God of War: Duch Sparty

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

God of War III: Duch Sparty

God of War: Ghost of Sparta

GoW Duch Sparty.jpg
Gatunek hack’n’slash, gra akcji
Producent Ready at Dawn Studios
Wydawca Sony
Dystrybutor SCE Polska
Rok produkcji 2010
Premiera dubbingu 5 listopada 2010
Platformy z dubbingiem PSV

God of War: Duch Sparty (ang. God of War: Ghost of Sparta) – przygodowa gra akcji przeznaczona na konsolę PlayStation Portable, stworzona przez studio Ready at Dawn Studios. Polska premiera odbyła się 5 listopada 2010 r. Dystrybutorem jest Sony Computer Entertainment Polska.

Opis

God of War: Ghost of Sparta to kolejna odsłona dobrze znanej serii gier stworzonej przez studio SCE Santa Monica. Pierwsza część marki pojawiła się w 2005 roku na PlayStation 2, a jej kontynuację wydano dwa lata później. God of War III przeniósł pomysł na PlayStation 3 w 2010 roku. Ghost of Sparta to druga gra z serii, która trafiła na konsolę PSP – wcześniej otrzymaliśmy God of War: Chains of Olympus. Za obie produkcje odpowiada studio Ready At Dawn.

Kolejna odsłona serii na przenośną konsolę Sony zawiera wszystkie charakterystyczne elementy God of Wara, czyli starcia z potężnymi bossami, zaawansowany system walki, epicką fabułę nawiązującą do greckiej mitologii oraz świetną oprawę wizualną. W grze ponownie wcielamy się w potężnego spartiatę Kratosa, pałającego nienawiścią do greckich bogów.

Fabuła Ghost of Sparta rozgrywa się zaraz po zakończeniu pierwszej odsłony serii, w której Kratos zgładził Aresa i wstąpił na Olimp jako nowy bóg wojny. Okazuje się, że nowe moce bohatera mogą nie wystarczyć do powstrzymania nękających go koszmarów z przeszłości. Żeby rozprawić się ze swoją mroczną historią, brutalny wojownik musi wyruszyć w nową podróż.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14942

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PRL
Reżyseria: Jarosław Boberek, Waldemar Modestowicz, Michał Przybył
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński, Mateusz Orkan-Łęcki, Szymon Białek
Udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne

God of War
Gry God of War IIIGod of War: Duch SpartyGod of War: WstąpienieGod of War (2018)God of War: Ragnarök