Asterix i Obelix kontra Cezar (gra)

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 20:04, 11 lis 2019 autorstwa MinisterDubu (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Asterix i Obelix kontra Cezar

Astérix et Obélix contre César

Asterix i Obelix kontra Cezar gra.jpg
Gatunek akcji
Producent Pathé Interactive
Wydawca Cryo Interactive
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2000
Premiera dubbingu 15 września 2000
Platformy z dubbingiem PC

Asterix i Obelix kontra Cezar (franc. Astérix & Obélix contre César, ang. Asterix and Obelix Take on Caesar) – przeznaczona wyłącznie na komputery osobiste zręcznościowa gra przygodowa z 2000 roku wyprodukowana przez Cryo Interactive na podstawie filmu pod tym samym tytułem. W Polsce wydana przez CD Projekt 15 września 2000 roku.

W przerywnikach filmowych, a także podczas rozgrywki zostały wykorzystane fragmenty dubbingu z filmu, na potrzeby gry nagrano tylko głos narratora.

Opis gry

Zręcznościowa gra przygodowa nawiązująca do francuskiego filmu dla młodzieży „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Bohaterami gry jest oczywiście zabawna komiksowa para starożytnych Galów – mały i sprytny Asterix oraz gruby i potężny Obelix. Ich zadaniem jest powstrzymanie zastępów rzymskich legionów, wysłanych przez Cezara na podbój spokojnych terenów Galii.

Wśród wielu etapów o zróżnicowanym poziomie trudności weźmiemy udział w zwariowanej walce na ryby oraz będziemy niszczyć wrogie katapulty. Po drodze znajdziemy specjalne mikstury przywracające zdrowie i wigor oraz dodające nam nadludzkich sił koniecznych w wielu zadaniach przeciwko rzymskim legionistom. Asterix i Obelix kontra Cezar wydany został w polskiej wersji językowej, a cała gra zaprawiona jest dużą dawką humoru i pozbawiona scen przemocy.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1110

Wersja polska

Głosu użyczył:


Asterix
Filmy animowane Asterix GallAsterix i KleopatraDwanaście prac AsteriksaAsterix kontra CezarAsterix w BrytaniiWielka bitwa AsteriksaAsterix podbija AmerykęAsterix i wikingowieAsteriks i Obeliks: Osiedle bogówAsteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru
Filmy aktorskie Asterix i Obelix kontra CezarAsterix i Obelix: Misja KleopatraAsterix na olimpiadzieAsterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości
Gry Asterix i Obelix kontra CezarAsterix & Obelix XXLAsterix & Obelix XXL 2: Mission Las VegumAsterix na olimpiadzie