Asterix & Obelix XXL

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Asterix & Obelix XXL

Asterix & Obelix XXL.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Infogrames
Wydawca Atari
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2005
Premiera dubbingu październik 2008
Platformy z dubbingiem PC

Asterix & Obelix XXL – zręcznościowa gra akcji stworzona przez Infogrames. W Polsce wydana 8 lipca 2005 roku w angielskiej wersji językowej przez Licomp Empik Multimedia. Polskiego dubbingu doczekała się reedycja na komputery osobiste wydana w październiku 2008 roku przez CD Projekt.

Opis

Rozbudowana gra zręcznościowa. Gracz wciela się w tytułowe postaci - Asterixa i Obelixa. Bohaterowie Ci po raz pierwszy pojawili się w 1959 roku. Od tego czasu doczekali się już między innymi dwóch pełnoprawnych ekranizacji i całej rzeszy gier (komputerowych i konsolowych). Opisywany produkt nie odbiega od nich w znaczący sposób – walka odgrywa tu kluczową rolę. Warto wspomnieć o równoległych wersjach konsolowych (wszystkie Next-Geny oraz GameBoy Advance).

Opisywana gra składa się z sześciu dużych poziomów. Gracz w sumie musi przystąpić do około pięćdziesięciu zadań. Podstawowym problemem, z którym musi sobie poradzić jest pozbywanie się podległych Cesarzowi rzymskich wojsk. Niejednokrotnie musi walczyć z kilkudziesięcioma wojakami jednocześnie. Jako ciekawostkę warto dodać, iż gracz równolegle kieruje postaciami Asterixa i Obelixa. Zrezygnowano z opcji przełączania między tymi postaciami czy przekazywania kontroli nad partnerem sztucznej inteligencji.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2969

Wersja polska

Udział wzięli:

i inni


Asterix
Filmy animowane Asterix GallAsterix i KleopatraDwanaście prac AsteriksaAsterix kontra CezarAsterix w BrytaniiWielka bitwa AsteriksaAsterix podbija AmerykęAsterix i wikingowieAsteriks i Obeliks: Osiedle bogówAsteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru
Filmy aktorskie Asterix i Obelix kontra CezarAsterix i Obelix: Misja KleopatraAsterix na olimpiadzieAsterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mościAsteriks i Obeliks: Imperium smoka
Gry Asterix i Obelix kontra CezarAsterix & Obelix XXLAsterix & Obelix XXL 2 – Misja: Las VegasAsterix na olimpiadzie
Spin off Idefiks i Nieugięci