Asterix & Obelix XXL 2 – Misja: Las Vegas

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Asterix & Obelix XXL 2 –
Misja: Las Vegas

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Asterix & Obelix XXL 2.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Etranges Libellules
Wydawca Atari
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2005
Premiera dubbingu październik 2008
Platformy z dubbingiem PC

Asterix & Obelix XXL 2 – Misja: Las Vegas (ang. Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum) – zręcznościowa gra akcji stworzona przez studio Etranges Libellules.

W Polsce wydana 18 listopada 2005 roku w angielskiej wersji językowej przez Licomp Empik Multimedia. Polskiego dubbingu doczekała się reedycja na komputery osobiste wydana w październiku 2008 roku przez CD Projekt.

W 2018 roku ukazała się zremasterowana wersja gry, dostępna na konsolę PlayStation 4 i XBOX One, również wydana przez CD Projekt, lecz z niewiadomego powodu wydana jedynie z polskimi napisami.

Opis

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum to trójwymiarowa platformówka pełna zręcznościowych elementów, zakrapiana dodatkowo dużą dawką abstrakcyjnego humoru. Wcielamy się w niej w dwóch słynnych Galów, stworzonych przez równie słynnych twórców komiksu opowiadającego wcześniejsze losy naszych bohaterów – Panów Goscinnego i Uderzo. Producentem tejże pozycji jest studio Etranges Libellules, odpowiedzialne również za część pierwszą. Wydawcą – tradycyjnie Atari.

Sterując naprzemiennie szybkim i zwinnym Asterixem oraz potężnym Obelixem, wypełniamy główne zadanie, jakim jest rozwiązanie problemu zniknięcia wszystkich druidów zamieszkujących Imperium Rzymskie. Wszystkich poza jednym, zwanym Getafixem – przyjacielem potulnej pary Galów, który zachowuje się co najmniej dziwnie i w każdej chwili może wyzionąć ducha. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż jedynie podróż do monumentalnego parku rozrywki o nazwie Las Vegum pomoże dziarskiej parze rozwikłać tę niesłychanie trudną zagadkę. Nie zastanawiając się zbyt wiele, Asterix i Obelix wyruszają w podróż.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5533

Wersja polska

Udział wzięli:

i inni


Asterix
Filmy animowane Asterix GallAsterix i KleopatraDwanaście prac AsteriksaAsterix kontra CezarAsterix w BrytaniiWielka bitwa AsteriksaAsterix podbija AmerykęAsterix i wikingowieAsteriks i Obeliks: Osiedle bogówAsteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru
Filmy aktorskie Asterix i Obelix kontra CezarAsterix i Obelix: Misja KleopatraAsterix na olimpiadzieAsterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mościAsteriks i Obeliks: Imperium smoka
Gry Asterix i Obelix kontra CezarAsterix: Wojna GalówAsterix: MegaszaleństwoAsterix & Obelix XXLAsterix & Obelix XXL 2 – Misja: Las VegasAsterix na olimpiadzie
Spin off Idefiks i Nieugięci