Jak uratować mamę

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Jak uratować mamę

Jak uratować mamę.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Polska
Język oryginału polski
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Platforma streamingowa Netflix
Dystrybutor DVD ADD Media Entertainment
Rok produkcji 2016
Data polskiej premiery 1 czerwca 2016

Jak uratować mamę (dawniej: Złote krople, 2015) – polski pełnometrażowy film animowany w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego, stworzony przez Virtual Magic.

Premiera kinowa: 1 czerwca 2016 roku; dystrybucja: Kino Świat.

Opis filmu

Największy międzynarodowy sukces polskiego filmu animowanego od czasu nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”! „Jak uratować mamę” zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Ta pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival. Głosów głównym bohaterom użyczyła dubbingowa obsada marzeń. Wśród nazwisk z najwyższej półki znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski. „Jak uratować mamę” jest pierwszym od pięciu lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcję tę promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i popularnego zespołu Sound’n’Grace.

Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

Źródło: strona dystrybutora

Obsada

Głosów użyczyli:

i inni

Linki zewnętrzne