Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Cyberpunk 2077 Widmo wolności.jpg
Gatunek fabularna gra akcji
Producent CD Projekt Red
Wydawca CD Projekt
Dystrybutor Cenega Poland
Rok produkcji 2023
Premiera dubbingu 26 września 2023
Platformy z dubbingiem PC, PS5, XSX

Cyberpunk 2077: Widmo wolności (ang. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty) – stworzony przez CD Projekt Red dodatek do gry komputerowej Cyberpunk 2077. Wydany 26 września 2023 na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Opis

Widmo wolności to rozbudowany dodatek fabularny do Cyberpunka 2077 utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera. Wciel się ponownie w V, cyberpunka do wynajęcia, i ruszaj do Dogtown na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zinfiltruj najbardziej niebezpieczną dzielnicę Night City, zanurz się w pełną zwrotów akcji szpiegowską intrygę i walcz o przetrwanie – to, komu zaufasz, zadecyduje o wszystkim.

Oficjalny opis producenta

Wersja polska

W wersji polskiej wykorzystano sztuczną inteligencję do odtworzenia głosu Viktora Vectora, w podstawowej wersji gry dubbingowanego przez zmarłego w grudniu 2021 roku Miłogost Reczka. Według reżysera lokalizacji Mikołaja Szweda, producenci gry rozważali możliwość nagrania od nowa wszystkich dialogów postaci w podstawowej wersji gry w celu zachowania spójności, nie chcieli jednak usuwać pracy, jaką wykonał Reczek. Po otrzymaniu zgody od rodziny zmarłego aktora nowe kwestie dialogowe nagrał Janusz Zadura, naśladujący sposób mówienia Reczka, a następnie za pomocą oprogramowania Respeecher nagrania zmodyfikowano tak, żeby odtworzyć tembr jego głosu.

Polski dubbing: TOSTUDIO
Menadżer i koordynator projektu udźwiękowienia: Aleksander Cherczyński
Dyrekcja artystyczna: Grzegorz Kwiecień
Inżynier dźwięku: Aleksander Cherczyński
Zespół postprodukcji: Aleksander Cherczyński, Aleksander Kaźmierczak
Nadzór artystyczny ze strony CD Projekt RED: Rafał Babraj, Dariusz Bochenek, Paweł Ciemniewski, Marek Gontarczyk, Jagoda Janowska, Dawid Koteja, Katarzyna Kraińska, Marta Lipowicz, Tomasz Marchewka, Tomasz Matera, Rafał W. Orkan, Barbara Szeląg
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Zwiastuny

W wersji polskiej udział wzięli:

Linki zewnętrzne

Cyberpunk 2077
Gry komputerowe Cyberpunk 2077 (Widmo wolności) • Cyberpunk 2077: Project Orion
Seriale Cyberpunk: Edgerunners