| ''Dzień elfich żartów'' | | ''Dzień elfich żartów'' | ||
| '' | | ''Elf Joke Day'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 173: | Linia 173: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | | bgcolor="#DFEEEF"|17 | ||
| ''Nowe szaty króla Osta'' | | ''Nowe szaty króla Osta'' | ||
| '' | | ''King Thistle’s New Clothes'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 180: | Linia 180: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | | bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| ''Szkoła dla elfów'' | | ''Szkoła dla elfów'' | ||
| '' | | ''The Elf School'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 187: | Linia 187: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | | bgcolor="#DFEEEF"|19 | ||
| ''Królewskie pole golfowe'' | | ''Królewskie pole golfowe'' | ||
| '' | | ''The Royal Golf Course'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 194: | Linia 194: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | | bgcolor="#DFEEEF"|20 | ||
| ''Rano, w południe i w nocy'' | | ''Rano, w południe i w nocy'' | ||
| '' | | ''Morning, Noon and Night'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 201: | Linia 201: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | | bgcolor="#DFEEEF"|21 | ||
| ''Wycieczka nad morze'' | | ''Wycieczka nad morze'' | ||
| '' | | ''A Trip to the Seaside'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 208: | Linia 208: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | | bgcolor="#DFEEEF"|22 | ||
| ''Odwiedziny Gastona'' | | ''Odwiedziny Gastona'' | ||
| '' | | ''Gaston’s Visit'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 215: | Linia 215: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | | bgcolor="#DFEEEF"|23 | ||
| ''Kartka urodzinowa Bena'' | | ''Kartka urodzinowa Bena'' | ||
| '' | | ''Ben’s Birthday Card'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 222: | Linia 222: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | | bgcolor="#DFEEEF"|24 | ||
| ''Książki'' | | ''Książki'' | ||
| '' | | ''Books'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 229: | Linia 229: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | | bgcolor="#DFEEEF"|25 | ||
| ''Tajemnicza Betty'' | | ''Tajemnicza Betty'' | ||
| ''Betty | | ''Betty Caterpillar'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 236: | Linia 236: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | | bgcolor="#DFEEEF"|26 | ||
| ''Królowa Holly'' | | ''Królowa Holly'' | ||
| '' | | ''Queen Holly'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 335: | Linia 335: | ||
| ''Biwak'' | | ''Biwak'' | ||
| ''Camping Out'' | | ''Camping Out'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| '' | |||
| ''Dinner Party'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| '' | |||
| ''Woodpecker'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| '' | |||
| ''Daisy and Poppy’s Pet'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| '' | |||
| ''The Elf Rocket'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| '' | |||
| ''Picnic on the Moon'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| '' | |||
| ''Lucy’s Picnic'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| '' | |||
| ''Acorn Day'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| '' | |||
| ''The Elf Submarine'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| '' | |||
| ''Visiting the Marigolds'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| '' | |||
| ''The Party'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| '' | |||
| ''Snow'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| '' | |||
| ''North Pole'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 08:06, 5 maj 2011
Małe królestwo Bena i Holly (ang. Ben and Holly’s Little Kingdom, 2009) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska od 24 stycznia 2010 roku.
Fabuła
Księżniczka Holly jest początkującą wróżką, która z wielką determinacją zgłębia tajniki magii. Mimo wielu nieudanych sztuczek nie traci zapału. Pasji tej nie podziela jej przyjaciel, elf Ben. Mimo to wspiera on ją w tych staraniach.
Opis pochodzi ze strony http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/nickelodeon/
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Ilona Kuśmierska
Dialogi polskie: Wojciech Szymański
Dźwięk i montaż:
- Izabela Waśkiewicz (odc. 1-40),
- Jacek Marcinkowski (odc. 1-26)
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski (odc. 40)
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol (odc. 33, 39-40)
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska i Katarzyna Dryńska (odc. 1-13, 27-40)
Wystąpili:
- Magda Kusa – Holly
- Jan Rotowski – Ben
- Zygmunt Sierakowski – Król
- Joanna Jeżewska – Niania
- Kinga Tabor
- Michał Sitarski
- Justyna Bojczuk
- Krzysztof Wójcik
- Jolanta Wilk
- Maciej Szary
- Mirosław Guzowski
- Małgorzata Steczkowska
- Brygida Turowska
- Martyna Sommer
- Jaśmina Nowicka
- Izabela Dąbrowska
- Mirosława Krajewska
- Stefan Knothe
- Paweł Szczesny
- Jarosław Boberek
- Mikołaj Klimek
- Maciej Falana
i inni
Lektor: Jacek Kopczyński
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 24.01.2010 | 01 | Królewski piknik wróżek | The Royal Fairy Picnic |
| 24.01.2010 | 02 | Biedronka Gaston | Gaston the Ladybird |
| 31.01.2010 | 03 | Magiczna różdżka Holly | Holly’s Magic Wand |
| 31.01.2010 | 04 | Farma elfów | The Elf Farm |
| 07.02.2010 | 05 | (Królewski piknik wróżek) | Daisy and Poppy |
| 07.02.2010 | 06 | Nowy czajnik królowej | Queen Thistle’s Teapot |
| 14.02.2010 | 07 | Żabi książę | The Frog Prince |
| 14.02.2010 | 08 | Król jest bardzo zajęty | The King’s Busy Day |
| 21.02.2010 | 09 | Gry i zabawy | Fun and Games |
| 21.02.2010 | 10 | Król jest chory | King Thistle is not Well |
| 28.02.2010 | 11 | Zagubione jajko | The Lost Egg |
| 28.02.2010 | 12 | Zawody elfów | The Elf Games |
| brak danych | 13 | Lekcja Niani | Nanny Plum’s Lesson |
| brak danych | 14 | Fabryka elfów | The Elf Factory |
| brak danych | 15 | Pani wiedźma | Mrs Witch |
| brak danych | 16 | Dzień elfich żartów | Elf Joke Day |
| brak danych | 17 | Nowe szaty króla Osta | King Thistle’s New Clothes |
| brak danych | 18 | Szkoła dla elfów | The Elf School |
| brak danych | 19 | Królewskie pole golfowe | The Royal Golf Course |
| brak danych | 20 | Rano, w południe i w nocy | Morning, Noon and Night |
| brak danych | 21 | Wycieczka nad morze | A Trip to the Seaside |
| brak danych | 22 | Odwiedziny Gastona | Gaston’s Visit |
| brak danych | 23 | Kartka urodzinowa Bena | Ben’s Birthday Card |
| brak danych | 24 | Książki | Books |
| brak danych | 25 | Tajemnicza Betty | Betty Caterpillar |
| brak danych | 26 | Królowa Holly | Queen Holly |
| 03.02.2011 | 27 | Zębowa wróżka | Tooth Fairy |
| 10.02.2011 | 28 | Wiatrak elfów | The Elf Windmill |
| 17.02.2011 | 29 | Zespół elfów | The Elf Band |
| 24.02.2011 | 30 | Mrowisko | The Ant Hill |
| 03.03.2011 | 31 | Rudobrody Elf Pirat | Redbeard the Elf Pirate |
| 10.03.2011 | 32 | Kijanki | Tadpoles |
| 17.03.2011 | 33 | Krowy | Cows |
| 24.03.2011 | 34 | Wolny dzień Królowej | Queen Thistle’s Day Off |
| 31.03.2011 | 35 | Lekcja przyrody | Nature Class |
| 07.04.2011 | 36 | Robot zabawka | The Toy Robot |
| 29.03.2011 | 37 | Wielki zły Barry | Big Bad Barry |
| 21.04.2011 | 38 | Urodziny króla | Kinh Thistle’s Birthday |
| 30.03.2011 | 39 | Fabryka różdżek | The Wand Factory |
| 05.05.2011 | 40 | Biwak | Camping Out |
| 41 | Dinner Party | ||
| 42 | Woodpecker | ||
| 43 | Daisy and Poppy’s Pet | ||
| 44 | The Elf Rocket | ||
| 45 | Picnic on the Moon | ||
| 46 | Lucy’s Picnic | ||
| 47 | Acorn Day | ||
| 48 | The Elf Submarine | ||
| 49 | Visiting the Marigolds | ||
| 50 | The Party | ||
| 51 | Snow | ||
| 52 | North Pole | ||
Linki zewnętrzne
- Małe królestwo Bena i Holly w polskiej Wikipedii
