God of War III

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

God of War III

GoW3.jpg
Gatunek hack’n’slash, gra akcji
Producent SCE Santa Monica Studio
Wydawca Sony
Dystrybutor SCE Polska
Rok produkcji 2010
Premiera dubbingu 17 marca 2010
Platformy z dubbingiem PS3, PS4

God of War III – przygodowa gra akcji wyprodukowana przez Sony Computer Entertainment, przeznaczona na konsolę PlayStation 3. Polska premiera miała miejsce 17 marca 2010 roku. Dystrybutorem jest rodzimy oddział SCE. 15 lipca 2015 roku miała miejsce premiera wersji Remastered przeznaczonej na konsole PlayStation 4 (z niezmienionym dubbingiem).

Fabuła

Gra stanowi zwieńczenie trylogii opowiadającej o Kratosie – niestrudzonym wojowniku, który zaprzedał duszę Aresowi w zamian za zwycięstwo w bitwie. Przez bogów zginęła rodzina bohatera, który chce się na nich zemścić. W części trzeciej Kratos dociera na Olimp, gdzie rozprawić ma się z bogami.

Polski dubbing

Polonizacji dokonano w ramach projektu Lokalizacje 2.0, zainicjowanego przez SCEP pod koniec 2009 roku. God of War III był jednym z pierwszych tytułów, którego zdubbingowanie w ramach projektu ogłoszono. Dystrybutor promował polonizację w Internecie, podsycając zainteresowanie nią, ujawniając nazwiska gwiazd biorących udział w nagraniach – Bogusława Lindy i Michała Żebrowskiego – oraz publikując dźwiękowe i filmowe materiały promocyjne.

Dwie poprzednie części wydane zostały w Polsce w wersji oryginalnej.

Wersja polska

Udźwiękowienie: STUDIO PRL
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Realizacja i montaż dźwięku: Aleksander Cherczyński
Udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne

God of War
Gry God of War IIIGod of War: Duch SpartyGod of War: WstąpienieGod of War (2018)God of War: Ragnarök